Истории за българските "джамбази"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от alpina27 » 21 Ное 2015, 15:17

И моята история: 20 годишен олигофрен обичащ е30 от малък. Кефя си се аз 5-6 годишно лапе на "якото черно бмв" така го наричаш тогава като идваше чичо ми с нея, бях малък колкото джантата можеби но бях запомнил кво е тва черното "бибиес" :mhihi: и винаги казвах на човека "Чичо като порасна ще ти взема колата", той усмихнат винаги казваше -разбирасе тя от сега си е твоя....... години по късно карах двойно стопче купе разбирасе но след доста простотии естествено старото и вярно м20 умря, оставям я на трупчета да стои докато и дойде реда и заминавам в щатите. Работа там партита незабравимо лято! Прибирам се от щатите и около седмица вече съм в бг, и си говорим с бащата за чичо ми и кво се случва с "якото черно бмв" и разбирам че той вече неможе да я поддържа нито да я кара човека остарял болен и с ред други проблеми и колата стои в гараж, още на същия ден бяхме при него......
Говорим доста време видяхме се как сме що сме и да си дойдем на думата! Човека си знаеше че идвам за колата :mhihi: и вади ключа от шкафа и ми казва хайде ходи я покарай и ще говорим..... това и чаках :mhihi: отварям гаража и лъсва старото черно чудовище! Вече като познаещ навътре с е30-ките а не като малък да знам черно бмв и тва е, спомням си че човека беше мераклия и си я беше копувал от мюнхен новичка новичка некарана от друг :mhihi: виждам мтехник2, стария оригинален ббс още на нея и се усмихвам като олигофрен от кеф. Знаех че е някаква по специална е30-ка но незнаех какво точно вдигам капака с14 - и вече се смея като луд качвам се вътре коженото рекаро всичко както трябва и както бегло си помня от малко момче. покарах покефих се. Той я припалвал всеки месец колкото да поработва мотора е да като всяка седяла кола имаше някои дребни проблеми но си казвам моя е! Отивам пак при него навръщане от "кръгчето" и му казвам тая кола е моя! Чичо ми се засмя и се обърна към баща ми и му каза -кво да го правим тоя малкия сега?! след час сметки, броене на лев и вече тръгвам и той открехва
-Да я стегнеш и пазиш!
-Познаваш ме ще стане като някога!
И от тогава се почнаха леко кърпене с цел спиране на по големи проблеми, но като цяло беше в уникално състояние.
Някои неща по инсталацията и така нататък. Сбъднах си една мечта от малко момче и и се кефя всеки ден! черно купенце 320is :driving: :bchug: :bchug:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от randity » 21 Ное 2015, 16:43

adovet написа:
randity написа:Звъни ми един приятел, също и колега от форума, че си е харесал една 39-ка да идеме да я видиме. 523i. Отиваме ние, почваме да оглеждаме, отвън няк'ви нормални забележки, вътре супер. Обаче, джамбазина, яко серт.. Аз го питам к'ва е цената на ееее оная 46-ца (имаше една много блага) той ме пита к'во търсиш. Аз го питам за цената, той ме пита к'во търсиш. Отвори 39-ката, седна моя приятел вътре, викам му "Вдигни багажника".. "Аааа, чакай само той да излезе от колата и тогава", аз така :shock: Викам ОК. Не работи отварачката на стъклото (комби колата). Отваряме капака, палиме, леко се чуват повдигачи, и моя приятел забелязва, че от капака на клапаните се подава.. силикончеее. И му казваме на тоя, а той всячески се опита да ни обеди, че БМВ, което не му е отварян мотора го има нова, че така си излизало от завода и няк'ви такива, ние :lol: . На въпроса "ми тогава за к'во са тия гарнитури", той си заключи колата и си тръгна (невероятно отношение към клиента).
Та общо взето, има ги всякакви. :bchug:

Това да не е на една борса близо до Орион в Люлин?

Да
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от b00st » 21 Ное 2015, 19:34

Bavarcho написа:
randity написа:и моя приятел забелязва, че от капака на клапаните се подава.. силикончеее.


какво притеснително има..
м52ту/м54 има писано в форума с нови гарнитури и пак текат, само силикон ги оправя.

Мене на М42-то като смених така гарнтурата и после текна като лейка. Вика ми един квартален спец така става като не сложиш силикон, аз седя и мигам тъпо. На следващото обслужване го показах на майстора ми и той ми каза никакъв силикон! Като се смени само гарнитурата без О пръстените на болтовете на капака и го ядеш хОя с маслото пак. Оставих го наново да смени пак гарнитурата, този път и комплект с О пръстените на болтовете и няма една капка от тогава.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 3.01.2016
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Hristiqn32 » 13 Яну 2016, 10:29

Внимание не купувайте кола от Плевен от автокъща Kris Auto 03 след дълго търсене закупих BMW 320d e90 като държах да я вкарам на диагностика в ВиаИнтерКар но човекът който я продава е познат на мои приятел и ни обеди,че колата е перфектна няма нищо скрито единствения проблем и бил стартера който е отстранен,каза аз съм гарант ако има нещо идваш при мен.Но като я купих и регистрирах само докато загря започнаха да светят абс тракшан контол индикатора за ръчната и тн.Диагнозата беше управляващ модул и генератор на
стойност 2100лв.Иначе има сертификат за Коректна Фирма и били от първите които го получили.С две думи страшен помиа......

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.01.2016
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от dresta » 01 Фев 2016, 13:46

най-новото при джамбазите покрай дупница е да ти отоворят багажника и да оставили един бастун или моряшка шапка и да ти разправят как предишният собственик е бил някакъв моряк и почти несе прибирал и не е карал колата, или дядо, който само до магазина е ходил с нея.. хаххахахааххаах

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от A.Stoyanov » 02 Фев 2016, 20:06

dresta написа:най-новото ..... хаххахахааххаах


:mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от randity » 02 Фев 2016, 20:54

От скоро е, да.. има-няма 10 години :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 19 Фев 2016, 20:53

randity написа:От скоро е, да.. има-няма 10 години :lol:

Явно от скоро ходите по пазарите...от над 20години са тия лафове от Горубляне нямаше автокъщи ,нямаше нищо висяхме с часове и люпехме семки...Продавахме кадети на виетнамците :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bavarcho » 19 Фев 2016, 20:59

madpetio написа:
randity написа:От скоро е, да.. има-няма 10 години :lol:

Явно от скоро ходите по пазарите...от над 20години са тия лафове от Горубляне нямаше автокъщи ,нямаше нищо висяхме с часове и люпехме семки...Продавахме кадети на виетнамците :mhihi:


какво ти горубляне, още от солни пазар :mhihi:
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 19 Фев 2016, 22:43

знам го и солни пазар,аз там обаче не съм люпил семки :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от A.Stoyanov » 14 Апр 2017, 11:33

"БАРТЕР, какво означава тази опция включена в екстрите на този автомобил. Тя ви предоставя УНИКАЛНАТА възможност да се сбогувате със стария си автомобил и с парите които сте събрали да достигнете съкровената от вас мечта(желания от вас по висок клас автомобил)предоставена от нашата автокъща ********. . . При старателен преглед на вашето старо транспортно средство от наши служители експерти в автомобилните продажби, ще получите ОФЕРТА от най-високо НИВО и ще останете доволни от новата си придобивка, защото колите ни са подбрани с високо качество и са от богати ТУРИСТИЧЕСКИ и ИНДУСТРИАЛНИ райони в ИТАЛИЯ(ПИЗА, БЕРГАМО, БРЕША, МИЛАНО, ПЕРУДЖА, ВИТЕРБО и ДР. )където собствениците на автомобили получават високи ЗАПЛАТИ и това им предоставя възможността по често да подменят колите си и да ги обслужват в италианските сервизи."


:mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от barty » 08 Май 2017, 14:22

randity написа:
adovet написа:
randity написа:Звъни ми един приятел, също и колега от форума, че си е харесал една 39-ка да идеме да я видиме. 523i. Отиваме ние, почваме да оглеждаме, отвън няк'ви нормални забележки, вътре супер. Обаче, джамбазина, яко серт.. Аз го питам к'ва е цената на ееее оная 46-ца (имаше една много блага) той ме пита к'во търсиш. Аз го питам за цената, той ме пита к'во търсиш. Отвори 39-ката, седна моя приятел вътре, викам му "Вдигни багажника".. "Аааа, чакай само той да излезе от колата и тогава", аз така :shock: Викам ОК. Не работи отварачката на стъклото (комби колата). Отваряме капака, палиме, леко се чуват повдигачи, и моя приятел забелязва, че от капака на клапаните се подава.. силикончеее. И му казваме на тоя, а той всячески се опита да ни обеди, че БМВ, което не му е отварян мотора го има нова, че така си излизало от завода и няк'ви такива, ние :lol: . На въпроса "ми тогава за к'во са тия гарнитури", той си заключи колата и си тръгна (невероятно отношение към клиента).
Та общо взето, има ги всякакви. :bchug:

Това да не е на една борса близо до Орион в Люлин?

Да


Ооо, оня смешко от Автосвят е уникален тапир.
Тоя заслужава само да се ходи за ташак, уникален тупан е.
:yes:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от randity » 09 Май 2017, 21:19

barty написа:
randity написа:
adovet написа:
randity написа:Звъни ми един приятел, също и колега от форума, че си е харесал една 39-ка да идеме да я видиме. 523i. Отиваме ние, почваме да оглеждаме, отвън няк'ви нормални забележки, вътре супер. Обаче, джамбазина, яко серт.. Аз го питам к'ва е цената на ееее оная 46-ца (имаше една много блага) той ме пита к'во търсиш. Аз го питам за цената, той ме пита к'во търсиш. Отвори 39-ката, седна моя приятел вътре, викам му "Вдигни багажника".. "Аааа, чакай само той да излезе от колата и тогава", аз така :shock: Викам ОК. Не работи отварачката на стъклото (комби колата). Отваряме капака, палиме, леко се чуват повдигачи, и моя приятел забелязва, че от капака на клапаните се подава.. силикончеее. И му казваме на тоя, а той всячески се опита да ни обеди, че БМВ, което не му е отварян мотора го има нова, че така си излизало от завода и няк'ви такива, ние :lol: . На въпроса "ми тогава за к'во са тия гарнитури", той си заключи колата и си тръгна (невероятно отношение към клиента).
Та общо взето, има ги всякакви. :bchug:

Това да не е на една борса близо до Орион в Люлин?

Да


Ооо, оня смешко от Автосвят е уникален тапир.
Тоя заслужава само да се ходи за ташак, уникален тупан е.

А същия. Иначе имаше не лоши коли тогава, но след онзи случай ми падна много в очите като търговец..
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от A.Stoyanov » 01 Юли 2017, 18:35

:mhihi: :mhihi: :mhihi: http://www.cars.bg/offer/c2176560

Vnimanie , Vnimanie , Vnimanie !!! V tazi obqva nqma da sreshtnesh " Perfekten " , "Unikat " "1-vi sobstvenik " , "Pylna servizna istoriq do nachaloto na 2001-va" , "Karana ot baba samo i samo da subira poveche pokupki" . Ne tazi kola ne e perfektnata mechta , a , e prosto avtomobil v dobro sustoqnie za godinite si. Izlishno e , no shte spomena che tazi kola e hiper guzarska i mega tejkarska ednovremenno , unikalna pichelovka v malkite naseleni mesta i magnit za zavist na sobstvenicite na Golf 2,3 i BMW M-POWER 91-va (1 . Pobedil sym ne edno i dve BMW-ta i nqkolko parkirani Porshcheta . Kupuvaiki kolata se prevrushtate v BOK mignovenno i stavate vtoriq v sveta sled Dunkan Mclaud koito e s rang na bezsmurten , simvola vi na prestij se uvelichava stokratno , koeto spomaga da preredite opashka v Kaufland i stavate edinstveniq sled Pavel i venci venc koito vdiga level i kupuva neshto po burzo i ot samolet za mama. No , tova sa samo plusovete idva red i na minusite.

1 - Puknato predno stuklo dolu nisko (chistachkite)
2 - Izbila rujda na dqsna stranichna pasajerska vrata
3 - Izgoreli diodi na stranichnoto ogledalo
4 - Izgoreli diodi na Tabloto (kilometraja)
5 - Spukano kazanche na technostta za chistachkite
6 - Shibidaha ne se otvarq (izleznal ot relsata)
7- Zadna lqva vrata otvutre ne se otvarq (prujinkata na mehanizma na drujkata) az sqdam otpred , pravi i ti kato men.
8 - Zadno dqsno stuklo ne se otvarq (ama prednoto se otvarq) budi optimist
9 - Preden desen far premigva (na kusi) pyrvite 2-3 minuti , kato zagree ksenona se opravq


Minusite sumarno pravqt okolo 1000-1200 lv da se otstranqt (moje i po evtino , no trqbva da ste turpelivi)

Kato cqlo vypreki dulgiq spisyk s minusi , kolata si ostavq edin izkluchitelno otlichen avtomobil predlagasht , komfort i dinamika na visota mnogo nad Opel Astra 96-ta , Golf 3-ka i lubimata mi E36-cata sys M-power paket i gazova uredba . Kakto e vidno ot snimkite kolata e specialna dorabotka na AMG v Brabus paket i dokarvasht viziqta na Lorinser izpulnenie.


-Po kolata sym podmenil predni (gorni , dolni) nosachi , ako shtesh vqrvai .
-Smenil sym masloto na dvigatelq i onzi gorivniq filtur sys aktivniq vuglen za 115 kinta daaa i nego deba
-Nakladkite na 4-te kolela (bosch)
-Rolki i remuci i mehanizma (struvasht pochti 300 kinta) oh , kak me boleshe...
- Naplashiha me che schupi li se skorostnata kutiq minimum trqbva da si prodam bubreka i da si obrusna guza i da stana myjka prostituka za da moga da platq remonta i poneje bolkata minava ,no srama ostava reshih da smenq masloto na ASK-to zaedno sys filtura i buksata .

Kym tozi moment kolata e v otlichna kondiciq otkym airmatic , skorostna kutiq dvigatel i hodova chast .


Kakto kazva Filkata ot Brichka - Mercedesa e da plashtash i da ti e kef !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от v3n0m » 07 Ное 2017, 18:59

A.Stoyanov написа::mhihi: :mhihi: :mhihi: http://www.cars.bg/offer/c2176560

Vnimanie , Vnimanie , Vnimanie !!! V tazi obqva nqma da sreshtnesh " Perfekten " , "Unikat " "1-vi sobstvenik " , "Pylna servizna istoriq do nachaloto na 2001-va" , "Karana ot baba samo i samo da subira poveche pokupki" . Ne tazi kola ne e perfektnata mechta , a , e prosto avtomobil v dobro sustoqnie za godinite si. Izlishno e , no shte spomena che tazi kola e hiper guzarska i mega tejkarska ednovremenno , unikalna pichelovka v malkite naseleni mesta i magnit za zavist na sobstvenicite na Golf 2,3 i BMW M-POWER 91-va (1 . Pobedil sym ne edno i dve BMW-ta i nqkolko parkirani Porshcheta . Kupuvaiki kolata se prevrushtate v BOK mignovenno i stavate vtoriq v sveta sled Dunkan Mclaud koito e s rang na bezsmurten , simvola vi na prestij se uvelichava stokratno , koeto spomaga da preredite opashka v Kaufland i stavate edinstveniq sled Pavel i venci venc koito vdiga level i kupuva neshto po burzo i ot samolet za mama. No , tova sa samo plusovete idva red i na minusite.

1 - Puknato predno stuklo dolu nisko (chistachkite)
2 - Izbila rujda na dqsna stranichna pasajerska vrata
3 - Izgoreli diodi na stranichnoto ogledalo
4 - Izgoreli diodi na Tabloto (kilometraja)
5 - Spukano kazanche na technostta za chistachkite
6 - Shibidaha ne se otvarq (izleznal ot relsata)
7- Zadna lqva vrata otvutre ne se otvarq (prujinkata na mehanizma na drujkata) az sqdam otpred , pravi i ti kato men.
8 - Zadno dqsno stuklo ne se otvarq (ama prednoto se otvarq) budi optimist
9 - Preden desen far premigva (na kusi) pyrvite 2-3 minuti , kato zagree ksenona se opravq


Minusite sumarno pravqt okolo 1000-1200 lv da se otstranqt (moje i po evtino , no trqbva da ste turpelivi)

Kato cqlo vypreki dulgiq spisyk s minusi , kolata si ostavq edin izkluchitelno otlichen avtomobil predlagasht , komfort i dinamika na visota mnogo nad Opel Astra 96-ta , Golf 3-ka i lubimata mi E36-cata sys M-power paket i gazova uredba . Kakto e vidno ot snimkite kolata e specialna dorabotka na AMG v Brabus paket i dokarvasht viziqta na Lorinser izpulnenie.


-Po kolata sym podmenil predni (gorni , dolni) nosachi , ako shtesh vqrvai .
-Smenil sym masloto na dvigatelq i onzi gorivniq filtur sys aktivniq vuglen za 115 kinta daaa i nego deba
-Nakladkite na 4-te kolela (bosch)
-Rolki i remuci i mehanizma (struvasht pochti 300 kinta) oh , kak me boleshe...
- Naplashiha me che schupi li se skorostnata kutiq minimum trqbva da si prodam bubreka i da si obrusna guza i da stana myjka prostituka za da moga da platq remonta i poneje bolkata minava ,no srama ostava reshih da smenq masloto na ASK-to zaedno sys filtura i buksata .

Kym tozi moment kolata e v otlichna kondiciq otkym airmatic , skorostna kutiq dvigatel i hodova chast .


Kakto kazva Filkata ot Brichka - Mercedesa e da plashtash i da ti e kef !

:mhihi: :mhihi: :mhihi: ако имаше и снимка... :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook