Просто събота :) с ...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Просто събота :) с ...

Мнение от BRAAT » 04 Сеп 2013, 2:51

По-долу написаното се гради въз основа на фантазии + случки от реалността. Всички прилики с физически лица и коли са напълно случайни :mhihi:


Просто събота с ...


1379736_10151871311380139_696906427_n.jpg





Всичко се реши един ден в далечната 1987-ма година. Той успя едвам повдигнал се на пръсти да бръкне в джоба на едно от палтата на баба му, което висеше на закачалката в коридора. Намери 10 стотинки, усмихна се и без да предупреди никой, излезна от къщата. Беше на гости при нея заедно с родителите си. Отиде до близкия, махаленски магазин, за да си купи нещо. Там за първи път видя новата дъвка "ТУРБО" с картинки на коли, за която само бе чувал от по-големите батковци на улицата. Подаде на продавачката стотинките и поиска от тази така нашумяла нова дъвка. Грабна я, излезна и с нетърпение започна да е отваря. Миризмата от сладостта и го обвзе, набързо набута цялата дъвка в устата си. Второто нещо бе да разгърне снимката с леко треперещите си ръце от вълнение. Зениците му се разшириха и в този момент, цялото му съзнание бе съсредоточено в изображението. Номер 100 от поредицата,а именно черно на цвят БМВ Е24 ! Сърцето му биеше лудо, дишането му бе очестено.Това бе искрата подпалила синьо-белия пламък, който изпълни големите му и ококорени лешниковокафеви очи. Вече нямаше сила , която да го потуши. Усмивката на малкия Ники не слезна от лицето му дори и вечерта когато си легна. Притвори очи и пред погледа му се яви БМВ-то от снимката. ...........
.....25 years later
05:59..........06:00(am) -ти-тииит-ти-тииииит, упорито звънеше алармата на телефона, за да събуди собственика си за работа, който упорито отказваше да стане, като натискаше бутона snooze, поне 3 пъти. На 4-я мобилния апарат постигна успех.Ники се протегна в леглото, с полуотворени очи и неприятни мисли в главата, че трябва да ходи на работата.
-Защо не си си изключил алармата, СЪБОТА сутрин е! И смени най-накрая тази гадна мелодия, вечно ме стреска!-каза приятелката му. Точно тези думи очакваше съзнанието му, СЪБОТА сутрин е, YES, възкликна си наум, Николай и усмивката грейна на лицето му. Целуна Теди по бузата ,за да е успокои и и каза: -Спи, аз отивам да се разкърша малко. -Как забравих, че днес е събота, къде ми е ума, та това е най-хубавия ден от седмицата.
-Събуди ме тогава към 8:30, че днеска ще ходя с нашите до баба ми.
-ОК.каза Ники. 10 минути му трябваха, за да се разсъни. Мина първо през банята и отиде в кухнята, изцеди си 2 портокала на ръчната сокоизстисвачка , взе буркана с мед и седна пред tv-то за още 10-тина минути. Пусна VH1. Вървеше whitesnake- Fool for Your Loving. -Програмата ми за днес, хмммм, нека започне с една ободряваща задача,бягане, пък после ще му мисля. След още 10-тина минути бе обул нике-то за бягане, сложи plantronics-a в ушите си.Тези слушалки си ги бе купил специално с тази цел. Избираше ги близо месец,plantronics backbeat go, бе модела който покри критериите му и още не им се беше нарадвал. Зареди папка-running на плеъра, на htc-то с любимите си песни Chris Isaak - Wicked Game (Adriatique & Thyladomid Edit); Isaac Chambers Feat. Ruby Rose Mulcahy - Extra-tea-rest-y all (Original Mix); Jask feat. Jocie - Beautiful (Coqui Selection Remix) и компания, и излезна.
Дестинацията не му бе известна все още,живееше в покрайнините на града, точно където започваше планината.Знаеше, че 1 час крос ще му се отрази перфектно на деня и настроението му. Пусна пулсомера на ръката си и тръгна леко докато загрее. 6-7 минути по-късно, polar-а показа 130 пулс , стартира хронометъра да отброява и полека взе да ускорява темпото. Утринното ухание на пролет, съчетано с лъчите на майското слънце, едва процеждащо се измежду високите борове, правеше тренировката, крайно приятна.
07:50, вече се бе прибрал. Мина през банята и след това за закуска си направи сандвич с шунка,кашкавал и домат. Задължително и един айрян.Предвидливо направи и за Теодра същата закуска + кафе.
Задача номер 2 в днешната програма бе да измие "любовницата" си. Даааа, така е наричаше приятелката му, а той нямаше нищо против, даже му харесваше, или може би , защото наистина така е чувстваше. Явно не можеше да се прикрие силната връзка човек-автомобил. Отиде до спалнята, за да събуди Теди.
-Любов, ставай вашите след половин час ще доидат да те вземат, нали ще ходите на гости при баба ти и дядо ти за 3 дена. Тя отвори леко очи, отмести от лицето кестенявата си коса и тихо каза:
-Добре, ставам, но моля те направи ми нещо да хапна.
-Закуската ти е сервирана на масата в кухнята и те чака с дневната доза кафе.
-Аз отивам до "любовницата" си. Той се усмихна, целуна Теди по бузата и излезна на двора. В ръката си държеше ключовете за гаража и за колата. Отвори едната врата на гаража и слънцето нетърпеливо нахлу първо. Сякаш надпреварващо се със собственика на машината кой ще е докосне пръв. Огрявайки половината предна част от predator-а, 2-та фара,които бяха огряни, гледаха смръщено, сякаш винаги готови за битка и следящи зорко поредната си жертвата. Ники се усмихна, прокара леко показалеца на лявата си ръка по предния капак, точно над фаровете. Обвзе го едно чувство на задоволство. Погледа му се плъзна бавно-бавно, по грубите извивки на Е24-ката, чак до задния капак и обратно, за да се наслади сякаш двойно. Цялата тази "процедура" траеше 1 мин. След което отвори и другата врата на гаража, за да изкара колата на двора.Отвори вратата на автомобила и от вътрешността усети полъха на немското качество. Черните седалки на баварската перла бяха сякаш разцепени от 2 контура(зелен и син), които подсказваха благородния им произход.Бяха допълнително копувани за колата от ибей. Седна на шофьорското място, постави ключа и даде на контакт. Колата се събуди, няколко лампички на таблото го приветстваха, а звука от бензиновата помпа му подсказа, че чудовището под предния капак е готово да заработи. Завъртя ключа още една позиция на дясно, задържа го така за аколко секунда и след това го пусна.Това бе достатъчно за лакомника с шест гладни стомаха да закъркори равномерно. Тръпки обвземаха всеки път собственика при този така приятен за ушите звук от М30-ската, придружен от съпровода на генерацията, а акустиката, която се получаваше в гаража спомагаше допълнително за насладата. Бавно изкара колата и е остави 5 мин. да се порадва и тя на слънцето, мъчещто се да си пробие път измежду листата на асмата. През това време си приготви принадлежностите за миене(2 кофи, няколко вида специални гъби, ръкавица от овча кожа и една гидюрия от еленска кожа) Миенето беше , като ритуал за Николай и траеше 3 часа, наслаждаваше се всеки път така, както дете на сладолед. Отделно кокпита.Изчистения черен цвят(без перли в него)в който бе боядисана колата поглъщаше всичко наоколо и след това го отразяваше до най-малката подробност, но вече пречупен през призмата на купето. Цялостната идилия отвън се допълваше от перфектно полираните BBS-ки.
-Какво повече може да иска човек от това, разсъждаваше наум и едновременно подсушаваше колата.
-Нищо повече, сякаш втори глас в главата му казваше. 11:30, вече прибираше приборите за миене на баварката си и мислите му бяха заети за втората половина на деня, как точно да е прекара.
Отскочи до близкия магазин,пеша, за да си купи сода и една вафла.Върна се, седна на стълбите пред входа на къщата и се загледа отново в агресивната форма на мюнхенското чудо, сякаш чакаше да му проговори с човешки глас.Отвори содата, отпи една голяма глътка последваща от въздишка на задоволство, която бе прекъсната от телефонния звън. Погледна htc-то си, бе изписано името на братовчед му.
-Ало, Жоро, как си, какво има?
- Как си, братле, какви ги вършиш?
- Нищо конкретно,бях забравил, че е събота, но сега се наслаждавам на машината в двора , нали си ме знаеш, хехе.
- А нещо против да дойдеш до магазина, пристигна поредната ти доставка.
-Идвам, ъъъъъъ, коя по-точно, хехе, че не са една и две? Пулса на Ники се повиши от вълнение, а това оказа влиание в говора му.
-Споко брат, знам че и ти се вълнуваш, но като дойдеш ще видиш. Хайде ,скачай в Е24-ката и идвай, чакам те.
-ОК, след 30 минути съм при теб. 5 минути му трябваха, за да си облече дънки, една пролетна блуза и кецовете, сини, като емблемата на БМВ, а логото на puma, бе бяло. Беше ги , купил специално за каране, изглждаха като за професионално каране, но "легална" версия. Качи се в колата, усмихна се за пореден път , запали и потегли, лежерно, към мястото на срещата.По пътя всичко бе нормално, до момента в който един водач на хонда прелюд 5-та генерация, реши да се заяжда с него и настоятелно го провокираше за гонка. Първите 2 пъти не му обърна внимание, дори не го поглеждаше, докато хондатаа го изпреварваше. Но при следващия опит, нервите на Ники бяха вече леко опънати. Остави водача на японката да го изпревари за пореден път, но докато това се случваше, бе подготвил хищтника на 3-та предавка, скоростта бе около 85-90км/ч. Послушната М30-ка изръмжа, сякаш бе готова да хруска японски ламарини.Ники впрегна целия ресурс от немски расове коне + някои скрити жокери, под капака като добавка. Намалянето на прелюда пред него бе знак да натисне педала до край+ десен мигач. Пътя пред тях бе свободен на разстояние около 1 км. Докато, разбере, как да отреагира пубера с хондата, вече бе станал "обяд" за акулата. След ускорението до 160км/ч. Николай, пусна педала на газта и започна да намаля, като гледаше как хондата го настига и задминава, без да има намерение да направи същото опражнение по намалянето на скоростта.
-Може би незнае , че наближаваме КАТ кабинка, си мислише Ники.
Така и стана, няма и минута по-късно видя прелюда спрян точно на това място, за което бе предположил. Побутна ray-ban-а си леко нагоре, отвори люка и махна най-очтиво на хондаджията, като не се сдържа да подчетрае 24-каратовата си усмивка.
До магазина, престигна без повече премеждия. Слезна, цъкна алармата и влезна. Преди да поздрави, който и да било, очите му се заковаха на 2-та кашона с надпис KONI.
-ЕЕЕЕЕ не, най-накрая, ето какво съм щял да правя следобед. Възкликна радостно и поздрави Жоро.
-Брат, взимам ги и отивам в гаража. Чакам те, като затвориш да дойдеш.
-Ок, Ники, каза братовчед му. Тръгвай, ще се видим в гаража след около 2 часа. Аз ще ти донеса 3-тия кашон.
-И 3-ти ли има, къде е, какво е????
-Айде, нали нямаше търпение, отивай, нека те държа малко в напрежение.
-До после, каза Ники и потегли в обратна посока.Този път обаче мозъка му бе зает с 3-тия кашон и какво е неговото съдържание. Постоянно прехвърляше още няколко поръчки в галавата, които бе направил в нета. На излизане от Пловдив, посока Асеновград, последния светофар му готвеше още една изненада. Беше втора кола в най-дясното платно, съседното бе празно.Погледна в лявото огледало за обратно виждане, ако няма коли да се нареди в празното, но видя бързо приближаващ голф 3-ка.По звука позна че е VR6-ца.Затова спокойно се нареди зад реното пред него. Голфа намали, изравни се с 6-цата и спря. Отвори се затъмнения до неузнаваемост прозорец и отвътре се видя едно сухо лице със слънчеви очила и вдигната яка на ризата, а песента на Преслава, бичеше яко. Водача на голфа поогледа за 2-3 секунди БМВ-то, намали музиката и каза: ШШШШШ, брат,тва хуу си го бйдисал, ма тфа няма ти помогни на старт с ........... и посочи надписи в долната част на вратата" BMW killer","honda killer","незнам си още какъв килър" и едно човече, което пика на всички тия надписи. Гъзето се усмихна самодоволно и седна спокойно на мястото си да чака зеления светофар. По самия говор и регистрацията, си личеше колко е ограничен умствено, собственикана VR6-цата. Николай се палеше лесно, първото нещо, което му мина през ума бе да вземе от джоба на вратата, разтегаемата метална полицейска палка, подарък от негов пръв приятел и да се позабавлява с голфа и собственика, заради тези думи. Но беше в толкова добро настроение,заради KONI-тата, че само се усмихна леко. Натисна съединителя с левия крак. С предната част от ходилото на десния, натисна леко спирачката. Изпука си пръстите на ръцете, така че да го види голфаджията. Постави петата на десния крак върху долната част на газта, припомпи 2-3 пъти газта,до около 3000 об/мин. , просто за да подсети 3.5 литровия monster, какво го очаква.Чу се и мнооого леко и тънко виене, което само добре запознат механик може да разбере от какво е. Плавно включи на първа скорост. Светофара беше още червен. Натисна най-десния педал по-смело, стрелката на обортомера скочи на 2500 об./мин. Левия крак се плъзна рязко в ляво, като едновременно петата на десния натисна педала на газта още малко. Всичките 420 нютона + шпер диференциала, които се разбираха отлично, показаха в този момент на какво са способни Задните гуми се въртяха бавно, така че спокойно да може да се броят оборотите им. На 3-тата секунда от това баавно развиващо се шоу, Ники подаде още газ, до към 5000 об/мин. гумите вече започваха да се обвиват в бял дим. Момчето от голфа протегна шия любопитно да види , какво аджеба се случва.Успя да види задните гуми и белия дим с леко отворена уста. След това бавно си измести погледа към собственика на БМВ-то, който показа лявата си ръка на прозореца и бе с изпънат показалец. След около още 3 секунди изправи и средния си пръст, което бе знак за 2-ра предавка. Задните калници вече започваха да се пълнят с гъст бял дим, който скоро взе да прелива от тях и да се издига в атмосферата. Голфаджията, побърза да свали очилата, за да види истина ли е това , което вижда. Ники погледна светофара, още бе червено, но колата пред него лееко се придвижи напред, сякаш да остави пространство на акулата да диша.Тогава Ники изправи и безименния пръст, знак за 3-та. Тук, момчето с голфа просто смаяно незнаещо , какво да каже, само разпери пръстите си на лявата си ръка и се плесна по челото. Като междувременно се виждаха 2 ококорени очи и широко зейнала уста. Лееко виещия звук в началото, сега бе прераснал във мощен вой, идващ от ESS supercherger-а, който не в една и две ситуации показваше на , какво е способен.Вече бе светнало зелено и предната кола се бе отдалечила достатъчно. Погледна онемелия младеж в голфа, изчака да го погледне и той. Следващата стъпка бе да свие показалеца и безименния си пръст на лявата ръка, която до скоро показваше, на коя скорост е машината му. Така остана гордо изправения среден пръст, означаващ поздрав за шофьора на VR6-цата.Едновременно с поздрава пусна спирачката и позволи на "морския хищник" да заплува напред с леко танцуваща опашка, до към около 100км/ч. Пича с голфа изобщо не разбра, кога е светнало зелено и какво щеше да прави. Трябваха му 5 секунди, за да се опомни ,70 метровите черни дири оставени от 635-цата, бяха приковали погледа на vw привърженика. Окопити се, сложи отново очилата си и чааак тогава тръгна да гони акулата. Ники превключи 4-та с малко газ, последвана почти мигновенно от 5-та предавка и остави колата сякаш да си поеме въздух. Погледна в огледалото и видя ксенона на VR6-цата как пробива белия дим остремил се нагоре , оставен от неговия домашен любимец. Светлините се показаха напълно, а след тях и бързо приближаващия голф. Остави го да го подмине, пресветна му 2 пъти с хищничиските "очи" на шарк-а за поздрав и сякаш, за да запомни това така натрапчиво и незабравящо се лице в обратното огледало ,което винаги дебне и е готово за поредната си жертва. След това се просегна леко и пусна радиото. Погледна отново в огледалото за обратно виждане, но този път с друга цел. Наслаждаваше се бавно показващата се електрическа антена.
-Защо се на мен ми се лепват такива тарикатчета, разсъждаваше наум Ники.
След 10-тина минути релаксиращо каране, или по-точно, возене, сложи хендсфри-то и звънна на Теди.
-Ало, как си моето момиче, пристигнахте ли вече?
-Да, преди малко, всичко е ок, поздрави от баба и дядо.
- Добре, поздрави ги и ти. Ще се чуем по-късно, А! Забравих да ти се похваля.Преди малко си взех окачването за колата!
-Честито, каза Теди. Сега ще съм спокойна и ще знам, какво ще правиш през останалата част от деня, хехе, айде чао и целувки.
-Мерси и на теб.
Затвори, телефона, махна слушалката от дясното си ухо, натисна копче номер 1 на радиото. Там бе запаметено , радио 1 рок. Звучеше песента на Chris Rea - Road to Hell. Отпусна се в седалката, колата поддържаше 80 км/ч . Ники се огледа, усмивката му не слизаше от лицето. Точно в този момент усети , че фирменото лого, "driving pleasure", важи в пълна сила, че и малко отгоре. Пристигна у тях в 13:30 часа. Паркира колата в гаража и отде да хапне. 30 минути по късно, беше отново в квартирата на любовницата си с работния кат дрехи, извади окачването от багажника, постави ги на работната маса и се зае демонтажа на старото окачване. Малко по-късно пристигна братовчед му, подпиращ се на един правоъгален кашон. Като го видя Николай, веднага възкликна:-ОООО не, обичам те , братле! Това ако не са разпънките, та на! Това всичкото желязо трябва да се монтира задължително днес на колата и да се направи един среднощен рооулинг, с някоя по-далечна дистинация. -Ако не полъча една студена бира, нищо няма да стане, разбра ли?-каза Жоро и се усмихна.
Николай знаеше, маниерите на Жоро и предвидливо бе купил 2 стъклени бутилки бира.
-В хладилника намиращ се пред колата са, знаеш че те познавам по-добре от колкото ти самия, хехе.
18:55, колата бече бе поучила всички нови железа и единствено се нуждаеше от една голяма среднощна разходка по някой криволичещ път. Ники, попита, кога да го вземе и да разтъпчат заедно новите придобивки по колата, но Жоро му отказа, защото се бе уговорил с приятелката си вече и нямало мърдане, щели да ходят на кино. Е, какво пък, сам ще е поразтъпча, каза Ники. Здрависаха се за довиждане. Жоро си тръгна, а братовчед му се прибра, за да си вземе един душ.Преди това се обади на един негов стар приятел от Златоград.
-Как си, Митак, какво правиш?Ники се обажда.
-ООООО, приятелю, здрасти, добре съм.Много приятно ме изненада, с това твое обаждане.иначе нищо не правя. Преглеждам какво дават по кабеларката и така. Ти как си, какво ново покрай теб?
-Всичко е наред с мен, а некви планове за вечерта?
-Не, нямам, защо, да не си наблизо?
-Не съм, но ще дойда по-късно да се видим и да си поприказваме, че се забравихме.А и малко да поразходя любовницата, че и обещах среднощна разходка, за да се покаже с новите бижута, които и подарих преди малко.
-Хехехе, разбрах те, чакам те. Знаеш къде живея.
Ники, се изкъпа, избръсна, облече дънките и ризата купени миналата седмица от tommy hilfiger. Шарките на ризата, напомняха малко модата през '80-те,но точно това бе целта. 19:45. Николай заключи входната врата и се запъти към гаража.Отключи го и светна лампите, те премигнаха няколко пъти и окъпаха черната перла в светлина. Отвори и другата врата на гаража, след това вратите на двора.Отвори предния капак, че бе забравил да провери течностите по колата, как са. Не се изцапа, тъй като двигателния отсек се поддържаше в отлично състояние. Затвори капака, погледна хищаната муцуна на колата, намигна и леко с лявото око, сякаш флиртува с нея и и каза, че е време да се поразходят.Качи се в колата, отвори люка и запали машината.Изкара е чак пред входните врати на двора.Остави е да поработи докато затвори вратите.След това седна отново на шофьорското място, пусна радиото, взе една касета и е сложи в обозначеното за нея място на самия касетофон. Касетата бе на Whitesnake албума от '84-та "Slide It In" Търсеше една определена песен, номер 6 от страна"А" "Slow An' Easy"се казваше парчето. Докато направи всички тези процедури, стрелката която отчиташе температурата на водата, бе стигнала в края на синята зона. Взе от джобчето на шофьорската врата, черните си кожени ръкавици с логото на БМВ, които бяха последния подарък от приятелката му за наскоро миналия рожден ден.
-Винаги знае как да ме зарадва,как го прави и аз незнам. Помисли си Николай, усмихна се, свали ръчната спирачка,превключи очите на хищника в нощен режим, натисна съединителя, хвана скоростния лост и го премести наляво и назад, мдааа, там бе първа предавка, още една от поръчките му от нета, за която му бе съдействал брат му. Отпусна много бавно съединителя и без да бара газта колата потегли.Първия завой, бе близо на 15-тина метра, за да излезне от улицата. Спря огледа се и зави наляво1-ва 2000об., 2-ра също така и на 3та кара до края на тази пресечка,която се включваше в главните артерии на пътната мрежа. Включи се към иначе спокойното движение и си помисли, първа спирка бензиностанцията shell, тъй като най-близкото OMV бе в Пловдив, а той е в съвсем друга посока. Стигна до бензиностанцията.Първо провери гумите как са.Всичките бяха ок по на 2.4 атм., така му харесваше на притежателя, на 6-цата. След това паркира до една от колконките, погледна бензиномера преди да изгаси бмв-то, имаше около 45 литра. Излезна от колата и каза на момчето да го на пълне до горе. Знаеше , че и тези литри ще му стигнат за разходката, но не му се рискуваше с този лакомник под капака. Влезна, взе си едни дъвки, две 0.5литрови бутилки вода, едно баунти и естествено Shark energy drink. Плати , качи се превъртя отново парчето на whitesnake от преди малко, занули дневния километраж и потегли лежерно към зададената дестинация в главата му, а именно къщата на стария му другар в Златограт, която се намиреше над автосервиза в който работеше. Караше умерено, даже бавно.Наслаждаваше се на всяка извивка от този новоасвалтиран път. Скоростомера се движеше в границите 60-70км/ч. М30-ката мъркаше спокойно на около 1600-700об/мин, на 4-та предавка, тъй като малкия ESS изрод, даваше достатъчно нютони, за да не се мъчи това огромно купе. Е, като един виден истински бмв ентусиаст , неможеше да се сдържа на тунелите да кара на 4-та. Всеки тунел бе атакуван на 2-ра последван от наказателната 3-та. 320-те коня бяха достатъчно брутални за да карат задните гумите всеки път да цвилят в синхрон с тях самите. Така километър след километър, машината стопяваше разстоянието неусетно. След 30 минутна наслада по този невероятен маршрут и първите впечатления за новомонтираните регулируеми koni-та и разпънките, на Ники му се прииска някаква заигравка в стил по-спортно каране, но не сам, а поне с още една кола.От време на време след като минеше границата от 3000об/мин. чуваше, как малкия изруд под предния къпак, виейки леко,го подсещаше какво всъщност се крие в предната част на автомобила и за какво е монтиран. Започна едно чакане и дебнене от страна на хищника, но все дребни рибки плуваха в тези дълбоки води на родопския край. Настигнаха го и го подминаха няколко хонди, 2 опела и един голф 3-ка тди, който искаше да го подразни, но това бяха дребни трохи за акулата и Ники даже не им обръщаше внимание, че се закачат с него. Така продължи почти до малко преди разклона за Пампорово. Караше си на 4-та беше сменил касетата на whitesnake с тази на ZZ Top, а след Чепеларе сложи MANOWAR. Тъй като не намери достоен противник, реши сам да се позабавлява, след като подмине разклона за Пампорово и кара по пътя минаващ покрай обсерваторията. Затвори прозорците на колата и остави само люка отворен. Нощта бе прекрасна и ясна.Превключи на 3-та, обортомера подскочи до 3200об/мин и точно преди да подаде газ, съзря в огледалото 2 ярки светлини.Реши да ги поизчака, защото му мясаха на нещо обещаващо за збавление.Такова и се оказа.Mercedes. Остави го да го подмине и настъпа 6-тицата след него за да види кой е модела. w124 купе. Абривиатурата на задния капак бе кратка AMG. Цифрите липсваха, но при всички положения колата бе поне 300 коня.Звука от V8-мака, никога не би го сбъркал. А дори и да не беше AMG, пак бе достоен за заигравка.Шофьора на мергела, караше бързо но в границите на разумното.Ники си мислише, сега ако завие за Пампорово и аз ще тръгна след него.Но за негова радост продължи по маршрута, по който се надяваше. Усмивката отново грейна на лицето на Ники и той реши да попретисне маалко, AMG-то, като се надяваше да разбере намека. Водача на предното мпс, разбра отлично намека, даден му от преследващата го акула.Пусна аварийните, те премигнаха 2 пъти и на третия, вече нахлуваше мощния тътен на V8-мака през люка на 6-тицата.Аварийните бяха изгасени, а мечо се отдалечаваше доволно на пред по баира.Ники погледна Километража, който сочеше 70км/ч. Включи 2-ра и като прецени, че има достатъчно разстояние между колите, даде на пробуделия се звяр от любимата му храна, колкото може да поеме, че и отгоре .Задните гуми отново не издържаха напъна и се разкрищяха под напъна на 420-те нютона. 3-та , морското чудовище набираше скорост и бе в стихията си. Започна да настига мерцедеса, но го приближаваше бавно. Колите бяха почти на кантар, но новите бижута по 6-цата помагаха при всеки следващ завой, акулата да приближава все повече и повече. Преминаха върха и започна спускането. Ники бе изключително доволен от новите придобивки, мислише си наум, че ако не ги бе монтирал, нямаше да може в момента да се представи подобаващо в тази битка, с достостойния опонент. Следващата му мисъл, бяха спирачките. D2 330мм предни и 302мм задни. Това бе 2-рия коз, който определено му помогна да изпревари мерцедеса, който до последно не се предаде.Личеше си, че шофьорските им умения бяха на едно ниво. Тази игра продължи 10-15 мин. След , като Ники подмина другата немска машина, пусна аварийните, вдигна ръка през люка за да поздрави, човека и отпусна газта. 124-ката пресветна 2 пъти с големите си квадратни фарове и го подмина отново. Доволен от така добре развиващата се разходка и току що завоюваната победа, адреналина започна да намаля във вените му, пулса спадна до нормалните граници, но въпреки това краката и ръцете продължаваха да треперят леко. Изключи радиото и остави звуковите си органи да се наслаждават на сътворената мелодия идваща от под предния капак. Запомни номера на мерцедеса, но за по-сигурно го записа в телефона си, докато бе спрял, за да се облекчи по малка нужда.
-Ето още една тема за разговор довечера с Митака, си мислеше Николай. Потегли отново, но този път чувството на задоволство от преживяното до преди малко бе на ниво. Тази не планирана събота + разходката, която му бе хрумнала спонтанно, или може би бе дълбоко в подсъзнанието,планувана, незнаеше, но знаеше, че в момента се чувстваше сякаш бе яхнал гребена на вълната върху гърба на голямата бяла акула. Пътя до Златоград реши да го удължи маалко като мине през Неделино и след това отиде на гости при неговия стар приятел и механик, Димитър. Останалата част от трип-а мина гладко и без ексцесии. Точно 23.15 бе пред Къщата на своя другар от детството. Митака, го чакаше седнал на терасата с чаша алкохол в ръка. Усмихна му се и му махна да се качва. Ники паркира в двора и 2-3 пъти натисна рязко и до дупка педала на газта до към 3500-4000об/мин. ESS-то засмукваше мощно въздухи наддаде победоностния си вой отново. Тъй като Митака не знаеше за тази му екстра се озадачи какво ли е това, но половин секунда след чутото, опита си оказа влияние и се чуха думите:
-Никооооо, ти не си човек, защо не си ми казал за това под капака?!!
-Хехе, исках да е изненада. От 3 месеца съм с този суперчарджър и повярвай ми кефа е огромен , като да имаш две М30-ки под капака.
Ники се качи на 2-я етаж от къщата и 2-мата седнаха на терасата да си поприказват. Все пак не бяха се виждали от близо 2 години.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна BRAAT на 12 Окт 2013, 11:05, променена общо 1 път
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 13.02.2008
Пол: Мъж
Кара: Е21..Е28 и Е46
Мечтае да кара: лагерна количка

Re: Просто събота :)

Мнение от ZARAZA » 04 Сеп 2013, 9:57

Без думи, докато го четох на няколко пъти настръхвах . Ее как след подобен текст да не караш АКУЛА :driving: ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Просто събота :)

Мнение от blqsu4ko » 04 Сеп 2013, 10:41

Добре е, и на мен ми хареса, но много си наблегнал над разните там брандове... Може би ако ги разкараш ще е по-добре :)
(Съвет просто, иначе наистина ми хареса!)
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Просто събота :)

Мнение от Conqueror » 04 Сеп 2013, 10:50

колега качи 2-3 снимки да се нарадваме на акулата :yes:
Изображение

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Просто събота :)

Мнение от Ronka » 04 Сеп 2013, 11:30

Ти си цял филм, момче ...
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Просто събота :)

Мнение от BRAAT » 05 Сеп 2013, 23:18

Радвам се , че ви харесва, всяка критика е добре дошла. За песните , може би са малко в повече, но те ми звучаха в главата докато писах текста.Дори всяка е пусках с дадения абзац.

За снимки на моята акула :mhihi: емиии нямам си Е24, но пък Е28-мицата ми съм е докарал на описанието :mhihi: липсва и 3.5-ка и седалките, но за вс. си има време, а то наближава.Окачването е такова, боята също. Някои от случките са истина, но с друго бмв, което можеше да изпълни написаното по горе. 8) :mhihi: Все пак ще постна една снимка на моята, макар че продадох ББС-ките и е качих на чисто нови БРЕЙТЪН 18-ки 8) . Ма за разказа не вървеше Е24-ката да е качвам на 18-ки :mhihi:

Че се вкарах в филм, хехе еми иначе как да напиша нещо по-интересно :mhihi:

IMG_20121014_141118_edit0.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 1.01.2003
Местоположение: Асеновград,Пловдив

Re: Просто събота :)

Мнение от kompi » 08 Сеп 2013, 1:00

Брат, евала за труда., :yes: но явно дългата раздяла с колата, ти се отразява на мечтите :)
Сучииии!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Просто събота :)

Мнение от Дидо85 » 09 Сеп 2013, 11:28

Добре пишеш поздравления.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 10.07.2012
Пол: Мъж

Re: Просто събота :)

Мнение от lusi5001 » 12 Сеп 2013, 13:38

Страхотна история
Работи здраво ... за да може един ден подписът ти да се нарича автограф !!!

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Просто събота :)

Мнение от ryan83 » 14 Сеп 2013, 11:40

Много добро братле!! През последните 30 минути докато го четох страшно се накефих :twisted: пък и неска е събота :mhihi:
Много добра история :yes: :yes:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Просто събота :)

Мнение от BRAAT » 12 Окт 2013, 11:02

Ето го главния герой! Поне в мечтите :mhihi: 8)






1379736_10151871311380139_696906427_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.12.2012
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: 316i 1.9 105bhp 2000г.

Re: Просто събота :) с ...

Мнение от burn0u7 » 13 Окт 2013, 15:11

Много добра историйка! С интерес я четох! :yes:
The power is nothing without control!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: Просто събота :) с ...

Мнение от dobrev3 » 31 Окт 2013, 8:14

Като избирах какъв искам да стана много се чудих , дилемата беше голяма и разсъжденията ми бяха следните (колебаех се между две професии) ако тръгна по първия път и се развия ще мога да си позволя най-много Голф , но ако тръгна по втория път и се развия ще карам хубаво БМВ. Сами се досетете кой път съм избрал. А сега като четох тази история и понеже не ми остава много докато започна да практикувам професията, която ще осигури моето бъдещо Е24 , ми даде допълнителен стимул да продължа и да не се отказвам колкото и трудности да има. Ще преследвам мечтата си и много се надявам в крайна сметка да я сграбча с 2 ръце за ревера и да не я пусна никога. Благодаря на автора за стимула, харесвам подобни истории дори и да не са напълно реални. Поздрави, продължавай в същия дух!
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.07.2011
Местоположение: Siegen DE, София
Пол: Мъж
Кара: '00 E39 530i
Мечтае да кара: Е92/Е90 ///М3 ръчна кутия

Re: Просто събота :) с ...

Мнение от Boraka92 » 09 Май 2014, 1:00

Разказът е бомба ! Направо както се вика е един път. Страшно добре си пресъздал всички случки и описания направо човек влиза в колата докато чете :mhihi: Сега като досаден педант искам да кажа, че единствените 124ки купе, които са истински AMGта и са с мощност около 300 коня са Е36 AMG (280 PS) и 300E AMG Hammer (между 340 и 380 коня според годината и кубатурата) и жестоко се съмнявям да има и една такава кола в България. Н о това е бял кахър, не е нужно всичко да е 1 към 1 с историята иначе няма да е интересно.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: София
Мечтае да кара: E28

Re: Просто събота :) с ...

Мнение от turntablism » 21 Юни 2015, 9:39

И пътищата си представях, и вечерта, и полъха на свежия родопски въздух през люка, и злобното отражение на акулата в огледалото на голфа, и всичко останало.. Браво за написаното! Вероятно това написаното при теб се случва с Е28чката системно :)

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook