Нещо като виц, но истинско.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Нещо като виц, но истинско.

Мнение от Borymeckata » 04 Авг 2014, 15:56

Преди няколко дни ми се случи една весела история. Не е нищо особено, просто майтап.

Работя и живея в различни градове и често пътувам. Колата ми е черно Х3 (Е83), 3.0d, автомат. Та в петък след работа заключих квартирата, запалих и тръгнах да се прибирам у дома. Няколко часа пътуване с баварчето, у дома с приятни хора за уикенда - това винаги ми създава настроение. Багажа си бях натоварил още от предната вечер, а дрехите за пране (едни развлечени дънки и тениска) носех на себе си, вместо в плик в багажника. Бях тръгнал и с едни скъсани джапанки, с идеята някъде по пътя да си купя нови, а тези да изхвърля.

По пътя минавам през Плевен и спрях да пазарувам в един супермаркет, защото в моя град няма такъв. Паркирах близо до входа и се вмъкнах вътре, след малко излязох и натъпках покупките в багажника, но се сетих, че съм забравил да потърся още нещо. Върнах се в магазина, обиколих го, но не намерих търсеното. Значи излизам от магазина с празни ръце и тръгвам към колата. Гледам - до нея някакъв опел комби, и един младеж подскача около него на патерица. Стои на един крак, с едната ръка държи капака на багажника да не му падне на главата (явно амортисьорчетата бяха изпуснали), а с другата се опитва на прехвърли покупките си от количката в колата си. Приближавам се и завръзвам разговор:

- Здравей, приятел. Какво си пострадал?
- Ами от спорт, някаква кост на стъпалото...
- Да ти помогна за багажа?
- ОК.

Бързо нахвърляхме покупките му в багажника на опела. Понеже виждам, че човекът трудно се движи, закарах празната количка на 30-тина метра до другите, щракнах ключалката и от нея изпаднаха 20 стотинки. Връщам се, пичът тъкмо се намества на шофьорската седалка и прибира патерицата си в колата. Подавам му монетата, но нашият със щедър жест ме отпраща:

- Хайде бе, задръж ги!
- Благодаря ти приятел, но няма нужда...
- Стига бе, хайде взимай ги!
- Не, НАИСТИНА няма нужда. Жив и здрав!

Пуснах монетата през прозореца на седалката до него. После извадих ключа от дънките, отворих си баварчето, седнах и запалих. Точно преди да тръгна, хвърлих един поглед надолу към опела и срещнах ококорените очи на собственика... Махнах му за поздрав и отпраших.

После по целия път към дома си се хилех сам в колата - трябваше да взема стотинките, това си бяха честно изкарани пари. Когато й разказах историята, жена ми се развика:

- Колко пъти съм ти казвала да обръщаш повече внимание на външния си вид, хората те мислят за клошар, дават ти стотинки по паркингите, ще умра от срам заради теб...

Май все пак е била права, донякъде... Но пък вече имам идея за бизнес - като ме изгонят от работа, ще връщам колички пред супермаркета. Няма срамна работа, нали така?
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от Kroki » 04 Авг 2014, 16:04

Много свежо. Впрочем, човек трябва да си ходи, както му е удобно и се чувства комфортно.
Баща ми, на вилата в Балкана, по цял ден се занимава с нещо, все напред назад. Ходи по една ризка, платнени гащета и кроксове. Така си му е удобно, така си го кефи и въобще не му пука, за мнението на другите. То не, че има хора, който да го видят, но по принцип. Но си представих, погледа на човека..

пс: време е да се срещнем нещо :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Плевен

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от Svetlix » 04 Авг 2014, 19:50

Поздравление за постъпката! Точно така се прави!
Нека сме толерантни един към друг на пътя, независимо кой какъв автомобил кара!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от rafa224 » 04 Авг 2014, 20:49

Адмирации и от мен за жеста. А това с количката е често срещано явление по Столичните супермаркети :D нищо чудно, че си е помислило подобно нещо момчето :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от fancooler » 04 Авг 2014, 21:11

Не дрехите правят човека! Поздравления за постъпката, колега! :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от kichuka » 11 Сеп 2014, 12:37

Много свежа история. И на мен ми се е случвало доста пъти. Бачках в един завод - съответно сутрин с мръсния гащеризон и кубинките слизаме да си купим закуска с жената - тя с рокля и токчета аз дрипав слизаме от служебната астра комби . Съответно хората ни гледат супер странно продавачката ни гледа тъпо, чакайки да поръчаме. Сега съм на лекции спирам сутрин с макар и старото е36 с м-пакетче и джанти, ризка и дънки изпран изгладен. Посрещат ме с "добро утро! Какво желаете?"
Адски е жалко как хората преценят другите по външния вид.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от KPETEH » 11 Сеп 2014, 13:44

Са кажи че си тоя от аватара ти и картинката е пълна :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от boksioraE39 » 12 Сеп 2014, 21:03

Аз и един приятел на баща ми влизаме с анцузи в балкан стар,(преди това просто ритахме на малки вратички) и всички ни гледат като полезни изкопаеми,обаче след като човека плати чисто ново C 220 cdi почнаха леко да се усмихват все едно "еее не са чак толкова скъсани"... :mhihi:
Случката беше 2006та и вече C-класата е размазана но разбрахте какво имам предвид,така че не трябва да подценяваш човека само по-външния вид.. :)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от b00st » 12 Сеп 2014, 22:16

boksioraE39 написа:Аз и един приятел на баща ми влизаме с анцузи в балкан стар,(преди това просто ритахме на малки вратички) и всички ни гледат като полезни изкопаеми,обаче след като човека плати чисто ново C 220 cdi почнаха леко да се усмихват все едно "еее не са чак толкова скъсани"... :mhihi:
Случката беше 2006та и вече C-класата е размазана но разбрахте какво имам предвид,така че не трябва да подценяваш човека само по-външния вид.. :)

Те в Балканстар са свикнали на хора с анцузи и на неграмотно писане, хич не е трябвало да се притеснявате :mhihi:

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от boksioraE39 » 12 Сеп 2014, 23:05

b00st написа:
boksioraE39 написа:Аз и един приятел на баща ми влизаме с анцузи в балкан стар,(преди това просто ритахме на малки вратички) и всички ни гледат като полезни изкопаеми,обаче след като човека плати чисто ново C 220 cdi почнаха леко да се усмихват все едно "еее не са чак толкова скъсани"... :mhihi:
Случката беше 2006та и вече C-класата е размазана но разбрахте какво имам предвид,така че не трябва да подценяваш човека само по-външния вид.. :)

Те в Балканстар са свикнали на хора с анцузи и на неграмотно писане, хич не е трябвало да се притеснявате :mhihi:


а?
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от MadChicken » 14 Сеп 2014, 8:39

Мутра-дилър-сводник-батка с анцуК Адидас-Армани-Гучи с S класа на близинг, светеща лампа за гориво и сликове :mrgreen:
Only dead fish follow the stream...

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от boksioraE39 » 14 Сеп 2014, 12:20

MadChicken написа:Мутра-дилър-сводник-батка с анцуК Адидас-Армани-Гучи с S класа на близинг, светеща лампа за гориво и сликове :mrgreen:


Тия повечето са при тебе..... :mhihi: :winky:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от MadChicken » 14 Сеп 2014, 19:08

Какво да се прави, съдба :ok:
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 320i
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от JuStDieSeL » 16 Сеп 2014, 17:22

С един приятел бяхме взели под наем за няколко дни едно Cayenne Turbo за да сваляме мацки във студентски и да си качваме адреналина :) Последния ден в 12:00 сме се разбрали да върнем на човека колата и караме към него. От нищото едно момиче идва и ни пита колко е часа и ни заговаря приказка-две и хоп качихме я уж да ходим на кафенце :Д Бяхме се наконтили и с това порше милата тя реши че ще и върже днес но уви не знаеше къде отивахме и какви сме наистина :Д :Д Отиваме до човека малко по-късно слизаме и му даваме ключовете а тя седеше и не разбираше какво се случва след като разбра се възмути и се ядоса стабилно а ние леж :mhihi:. Аз нямах кола по това време и моя приятел караше пежо 206 пълен кошник качихме се в колата и до като минавахме покрай момичето и хвърлих 2 лева и изкрещях : Това е за таксито мръсна ковро

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Нещо като виц, но истинско.

Мнение от Borymeckata » 18 Сеп 2014, 12:23

KPETEH написа:Са кажи че си тоя от аватара ти и картинката е пълна :mhihi:


Ннне, това е ирландецът от "Смело сърце". Дето спаси живота на Мел Гибсън и после беше с него до края... Просто ме кефи пичът (как изглежда и как се държи), пък и сме адаши с него: "Excellent! Steven is my name!"
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook