за и на безсмъртните...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Мнение от Ненко Вранков » 13 Юли 2008, 21:12

Браво! Много, много добро :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Мнение от ggb » 15 Юли 2008, 14:49

Йеваля страотно браво за темата колега.
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 16 Юли 2008, 5:21

GaD написа:Лошото е, че в бг като тръгнеш да возиш момиче и първото нещо е да се покажеш колко си голем на пътя. И естествено, ако се замислиш малко, че излагаш живота на любимия човек в опастност за някакви жалки минути или капка адреналин, то едва ли ще се случват толков злопоуки по пътя.

От близо 2 години вече, като возя някой друг освен мен, карам внимателно и бавно. Като съм сам, по се отпускам, но пак в граници.

Радвам се, че на време съм осъзнал какво имам и как мога да го изгубя за един миг. Не, мерси....

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Мнение от vesko06 » 16 Юли 2008, 23:04

Това колко е истина....! Лошото е, че никой не го осъзнава! И после какво има... Има :angel:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 22.07.2007
Местоположение: ПЛЕВЕН

Мнение от бебето » 20 Юли 2008, 20:22

Разбираш го като ти дойде до главата...Жалко е да не оценяваш живота си,а какво да говорим за чуждия...Хора,пазете се!Живота идва за един миг и си отива също толкова бързо!


Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от ///M Body Shop » 12 Авг 2008, 3:49

alx написа:тези мисли ги написах преди време и ги постнах във един друг форум защото мислех че там ще ги видят повече хора...

ще ги пост-на и тука. за тези които могат да четат между редовете.





"ту райд шотгън" *

отключваш колата, отваряш вратата и я изчакваш да седне като гледаш като затваряш вратата да не й притиснеш крака... или здраво стъпил със двата крака на земята ви се срещат погледите когато грациозно (или не толкова грациозно) се мята зад тебе на мотора и те прегръща отзад.

жената която ще возиш.

която съзнателно или несъзнателно си поверява живота във твоите ръце, умение, късмет и всичко останало което те пази на пътя. и едновремено със това нищо не може да направи срещу нещата които могат да те убият на пътя - липсата ти на умение, липсата на късмет, самозабравата която извира от младоста и чувството за неуязвимост.

тя е човека които в момента в които ти позволи да я возиш ти подарява най-скъпото си и типично по женски най-вероятно и не го осъзнава. и от тебе зависи дали ще оцениш подаръка или ще я прегръщаш край пътя докато ти умира във ръцете защото си си мислил че се случват 3 неща едновремено а те са били 10 и убягналите 7 са следвали законите на физиката а не на младоста. господ вижда всичко. но не се меси. и не слуша когато виеш като бито куче защото си смъртен и като такъв когато се срещнеш със смърта и тя не избере тебе - болката е точно толкова страшна. и след много години - когато ужким всичко е свършило - боли пак толкова. и искаш да се събудиш, но кашата от твоя и не-твоя кръв по ръцете, лицето и дрехите ви няма как да измиеш. нито ужаса от това че си даваш сметка че при цялата ти мъжественост, себеотрицание, адреналин и всичко друго което ти идва на талази в момента няма какво да направиш и времето не работи за тебе и това не е филм.

затова следващия път когато тя седне до тебе във колата или те прегърне отзад на мотора - оцени какво ти се предлага и го оцени като мъж - а не като пикльо които е на път по най-страшния начин да намери себе си.



пс. *шотгън - "чифте" - "to ride shotgun" - да се возиш до шофьора - идва от едно време когато файтоните из дивия запад за яздили със кочиаш и със охрана (със чифте) до него на капрата.

Наистина добра тема! евала колега! поклон
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 94' 525тдс
Мечтае да кара: совалка

Мнение от AceMF » 14 Авг 2008, 11:30

Не са празни приказки това, нито шега работа, такива неща се случват за съжаление :confused:
http://sofia.dir.bg/2008/08/14/news3289118.html

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.07.2008

Мнение от Pencheva » 18 Авг 2008, 20:05

Страхотни думи браво...Сега като се замисля е точно така...Качвала съм се на коли-не много-достатъчно,винаги имам доверие на шофьора,че ще ме закара там,където отивам и то ЖИВА!Напоследък обаче се замислям дали е оправдано това доверие.И в крайна сметка осъзнавам,че единствения човек,който може и е в състояние да ме опази в колата е баща ми.За жалост но факт...нямам доверие на никой..
[Бензин в кръвта]

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от jos65 » 23 Авг 2008, 16:17

Колега alx,копирах темата в Ауди форума.Надявам се да нямаш нищо против.Тезата е валидна независимо от марката и засяга всички на пътя.
:bowdown:
"Понякога си мисля,че създавайки човека,Бог малко е надценил възможностите си."
Оскар Уайлд

Фюрера
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 23.01.2006
Местоположение: София

Мнение от sieg » 31 Авг 2008, 14:54

доста точно, браво на темата ! искам още !
жена и кола не въртят ли задница, не ми ги фали...
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 02 Сеп 2008, 17:23

sieg написа:доста точно, браво на темата ! искам още !


не ти трябва още... мисля, че дори това е много. колкото и сбито да го напишеш- винаги идва във повече...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Жената да мърка

Мнение от Kurt Vagner » 03 Сеп 2008, 10:45

Хубава тема браво !

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Шумен

Мнение от лимон » 16 Сеп 2008, 19:55

много истински думи ,но човек се замислиа едва когато го му мине през главата 8)

"Баба Яга" Склад
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 22.10.2003
Местоположение: софия

Мнение от speedmaster » 17 Сеп 2008, 11:42

лимон написа:много истински думи ,но човек се замислиа едва когато го му мине през главата 8)


за съжаление някои нямат втори опит !

така че може би е по добре да се поучим от опита на препатили ако това изобщо е възможно
:) Изображение

"отиваме там,където гледаме-просто така сме устроени"


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 31 Окт 2008, 16:23

Имам един единствен случаи... Много отдавна карах един форд на които му се счупи окачването и директно се заби в бордюра от вътрешната страна на завоя. Приятелката ми беше на задната седалка без колан и само си ожули бузата в шофьорската облегалка и се изплаши много..

Казвам ви толко зле се почувствах тогава, че винаги ама винаги се адски много съобразявам когато возя някого с мен особено човек на които много държа.
Макар и истината за повечето ПТП-та в бг да има и друга страна която хилядократно е коментирана и няма да я почвам сега (дупки алкохол стари коли скапани сервизи и др.)


А за написаното от АЛХ мога да кажа РЕСПЕКТ !!!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook