Моята BMW Facebook SuperFan история

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Е53 Фанатик
Аватар
Мнения: 1260
Регистриран на: 18.04.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: xDrive

Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от BMW-X5 » 17 Дек 2012, 0:50

Както повечето от вас може би вече знаят (информация за тези, които не са запознати - статия и видео - видео с превод ), че в края на лятото спечелих състезанието, организирано от BMW в тяхната официална Facebook фен страница. Благодарение на приложението - BMW Infographic (в което всеки може да направи своя BMW инфографика и да сравни резултата си с моя) спечелих едно незабравимо изживяване в сърцето на BMW. Победител можеше да е всеки един човек по света с по-голяма активност спрямо марката във Facebook. Тук искам да вметна нещо. Когато апликацията стартира във форума се появи и тема за нея. Тогава почти никой не й обърна внимание или по-скоро всички бяха песимистично настроени относно шансовете си да спечелят. Това е типична черта на българина, но това е друга тема. Естествено, в тази връзка, след петия или шестия коментар темата беше заключена. Доказателство, че няма нищо нагласено и че е възможно дори някой от нас да спечели е това, че именно българин спечели наградата. Всъщност, ако трябва да съм честен, когато се огласи, че аз печеля и в приложението публикуваха
"5 факта, които трябва да знаете за супер фена" - най-много ми хареса изображението и фактът, че идвам от България!!! :bgflag:

Изображение

Искам да поясня, че това признание в никакъв случай не ме определя като най-големия фен на BMW, а идва заради най-високата ми активност спрямо марката в социалната мрежа Facebook. В същото време това постижение в никакъв случай не е обвързано с фен страницата, която поддържам - BMW X5. Познавам хора в България и по света, които със сигурност са по-големи фенове от мен и знаят много повече за марката и нейните продукти!

Наградата, която получих от BMW, бе да прекарам няколко незабравими дни в Мюнхен през Октомври. Тъй като голям процент от преживяното останаха зад кадър, реших да ви направя съпричастни с историята и да ви споделя малко лични впечатления и снимки.


Вечерта преди да пътувам, случайно или не, попаднах на предаването „Разследване на самолетни катастрофи“ по National Geographic. Изпълнен с надежда това, което бях гледал преди да заспя да не ми се случи на път за Мюнхен, с бодра крачка потеглих към летище Варна. На колажа по-долу можете да видите с какво прекрасно, слънчево време ме изпрати родният град.

Изображение

Над Мюнхен ме посрещна разкъсана облачност и приятно октомврийско слънце.

Изображение

BMW-емоцията започна още с кацането на самолета на мюнхенското летище. Докато самолетът маневрираше още по пистата, към мен се приближи главната стюардеса. Тя ме помоли да изчакам останалите пътници да слязат, тъй като от BMW искат да заснемат моето пристигане. Очаквайки да ме извикат, успях да забележа през един от страничните прозорци черно Х5М, което маневрираше в близост до самолета. Еуфорията ме обвзе, тъй като наистина не знаех какво предстои.Но каквото и да предстоеше, то очевидно започваше по един неочаквано добър за мен начин – посрещнат от любимия модел на любимата марка и то още на пистата.

Изображение

След посрещането и снимките се настаних в хотела и вечерях с представители на BMW, a след вечерята разполагах със свободно време.

На другия ден. Прохладна октомврийска утрин. Часът е 7:55. В малката уличка пред хотела ме очакваше тази Красавица и нейните 555 к.с., някак събрани в 4.4-литровия V-образен двигател – всичките на мое разположение.

Изображение

Часът вече е 9:00 и току-що паркирах пред BMW Group Classic, където започна моят ден. Благодарение на изключително подробната навигация iDrive успях безпроблемно да стигна от хотела до BMW Group Classic.

Изображение

Тази снимка показва борбата между вегетарианеца (Мини-Е) и лакомият V-осмозавър (Х5М).

Изображение

На рецепцията на BMW Group Classic бяха изложени каталози на класически модели на марката.

Изображение

Getting make-up like a boss!

Изображение

No more boss! За жалост продуцентите на продукцията не харесаха моето облекло (или си харесаха прекалено много моето сако) и решиха да ме пременят с нещо по-casual, за което още им се сърдя. ;) Каталозите пак попадат в кадър, както и лудницата от хора около мен.

Изображение

Снимките в BMW Group Classic започнаха от BMW E30 M3, което е използвано за Ring Taxi на Nьrburgring Nordschleife.Човекът до мен е моят гид, който ми разказа подробности за автомобила.

Изображение

Разбира се, легендарното M1, заслужаваше по-специално внимание.

Изображение

В този кадър съм запечатал възстановка от работно ателие на марката в далечното минало.

Изображение

BMW 335 от далечната 1938г. Работен обем на двигателя - 3.5 литра и мощност - 90 к.с.

Изображение

BMW Z18 е концептуален модел, представен през 1995 г. и е оборудван с V8 двигател с мощност 355 к.с. Може да се каже, че това е предшественикът на SUV/SAV моделите на марката.

Изображение

В интериора на Z18 воланът ще ви се стори доста познат.

Изображение


Генерацията е единственото, което издава V8-кът, който е разположен под предния капак.

Изображение

BMW Just 4/2 – Симпатичният червен мъник е концептуално превозно „нещо“, представляващо интригуващ микс между автомобил и мотоциклет. Разполага с двигател от мотоциклет - K1100 с мощност от 100 к.с. и развива 0 -100 км/ч за 6 секунди.

Изображение

BMW Z3M и изключително редкият E34 M5 Touring, от който има произведени 891 бройки.

Изображение

BMW 502 от 1954 г. Специално за немската полиция.

Изображение

Възстановка на състезание с BMW M1 в мащаб 1:43.

Изображение

BMW Z8 Moto GP Safety Car

Изображение

BMW E30 М3 Rally Car

Изображение

BMW E36 M3 WTCC

Изображение

BMW E46 M3 GTR

Изображение

Победителят от Льо Ман през далечната 1999 г.

Изображение

Отново М1, но този път боядисано в цветовете на BMW Motorsport. Леко е раздуто. Съвсем малко. ;)

Изображение

Малко BMW Формули през годините, а зад тях могат да се видят купите от спечелените състезания и титли.

Изображение

BMW 700 RS – напълно реставриран автомобил от BMW Classic.

Изображение

McLaren F1 ’97.Излишно е да обяснявам защо тази кола е тук.

Изображение

McLaren F1 LM - Powered by BMW 6.2L V12 – gold plated.

Изображение

McLaren F1 LM Interior

Изображение

Последният болид от Ф1 преди BMW да се оттеглят от „кервана“.Това е последната снимка от BMW Classic.

Изображение

Подпирам се пред (FIZ) Центъра за разработки и иновации на марката в Мюнхен.

Изображение

Снимка в FIZ с Pierre Leclercq - ръководител на дизайна на М-автомобилите и BMW Х5/Х6.

Изображение

Тук ми поставят лепенка върху камерата на телефона, защото зоната е супер секретна.

Изображение

С Пиер излизаме след едночасов разговор пред неговия офис, където обсъдихме дизайнерските решения при Х5 и Х6.

Изображение

Това е гледка, която несъмнено ще ви впечатли, преди да влезете за първи път в Четирите цилиндъра.

Изображение

Снимка за спомен пред Централата с Андреас Хофман (Вицепрезидент комуникации на марката) до билборда.

Изображение

Да видиш Централата на BMW в огледалото за задно виждане е едно уникално преживяване.

Изображение

Друга невероятна гледка през предния прозорец на BMW X5M - BMW Welt.

Изображение


Да покараш този прекрасен автомобил из Мюнхен - безценно!

Изображение

В BMW Welt ме посрещнаха с гумени мечета и ме изпратиха с ключ за Rolls Royce - як фокус!

Изображение

Разглеждам последния модел Rolls Royce Phantom в BMW Welt.

Изображение

Останах впечатлен от екстрите, които предлага моделът, но определено тази кола не е за мен.

Изображение
Изображение
Изображение

Снимки от завода, където в момента се произвеждат F30 и F31.Имах възможността да проследя целия процес на производство - от парче метал до финалния продукт.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кадър от бояджийската камера, където можете да видите, че боята е на водна основа и се рециклира след което се използва отново - нищо не се губи при боядисването на всеки отделен автомобил.

Изображение

Пореден снимачен ден - оперативка пред BMW Museum.

Изображение

Мисля, че това е едно от най-невероятните места, където можеш да получиш снимачен грим. The Super-duper BMW fan has to do some super-duper things. :)

Изображение

BMW Alpina B10 пред BMW Museum.Тази снимка е поздрав за всички old school fans.

Изображение

С г-н Tannenbaum си обсъждаме материала, от който е изработена BMW Gina.

Изображение

Имах уникалната възможност да седна зад волана на BMW i3 Prototype. Останах впечатлен от изработката и материалите, които са използвани.

Изображение

BMW i8 Spyder.

Изображение
Изображение

Едно НЕнормално Мини, паркирано пред BMW Welt - част от новата рекламна кампания на марката.

Изображение
Изображение

Нещо, което много ми хареса в навигацията на автомобила е това, че показва триизмерно изображение на Централата на BMW и някои други по-големи сгради в Мюнхен.

Изображение
Изображение

На път за шофьорската академия на BМW в Майзах.

Изображение

След кратко, скоростно пътуване по немските аутобани пристигнахме в BMW Driving Academy Maisach.

Изображение

Готови за излитане.

Изображение

Флотата е в готовност.

Изображение

Зад кадър на полигона в Майзах. Тук ни посрещна Stefan Landmann, който е пилот в GT-Сериите ив момента се състезава с BMW Z4 GT3.За мен беше много специално изживяване, че именно той ще бъде мой индивидуален инструктор.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Позьори.

Изображение

Drifting-упражненията могат да са забавни дори с F30.

Изображение
Изображение

Помолих Стефан да направим няколко обиколки на пистата с X5M. Друго си е да се повозиш при професионален пилот.

Изображение

След дългия и изморителен ден зверовете си почиват в очакване на новите си подвизи.

Изображение

И едно М6, което жално гледа през витрината на BMW Driving Academy в Майзах, тръпнещо в очакване да се докосне до асфалта.

Изображение

Това е целият снимачен екип и Stefan Landmann след края на един ден, изпълнен с много адреналин, положителни емоции и усмивки зад волана на автомобили от любимата марка.

Изображение

Уникално чувство е да имаш възможността да споделяш с над 1 млн.човека впечатления и преживявания на страницата на Х5 докато седиш зад волана на Х5М пред BMW Welt.

Изображение

Тук "напоявам" конете преди последния ни нощен преход от Мюнхен до Залцбург - аутобанът, 555 к.с. и аз.

Изображение

There is more to come...


P.S. Специални благодарности на хората, които ми помогнаха с редакцията и оформлението на темата. Те си знаят кои са! :bchug:
Последна промяна BMW-X5 на 17 Дек 2012, 3:12, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от ((:BuKcu:)) » 17 Дек 2012, 1:02

Понеже обещах да не те мразя :lol: , отново искам да те поздравя за уникалната възможност, която имаше да се докоснеш до този свят....Такова преживяване остава за цял живот. Въпреки това ти пожелавам да имаш още доста поводи да посещаваш Мюнхен :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 16.06.2008

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от Лалов » 17 Дек 2012, 1:02

Адмирации за Тодор, адмирации за неговия успех и волята му за постигнатото до момента.

Историята е превъзходна.

Шапки долу за Тодор Тодоров!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от ogata » 17 Дек 2012, 1:26

Радвам се за теб, за това че си преживял и още повече че ни правиш част от нещо, което е мечта на 40% от пишещите тук, а други 60% дори не са си го и помисляли :yes:

Само такива емоции за напред :!:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 4.11.2011
Пол: Мъж

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от sunday » 17 Дек 2012, 1:39

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеБраво
Изображение

"Човек, който няма пари за нищо, а плаща данъци за всичко с осем букви..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от BaDxBoY » 17 Дек 2012, 1:53

Сякаш си ми откраднал мечтата от сънищата..

Едно голямо ЕВАЛА и продължавай да правиш това, което те прави щастлив :bowdown:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от Runnaway » 17 Дек 2012, 2:24

Тоше, горд съм, че те познавам и ти благодаря за възможността да се докосна до твоето невероятно преживяване в Мюнхен.

Пожелавам ти другия път да не го разказваш в снимки, а направо във видео. :bchug:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: Варна, Хюстън
Пол: Мъж
Кара: '88 Е28 ///М5, '95 Touring S50/5
Мечтае да кара: Жигула 2101
Детайли за колата: Не помня вече.

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от TNM » 17 Дек 2012, 6:00

Браво Тошко! Съвсем заслужена награда и признание. Както ти казах и още през Октомври, много съм горд с теб. Похвалил съм те всичките ми Американски колеги (bimmerforums.com, mye28.com) :)

П.С. Мерси за тайните снимки на Е34-те в подземията на БМВ.
-Павел

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от randity » 17 Дек 2012, 14:04

Браво колега ! Това наистина е една мечта на всеки един от нас, ти си я осъществил ! Голямо евала и за групата, която поддържаш ! Истински фен, шапка ти свалям !!! :bowdown: :bowdown:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от minimalcoholic » 17 Дек 2012, 20:05

Завиждам ти !!! :yes:
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от boksioraE39 » 18 Дек 2012, 9:18

Супер история и добре разказана в темата,кара те да влезнеш в нея! :yes:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от Ronka » 18 Дек 2012, 9:47

Страхотна история
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 24.04.2011
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от Bojo666 » 18 Дек 2012, 12:18

Поздравления Колега и благодарности, че споделяш с нас това невероятно изживяване.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от boksioraE39 » 19 Дек 2012, 20:22

Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: Porsche Carrera GT

Re: Моята BMW Facebook SuperFan история

Мнение от AVK » 19 Дек 2012, 20:24

Ronka написа:Страхотна история


:yes:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook