Родните пътища и златната граница между яроста и културата.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от ylaine » 06 Яну 2013, 17:51

vicho написа:Псува те, псуваш го и ти!
Посегне ти, посягаш и ти!


:yes:

И според мен си постъпил правилно, колкото и нерви да ти е струвало.

Само едно нещо не разбирам - стигне се до бой. До тук нормално. Не ме разбирайте погрешно, досега не съм се бил, не съм за този начин за решаване на възникнал конфликт, но на всички ви е ясно как стоят нещата по нашите пътища. Та мисълта ми е, че да се стигне до бой е да кажем в рамките на нормалното. Обаче не разбирам защо винаги трябва да се вадят железа, ножове, бухалки, та дори и пистолети. Все повече се убеждавам, че хората са доста прости същества. Щом и двамата искат да се разберат като мъже, ами да го направят. Слизат, единия натупва другия или и двамата се понатупват или само се погушкат малко и всеки си продължава по живо и по здраво. А щом те е страх да слезнеш да се биеш (което е по-нормалното, отколкото да слезнеш!), си седиш в колата или си даваш газ, а не слизаш с нож или пистолет или и аз не знам какво. Поне аз така ги виждам нещата. Много пъти ми кипва на пътя и нямам нищо против с някой идиот да си хвърлим по един тупаник, само че не искам за едното засичане или нещо подобно да се осакатим или по-лошо.

На който мнението ми му е прозвучало все едно съм някъв надъхан пикльо, където се има за нинджа, не ме е разбрал какво исках да кажа или аз не съм се изразил достатъчно добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: Porsche Carrera GT

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от AVK » 07 Яну 2013, 0:07

Постъпил си правилно :yes: Човек в подобни ситуации трябва да запазва самообладание и да мисли трезво. :bchug:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Bogat-Beden » 08 Яну 2013, 15:32

Не мисля,че има аз какво да добавя по темата,защото най-важното се написа

Това,че и двете страни винаги губят,стигне ли се до ГСП (груба селска проява)
както,че не знаеш никога кой е срещу тебе и колко му тежи акъла ,щото може да е 50 кг с напикани гащи тотално изпедепцал малоумник :kuku: и съответно с какъв арсенал разполага..
Най тъпото е ,че както спомена един колега- в таква ситуация адреналина може да е в повече или да се опиташ да си изкараш насъбралите ти се нерви напоследък и се разсъждава доста замъглено, много е трудно да си "разумен" и хладнокръвен.. :roll:

Абе с една дума-повече от правилно си постъпил :yes:

П.С. - и да ги видиш един по един в квартала,подмини ги като сенки ,не се цапай :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Petrolhead » 09 Яну 2013, 16:40

z
Последна промяна Petrolhead на 18 Сеп 2023, 12:21, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 09 Яну 2013, 17:50

Petrolhead написа:автора - не си прав.

ако диалога наистина е протекъл както ти казваш, ти си виновен за отношението.

много пъти са ми се случвали подобни премеждия и диалози, никога не съм имал проблем, защото на отсрещния дебилен и откровенно заядлив въпрос отговарям с най-добрия тон на който съм способен. Не се опитвам да се заяждам, да остроумнича, просто се държа приятелски, отсрещната страна често се кротва, пита за колата, аз за тяхната, правим бърз старт и всички са доволни.

не знам как си очаквал да реагират банда превъзбудени тийнове на твоят откровенно заядлив въпрос.


Откровенно заядлив въпрос?Нещо не си прочел темата хубаво колега,аз никой нищо не съм питал..е тва е,спират некви до тебе псуват те викат ти кво гледаш бе,показват ти средни пръсти и се ще намери някой в форума който да ти каже,че ти си виновен,евала :mhihi:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Petrolhead » 09 Яну 2013, 17:54

z
Последна промяна Petrolhead на 18 Сеп 2023, 12:21, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 09 Яну 2013, 19:14

Мойта реплика е.Ти какво би му отговорил на "кво гледаш бе"?

-"Нищо",е ПОСЛЕДНОТО нещо което ще му отговоря точно пък на такъв сульо.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Petrolhead » 09 Яну 2013, 19:52

z
Последна промяна Petrolhead на 18 Сеп 2023, 12:17, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 09 Яну 2013, 19:58

Колега говориш пълни глупости..ако си нямаш друга работа недей да спамиш по форума :yes: Аз съм бил виновен...нито си ги виждал,нито ги знаеш какви са наркоманчета... няма да мълча на всяка втора паплач,те се заяждаха първи и това е факт.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Petrolhead » 09 Яну 2013, 20:03

z
Последна промяна Petrolhead на 18 Сеп 2023, 12:17, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Maxmadness » 09 Яну 2013, 22:01

Petrolhead написа:Като са били такива наркоманчета , какво си се разревал по форумите. Да им беше набил акъл в главите още на място.
Просто отговаряйки на подобни простотии не може да доведе до нищо хубаво, а ако си решил да се доказваш поне го докарай до край.


Пич ски са..не съм тръгнал да се доказвам пред никой..нито пред тебе нито пред онези наркоманчета нито ти нито те сте авторитет за мен така,че говориш глупости.И май ти си единствения който не е разбрал замисъла на темата.Замисъла на темата е каква е вашата реакция на такива хора/шофьори,а не конкретно за "този" случай,просто ти не четеш внимателно.И още нещо..никога не съм "ревал" по форумите,просто споделям случка и искам да знам вашето мнение,като не ти изнася просто не пиши.Искам ти да ми кажеш какво би отговорил ти на мое място?

-Кво гледаш бе?

-Нищо?
-Не не няма проблем?
-Ааааами аз не гледам :confused:

стига глупости.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 1.10.2011
Пол: Мъж

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Недио » 14 Яну 2013, 23:34

Факт на всеки се случва да попада в такива ситуации и най-интересното е че винаги 5 човека мутреят на 1 а не обратното хаха:)Ти го каза мислиш за последствията и по-хубаво да се размине,но има едно голямо НО когато работата отиде на бой а не просто на ти кой беше и т.н ще се биеш кво да прайш все пак на всеки му пада пердето и не може да стойш и да ядеш бой,е може би има и такива ама по принцип съм забелязал че на човек му е заложено като го ударят да върне и той освен ако преди това не е заспал зимен сън.. та така де надяваш се всичко да се размине по-леко я с насинен фар я нещо такова.:)
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от Runnaway » 15 Яну 2013, 5:05

Maximilian-E46 написа:
Petrolhead написа:Като са били такива наркоманчета , какво си се разревал по форумите. Да им беше набил акъл в главите още на място.
Просто отговаряйки на подобни простотии не може да доведе до нищо хубаво, а ако си решил да се доказваш поне го докарай до край.


Пич ски са..не съм тръгнал да се доказвам пред никой..нито пред тебе нито пред онези наркоманчета нито ти нито те сте авторитет за мен така,че говориш глупости.И май ти си единствения който не е разбрал замисъла на темата.Замисъла на темата е каква е вашата реакция на такива хора/шофьори,а не конкретно за "този" случай,просто ти не четеш внимателно.И още нещо..никога не съм "ревал" по форумите,просто споделям случка и искам да знам вашето мнение,като не ти изнася просто не пиши.Искам ти да ми кажеш какво би отговорил ти на мое място?
-Кво гледаш бе?
-Нищо?
-Не не няма проблем?
-Ааааами аз не гледам :confused:
стига глупости.


Макси, извинявай, братленце, че ще се наложи да се включа. Много ми се искаше да не пиша по темата, но предвид факта, че ми се е случвало нещо значително по-грубо от това ще ти кажа в прав текст това, което мисля без да ми се сърдиш, надявам се.

Ти самият си провокирал този разговор (развитие на събитията) с това "Много си хубав." Замисли се как би реагирало "наркоманчето", ако му беше казал нещо от рода на "Гледам бавареца, колега." А това е и самата истина - ти гледаш колата на колегата и се радваш, че е един от "нашите". Знаем си мършата - такива като тези има във всеки квартал по много. Но това не значи, че трябва на всеки светофар да си говорим глупости и да се заяждаме. Имам пример от това лято - карам из Варна и на светофара пред Мол Варна спирам до едно Е36. Поглеждам го колегата и му вдигам палец - :yes: Той се ухилва на момента, сваля прозореца и започваме да си говорим за събора. Много хора биха си помислили - Гледай го тоя софиянеца тука дошъл да зарибява някакви мацки. Дай да му направя някаква кисела стойка и да му се озъбя, за да си вдигна малко самочувствието. Няма BMW, което да не спре до мен и да не реагирам позитивно - такава ми е нагласата.

Да се преместя на разсъжденията ти над това дали трябва да сме арогантни или трябва да си мълчим като мишки. Това, което ти си направил не е да си замълчиш като мишка. Ти си направил нещо, което е точно между двете положения - провокирал си ги вербално без да искаш да се саморазправяш с тях. Да, били са друсани/пияни/разлигавани и там каквото още е било, но ти гарантирам, че и без кола да бяха и в трамвая да бяха разговорът щеше да се развие по същия начин. Те си търсят проблемите, защото са "много" и са "безсмъртни", а ти просто си човек, който няма да си замълчи като види такива като тях. И тук събираме 2 + 2 и се получава 4. Не ме разбирай погрешно - просто характерът ти е такъв. Т.е. всеки реагира така, както сметне за добре като настроението е катализатор на последващите събития - било то саморазправа или кротко "кой от къде е".
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от saleen » 02 Фев 2013, 11:33

Всяка ситуация си е сама за себе си и няма рецепта как да постъпиш. По- добрият вариант е да се подходи позитивно, колегиално и толерантно към провокациите, макар че и това невинаги помага и понякога човек е притиснат до стената, пък ако е имал кофти ден http://www.youtube.com/watch?v=C5EovL8V ... creen&NR=1 :mhihi: Златна граница според мен между яростта и културата няма, или трябва да се игнорират и подминават такива лекенца, или винкело да играе....
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Родните пътища и златната граница между яроста и култура

Мнение от The Stig » 08 Фев 2013, 11:52

Има една много подходяща мисъл в твоята ситуация (до автора) :
"Котаракът не се интересува какво говорят за него мишките"

Постарай се да не се нервираш в подобни ситуации и ще видиш колко смешни ще ти изглеждат.. Ако не успееш, ще одъртееш и ще ти мине яростта
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook