Родните пътища и златната граница между яроста и културата.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Родните пътища и златната граница между яроста и културата.

Мнение от Maxmadness » 03 Яну 2013, 5:24

Часът : 4:53.Преди 5 минути по часовник се прибирам.И понеже АЗ немога да си отговоря на един конкретен въпрос ми се иска други колеги-шофьори да споделят техния опит и да споделят тяхното мнение над нещата.На всички ни е ясно какво се случва по улиците.Колко селяни има и какви олигофрени карат коли.Случката е следната : Отивам на паркинга да изкарам колата,за да отида до толстой да помогна на 1 приятел с Е36 купе закъсал за бензин,да го дръпна.Паля колата,чакам минутка две да поработи и тръгвам.Помогнах на момчето,сипахме гориво,запали всичко точно,казахме си чао.На връщане от жк.Толстой посока жк.Връбница по булевард Ломско шосе,спирам на червен светофар.До мен спира сиво Е39.Вътре 4 момчета на възраст 18-25,вътре кънти зверска чалгия.При което аз си слушам музика,без да закачам никого,без изобщо да ги предизвиквам,погледнах ги само в момента в който спряха до мен,и то защото беше BMW.При което при моето поглеждане музиката се намалява почти до минимум,и момчето зад волана започна да ми прави некви жестове с ръце,и да говори някакви неща.Намалявам музиката и свалям прозореца,при което чувам следното :

-Кво гледаш бе? ( :kuku: )
-Много си хубав,влюбих се. (и в този момент от задните седалки се чува : )
-Ей педерас щ`и еба майката,май одавна не са те били аре пали и да те няма бе.. (от там се включва и задкормилния чък норис с фразатa : )
-Кво зяпаш бе,кво бе кво бе? (изключително надъхан).
-Момчета,незнам дали сте пияни и да ви кажа не ме интересува,най-добре е за вас да си хваща всеки който си е за вкъщи и да си нямаме проблеми.

При което последва едно подигравателно намигване от страна на шофьора към другите момчета в такъв стил " ;) " (тоя се насра,или хехе тоя е балъче..).

-Да не се уплаши бе(облегнат към вратата и едната ръка на волана в стил мутра съм ама днеска съм в добро настроение и ще те пусна) ,споко нема те биеме ама си мноо отворен. (и отново от задните седалки се чува : )
- Аре бе жоро аре карай,че е зелено заеби го тоя нещастник.

Потеглят,при което от задните прозорци получавам средни пръсти. :yes: А на мен ми става изключително смешно,защото единия от тия двамата които бяха отзад го познавам,и шофьора и него го познавам кой е и къде мога да го намеря,та при първа възможност ще ги подплесна хубаво ако ги видя един по един по квартала,все пак сме от един квартал и знам къде мога да ги намеря,въпроса не е в това. :no:

Сега цялата тази работа защо си хабя пръстите и клавиатурата да я пиша :

Просто искам да знам как реагирате вие,когато сте например с приятелката си и сте само двамата,ами ако сте с майка ви например или с баба ви?Искам да споделите с мене къде според вас е златната среда между търпението и яроста,кога какво трябва да се показва.Какво имам впредвид.Преди време мой познат взе книжка на 18 години.Караше VW Polo.2 години караше без проблеми без актове и ПТП-та.Една сутрин пътува към софийския университет,и с някакво момче с голф 3-ка се спречкват,кой кого засякал незнам подробности.Слязал единия,слязал другия.Бутали се какво се бутали псували се,и моя познат го ударил от долу нагоре с ъперкът,счупил му носа,и коста навлязла навътре в мозъка.Момчето пада и умира на място.Сега другата страна на нещата : Опитваш се да бъдеш спокоен и да се стараеш максимално да не се конфронтираш с никого,за да нямаш проблеми и да не се случват такива случки като тази,но тук поне в България е така,че което и от двете решения да вземеш си е ЧИСТ КЪСМЕТ според мен,как ще се развият нещата.Защо го казвам.Както в тази ситуация така и в много други,се хващам да бъда много търпелив,и да не отговарям и да се опитвам максимално да предотвратя такива ситуации,но лошото е,че в 95% от случаите когато се опиташ да обясниш на другия/другите (както в случая,4 момчета в това Е39),ти се опитваш да им обясниш като нормален човек,а те в 95% от случаите веднага асимилират,че те е страх или че си някакъв балък,и от там веднага идва перфектната идея за следния сценарий "аха..е тоя е балъче така и така се е наакал,са съм тука с приятели тоя ми е ясен,да се направя сега на интересен ще го донасера"..да ама не,търпиш до една степен,после вадиш батата и слизаш от колата. :nono: Айде сега ми кажете аджеба,каква разлика има между това да бях слезнал с палката да им потроша главите на тия четиримата(а повярвайте ми много ми се искаше БЕЗ да се обяснявам просто да излезна от колата да видя изобщо от тия 4-мата дали изобщо някой ще си покаже носа от колата,но тази случка с моя познат така силно ме е обвзела,че всеки път преди да слезна се сещам за нея и се страхувам не от това да слезна,нито се страхувам да излезна и да се бия,въпроса е дали това мое решение да дръпна дръжката на вратата,няма да ми коства после прекалено много,и дали си заслужава да се връзваш на другите?Дали не е по добре да бъдеш по умния,окей по умния но дали това значи,че трябва да си мълча като женичка на всеки един лайнар който си отваря устата или ме псува по пътищата?Лошото е че като ми падне пердето не мисля и не гледам къде удрям просто ми пада пердето и мога да направя нещо много лошо,затова преди да го направя изобщо преди да слезна от колата хубаво си преценявам дали си заслужава и какво може да последва от това...,та ако бях слезнал незнам дали изобщо някое от тия мъжлета би излезнало или бяха поредните кучета.Еми ти си мълчиш и се опитваш да бъдеш културен,а те вместо да го разберат правилно си мислят,че те е страх и даже напротив вместо да утихнат нещата,те започват да те настъпват още по усилено за да покажат пред приятелите си колко са СИЛНИ,и като минат границата ти ЩЕШ НЕЩЕШ ти кипва и слизаш.И другото което,ако пък слизам при всеки такъв случай от колата,къде може да ме утрепат мене? или аз да нараня някого така без наистина да го искам?Защото в случая от едната глупост умира 20 годишен младеж,после те съдят и целия ти живот отива в кафезa,но от друга страна това значи ли че трябва да мълчиш като рибка НА ВСЕКИ? И какъв е извода?Дали ще бъда културен и тих,и дали ще бъда пълен простак и ще слизам на всеки светофар няма разлика????Защото ако слизаш,си слезнал и правите каквото правите.Ако пък си мълчиш и си културен,прекаляват мислейки те за балък,и ти пак искаш не искаш слизаш защото се уважаваш и всичко има някаква граница?Моля споделете вашата гледна точка.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: ///БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: Е 36
Мечтае да кара: заварениа диф на заварена гас

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от BMW_M42 » 03 Яну 2013, 6:31

колега за много години жив и здрав и без аварийно :D
добре си постъпил
от такива случки си купих газов патлак и сега съм по спокоен (до някаде :mhihi: :bang: )
кофтито е че трябва да ги възпитаваме тия :censored: (водачи) на пътя и ако някои от тях се измъкне
то той става безсмъртен и после що ставали тия работи
както спомена за твоя приятел че от една псувня и неправилно престрояване кви лоши работи стават
и то винаги най невинния пострадва заради :censored: (водачи)
най-добре е да ги намериш тия един по един и да ги питаш защо аджеба са се държали така с теб
естествено с най-добър тон :mhihi:
това ми е съвета не знам да ли е правилен но нещото което ми е станало ясно в такива случай е че докато сте на пътя няма да се разберете лесно с тези :censored: (водачи)

поздрави :bchug:
Кръвта е най-важното гориво! Инициатива на BMW Клуб България

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от cod-cdbp » 03 Яну 2013, 7:04

Еми не че съм бияч, не че и се бия, но знам че падне ли ми пердето е много кофти. Изобщо на всеки, освен някой про-боксьор или от сорта, би му било трудно да запази самообладание и да млати методично. Нали, не съм едро говедо, ама всичко се случва, я го спънеш и си размаже главата и бели много после.
Затова - вратите заключени, да си хранят, пък аз да съм страхливец. Дреме ми, няма да го обявят по новините, че съм пъзльо, но пък онзи, вместо с мен, може да срещне някой дето да си намери майстора. ;)
И с възпитание не става, което е по тъжното. Просто народа е озлобял и оглупял, в масовия случай.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Borymeckata » 03 Яну 2013, 9:14

Разбирам напълно проблема, защото съм попадал в подобна ситуация. Правилно се отбеляза, че народът масово е издивял, изнервен, комплексиран, затова го избива на агресия. Как да реагираш, ако станеш обект на агресия? Трябва да се степенуват приоритетите, според мен. На първо място е да оцелееш, всичко друго остава на заден план. В този смисъл, конфликтите трябва да се избягват, дори да си въоръжен или майстор по бойни изкуства. Това е - избягване на схватката по всякакъв начин и без излишни емоции (обида, унижение, накърнено достойнство...). Мълчиш си, правиш се на покорен и уплашен, успокояваш обстановката, може да избягаш или дори - да се извиниш и да им предложиш да ги почерпиш...

Но ако конфликтът е неизбежен, ако си притиснат до стената - не чакаш да те нападнат, скачаш като тигър, налиташ с цялата агресия и злоба на света и се биеш като за последно, все едно за живота си. Да видим ония напушени хлапета дали ще имат топки да ти излязат...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от raduslaf » 03 Яну 2013, 9:37

Maximilian-E46 написа:Просто искам да знам как реагирате вие,когато сте например с приятелката си и сте само двамата,ами ако сте с майка ви например или с баба ви?Искам да споделите с мене къде според вас е златната среда между търпението и яроста,кога какво трябва да се показва

Сигурно се питаш дали не си постъпил като страхливец? Не си. Даже си бил ненужно смел, ако питаш мен. Просто няма смисъл. Няма какво и на кого да доказваш в такива ситуации. Аз лично бих си замълчал особено, ако съм с приятелката ми. Всичко друго означава да рискувам здравето и на двама ни, което е идиотско заради едното его. Преглъщаш и отминаваш, това е. Те са четирима, ти си един, не знаеш колко са пияни/дрогирани, какво оръжие носят и т.н. Единственото, което си задавам като въпрос е какво си мислят тези момчета, докато скачат така? По-добре ли се чувстват, по-мъжки ли, какво? :dunno: Простотията е нещо много опасно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Shadowed » 03 Яну 2013, 11:28

Колега с едно изречение - не си заслужава. Уважавай себе си, бъди над тези неща, може да говорят много, може да те псуват и показват средни пръсти но това няма значение. Колкото им позволиш да бъдеш обиден, толкова ще бъдеш, т.е. от теб зависи. Ще набиеш 1, 10, 100, 500, и какво? Заслужава си единствено когато застрашават твой близък, или теб и то директно. Ударят ли те първи, тогава действай за да се защитиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Borymeckata » 03 Яну 2013, 12:10

Всъщност, не твоя работа да "възпитаваш" простаците около себе си. В тоя живот човек научава някои уроци - по един или друг начин, рано или късно, но ги научава... Щом тия пишлемета са приели такава линия на поведение - просто ще научат урока по трудния начин - един ден просто ще се зядат с неправилния човек. Остави ги да трупат житейски опит, не е твоя грижа да ги образоваш.
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.01.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от JohnnyBravo » 03 Яну 2013, 12:28

Интересна история, но хубавото е, че подобно нещо рядко се случва. И аз имам навика да гледам колите около мен, особено ако са BMW, но не ми се е случвало някой да има проблем с това.

И моето BMW го гледат, но повечето хора (ще ми се да мисля, че това са над 90% от водачите) са като мен и теб - интересува ги колата, модела, състоянието, не кой е зад волана. Тоест в повечето случаи става дума за най-обикновено любопитство и дори колегиалност, когато става въпрос за модел от любимата марка.

Честно казано не съм се замислял много какво бих направил в подобна ситуация. За жалост не съм с най-спокойния нрав и подобно изпълнение определено би ме изнервило много.

Доста от приятелите ми се занимават с право и покрай тях съм се убедил, че доста повече главоболия можеш да докараш на някой ако подадеш оплакване срещу него отколкото ако излезеш и му направиш фейслифт на физиономията. Да, може да не излезеш като голям мачо от ситуацията, но пък това е най-културния начин човек да направи нещо. Истории като тази на твоя познат, или пък като новините, които постоянно четем за това как някой наръгал или застрелял някого за едното нищо трябва да ни напомнят, че е по-добре човек да си затрае и да не се прави на мъж, отколкото да излезе от колата и каквото сабя покаже. Твоята реакция е похвална и единствената правилна в този случай :yes:
Последна промяна JohnnyBravo на 19 Сеп 2021, 21:03, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 03 Яну 2013, 13:16

Ами колеги то така се получава,че трябва да си траем като мишлета :dunno: аз лично едвам се сдържах от злоба да не излезна и да не заритам на тоя по вратата.. най-смешното е,че ти им говориш като нормален човек ония смешник седи намигва и се прави на чък норис и не може да разбере,че ако слезна да му надам 1 тесла в мутрата ще се събуди от кома на 30 :evil:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: мечтата си!e46 320ci & e92 320d
Детайли за колата: Devil heart.. Angel eyes...

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Wolfeye » 03 Яну 2013, 13:18

И аз подкрепям колегата, но като се замислиш.. къде ще му дойде края?
Няма как винаги да си спокоен, да седиш и да си мълчиш, а тоя срещу теб друсан и пиян е много силен и реди, и се прави на специалист, и си изкарва комплексите.
Ако е направил грешка.. примерно те е засякъл, не е спазил знак нещо - ок всеки греши припсувай 2-3 пъти и тва е, ако няма последици. Обаче ти най-културно си седиш в колата, слушаш си музичка и си се кефиш и някви глупаци почват да ти се заяждат и да те обиждат... щото си мислят, че са безсмъртни... и имат чувството за безнаказаност, много трудно да вземеш трезво решение в такава ситуация. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Shadowed » 03 Яну 2013, 14:10

Wolfeye написа:И аз подкрепям колегата, но като се замислиш.. къде ще му дойде края?
Няма как винаги да си спокоен, да седиш и да си мълчиш, а тоя срещу теб друсан и пиян е много силен и реди, и се прави на специалист, и си изкарва комплексите....


Колега, има как! Но за съжаление, хората се учат като препатят. Първо патиш от собствена глупост, после разбираш че има как.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Kroki » 03 Яну 2013, 17:33

Правилно си постъпил. Честно казано, бих постъпил като теб в такава ситуация. Ще излезна, само ако по някакъв начин, накой застраши мен и близките ми... Щом досега не се е научил, с един бой няма да го научиш.. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 29.05.2007

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от ivanhow » 04 Яну 2013, 0:19

Много правилно си постъпил. Евала. Няма смисъл да падаш на нивото на някакъв комплексар. Аз съм сигурен, че ако беше сам щеше да гледа като бурсук и нямаше да смее да вдигне глава. Аз съм същият. Гледам да мина с добро. Боли ме кой какво казал или какво показал. Един път само ми се случи да ми падне пердето и после ми беше гадно от страха на момчето в очите му.

Карам си по Г.М Димитров посока 4-ти километър. На светофара на следствието до мен застава е46 купе със сините номера. Вътре един турчин и до него някаква мацка се гримира. Погледнах го защото колата имаше много хубав син цвят и това. Нищо друго. Светва зелено и той с яко газ минава пред мен. За малко да ме удари. Присветнах му с фаровете (все едно го питам кво става) и в отговор получавам среден пръст. Е това не можах да го преглътна. Настигнах го и го спрях на тротоара. Слязох да го питам кво иска и тай започна да ми става баща, да ми обяснява, че него закон не го лови и т.н. Е това му беше грешката. Както му беше отворен прозореца го стиснах за врата. И тогава видях какво прави инстинкта за самосъхранение. Направо скочи на задната седалка. Мацката до него забрави за грим и за всичко. За първи път виждам така изразен страх в очите на човек. Отдръпнах се защото нямаше смисъл повече. А той горкият беше около 50 кг. В ръцете беше като гума на бегач пистов. Влязох си в моята кола и от там се започна, че щал да ми запомни номера, че не съм знаел кой е баща му и т.н. Въобще не му обърнах внимание. Моята приятелка само ме молеше да не се връщам. Не че щах да го направя, но явно съм имал някакво страшно изражение. А по принцип съм супер добронамерен и разбран човек.

После ми стана гадно от това, че все едно съм се правил на мутра. И как ли са ме гледали хората около мен. Сигурно са си казали: Ебати Тъпака.

За това си ги слагам на ....... Важното е да сме живи и здрави по пътищата. То простащината ходи по хората, не по животните.


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Projektzwo » 04 Яну 2013, 16:40

Maximilian-E46 написа:Ами колеги то така се получава,че трябва да си траем като мишлета :dunno: аз лично едвам се сдържах от злоба да не излезна и да не заритам на тоя по вратата.. най-смешното е,че ти им говориш като нормален човек ония смешник седи намигва и се прави на чък норис и не може да разбере,че ако слезна да му надам 1 тесла в мутрата ще се събуди от кома на 30 :evil:

всичко е ясно, само не разбирам, след като едва ли не съжаляваш, че не си слязъл - защо просто не го направи?

даже пък ще ги търсиш по отделно, явно не си бил съвсем убеден че ще ги нариташ и 4-та...

или сега повечето като ти пишат че си постъпил мъжки и ти расте пишката?

нямам за цел да те засягам, ама когато няма какво да правите, не е задължително да пускате теми във форума.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 04 Яну 2013, 16:52

Projektzwo написа:
Maximilian-E46 написа:Ами колеги то така се получава,че трябва да си траем като мишлета :dunno: аз лично едвам се сдържах от злоба да не излезна и да не заритам на тоя по вратата.. най-смешното е,че ти им говориш като нормален човек ония смешник седи намигва и се прави на чък норис и не може да разбере,че ако слезна да му надам 1 тесла в мутрата ще се събуди от кома на 30 :evil:

всичко е ясно, само не разбирам, след като едва ли не съжаляваш, че не си слязъл - защо просто не го направи?

даже пък ще ги търсиш по отделно, явно не си бил съвсем убеден че ще ги нариташ и 4-та...

или сега повечето като ти пишат че си постъпил мъжки и ти расте пишката?

нямам за цел да те засягам, ама когато няма какво да правите, не е задължително да пускате теми във форума.


Значи първо,ти не си човека който ще ми казва какво да правя през свободното си време. :yes:
Второ,много много убеден бях,че ако слезна ще видят товарния влак в мое лице,но явно само ти си единствения който не е разбрал замисъла на моя въпрос,прочети пак темата и коментарите,може и да захапеш.Не съм слязал,обяснил съм защо.И не няма да търся никой по отделно,просто ако ги мерна по квартала ще им обясня как седят нещата.И само не разбрах,откога започва да ти расте пишката когато се държиш културно?Това вярно ли е?Ако е вярно ще ми трябва макара вече... :dunno:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook