Ш*бана жега

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 03 Авг 2014, 17:27

WARNING- един обикновен разказ…без художествени измислици, без коли за стотици хиляди левове, без високоскоростни гонки, без екзотични дестинации..просто един обикновен ден през моите очи...очите на един млад средностатистически човек.

7:00...с нежелание чувам познатата мелодия- явно е време за начало на поредния ден. Отварям си очите и първата мисъл, която изпълва сънения ми мозък е „ ш*бана жега- днес ще бъде ш*бана жега” . Измъквам се като червей от леглото и малко по малко започвам да превключвам в нормалния си режим. Обичайните дейности по сутрешната подготовка са ясни- като междувременно си приготвям 2 кутии храна за през деня. Имам чувството, че навсякъде се движа с кутии с храна- обичам да знам какво слагам в стомаха си...понякога хората ме гледат странно как ровя из кутиите си, докато те сладко нагъват поредната баничка- never mind, не ми пречи. Наслаждавам се на спокойствието и тишината в празния апартамент- живея сам...мина ми времето за живеене с „мама и тати” , и все още ми е рано за семейство...чудесно, най-доброто време. Междувременно началния час на работния ми ден се приближава стремглаво..но аз вече съм облечен, с ключовете за колата и вече отварящ вратата на входа. Погледа ми попада веднага върху ламаринената ми кутийка(не, не е БМВ- съжалявам)...незнам защо, но винаги като я видя за първи път за деня и лека усмивка прибягва по лицето ми. Но мисълта бързо ми се измества към жарко напичащото лятно сутрешно слънце....ш*бана жега.

Тук искам да вметна, че не обичам ходенето пеша…спортувам, бягам от време на време...но не обичам ходенето пеша. Незнам защо е така, но е така. Но тази сутрин изведнъж реших да оставя този път колата да почива- ще си направя 20 минутна разходка до работа- и без това там ще трябва да я пече слънцето цял ден...ще й го спестя. Тръгвам с бодра стъпка и с интерес наблюдавам по улицата, как всеки бърза на някъде, как всеки се е вглъбил в малкия си свят и мисли за проблемите си...един се чуди как да си плати сметките този месец, друг го гризат съмнения дали не му изневеряват, трети мисли за вечерта и как ще се напие, четвърти....мислите ми са грубо прекъснати от тътена, който се разнася от огромния кюнец на задната броня на Голф 3.

Вече съм се настанил на удобния ми стол в офиса и гледам с празен поглед компютъра пред мен...явно все още не съм се събудил напълно- може би е време да се науча да пия кафе…will see. Веднага търся дистанционното на климатика, както наркоман търси поредната си доза...ш*бана жега. Благославям този светъл ум, който е измислил това невероятно нещо климатика... Работния ден започва да тече с обичайната си монотонност..производството иска едно, чуждестранните клиенти искат друго..

По време на обедната почивка започвам да ровя из кутиите с храна- обичайните пържоли, чудесно. Поглеждам през прозореца и виждам тълпата от работници насядали по пейките...странни птици са- обути в одърпани къси гащи, скъсани джапанки и усилено дъвчат сандвичи с маргарин и шарена сол...всеки ден е така. Едновременно имат поне един заем(най-често 2-3) – само и само, за да карат коли, които не могат да поддържат и да държат в ръцете си поредния „умен” телефон. Винаги ми е било трудно да разбера това мислене, така и ще си остане - може пък и в мен да е проблема..who knows. Докато тези мисли ми преминават през главата, виждам как на служебния паркинг пристига поредния представител на клиент- в ново и лъскаво X 6...наситения черен цвят и 20-цоловите джанти в комбинация с „намръщените” фарове, привличат окото- приятна кола, спор няма, макар и да не е точно мой тип. Но погледа ми веднага се фокусира върху работниците, които с интерес наблюдават баварския автомобил- с тъжни и влажни погледи поглъщат извивките на СУВ-а и затруднено преглъщат сухите филии хляб...може би си мислят какъв заем трябва да изтеглят, за да могат и те да си търкат г*зовете в седалката на подобен автомобил. Усещам как парещото слънце започва да дразни очите ми...ш*бана жега. Спускам щорите и продължавам да изпълнявам професионалните си задължения...

5 часа е- време е да напускам приятно прохладния офис. Казвам дежурното ‘чао, приятна вечер” на портиера и плахо си показвам главата навън....мдааа, навън е ш* бана жега. Вървя и се разтапям- лично за мен едно от най-ужасните чувства. Някои хора харесват жегата и топлото- е, аз не съм от тях(предполагам вече се досетихте). Започвам да се проклинам защо съм оставил колата и сега вместо да съм нагласил климатроника на приятните 22-23 градуса, сега усещам как потта се стича по гърба ми... Стигам до пешеходна пътека и трябва да пресека- разбира се, никой не се досеща да спре, дори след като пристъпвам няколко крачки напред. Явно съм невидим..знам ли. Виждам, че движението се разреди и усешам, че това е моя шанс. В далечината виждам приближаващ ML, но е надалеч....тръгвам смело и по средата на пътеката виждам бързо приближаващата звезда на решетката на сивия Benz(явно не е спазвал обичайното ограничение на скоростта в града)...усещам, че ABS-а има доста работа в момента. Все пак джипа успява да спре навреме- преди аз да стана пасажер по неволя. От вътре ме гледат два индивида на около 20-годишна възраст- гъзар с гола глава и до него кифла с локум или мармалад, със слънчеви очила по-големи от лицето й. Шофьорския прозорец се сваля и гологлавия пич с красноречива физиономия ми вдига ръка- в стил „кво праиш ве ?!" . За момент, заради ш*баната жега, се замислих дали да не се кача в ML-а и да му обясня какво правя, но се отказах..не си заслужава да си хабя ценните нерви. Вместо това най-културно му обясних „ Това е пешеходна пътека. Така и така тате е купил кола, поне да те научи и как се кара” Брях...явно нещо го засегнах, че и кроасана до него- започнаха да й подскачат енергично очилата. Чух едно „ти знаеш ли кой съм аз ?" и изчезна в черен облак- явно на печката й дойде в повече. Жалко, че не слезе да ми каже кой е, че тъкмо ми стана интересно, а така и не разбрах...never mind.

Продължавам с мъчението и ходенето под жаркото слънце. Чакам на светофар на светне зелено и да пресека улицата. До мен спира лъснато А6 Allroad и зад волана забелязвам привлекателна млада дама. Незнам защо, но винаги са ме привличали жени, които карат по-големи автомобили..сигурно е някакъв фетиш. Забелязвам, че дамата ми се усмихва и ме гледа настоятелно- може би е била привлечена от измъчената ми физиономия и обляното ми с пот чело...явно все още не съм за изхвърляне, това е добре. За секунда обмислям дали да не вкарам в действие обичайните лафове и да й взема номера..но ш*баната жега убива всяко едно желание в мен. Искам просто да се прибера, нищо друго. Светва зелено, отвръщам на усмивката и си тръгвам.. ш*бана жега, заради нея може би пропуснах една приятна компания. Нищо де, не е болка за умиране...и без това не ми е до жени, имам нужда от почивка. Няма да навлизам в подробности за „любовния ми живот” , че там е голяма каша..ще стане като искрено и лично, ще ви го спестя.

Вижда му се края- вече съм съвсем близо до така желаната крайна дестинация. На паркинга на един от съседните блокове, минавам покрай вдигната на крик Е36-ца... с поне 10 емблеми „М” и гордото „318” отзад и разни тунинг елементи, които са много далеч от вкуса ми. Заглеждам се по „расовия” представител на баварцитеи си мисля на ум „Жалко, че има хора, които пречиняват това на тези коли” и чувам „Добра е, нали ?" Думите идват от клекнал до гърнето кльощав фен на марката.

-Мхм- кимнах с глава аз, от възпитание.
- 318 е ! Мноооо върви...вчера вдигна 230 ! – с гордост казва собственика
- С тези зимни галоши ?
- Ами с тях...супер са си гумите ! – дава експертното си мнение ентусиаста.
- Не бих казал...нещо проблем с генерацията ли имаш ? – питам аз, гледайки инструментите нахвърляни около задното гърне
- Правя дупки в гърнето, че да бучи по-силно и спортно... – споделя фенът, радвайки са на собствената си гениалност.

След като чух това....се обърнах и си тръгнах. Не можех да разговарям с такъв тунинг-гуру....бях под нивото му. Стигнах вече пред моя вход и погледа ми се спря върху колата ми, почиваща си под дебелата сянка- сякаш тя ме гледаше и се усмихваше на киселата ми физиономия. Въпреки ш*баната жега..и аз се усмихнах- обичам я тази кола. Никой не ме разбира..никой не разбира защо продължавам да я карам, защо продължавам да наливам пари в тази ламаринена кутия..но това не ми пречи. Толкова спомени и приятни и неприятни моменти делим..еехх, ако можеше да говори...първата кола, силната ни връзка вече продължава не малко години. Но и двамата с нея знаем- наближил е момента за раздяла. Наближил е момента, когато ще направя нещо, което отдавна е логично- ще започна нова авантюра с представител на баварския производител.
Всичко започна, когато бях на 4 години...ясно си спомням деня, в който семейни приятели ми подариха карти с коли, купени от Румъния. Не разбирах нищо, само с интерес поглъщах формите на автомобилите показани на картинките. И тогава видях картата с черно е30 купе- това беше и момента, в който синьо-белия пламък загоря в очите ми....и вече 20 години гори все по-силно и по-силно.

Вече съм вкъщи и по рефлекс веднага включих двата климатика...ш*бина жега. Следват обичайните дейности- нищо интересно. Към 20:30 часа се настанявам удобно на дивана с голяма купа бадеми, орехи и всякакви ядки и си насочих вниманието към лаптопа- обичайните автофоруми и сайтовете за продажба на автомобили в България и Германия. И търсенето е обикновеното- цялата моделна гама от е30 до е60...не съм решил все още точно какво искам. Само знам 2 неща- когато видя моята кола, ще го разбера. И едно е сигурно- след толкова години забавяне, това ще е първото БМВ, но със сигурност не и последното... Поглеждам си телефона- няколко човека са се сетили за мен...не, благодаря. Тази вечер съм насаме с мислите си- малко време само за мен, заслужавам го.

Неусетно времето се изнизва и забелязвам, че часовникът показва 23:50. Време е...да, време е за любимата ми част от денонощието. По това време нормалните хора спят, или извършват физически упражнения с половинките си или пък стоят над поредната чашка алкохол. Аз..аз излизам да карам- без посока, без идея...просто насаме със себе си в любимата метална кутиика. Бързо скачам и се оправям за няколко минути и съм вече пред колата. Тя ме гледа с разбиране- много добре знае какво следва...не сме го правили един или два пъти. С радост усещам приятния полъх на лятната нощ...поне засега ш*ната жега е в почивка. Настанявям се, паля скромното двигателче и избирам папка „Oldschool”. Purple, Scorpions и компания започват да звучат от колоните. Времето лети неусетно, когато се наслаждаваш на нещо, което ти носи удоволствие...

Светофар, червено- спирам. До мен със свирещи гуми се нарежда черен Сивик. Индивидът вътре с интерес оглежда колата ми и се опитва да ме види през затъмнените ми прозорци(не, не от гъзария и само вечер си личи, че съм „извън закона”) Започва се едно форсиране, едни страшни звуци...през огромното гърне отзад сигурно излетяха еднакво количестово бензин и масло...Another time, another place, matе - не съм на такава вълна тази вечер. А и не мога да се меря с VTEC-a...

Продължавам да кръстосвам улиците на полузаспалия град. Непълнолетна жрица на любовта енергично ми маха с ръка, когато минавам покрай нея..no way, honey ! Не съм фен на този вид любов...а и не ми е до жени точно сега. Ще си намериш друг клиент.

Неусетно се озовавам пред табела за мой любим път..може би рефлекс. 30 км спускания и изкачвания, завои и малко прави участъци- знам всеки един сантиметър наизуст. Ясно е какво следва. 30 км = 15 мин...благодарение на някои подобрения, които съм направил по спирачната система и окачването. Просто спирам да мисля и се сливам с пътя...тогава се чувствам свободен, без грижи и проблеми, за които да мисля.. всичко друго остава на заден план. А какво ли ще бъде, когато мина по този път с правилното предаване и много по-добро шаси...will see, will see.

Връщам се в града и е време да се отблагодаря на вярната ми половинка- минавам през бензиностанцията. Бензинджията с интерес оглежда колата
-Не е ли много ниска ? Карах такава 3 години като такси...здрава машина. Ама твоята много си я барнал, евала ! Може да и сложиш и карбон !
Усмихвам се, благодаря му за хубавите думи и му обещавам да си помисля за карбона и си тръгвам. Минавам покрай спряла патрулка...служителите на реда ме оглеждат с интерес, но не си правят труда да ме спрат- колата не буди съмнения, не се набива на очи- дали ще бъде така и с новата кола..

02:00 часа – вече съм в леглото. Не ми се спи, но знам, че след няколко часа отново се започва всичко. Докато се унасям чувам неприятен звук от паркираща кола..може би фенът с бързата 18-ка се прибира. Заспивам с мисълта, че утре ще отида на работа с колата.. и че може би пак ще бъде ш*бана жега.
...there is no replacement for displacement...

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Ш*бана жега

Мнение от DriftoMania » 03 Авг 2014, 22:21

Има потенциал в историята и надявам се да е поредица, но търпиш ли малко критика?
Не ми хареса прекаленото повторение на някои думи и изрази - Не_знам защо, но..; поредния; обичайния - нямам идея дали умишлено си ги повтарял толкова често, но на мен лично не ми седят много добре, много са натъртени.
Интересен е подхода към ш*баното ежедневие, но на читателя му става прекалено ш*ибано по някое време. Ясно е, че всички живеем в тая среда, всички срещаме безброй такива тунингисти, бензинджии-разбирачи, десетки кифли с биячи в големи джипове. Ясно е, че главния герой е над нещата, описал си го като прекалено cool за да се връзва на глупости, че иначе би направил това и онова, ама точно в тая жега не му се бие, не му се ч*ка, но си обърнал внимание на точно тези детайли, които правят ежедневието ни сиво и донякъде дразнещо. Майсторите се чудели какъв кредит да изтеглят, за да карат такъв джип - по-скоро се чудят как да изкарат още някой лев, за да има как да закърпят месеца. "Страхотното'' в историята (карането) ми се губи на фона на всичкия тоя песимизъм, описан в доста повече редове.
Така си искал, така си я написал де, просто разсъждавам над разказа в писмен вид. Надявам се приемеш критиката като градивна :) Рядко се пускат интересни теми в тоя раздел, но просто има няколко истории, които според мен са вдигнали летвата доста високо и за добро или за лошо се сравнява с тях.

П.С. Каква е колата в крайна сметка?
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Ш*бана жега

Мнение от Хаос » 03 Авг 2014, 23:26

Ш*ана Е30ка с 1.8 :)
И аз ги правя тея да излизам да карам нощем. Подбалканската, в едната посока се проверява пътя за изненади, в обратната посока толкова бързо, че дългите престават да бъдат достатъчно дълги.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 03 Авг 2014, 23:27

Винаги търпя критика и уважавам градивната такава. :yes:
Абсолютно девствен съм в тази област- за пръв път пиша някакво жалко подобие на история. Иначе повторенията може да се каже, че са умишлени.
Много далеч съм от мисълта, че съм над нещата и че съм cool- мисля, че е безсмислено и безпредметно да си правя реклама.....просто предадох дословно един мой ден- точно какво ми се случи, как протече и какви мисли ми минаваха през главата.
И да, прав си- наблегнах малко повече на сивото ни ежедневие и заобикалящата ни реалност. Следващия път като ми дойде музата, ще наблегна на емоциите и чувствата по време на шофиране...нашето бягство от обичайните проблеми, грижи и дразнещи елементи в бита ни.

П.С. колата не е от значение- затова и не споменах подробности за нея. :bchug:
...there is no replacement for displacement...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.04.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 на лампа
Мечтае да кара: BMW E46
Детайли за колата: Black Sedan M47D20 136к.с. Automatic

Re: Ш*бана жега

Мнение от tokata » 04 Авг 2014, 0:25

И на мен ми е любимо да изляза нощем да си карам спокойно, без идиоти по пътищата и без светофари. Страхотна история! Моето ежедневие is the same :P
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Ш*бана жега

Мнение от turbo » 04 Авг 2014, 0:43

:idea: We'll see (We will see)
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 04 Авг 2014, 7:38

Не е ш*бана Е30ка с 1,8....не е БМВ. :) Новата половинка ще бъде със синьо-бяла емблема, само да реша към кой клас да се насоча ...и няма да е 1,8 :mhihi:
turbo, в случая използвам израза разговорно, на жаргон.
...there is no replacement for displacement...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Ш*бана жега

Мнение от turbo » 04 Авг 2014, 14:54

http://bg.urbandictionary.com/define.ph ... 27ll%20see
http://dictionary.cambridge.org/diction ... ave-to-see
http://dictionary.reference.com/browse/we%27ll

Идеята е: "Ще видим", но на Английски (по-скоро Американски) е "Ние ще видим" целият израз.

П.П.: Не го приемай като заяждане или кой знае каква критика. Просто да го уточним как е, що е. :)
А разказчето е много добро и точно описващо всичко, което се случва реално около нас... Всеки ден... Ако направиш описание при излизане с колата, ще е още по-песимистична картинката според мен. :lol:
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 04 Авг 2014, 17:35

Да, знам точно как трябва да бъде - уж имам някакви сертификати от Кеймбридж и работата ми е тясно свързана с езика. Просто малко го "съкратих" за да звучи по-добре, смисъла се хваща въпреки това. Определено не го приемам като заяждане. :bchug:

Иначе днес ходих с колата... :mhihi: Е, не беше толкова песимистична картинката...единствено един възрастен човек едва ли не ме напсува, защото спрях, за да мине по пешеходна пътека. Нищо де, случва се..сигурно е имал кофти ден човека.

Следващия път ще наблегна основно на среднощното каране без цел и посока.. :driving:
...there is no replacement for displacement...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ш*бана жега

Мнение от Kroki » 05 Авг 2014, 9:06

Браво, голямо раздвижване тея дни в раздела. А май повечето обичаме да караме нощем :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 08 Авг 2014, 13:05

Знам аз, че има още доста "ненормални" като мен, които обикалят нощем и се наслаждават на усещането. Има хора, които като разберат и ми казват "ти луд ли си...защо си харчиш парите излишно за гориво ?!".... на тях както и да го обясня, няма да могат да го разберат. :dunno:

Лошото е, че другата седмица се задава още по-ш*бана жега... :paranoid:
...there is no replacement for displacement...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Ш*бана жега

Мнение от Leon » 08 Авг 2014, 16:50

Нощните разходки с колата бяха съществена част от това да преживея един доста тежък период в живота си, така че са супер! Но и тогава трафикът беше доста по-спокоен :driving:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Ш*бана жега

Мнение от saleen » 09 Сеп 2014, 13:27

Хареса ми!
Никой не мое ма връне на селу!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 22.09.2014
Пол: Мъж
Кара: с колкото позволяват условията
Мечтае да кара: 3-series
Детайли за колата: не трябва да даваш на всеки

Re: Ш*бана жега

Мнение от exiteyes » 22 Сеп 2014, 22:13

Много добра интерпретация. Хареса ми много, похвално е, че успяваш да си направиш хубавото despite all this shit. :bchug:
Радвай се на не-малкото, което имаш.

П.П - ако все пак някой ден ти провърви при заговарянето на светофара.. кой знае, споделеното каране носи още повече удоволствие
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Ш*бана жега

Мнение от Vantage » 23 Сеп 2014, 14:33

Е, ш*баната жега свърши вече. Иначе картинката е същата...без частта с потенето. :smoke:

Иначе за нощните разходки...по-добре сам- тъкмо 50-тина кг по-малко в колата и по-малко разсейване. :mhihi: Най-добрата комбинация- нощем в колата, сам с мислите си...а в къщи да те чака приятна компания. 8)
...there is no replacement for displacement...

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook