Двете половинки.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Двете половинки.

Мнение от Maxmadness » 11 Фев 2013, 20:15

В тази история ще имам удоволствието да изложа нещо с което може би повечето от вас са се сблъсквали в живота.Ще разкажа за едно красиво минало,оставило у мен едно на ум.Млад и запален по синьо-бялата идея.Влюбен до уши.Възможно ли е интересът да надделява над любовта?Възможно ли е интересът да надделява когато човекът до теб е вече спечелен.Годините бяха 20.Първо разглеждах форума,попивах като гъба всичката информация.Реших да си направя регистрация и да навлезна в този свят.Месеци по късно,с пламък в очите ..запален до неузнаваемост вече имах в ръцете си мечтаната марка и кола.
Автомивките бяха ежедневие.Малко по-късно във времето се запознах със едно момиче.Излизахме много..обикаляхме постоянно,и постоянно бяхме заедно.
В онзи момент аз все още можех да се нарека "запален" фен... когато избирахме колата,незнаех какво е кожено рекаро,нито знаех как изглеждаха рекаро седалките,незнаех какви екстри са възможни за тази кола и така нататък...купих колата си чисто визуално по-външен вид...купе,рядък цвят и 18 цолови джанти.
За съжаление,всичко се промени след първата за мен национална сбирка на Е46 модела.След тази сбирка вече можех да се нарека "Болен".. а не "Запален фен"...видях фейслифтови купета като моето..но само на външен вид.Задавах си хиляди въпроси ... "Защо моята няма..." и така започна всичко...започнах да прекарвам повече време с приятели и колата...ползвах свободното си време за сменяне на кожени салони..черни тавани...връзване на ел.хроматични огледала и каквото още се сетите"..в колата си нямах дори подлакътник когато я купихме.С времето започнах да се отдалечавам от приятелката си..буквално за два месеца всичко се промени.Нещата станаха студени и всичко беше на път да угасне...вината беше моя.Разделихме се след време.Беше ми дадено време да си помисля над нещата.Останахме само аз и колата ми..дълго мислех и размишлявах над станалото.Знаех,че не съм прав.Липсваше ми лятото прекарано с нея.Колата ми и работата по нея,както и приятелите ми, ме държаха далеч от разните депресии,и депресиращото стоене във къщи след такъв тип раздели..Всичко се промени след един изключително странен сън,за който искам да ви споделя..Возехме се във влак...посока неизвестна за мен.Беше облечена с дрехите с които я видях най-първия път.Усмивката й беше ослепителна..говорхме си с часове.Навън беше слънчево..виждахме през прозореца на влака в далечината малки островчета от бели облаци...останах доста учуден от това което видях няколко секунди по късно.На малката масичка между двама ни,имаше пясъчен часовник обърнат наопаки...видях как пясакът преминаваше от едното кълбо в другото изключително бавно..песъчинките едва минаваха през тесният отвор..изведнъж слънцето се скри...и всичко около нас потъмня рязко.Умълчахме се..започнахме да си говорим все по-малко и по-малко...след време спряхме да си говорим,и замислено гледахме в друга посока докато мълчим,хвърляйки си странни погледи.Погледнах отново към пясъчният часовник,и видях че пясъкат се движи много бързо...песъчинките се движеха доста бързо,и всякаш всяка една от тях преминавайки от едното кълбо в другото ми подсказваше,че нещо не е наред..мислех и гледах часовника.Пясакът свърши и аз се събудих...осъзнах и разбрах какво трябва да направя.
Осъзнах,че трябва да обръщаме повече внимание на другите си половинки,и че интересите трябва да седят наравно с тези на нашите "други" половинки.Разказах на своето момиче за съня и за станалото,и й обещах,че никога повече няма да слагам личните си интереси пред нея !
Последна промяна Maxmadness на 12 Фев 2013, 15:10, променена общо 3 пъти
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Двете половинки.

Мнение от Kroki » 11 Фев 2013, 22:43

Браво колега, важното е да си го осъзнал на време.. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Двете половинки.

Мнение от BaDxBoY » 11 Фев 2013, 22:46

Хубава история, но рядко може да се намери половинка, която да заслужава това.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.01.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA

Re: Двете половинки.

Мнение от JohnnyBravo » 12 Фев 2013, 12:50

Колега, ще те помоля да си разделиш историята на параграфи, за да е по-лесна за четене. В момента е просто ужасно трудна за проследяване и аз поне нямам нерви да я чета :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Двете половинки.

Мнение от Maxmadness » 12 Фев 2013, 15:10

JohnnyBravo написа:Колега, ще те помоля да си разделиш историята на параграфи, за да е по-лесна за четене. В момента е просто ужасно трудна за проследяване и аз поне нямам нерви да я чета :confused:


Ами колега просто не я чети. :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.05.2009
Местоположение: Варна
Кара: купе

Re: Двете половинки.

Мнение от bawarec 73 » 13 Фев 2013, 22:35

Браво колега, осъзнал си се навреме. По-добре късно от колкото никога.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Двете половинки.

Мнение от DanielzZz » 14 Фев 2013, 12:59

Явно аз съм изкривен,щото винаги си слагам колата на 1во място,каквото и да стане. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Двете половинки.

Мнение от koziak » 14 Фев 2013, 16:11

Досега обаче колата не ме е предавала, за разлика от другите половинки.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: Е36 M3
Мечтае да кара: Е30 М

Re: Двете половинки.

Мнение от charli_compact » 14 Фев 2013, 22:38

koziak написа:Досега обаче колата не ме е предавала, за разлика от другите половинки.

:bchug:

Хубава история братле и евала .. и аз така като купих 2-рото БМВ в живота ми и то беше купе ама нямаше черната кожа и М пакета и се почна .. колата тва колата онова приятелите с БМВ-тата и ..Тя си тръгна :conf:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 525д е60 06'
Мечтае да кара: М5 е60

Re: Двете половинки.

Мнение от eventualno177 » 11 Яну 2014, 20:07

DanielzZz написа:Явно аз съм изкривен,щото винаги си слагам колата на 1во място,каквото и да стане. :mhihi:


Не си изкривен.И аз винаги на първо място поставям колата :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e30+е34
Мечтае да кара: е30+е34+е38
Детайли за колата: На тати турбото е най-бързо!

Re: Двете половинки.

Мнение от кичоне » 16 Яну 2014, 15:59

Хубава история браво....
И аз така бях се запознал с половинката преди да си взема 30-ката,която си ми беше мечта с идеята да бъде кочина и да стане както е в момента...Първите няколко месеца не искаше да се качва в нея от срам....особено като се почна и с отсъствието от вкъщи заради колата,стана ад.....Но сега нещата са така....Колата се обожава от нея...вече сме женени имаме си и малък фен на почти година...30-ката е от 6 години в нас...имаме и още една...семейно комби....Дума не дава да се обели за продажба на,която и да е от двете....Дано всеки фен има възможността да попадне на подходящите половинки :yes:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 39
Мечтае да кара: E 39 M-POWER

Re: Двете половинки.

Мнение от RED EYES_666 » 25 Фев 2014, 16:37

И на мен ми хареса историята, и осъзнавам какво е ,че съм в подибна ситуация :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Двете половинки.

Мнение от michev » 25 Фев 2014, 16:56

Млади момчета сте още, нормално е колите да са ви приоритет, минах по този път и не съм бил по-различен :D С времето нещата се променят, както и приоритетите, особено с появата на децата, тогава определено колата няма как да е на първо място. Но когато я има тръпката и желанието, то решение винаги се намира, самия аз, семеен от 100 години с една камара деца, намирам време за 2 БМВ-та, така че по-важен е баланса и чувството за мярка. Колкото и да са ни любими, колите са една камара ламарина, нещо, което не може да се сравни със семейство до теб. А и не трябва.
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 39
Мечтае да кара: E 39 M-POWER

Re: Двете половинки.

Мнение от RED EYES_666 » 25 Фев 2014, 17:08

michev написа:Млади момчета сте още, нормално е колите да са ви приоритет, минах по този път и не съм бил по-различен :D С времето нещата се променят, както и приоритетите, особено с появата на децата, тогава определено колата няма как да е на първо място. Но когато я има тръпката и желанието, то решение винаги се намира, самия аз, семеен от 100 години с една камара деца, намирам време за 2 БМВ-та, така че по-важен е баланса и чувството за мярка. Колкото и да са ни любими, колите са една камара ламарина, нещо, което не може да се сравни със семейство до теб. А и не трябва.


:) съгласих се

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Двете половинки.

Мнение от Ronka » 25 Фев 2014, 17:52

RED EYES_666 написа:
michev написа:Млади момчета сте още, нормално е колите да са ви приоритет, минах по този път и не съм бил по-различен :D С времето нещата се променят, както и приоритетите, особено с появата на децата, тогава определено колата няма как да е на първо място. Но когато я има тръпката и желанието, то решение винаги се намира, самия аз, семеен от 100 години с една камара деца, намирам време за 2 БМВ-та, така че по-важен е баланса и чувството за мярка. Колкото и да са ни любими, колите са една камара ламарина, нещо, което не може да се сравни със семейство до теб. А и не трябва.


:) съгласих се

Прав си, но винаги има изключения ...
Само за баланса съм на 100% съъгласна :)
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook