BMW E21 3...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

BMW E21 3...

Мнение от alpina-ma6inata » 29 Юли 2003, 14:13

Вчера отиваме на вилата аз, и виждам един приятел, който веднага ми се нахвърли да ми разправя, че наблизо имало едно 316 кабрио :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Та така прибирам се аз в къщи веднага взех ключовете от мазето, напомпах гумите на мойто колелце (винаги спадат :oops: ) и отиваме с моя приятел с един бегач. Бегаме се ние до БМВ-то естествено аз победих и кат видях мигача само..... викам си туй е Е21. Напеках си аз руското колелце и очите ми се заковаха на малката излъскана емблемка Baur :shock: :shock: :shock: . Цвета беше сив металик като нова беше, личеше си гланца за гуми и ефекта от хром пастата. БМВ-то беше с най-новите регистрации (МХ) явно беше докарано съвсем скоро :twisted: . Беше с гуми 185/70/13. Джантите му седяха бомба, марката на гумите не можах фа я видя. Гюрука беше спуснат. Надникнах от вътре, всичко си бе оригинално. Касетофон, волан, скоростен лост, тапицерия, всичко кат ново :twisted: . Единственото, което се учудих и в същото време ми стана жал е, че беше на 193 000 км, но не му личаха :twisted: :shock: . Междувременно, докато го разглеждах до него седяха някакви парцали с слънчеви очила (може би да не ослепеят от блясъка на този уникат и ме гледаха все едно съм им изял закуската. Преди да ме заговорят и те му се любуваха макар и да не изглеждаха фенове на марката, бяха с МБ 123/200D (печка)
Единия почна да ги ръси едни....:
-Мале това само да ми падне в ръцете да отида на полето да го напържа и да му избягат 50-60 кончета - каза той и на мен ми стана ясно за какъв душманин става въпрос :puke:
След това ме пита:
- Харесва ли ти?
- Да, разбира се - отговорих аз.
След известно мълчание...
- Знаеш ли коя е номерацията на купето на този автомобил - попита шофьора на тоягата :wink: .
Без да се замислям:
- Е21 - отговорих аз.
- Като знаеш номерацията на купето, коя година му даваш? - явно желаеше да ме затапи, защото ме попита все едно е г-н 100 кила :x
- Е21 купето се произвежда от 1977 до 1983, но не знам тази точно коя година е - отвърнах аз.
- Колко цола са гумите на това БМВ?
- Серийно са 13-ки - отговорих аз.
- А знаеш ли колко цола са гумите на Мерцедес?
- Те не са еднакъв цолаж на всички модели.
- Добре де, на тоя Мерцедес - и дятката посочи една руждива печка :puke: .
- Аз му казах, че не се интересувам от тези, ако мога да ги нареча коли, но след като видях джантите му отговорих 14-ки.
Вече ми писна да се занимавам с тея прошляци, а и сигурно и на тях като видяха, че не могат да ме затапят и останах още доста дълго време да оглеждам тази красавица, докато тази група на потегли с шумния Мерцедес, и остви два пръста сажди по акулата и ми заглъхнаха ушите :conf: :fart: .
Докато чаках собственика, за да го разпитам и най-важнот да му кажа за БМВ Клуб България пред неговата хубава и скъпа къща продължавахме да се наслаждаваме на колата.
Доста време чаках, нещо от порядъка на час и половина, два, но в един момент вече бях огледал акулата от бъбрек до шаси, а и дойде време да си тръгнем от вилата и трябваше да се разделя с тази ретро хубавица :cry: , която няма да забравя до края на живота си. :bcry:
Дълго време я гледах от задния прясно измит просорец на нашата 5-ца.
Да се надяваме, че ще видя собственика, и ще му кажа за клуба и ще го попитам как се е сдобил с тази хубавица...
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 29 Юли 2003, 18:57

Много рядко се виждат такива!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: sofia

bmw супер

Мнение от ivo_bmw » 31 Юли 2003, 12:14

тая баварка е много добра много запазена откадето и да я е намерил браво. :D

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook