"Песен за лед и огън"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.09.2012
Пол: Мъж

"Песен за лед и огън"

Мнение от n4n1 » 30 Ное 2014, 14:10

Здравейте, колеги,

Аз рядко пиша във форума, но реших да ви поразвеселя с две истории, които са свързани помежду си. Та, купих си първата кола (E46 :lalala: ) преди около 2 години. Мога да кажа, че до ден днешен откривам нови неща свързани с колата (както сами ще се убедите след малко), което ме радва много.

Та миналото лято, фреона на климатика беше изчезнал безследно и отидох в един сервиз да оправят нещата. Та оправиха климатика и след седмица заминах за Англия. Понеже оставих колата в гаража на едни познати, докато бях там ми казаха, че маслото е изтекло и закараха колата да я оправят. Всичко беше точно, аз се върнах не след дълго, качих се да си ходя (не живея в София) и на връщане забелязвам, че климатика духа топло... Навън беше сигурно поне 37 градуса, а аз намалям до 16, обаче топлото продължава. Посварих се стабилно, стана ми доста тъпо и още преди да се прибера, пак отидох в същия сервиз да видим какъв е проблема. Обяснявам какво се е случило, при което собственика на сервиза се качва в колата, поглежда ме и ме пита: "Ти копчето за студеното натиснал ли си?" :lol: В моя защита ще кажа, че копчето си беше натиснато по default и никога не ми се беше налагало да го ползвам. Явно като са ми оправяли проблема с маслото в София, са го спряли и после въобще не съм се замислил за това.

Живях със срама си година и нещо до тази зима, когато забелязах, че парното не духа топло... По някаква причина съм останал с убеждението, че когато климатика е изключен, от духалките ще излиза топло, защото няма копче за топлото. Викам си, тоя път съм подготвен, огледал съм всички копчета внимателно и няма да се изложа. Отивам в сервиза, обяснявам си проблема, оставям колата и се прибирам да чакам обаждане, за да разбера какъв е проблема. След няколко часа ми се обажда собственика на сервиза и ми казва, че всичко е готово и да отида да си взема колата. Отивам аз, щастлив, че всичко е приключило толкова бързо и го питам какъв е бил проблема, при което човекът ми показва това между двете духалки което се върти за топло и студено. :oops: Предполагам, че по време на някой от ремонтите, някой майстор го е завъртял на студено...

Отново в моя защита, прилагам две снимки. Предният собственик е сложил стойка за монитор точно там където е това дето се върти за топло и студено и аз никога не го бях виждал и не знаех, че съществува.

IMG1.jpg
IMG2.jpg


Планирам на първи Април да отида и да питам защо не ми работят фаровете :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 18.08.2007
Пол: Мъж

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от Sea Eagle » 01 Дек 2014, 12:04

:mhihi:
Стават тези работи, особенно когато човек не е запознат с колата си. Но в повечето случаи, собественика е ентуасиазиран и бързо ги разгадава възможностите на опциите из купето. Караш Е46 но май не ти е много на сърце а? :P

Хубаво е че в сервиза не са те мотали и лъгали а са били коректни. :yes: Карай си колата и си свиркай. :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.09.2012
Пол: Мъж

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от n4n1 » 01 Дек 2014, 12:19

Аз съм ентусиазиран, но точно това не го бях видял изобщо, пък и не съм търсил, защото парното си работеше нормално преди това :D . На сърце ми е доста даже колата :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от cod-cdbp » 01 Дек 2014, 14:33

От поне пет години ви повтарям - четете си книжките на колите. :winky:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.09.2012
Пол: Мъж

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от n4n1 » 01 Дек 2014, 16:43

cod-cdbp написа:От поне пет години ви повтарям - четете си книжките на колите. :winky:


В моята кола имаше само една книжка и аз я прочетох, ама това е друга история хаха Не беше упътване :D


Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 19.11.2014

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от samphonе » 05 Дек 2014, 11:35

Когато си взех първото БМВ бях толкова ентусиазиран, че си изтеглих книжката и ръководството от интернет и първата вечер до три часа сам чел и нямах търпение да сляза и да проверя половината новости, та така и до ден днешен има какво да науча след като разглобя нещо или започна да ровичкам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от BRAAT » 02 Фев 2015, 18:53

:clap: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Радвам се, че си преодолял срама и си се решил да ни споделиш тези твои случки :) Развасели ме и се посмях от сърце.
Сигурен съм, че не си единствения с такива случки. Всеки от нас има, но просто нямаме куража да си ги презнаем пред широката аудитория :) :yes:
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: "Песен за лед и огън"

Мнение от bigdady » 18 Юни 2015, 13:05

когато копчето е на студено градусите на климатроника регулират ли температурата или пуска на макс студ. Имаше една тема в е39 че когато е на топло можеш да управляваш градусите реално.
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook