Donington Park Driving Experience

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Donington Park Driving Experience

Мнение от CuMo » 17 Ное 2013, 2:43

Отдавна си бях навил на пръста, да видя що за животни са Super Cars и имат ли те почва у нас в чужбина.
Ровейки из обявите в нета най-накрая попаднах на уеб-сайт, в който освен, че ти взимат парите, конкретно ти предлагат и дата, на която можеш да се явиш на пистата и да е сигурно, че получаваш за каквото си платил. Има много паразитни страници, от които можеш да си купиш ваучер и не че няма да си получиш услугата, но просто можеш да се отбаяш от чакане. Може да се наложи да чакаш и месец, а до тогава я камилата, я камиларя, дето има една приказка. Има и друго, писти много, но някои са затворени за зимата, други са ептен малки - безинтересна работа. То и тази се оказа малка предвид потенциала на ППС-тата, но за това по-късно. Та видях аз, че има дата за след една седмица и си поръчах Driving Experience.
Тук е моментът да предупредя всички потенциални бъдещи клиенти: Ако букват за уикенда, да отиват, колкото се може по-рано сутринта. Британците са мързеливи хора и отиват на пистата, като се наспят. Аз постъпих глупаво, мислейки си че следобед тарапаната ще е по-малка. Уви, оказа се точно обратното.
Но да не се отклонявам в народопсихология... абе мързи си ги, т'ва е. :mrgreen:
Гледах, гледах, най-близката по-голяма писта се оказа Donington Park и реших, че там ще е.

Изборът на автомобили е измежду: Ferrari, Lamborghini, Nissan, McLaren, Ariel Atom, Aston Martin, Audi, Porsche. Предлагат се също така и Single Seater-и.
Чудих се между F360 и Nissan GTR, но задното задвижване, задно разположения двигател, броя цилиндри и Red Line-a надделяха в уравнението, та букнах италиянката.

Малко предварителни факти. За да бъдете допуснат до Driving Experience, трябва да притежавате шофьорска книжка не по-малко от една година преди датата на събитието. Мисля, че няма ограничение за това дали сте шофьор от друга европейска държава. С книжките от САЩ може да е друго, защото там се карат предимно автоматици и тук в UK американците ги карат да минават приравнителен курс. Книжката трябва да е с вас, защото я проверяват на място.
Цената за Driving Experience започва от 120 лири за една кола, като може да надграждате по свой вкус - втора кола, трета кола и т.н. Респективно цената излита нагоре. Общо взето е около 25 до 35 лири на обиколка. Допълнителна застраховка за защита на колата е още 20 лири отгоре. 10 лири е застраховката ако не искате да изгорите с парите си, в случай че не можете да се явите.

На мен всичко ми излезе:
120 за шофирането
20 застраховка автомобил
10 застраховка на сумата
30 за in car video
30 за гориво да идем до там, общо 210.

Можете да си поръчате документите да ви дойдат по пощата, като в пакета има и декларация, че освобождавате организаторите от каквато и да било отговорност, ако настъпи злополука с вас по време на шофиране. Като цяло пистата е доста широка, инструкторът не дава да се настъпва особено, тъй че ако не ви нацепи някой отзад, докато излизате от бокса, страшно няма. Всички спазват определени правила и изпреварват културно.

Ваучерът:

Изображение

Изображение

И така:
Имахме обороти, бензин и зелена светлина... и потеглихме...

Изображение

През целия ден беше мрачно, но какво да се прави... Англия...

Изображение

Поне магистралата е широка и бързо се стига.

Изображение

ТЕЦ-ове, Ковачки... ех....

Изображение

Входът на паркинга пред пистата:

Изображение

Тъкмо пристигнахме и ни поздравиха с прелитане...
Ако трябва да бъдем честни, там се намира и летище East Midlands, тъй че това си е чисто съвпадение.

Изображение

Регистрирахме се и взехме да разглеждаме наоколо.
Има бюфет, където се чака за брифинг, а същевременно може да се похапне.

Изображение

Излязохме навън да видим гаражите и пит лейна.

Изображение

Медицинския център е точно до пистата.

Изображение

При самата регистрация ти лепят картонче с часа и типа на преживяването, което си записал.

Изображение

Малко чай за сгряване.

Изображение

И отново разходка из пит лейна.

Изображение

Изображение

Небезизвестният Ариел Атом, може би другия път и с повече обиколки.

Изображение

McLaren, така и не го разгледах отблизо много добре.

Изображение

Това още не мога да го причисля към супер колите, някакво вътрешно чувство може би.

Изображение

Това недоразумение дори исках, да ви го спестя, но...

Изображение

И така, време беше за сейфти брифинга.

Изображение

Изображение

Както и за сейфти брифинг обиколка. Тия италиански коли са много тесни и неудобни като цяло... че и дизел.

Изображение

Изображение

Малко преди самото шофиране:

Изображение

Изображение

Тъй, общо взето няма време да се усети машината, камоли да се свикне с контролите. Но, колеги ме помолиха да опиша какво е чувството във ферарито.
Първо, няма особено много място, с каска дори се влиза едвам едвам за моя ръст. Педалите са страшно нагъсто, с 44-ти номер тънки маратонки пак си е терсене, в един момент за малко защипах и газта и спирачката заедно.
Всичко е доста по-твърдо от на нормален автомобил, особено скоростния лост, но газта е мека, воланът също е доста лек - няма какво да му тежи отпред. За сметка на това, усещаш че нещо тежко ти стои зад гърба. Влизането в завоите е елементарно и страшно стабилно, но да отчетем факта, че инструкторът като за пръв път не позволява друго освен 4-та и 5-та предавка - тъпо наистина. Поисках да вкарам трета преди един завой, но не ми разреши. Набира бързо и спира бързо, вижда се от видеото. На около 7000 оборота вибрациите се поусилват доста, но предполагам е нормално? :mrgreen:

Общото усещане е, че можеш да влизаш с дооста голяма скорост в завоите. Бих казал, че пистата идва страшно "къса" за такава мощност, изобщо не може да се разгърне пълния потенциал на такава кола.
Още нещо да добавя, преди няколко дни инсталирах GTR2, за да си припомня пистата и определено имаше положителен ефект.

Спирам с приказките и слагам линкове към видео материалите от деня.
Всички клипчета с изключение на видеото от колата би трябвало да са достъпни в телефонно HD качество.

Пит лейна:

http://www.youtube.com/watch?v=E4QjzVCz ... e=youtu.be


Single Seater Flyby:
http://www.youtube.com/watch?v=fMFcoB2n ... e=youtu.be

Ariel Atom Flyby:
http://www.youtube.com/watch?v=Am2bjIQB ... e=youtu.be

Chevrolette Flyby:
http://www.youtube.com/watch?v=iPb-jj8E ... e=youtu.be


Briefing Lap:
http://www.youtube.com/watch?v=eW5NwRLD ... e=youtu.be


Set off:
http://www.youtube.com/watch?v=qresJ9F2 ... e=youtu.be

On Board Cam:
http://www.youtube.com/watch?v=ZCB4O36p ... e=youtu.be

Последното ми преминаване по старт-финалната права.
http://www.youtube.com/watch?v=kmU9rRlk ... e=youtu.be

Ако някой модератор прецени, че видео материалите могат да се ембеднат в темата, нека го направи.
Опитах, но нещо не ми се получи, може нарочно да не е разрешено.

Благодаря за вниманието.
:smoke:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Donington Park Driving Experience

Мнение от B U L L I » 17 Ное 2013, 21:37

чудно приключение си имал :clap:
аз щях да се лепна за астона или ламбото :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Donington Park Driving Experience

Мнение от alekangg » 19 Ное 2013, 23:13

И при мен беше така с ограниченията от страна на инструктора в Мадрид и като цяло не се на кефих. За сметка на това, след година ходих в Маранело, там няма писта, каски, няма мрънкания, общо взето е много по-свободнон и наистина умрях от кеф. Ако имаш работа към Италия или имате евтини билети до Болоня, може да прескочиш, няма да съжаляваш! Там цените са на минути примерно ф430 е най-евтиното и е 120е за 20минути.


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Donington Park Driving Experience

Мнение от snaiperist0 » 26 Ное 2013, 11:58

една страхотна тема точно каквито обичам да чета тук. благодаря ти :yes:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2012

Re: Donington Park Driving Experience

Мнение от drizzy » 24 Дек 2013, 19:20

Колега, наистина си е мечтано едно такова излизане на писта със сериозна кола, било то БМВ или не. Но за тези пари, мисля че твърде много ограничават...разбирам ги, че и те си имат своите мерки за сигурност, но това за мен е твърде ограничено. Трябва да има повече свобода, иначе изглежда готино на он-борда :yes: :clap:
От чудовищния рев съседа се оплака, много силен бил му звука на шестака.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: Donington Park Driving Experience

Мнение от bavaretca_tns » 01 Яну 2014, 11:59

Хубава тема чак сега я виждам.На 9 летя за UK за работа и ще съм в Лестър, ще съм близко до нея та и аз викам да се метна там но ще се пробвам с ламбото.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook