Разсеян водач.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 12.12.2012

Разсеян водач.

Мнение от aztec4ev3r » 14 Дек 2012, 4:52

Влизам в кръгово движение, без предимство съм, слънцето директно в очите, предно стъкло мръсно. Влизам без да погледна в дълбочина на ляво както казваше инструктора, но пък за сметка на това с ляв мигач, който не ми дава предимство и директно тръгвам да влизам в средна лента от 3. Изведнъж нещо бързо закри слънцето мина по-малко от миг докато очите свикнат виждам камион с ремарке, съединител и спирачки до долу минах на 1метър от резервуара му.

Карам аз по софийското околовръсно в средна лента, ограничение 80, спазваме го, не само за пред камерата, веднага след нея 100 махаме крака от газта пътя е сух, поне средна и лява лента. Отзад няма кой да те напсува камоли да те изпревари, защото жълт светофар ме хвана в средата на кръстовището, инструктора в тези ситуации казваше "ГаЗ, излизай бързо". Блеем напред карам на неутрална, нещо се замислих... По едно време зверския тираджииски клаксон ме стряска, поглеждам средно огледало камиона идва бързо и присветва с к'во може. Поглеждам скоростомера, че аз карам с няма и 40км в средна лента.
Дясно огледало някъв голф 2 изпреварва камиона обаче, ще го засека ако отида в неговата лента.
Ляво огледало голф 3 идва малко по-бързо но пък за сметка на това малко по-далеч.
Решено, ляв мигач и 3-та до прекъсвач, като набрах скорост, престроих се най-вдясно а после ѝ в локалното, припомних си написаното в ЗДП, прозореца до долу, както и думите на инструктора "Не гледай в една точка повече от секунда, ще я цепиш на 2"

В един ден...
Едит:
Извода е, че не е важно каде са ти ръцете или краката, а къде ти е акъла. Едно здраво наспиване оправи работата.
Последна промяна aztec4ev3r на 14 Дек 2012, 14:11, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разсеян водач.

Мнение от da6ip » 14 Дек 2012, 9:44

колега така като те чета ми идват наум 3 неща:
1. моля се да не се засичаме никога на пътя
2. чудя се какво си пил сутринта или какви бонбони си взимал, без майтап :shock:
3. евала все пак че осъзнаваш че нещо не е наред и споделяш. първата крачка къ решението на един проблем е да признаеш пред себе си че го има :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 13.05.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Разсеян водач.

Мнение от braina » 14 Дек 2012, 10:08

по сериозно брато... колата е кат патлак, следващия път камиона може да е пешеходец и да не идва отзад а да пресича отпред...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Разсеян водач.

Мнение от wladio » 14 Дек 2012, 11:15

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
braina написа:по сериозно брато... колата е кат патлак, следващия път камиона може да е пешеходец и да не идва отзад а да пресича отпред...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.11.2012
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: 330 д
Детайли за колата: много глезотиики

Re: Разсеян водач.

Мнение от transmaks » 14 Дек 2012, 23:20

а как ги 'обичаме' ние тираджиите такива заспали като теб дето със 40 карат във средната лента и разберете че камион натоварен със 30т плюс собствена маса 15т което тотал е 45т спира малко трудничко а пък да не говорим после за потеглянето така че внимателно и не сте сами на пътя.
качеството определя разликата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 27.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 52Oi

Re: Разсеян водач.

Мнение от Николай К » 16 Дек 2012, 18:06

transmaks написа:а как ги 'обичаме' ние тираджиите такива заспали като теб дето със 40 карат във средната лента и разберете че камион натоварен със 30т плюс собствена маса 15т което тотал е 45т спира малко трудничко а пък да не говорим после за потеглянето така че внимателно и не сте сами на пътя.

За жалост е така колега,много хора си мислят че са сами на пътя.... :banghead:
Поздрави!
Николай Кадийски

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook