Спортна кола в България

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Спортна кола в България

Мнение от DriftoMania » 12 Май 2013, 11:52

saleen написа:Кога ще проумее народеца, че пътя не е писта :dunno:


Много хора сме го проумели, но такива като автора (без да се засяга) дето сънуват спортни коли (не че аз не сънувам де :mhihi: ), когато се качат на някоя средно мощна колица с достатъчен запас от к.с. нещо им прищраква и решават, че другите в движението, които видиш ли просто искат да се придвижат от точка А до точка Б безопасно, им пречат. Почва се с примигването, карането на 1 метър зад задната броня и т.н.. И да, факт, че 'най-големите' шофьори копнеят да се изявят на магистралата :paranoid:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Спортна кола в България

Мнение от Fear » 13 Май 2013, 10:42

Пътят не е писта, ама и път не е, поне не и в България. :banghead:
Казвам го като собственик на много друсаща с твърдо окачване кола - карането по нашите "пътища" е изтезание. :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Спортна кола в България

Мнение от don't be » 24 Май 2013, 16:32

Спортна кола , казва автора .
Леко говорим на изуст . Ако караше такова животно , нямаше да ти е проблем че си спрял да изчакаш някои , или си вдигнал 160-200 1 път и ти трябват още 5 км да го направиш . Една нормална 2.8 си ги прави 160-200 за секунди и на малки очастъци .
Даваш пример за 124-ка с колко да кара един уравновесен човек колкото е позволено , какво искаш изобщо :D
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: BMW

Re: Спортна кола в България

Мнение от Nedialkov » 24 Май 2013, 16:57

Всичко ама всичко казано в първото мнение е 1000% истина. Зарежи дали някой ти пречи на магистралата та ти ако не искаш след всеки 300 км да си правиш окачване то няма къде да усетиш как тая кола влиза със 160-180 в завоите. В завоя има снадка на магистралата която те отмества с 20 санта в страни от пътя като скочиш /справка магистрала Хемус спускането по витиня посока Варна/. Да не говорим, че градско не може да прескачаш през релсите с такава кола, а отзад някой супер нервен с опел астра дето струва колкото гумите и джантите ти, се прави на бърз и на мъж как видиш ли на него не му пука да мине с 60 през релсите, а ти си олигофрен щото си решил да си пазиш колата като минеш бавно по тия смотани участъци от пътя.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.05.2013
Пол: Мъж

Re: Спортна кола в България

Мнение от T101 » 27 Май 2013, 12:14

randity написа:Представям си как тръгвам от Княжево, пускам се по Бул. Цар Борис ІІІ, от там през кръговото на Руски паметник, на излизане през два чифта релси, после на Петте кьошета през релсите бавничко с 40, ...........................

.............
Всъщност, да имаш каквато и да било кола у нас е наказание!
А да имаш спортна кола е абсурдно и гротескно!


Здравейте, всъщност уводното мнение е изцяло мое, само колегата е забравил да спомене автора.
Оригинално го пуснах като коментар на една снимка на фейсбук страницата на Топ Гиър България, ето я:
Изображение
Ето я и като >линк<

Ето и оригиналната тема:
http://penkiller.com/index.php/topic,842.0.html
Впечатленията могат да бъдат добити с каквато и да било кола в конкретния случай моите са от 07 Мустанг V8, между другото карам го с оригиналните 8х17 и оригиналния размер 235/55 99W Идвах на вашия събор с няколко приятели, единия с Е39, другия с А6-ца от новите и впечатленията от магистралата са ни еднакви - отврат! Предполагам след събора и тези от вас, които не пътуват често също са добили впечатления от пътищата за които говоря, тъй че...
Това си е геноцид спрямо автомобилистите.

Даже няма нужда да е спортна колата, ако просто ти се докара ей така със 160-170 за отпускане на душата общо взето трябват специални условия и пак може условията да не го позволят... Карал съм по други държави, никъде няма такова нещо! Дори в Гърция не е толкова спечено движението, празни пътища, няма дупки, спокойно се кара със 100 по третокласните пътища. В Турция било много строго, да и затова при ограничение 70 всички карат със 110-120 по второкласните пътища по крайбрежието. В Англия под 75 мили на магистралата те псуват независимо от ограничението. По швабско 4 цилиндровите коли карат със 160 останалите ги заобикалят и т.н. и т.н.
Тука се надъхваме какви карачи сме и каквито са ни карачите, таквиз са ни и правячите на пътища и затова на Пазарджик караме с 80 и псуваме - нещо, което можем най-добре ;) ох! сега се сетих, че австрийците карат с 80-90 плътно по толкова тесни пътища, че два автобуса едва се разминават! И не знам спазва ли се или не, обаче като караш с под 80 при ограничение 60 междуселския автобус започва да те натиска, защото не може да си спази разписанието заради теб!

Винаги много ме е било яд, че нямам БМВ и не мога да съм истински член тук.

Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Спортна кола в България

Мнение от Alexch » 27 Май 2013, 17:25

randity написа:Историята е моя си фантасмагория, както вече повечето казахте с реални факти. Колата е всъщност вашия автомобил :yes:

Сега разбрах за това плагиатстване. Гарантирам, че T101 е автор на историята, защото го познавам лично, колега ми е, дори в момента е в съседния кабинет. Има истински спортен автомобил и описва всичко от личен опит без тинейджърски фантазии.

@randity трябва да признаеш и да се извиниш за това, което си направил, колкото и безобидно да е то. Приятно ли ще ти, някой да качи снимки направени от теб и да напише, че той е снимал :?: :no:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Спортна кола в България

Мнение от Jordana » 27 Май 2013, 17:34

Добре дошъл на Т101 във форума.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Спортна кола в България

Мнение от randity » 27 Май 2013, 18:25

Здравейте !

Наистина историята не е моя, признавам си, направих няколко промени, както се вижда и от оригинала. Историята не я бях видял под снимка /а доста често разглеждам тази страница/. Прати ми я мой приятел, прочетох я и ми хареса, реших да я променя, както се вижда, промените не са големи. Извинявам се отново на колегата за копирането и присвояването на историята му. Ако трябва, нека темата се изтрие.

Още веднъж се извинявам :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.05.2013
Пол: Мъж

Re: Спортна кола в България

Мнение от T101 » 27 Май 2013, 18:33

Моля темата да не се трие, нямам нищо против да остане и да се дискутира ако им е интересна на хората.

Ето още малко факти:

- Коментирал съм тази снимка на Топ Гиър в 01.35 часът сутринта на 08-ми май тази година, линк към Фейсбук: Снимката на якото БМВ на страницата на Топ Гиър - вж. коментарите

- Както се вижда от линка по-нагоре, явно съм харесал коментара си, защото съм го пуснал като тема 4 минути по-късно в 01.39 часът;

- Автора на когото това си му били негови фантасмагорий (това го бях пропуснал) е публикувал темата тук в 10.11 часът сутринта на същия ден, което е по-малко от 9 часа по-късно. :clap:

Jordana, добре заварили!
За съжаление, най-близкото приближение до БМВ с което разполагам е Омега с ТДС при това със спукан блок, но съм си купил нов, който седи в найлон. :mhihi:

Но за да не съм офтопик :mhihi: ето ви едно обяснение за състоянието на пътищата в Столицата. То е безпрецедентно лошо.
Ако се замислите, ще видите, че през последните 4 години в София по пътищата се случват само две неща, нови кръстовища и цели нови участъци всичките броящи се на пръстите на едната ръка и кърпене на дупки.
Ако продължите да се замисляте, ще се сетите, че липсва нещо и това е преасфалтиране!
Преасфалтирането е реконструкция и по закон гаранционния срок е между 5 и 10 години в различните случаи.
Кърпенето освен, че е ремонт и гаранцията е до 1 година при това е много мъгляво нещо, е и много по-скъпо, от двойно до без ограничение.
От четири години в София поръчките за кърпене ги вземат три фирми, които до преди това не са успявали да вземат поръчка поради неизгодни оферти...
Ето това са причините София да стане най-отвратителното място за автомобилизъм в България. За справка в гр. Радомир няма дупки. - Ето просто така, дупки няма! Как, защо, отговора е комплексен. То и в Благоевград няма, в Бургас също са кът, а от Пловдив всички имате пресни впечатления.

Понеже съм малко емоционален, пък имам гражданска позиция, първото за което се сетих беше да мятам домати и яйца по политици каратисти с наднормено тегло. Понеже премислих, а и възможност не се отдаде, промених плана на замерване на определени къщи в Банкя със счупени шарнири, носачи, амортесьори и друг потрошен по пътищата хардуер. Пак премислих, някак не че няма да ми донесе морално удовлетворение, но е в разрез с евро-атлантическият път по който държавата била поела, не е цивилизовано, а и от НСО може да ме набият.
Последно реших, че ще му опаковам малко кални и мазни счупени части за окачване в розова кутияка с панделка и ще му ги оставя пред вратата. Със сигурност ще спекат яко, ще съм си изразил гражданската позиция, не е престъпление, не е и хулиганство. - е тая идея можете да я ползвате като своя без да споменавате автора :lol:

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Спортна кола в България

Мнение от DriftoMania » 27 Май 2013, 19:50

Като я промениш малко пак не я прави твоя.. кво щеше да ти стане, ако беше посочил автора..кофти е така..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Спортна кола в България

Мнение от Leon » 29 Май 2013, 18:33

Веднага се хванахте за буквализма "каква е колата", "що караш с 200"... Квинтесенцията е трагичната за всичко различно от УАЗ среда, с в която се опитваме да виреем като шофьори и ентусиасти. :banghead:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Спортна кола в България

Мнение от Jordana » 29 Май 2013, 19:15

Забелязал съм едно нещо което силно ме озадачава ...
Когато карам със повече от 150км /час в градска среда поведението на околните участници в движението става силно неадекватно и забавено някак си.. :cry:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 10.09.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: го на бири
Мечтае да кара: нова кола

Re: Спортна кола в България

Мнение от FiShy » 18 Юни 2013, 0:49

Тоя пост вярно го бях чел доста отдавна в на "Toshko" от Tuning-a , форумa Painkiller ( между другото много съдържателен форум , поздравления) . И ако не се лъжа човека кара Mustang :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Спортна кола в България

Мнение от Alexch » 18 Юни 2013, 1:50

FiShy написа:Тоя пост вярно го бях чел доста отдавна в на "Toshko" от Tuning-a , форумa Painkiller ( между другото много съдържателен форум , поздравления) . И ако не се лъжа човека кара Mustang :)

Абсолютно вярно! :yes:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Спортна кола в България

Мнение от Apassionata » 20 Юни 2013, 18:12

Ранди, Рандиии, блесна братле, ама за кратко :evil: :dummy: :mhihi:

Аз лично побеснявам от такива неща и в случая... тъпо, тъпо, та опелско, или квото караше там подобно... :no:

Поздравления на АВТОРА за разказачето :D :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook