за и на безсмъртните...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от cod-cdbp » 09 Май 2013, 17:14



Колкото е смешно, толкова и тъжно ;)
Останалото се надявам да ви накара да мислите на пътя.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.01.2013

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от velikov16 » 11 Май 2013, 21:32

Веднъж возих една мадама, ама за пръв път сяда при мен. Карах едно Volvo S40 2.0 бензин.
Сяда тя, пускам тихо музика и потеглям плавно, с плавна смяна между предавките и мека газ. Все пак колата беше 138 коня и има какво да покаже, но не я настъпах.
След няколко дни мацката ми сподели, че когато съм тръгнал си представила как правим секс и решила, че с мен ще е удобно, бавно и комфортно.
А не бързо и да друса :))

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от rve » 13 Юни 2013, 22:22

Прясно-прясно или защо не е добра идея да караме с изключено DSC дълго време - http://www.youtube.com/watch?annotation ... kasHdSb1nQ

Макар, че в тази ситуация едва ли и то би го спасило. Все пак е оживял. Ама и тия gopro-та много държат бре :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от In_Memoriam » 13 Юни 2013, 23:16

rve написа:Прясно-прясно или защо не е добра идея да караме с изключено DSC дълго време - http://www.youtube.com/watch?annotation ... kasHdSb1nQ

Макар, че в тази ситуация едва ли и то би го спасило. Все пак е оживял. Ама и тия gopro-та много държат бре :shock:


Недобре преценена скорост за този завой. Освен това се наблюдава завой в завоя и колата недозави. Не мисля, че причината е изключено DSC.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от Nickelback » 13 Юни 2013, 23:34

Верно не е от липса на DSC, ами според мен от комбинация от непознаване на участъка и бързо влизане в остър завой. Не знам и аз как бих реагирал в подобна ситуация. И не съм сигурен как е най-правилно... Вероятно не трябва да набиваш рязко спирачки, а да върнеш предавка-две надолу, след което спирачка още преди апекса, за да намалиш доколкото е възможно. И след апекса, ако все още сме далеч от пропаста, газ, с надеждата да поднесе достатъчно и да презавие :dunno: Въобще сложна ситуация и не знам дали има спасение :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от rve » 14 Юни 2013, 10:28

Просто не беше подготвен за завоя и го изненада. Понеже има и друга пълнометражна версия на този пирует и там въпросният момък пързаля по подобни пътища та това ми беше мисълта за карането дълго с изключено DSC - почваш да се мислиш за безсмъртен.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от Runnaway » 14 Юни 2013, 17:08

rve написа:Просто не беше подготвен за завоя и го изненада. Понеже има и друга пълнометражна версия на този пирует и там въпросният момък пързаля по подобни пътища та това ми беше мисълта за карането дълго с изключено DSC - почваш да се мислиш за безсмъртен.


Тотална липса на правилна преценка. Ако се загледате във времето, което колата караща отпред прекарва в спиране е доооооооста повече. Тези неща се гледат, когато караш на непознато място. Дори повече отколкото гледаш пред себе си.

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

И сега колата, която най-много обичам на света е тотализирана заради един бунак.

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Нищо, че не е моя - ПАК МЕ Е ЯД!
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от EBEEMVACIA » 19 Юни 2013, 7:43

Пътува Джеймс Бонд със супер мощната си кола и по навик кара с над 250 км.в час.Влиза в насрещното платно,но вижда срещу себе си друга кола.Подава всички звукови и светлинни сигнали за да му дадат път,но шофьора на насрещната кола нехае.Тогава Бонд настъпва газта до ламарините и се врязва в колата.След като се разсейва пушилката от катастрофата,Бонд се измъква от купчината ламарина,изтупва прахта от костюма си и вижда как от другата кола се измъква един човек:
-Бонд,Джеймс Бонд-представя се в прочутия си стил известния английски агент!
-Петър,Свети Петър-представя се и другия водач!
sineok_pi4_ написа:Хайде да ги видим как ще вдигнат 240 км/ч по най-новата отсечка която е пуснаха в понеделник и по която като караш и цялата е на вълни и колата се люлее. То бива такова безобразие ама .... Мислех, че това е само в едната посока,но се оказа, че днес като се връщах от Бургас и в най-новият участък след Карнобат до Ямбол направо цялата магистрала си е на вълни . Усеща се как колата се клати все едно имате дебалансирани гуми . Да знаете, че това е от настилката -такава ни е магистралата ..Та така скъпи ми съфорумци , каквито ни управляващите такива им и строежите и всичко . Да ви е честита новата като вълните на Черно море полюшваща се магистрала !!!

А иначе само едно нещо ще добавя : ТЕЗИ, КОИТО МНОГО БЪРЗАТ ,ПОСЛЕ ГИ НОСЯТ БАВНО , ТАКА ЧЕ -УМНАТА !!!
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от ylaine » 10 Авг 2013, 10:22

http://vbox7.com/play:dd3db6285d - Струва ли си да рискуваш?

добър въпрос


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от snaiperist0 » 31 Авг 2013, 12:47

Евала найстина :!:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от EBEEMVACIA » 02 Сеп 2013, 15:58

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 17.04.2013
Местоположение: София България
Пол: Мъж
Кара: e36 320i Touring
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: винаги в перфектно състояние и бензин до капачката

Re:

Мнение от martinrezzy » 08 Окт 2013, 15:03

Pencheva написа:Страхотни думи браво...Сега като се замисля е точно така...Качвала съм се на коли-не много-достатъчно,винаги имам доверие на шофьора,че ще ме закара там,където отивам и то ЖИВА!Напоследък обаче се замислям дали е оправдано това доверие.И в крайна сметка осъзнавам,че единствения човек,който може и е в състояние да ме опази в колата е баща ми.За жалост но факт...нямам доверие на никой..


то си личи по поведението на човека...преди да се качиш поговори с него...виж го що за човек е...не го предизвиквай...много момичета предизвикват младите момчета понеже са много ''отворени'' разбираш ли...и покрай отворените си отиват и добрите душици...лека им пръст

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.10.2013
Пол: Мъж

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от eskulero » 17 Окт 2013, 15:24

Много добро!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 28.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i e39
Мечтае да кара: Alpina B12 5.7 Coupe
Детайли за колата: M52B20

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от Denischo » 20 Ное 2013, 3:43

Лично аз вече имам фобия при разминаване с тирове.. На 2 пъти се оттървах без нищо, но и двата пъти ме държа по седмица и нещо преживяното.
1-вият път : Един приятел от Костинброд му се наложи да иде до Чепинци, та нямаше негова кола и ме помоли да го закарам. Аз някак си стигнах от София до Костинброд, но не се чувствах много добре и се разбрахме той да кара натам после да ме метне до нас и да се прибере с колата към тях, пък аз като се оправя ще ходя да си взема колата. Кара той по околвръстното бяхме някъде на 1 км вече от караулката на Ломско шосе със средна скорост 60-70 и срещу нас идва някакъв тир обаче шофьора на тира нацели дупка и явно нацели точната дупка с пироните на гумаджиите малко по - надолу да е*а и шмекерите нещастни та гумата му се разкъса на парчета, тира се завъртя на пътя и буквално ни се размина на 10 сантиметра удара..
2-ия пъ : С друг приятел отиваме до Петрич да си купи е34 всичко точно слезнахме от пернишката магистрала ( имаше отбивка там през селата, защото нещо ремонтираха магистралата ) и си караме по пътя образува се малка колона от коли 6-7 и точно на един ляв за нас завой изскочи пак един тир, но този път той си беше виновен аз бях 2-ра кола а пред мен имаше един бус и завоя не беше толкова остър, та се виждаше малко по - отдалече като има коли и още като го видях от начало тоя как се е засилил всякаш имах някакво предчувствие, че ще стане нещо и да, както предполагах тира тръгна да сече завоя удари буса и го прати в канавката тогава не знам дали по инстинкт или прекалено многото часове прекарани в игра на НФС ми помогнаха, та завих наляво и влезнах в насрещното и някак си се измъкнах само с леко надран преден капак и ожулено стъкло от падналия товар. Обаче на всичкото отгоре въпросният капут с тира даже не спря да види дали има жертви в този бус, който го прати на майна си райна... И сега всеки път като се разминавам с тирове си имам едно на ум.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от xapubg » 07 Яну 2014, 23:56

Denischo написа:Лично аз вече имам фобия при разминаване с тирове.. На 2 пъти се оттървах без нищо, но и двата пъти ме държа по седмица и нещо преживяното.
1-вият път : Един приятел от Костинброд му се наложи да иде до Чепинци, та нямаше негова кола и ме помоли да го закарам. Аз някак си стигнах от София до Костинброд, но не се чувствах много добре и се разбрахме той да кара натам после да ме метне до нас и да се прибере с колата към тях, пък аз като се оправя ще ходя да си взема колата. Кара той по околвръстното бяхме някъде на 1 км вече от караулката на Ломско шосе със средна скорост 60-70 и срещу нас идва някакъв тир обаче шофьора на тира нацели дупка и явно нацели точната дупка с пироните на гумаджиите малко по - надолу да е*а и шмекерите нещастни та гумата му се разкъса на парчета, тира се завъртя на пътя и буквално ни се размина на 10 сантиметра удара..
2-ия пъ : С друг приятел отиваме до Петрич да си купи е34 всичко точно слезнахме от пернишката магистрала ( имаше отбивка там през селата, защото нещо ремонтираха магистралата ) и си караме по пътя образува се малка колона от коли 6-7 и точно на един ляв за нас завой изскочи пак един тир, но този път той си беше виновен аз бях 2-ра кола а пред мен имаше един бус и завоя не беше толкова остър, та се виждаше малко по - отдалече като има коли и още като го видях от начало тоя как се е засилил всякаш имах някакво предчувствие, че ще стане нещо и да, както предполагах тира тръгна да сече завоя удари буса и го прати в канавката тогава не знам дали по инстинкт или прекалено многото часове прекарани в игра на НФС ми помогнаха, та завих наляво и влезнах в насрещното и някак си се измъкнах само с леко надран преден капак и ожулено стъкло от падналия товар. Обаче на всичкото отгоре въпросният капут с тира даже не спря да види дали има жертви в този бус, който го прати на майна си райна... И сега всеки път като се разминавам с тирове си имам едно на ум.


Значи няма какво да им се плашиш :) 2 пъти си се разминал и си ок караш си нормално което е важно (писна ми да слушам че бмв били виновни .... знаете каквп мослят в бг), значи тир-овете са ти на късмет :)
Не давай на хората да ти карат колата и ще си ОК, има разлика между това някой с твойта кола д аразминава тир и ти да го разминаваш докато си зад воана ...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook