Най-новият слух за Chris Bangle ---------m

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

drift master
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 5.11.2003
Местоположение: София

Мнение от stjoker » 15 Яну 2004, 19:20

дидо тва е наем ве не е покупка на автомобила. Чети какво пишат хората после се обаждаи :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 15 Яну 2004, 20:20

DIDO написа:
ivo написа:
DIDO написа:Знаети ли кой е шеф дизайнера на Е46 :?:


:arrow: Chris Bangle :!:


ТОЧНО ТАКА :!:

Интересно ми е защо хората които карат/щом са си го купили значи го харесват/ или боготворят Е46 плюят Бангъл :dunno:
Ами новите модели са развитие на тази линия и лично на мен
МНОГО МИ ХАРЕСВАТ :wink:





Нека хвърля малко светлина :angel:

Дизаинера на Е46 е Erik Goplen :!: :!: :!: :!: :!: (доколкото знам помошници са Ian Cameron & Boyke Boyer).
Oт чертожната дъска до осъществяването на модела в продукцията отнема 4 години. Chris Bangle става шеф, когато модела Е46 е бил почти напълно завършен, "дори не му е пипнал и болтовете по-джантите" (за късмет), но технично той се подписва в/ху модела на Е46 защото е застъпил вече постът като шеф на дизайнерите преди продукцията да започне :!:
"ПРОЯВАТА" на Chris Bangle в/ху вече направеният модел E46 става чак през '02г.- на 4врати / '03г.-на купето, когато той ги "УКРАСЯВА" чрез изменение на броните, предните калници, предният капак и.т.н.- ( та хората из светът изпискаха от "радост" ) :!: :!: :!: :!:






ха нааааааздраве сега :bchug:

:owned:
Последна промяна 3C на 16 Яну 2004, 1:42, променена общо 2 пъти

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 15 Яну 2004, 21:38

Да се включа и аз. :P
Хора, не ви е Бангле виновен... :? Нито той решава, нито решенията са грешни... :wink:

Много се изкоментира темата за новите модели вече... Нали не очаквате някой да произведе Е21, Е28 или Е30 в днешно време? Жалко ако мислите, че хищният вид, агресията и уникалноста ги няма в новите модели, защото мене ако питате нямат аналог като човек погледне другите марки... :roll:

По темата за лизинга - лизинг си е точно взимане под наем. В България го превеждат грешно да означава и на разсрочено плащане. За какво да си купуваш нова кола, след като след 3г. искаш да имаш новия модел?

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 15 Яну 2004, 22:59

Kokorba6iqta написа:На мен лично доста ми допада работата на Бенгъл и мисял, че има доста свежи идеи !


Свежест, това е ключовата дума.
Да иди да си купи пресни зеленчуци, или да се изкъпе и да се напарфюмира, да иде на фризьор и после да се избръсне за да му е свеж фасона. :evil:
Тоя ще докара БМВ до фалит :evil:
Къде отиде агресията и зверския вид, а? Аре да не казвам, че ще загубим детската аудитория :?
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW X3 3.0d '04

Мнение от DIDO » 16 Яну 2004, 8:33

stjoker написа:дидо тва е наем ве не е покупка на автомобила. Чети какво пишат хората после се обаждаи :twisted:


ТИ ЧЕТИ :twisted: в поста съм писал:

"Значи кола която струва около 100 000$, ти я
дават за 26820$ /36м х 745$/. И после им я връщаш".

А сега ми кажи жокер кой ще ти даде НОВА кола
от 100 000$ за 26000$ /и то на вноски по 745$ без начална вноска/ и след три години да си я вземе СТАРА?
Кажи речи толкова е месечната вноска но Тойота Авенсис и след
три години пак връщаш Авенсиса и вземаш нови и продължаваш
да плащаш вноските.

Или няма разлика 7-ца Е65 и Авенсис :mha: :mha: :mha:

Ами то целия свят седмици щеше да кара :lol: :lol: :lol:
На четвъртата година тая кола никога няма да хване 74 000$ :!:
Ако я продадат за 25-30 000$ ще е добре :!:
Тоя клас автомобили се обезценяват доста бързо като втора употреба,
защото са с много високи данъци и застраховки и втора ръка
трудно се продават!
А разликата от 40-50 000$ или тя е промоция :lol: :lol: :lol: :?:
BMW - Усещане за автомобил

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 16 Яну 2004, 11:56

DIDO, сериозно се бъркаш относно лизинга! Има такова нещо, и сигурно повечето от новите коли (особено по-скъпите) в Европа и САЩ са именно на лизинг (а не на изплащане), защото е доста изгодно.
Не мога да кажа за конкретната промоция на Е65 в САЩ, но общо взето когато вземеш кола на лизинг за 3-4 год. си я изплатил почти наполовина! После ако искаш да я запазиш плащаш другата половина. Например един мой приятел в САЩ си взе Е46 преди 3 год. и сега му искат ~$20.000 ако иска да си я запази.
В България това едва ли скоро ще навлезе, най-малкото защото всеки ще си каже "Аааааа ми щом ще я връщам след 3 год., тая кола 3-та градско нема да види" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:wink:

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 16 Яну 2004, 15:28

HERTZ :?: Или не сте ги чували :?:
ivo сенокосачката ми вижда и 3та и 5та градско,спокойно :arrow: то си е до манталитет :wink: айде че пак отидохме :OT:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 16 Яну 2004, 16:48

дидо, ще обясня.

компанията прави сметка колко ще е остатъчната стойност на колата след да кажеме 3 години- примерно ако нова е $75,000 след 3 години пресмятат че ще е $50,000. като я вземеш на лизинг ти плащаш амортизацията на колата ($25,000) разнесена по 36 месеца - $695.40 на месец. разбира се това го плащаш със някаква лихва + печалба за фирмата - от там и примерно $750 на месец да излезе цялото със добавките.

това добре. проблема във случая е когато фирмата не оцени добре колата и вместо $50,000 след 3 години тя има пазарна стойност $40,000. тогава компанията е $10,000 на загуба. в случая на 745, фирмата знае че ще загуби пари защото вижда как върви вече обезценяването на 745, но за тях е важно да "придвижат" колите дето събират прах (и лихви) по автокъщите дори и със цената на набутване след 3-те години...

ползата от лизинга е че можеш за по-малко пари месечно да караш по-скъпа кола. недостатъците са че от лизинг договор се излиза много трудно (да не кажа невъзможно и струва много глоби), не можеш да пипаш колата (тунинг) и имаш максимален пробег за 3те ти години (примерно 36,000 мили което за америка не е много)- все пак остатъчната стойност на колата е изчислена при определен пробег.

също така ако сумираш парите които си дал за 3те години по лизинга и ги сравниш със парите които си дал за 3 години разсрочено плащане и след това си продал колата ще излезе че със разсроченото плащане си дал по-малко общо. да, но американците обичат малки месечни вноски и не гледат много много колко ги плащат. а и обичат да карат нови коли. от там и много от тях отиват на лизинг вместо да купуват на разсрочено.

та така. надявам се че отговорих на някои въпроси.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10478
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 16 Яну 2004, 18:59

Не знам точно как да те разбера, но това отнема 8!!!!!!!! месеца.


Така е, но следват одобрения от ръководния състав, доработки, израбортка на пробни детайли и прототипи, подготовка на потчните линии, и естествено, както ти каза изчакване да се изчерпа потенциала на предишния модел. Голф 6 моце и да е готов, но това е много ранен вариант, който едва ли ще стигне до поточната линия в този си вид. Първите дизайдерски разработки за Голф 5 например (преди около 3години ) изглеждаха като муцуна от Пежо 307 и задница, наподобяваща новата Астра (грубо казано, разбира се). А вижте какво излезе от конвейра. Опропастен (като външност) Голф 4. Шефовете са решили, че дизайнерската изработка е много авангардна за клиентите на Голф и дизайнерите отидоха да си разработват студии...
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 6.08.2003
Местоположение: PК 9999 **

Мнение от Injector » 19 Яну 2004, 16:43

rado_rf написа:
Къде отиде агресията и зверския вид, а? Аре да не казвам, че ще загубим детската аудитория :?

E това е Мамка му. :twisted:
Изображение NEEDS GOOD DRIVER :smoke:

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook