как се прави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отпред

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 26.12.2007

как се прави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отпред

Мнение от turbobanana » 08 Дек 2012, 11:45

Здравейте, колеги, от 3 седмици ме боли главата от допуописаната случка и мисля, че дойде време да споделя :)

В средата на м. ноември си купувам по интернет една джипка в Германия, която се намира на 100 км. западно от Берлин, около 1900км от София.
Тръгвам за Германия с платформа, сам самичък, да си я докарам и ще тегля с моята си Е38-ца, че по-комфортно се пътува, за скорост дума не може да става - шофирам със 100км/ч...
Успешно се добирам до мястото, черпя продавача една бутилка сунгурларско вино LEVA, от 10 лева, жена му ми прави сандвичи за изпът, качваме джипката на платформата и след едно кафе и пълна бутилка газ тръгвам на обратно.
22:00, два дни по-късно, на 10км след Deggendorf и на 40 км преди Passau вече по тъмно и в най-дясна позволена лента на аутобана си карам с 80км/ч леко леко. Един следващ момент се усеща като "принудително" поместване напред, все едно някой бута, след това ремаркето, тежащо заедно с джипката към 2 000кг. се поднася към скоростните ленти, 7-ка се завърта хубаво на 360 градуса, после пак и пак, докато спира с помощта на мантинелата на аварийната лента, с муцуна срещу движението. Хем стана бързо хем бавно :) Мотора работи, ремаркето го няма, виждам джипката по таван на около 40м от мен в средна лента.
Няколко коли вече са катастрофирали, една гори с много дим и пламъци, за по-малко от 100 секунди се напълни със светлини и тичащи хора, след още толкова с пожарни, линейки и полиция. Движението спря, един "бързак" се опита да се провре между колите, и полицаите щяха да го гръмнат на място, такива викове не съм чувал....
Излизам от колата, и виждам как поне 10 души се опитват да намерят пострадалите в джипката, която си стои по таван, хващам първия и му крещя, че джипа е бил на ремаркето (на разбираем за него език) и няма хора, тоя изобщо не ме отчита, въпреки, че го държа за ръката, като се опитва да се изплъзне, след това го хващам с две ръце, и му казвам същото... Погледът се променя коренно, и той пита:
"Колата е била на ремаркето и няма никой в нея?" аз отговарям "ДА!". След 15 секунди отломките на джипа са "заеб*ни" и повече никой не се приближава до тях.
Абе голям хаос!
Тича при мене един парамедик, на 23-4 години, бая силно ме бута до BMW-то и ме пита дали съм добре, аз съм 100кг/ 190см и съм си добре, казвам му, че силно ме бута и съм ок, той ме опипва като на летищен терминал в Италия и с едно движение му слага яка на врата. Казва ми да стоя и да чакам. След 1 минута идва с една девойка и тя парамедик или сестра, бута инвалидна количка, бутат ме вътре, казват ми да взема само ID и това е. Всичко си остава в колата, както е било, ключовете на контакта (изгасил съм преди това), документи, всичко вътре.
В линейката и болницата:
В линейката сме парамедика, сестрата, и тя на 25-6, и аз, шофира се с много газ. Девойката се е хванала за една дръжка на тавана и се люлее напред-назад при маневрите на автомобила. Питам я дали иска да седне в мен, тя с усмивка и няколко хлъцания смях ми отказва любезно, младежът и той се усмихва на шегата.
Чакам 20 минути в болницата, искат ми ID и здравна карта, ама тя изтекла преди няколко месеца, но за това после. Идва чичо доктор, с целия си ръст от 150см и започва щателна проверка, след такава и TUV ще ми дадат, за 2 години естествено...
Пита ме какво ли не, бута, натиска, абе нищо ми няма... След това ме пита 4 пъти подред дали ми има нещо и аз си спомням, че нещо ме щипе безименния пръст на едната ръка - точка кръв, от моята си, цепнатина в кожата, щото на магистралата видях да се търкаля едната пътека за качване на колата на платформата и за "извлачих" като бай мангау, щото тежеше поне 65 кила... та съм се порязал...
Тоя почва да пише - срез - 2см дълъг, 2 мм профил на раната. Не е замърсено и инфектирано... ОМГ!
Пуска ме и идва пак парамедика, който си търси някакви 350 евро за преглед, щото нямам валидна карта и ще ми пуснат фактурка, която да си търся после от НЗОК :). Имам 150 кеш и отивам до банкомата за още 200, като все още съм с яката, и моля вече да ме "освободят".
Тегля, плащам, освобождават ме от яката, идва една смугла сестра, кани ме да се измия, а аз си бях за миене от където и да ме погледне човек, да не говорим за германец. Мивка, сапун, чиста кърпа и т.н. се държат от две ръце до мен, докато всичко което може да се свали с тях падне, след това ми посочват къде е регистратурата и да чакам.
Отивам. Идва парамедика и казва, че полицията ще дойде при мен след 45 мин. Чакам.
Идват, питат ме дали съм бил първа кола, аз казвам "Да.". Те казват - Добре, айде да караме при колата ти.
to be continued!

Продължението е отдолу в отговорите!
Благодаря на модераторите, че преместиха темата!
Последна промяна turbobanana на 09 Дек 2012, 17:51, променена общо 1 път

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от randity » 08 Дек 2012, 12:53

Ебати филма колега, нека модераторите я преместят в "Страхотни истории" и я продължи, че ми е интересно какво е станало и защо си се завъртял :conf:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от barty » 08 Дек 2012, 13:04

Интересна история, и вярно защо си се завъртял? Предполагам че нямаш снимки?
:yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от alx » 08 Дек 2012, 16:28

Местя :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от Maxmadness » 08 Дек 2012, 17:24

Важното е че си добре колега,историята я разкажи,че е интересна.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от doncheff » 08 Дек 2012, 18:30

Е*ати, хвана ме жал за джипа... :mhihi: Стана ми интересно, продължавай колега! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 26.12.2007

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от turbobanana » 09 Дек 2012, 17:50

Част II:
Та качвам се в патрулката пред болницата, а нощта вече не е млада...
Тръгваме към края на града, и чак тогава разбирам, точното име на града и т.н. Намирам се в Deggendorf, но за sight seeing не може да става дума.
На самия край на града има голям автосервиз, вътре свети, влизаме с полицаите в закрит паркинг, където виждам, че Е38-цата няма да ме закара обратно, една гума се е събула, фар счупен, броните стърчат като таралеж, иначе колата пали и работи (каквото трябва да се очаква от такава, нали транспортьора с такава транспортира, а преди това и 007). Кофти работа. Полицаите вече обясняват, и аз потвърждавам, че докато съм шофирал в ремаркето се удря някакъв пич, който е ранен, карал Citroen C5 и след това се завърта ремаркето, пада джипа и т.н. И понеже е събота 01:00 сутринта ме викат в понеделник в полицейското управление да правим протоколи и други документи. ОК, разбирам, че ще плащам над 1500 евро за рапатрирането на колите и платформата до същия този паркинг, вдигам рамене и отивам да се возя пак на синьото такси, само дето беше зелено.
Градът е малък, в първия хотел никой не отваря, на втория, някакъв пансион ми отварят, полицаите обясняват, че трябва да бързат, щото имат друга работа и ме зарязват на вратата. За 35 евра взимам прилична стая с още по-прилична закуска. Вече е нещо човешко.
На следващия ден ходя 2 пъти до колите, вече разпознавам джипката и ремаркето, което както ми казват, а и без това, е totalshaden, за нищо не става и ми искат 250 евра за да го закарат до техния НАДИН :) Давам и си свиркам, само си свалям номера и си взимам документите.
Неделята минава както една неделя в град с 50 000 души на р. Дунав минава - без драма.
В понеделник вече в полицията получавам разпечатка с данните на виновния водач, неговата застраховка и т.н. като видях името щях да падна - Слободан някой си, човека е от "нашите" :). Както и да е, не го познавам и няма никога (вероятно да го видя).
Ориентирам се към приключване, като давам данни за фактура на паркинг и пътна помощ хората, разбираме се да платя по банка от София, като ми казват супер любезно, че паркинга да ден на кола е 15 евра, но това е, какво да се прави, не мога да ги нося с мене си.
Разбирам от българин, с който се запознах в Деггендорф, през друг приятел от София, че има вариант да се транспортират колите с кораб по Дунав до Русе (което отнема около седмица), и решавам, че това е вариантът ми.
Няколко часа по-късно съм в автобуса от Хамбург за София, като съм се качил в Пасау, хапвам немски сандвичи (hand made с шунка и кашкавал) и след 18 часа слизам на трафик маркет, до централна ЖП гара в София.
Голямо докарване!

Само за любопитните -
1) моля спестете въпроси за застраховки и обезщетения, в момента се занимавам с това, при мен всичко е ОК, но нямам отговор от Германия още, когато се случи нещо и ако в темата има интерес - ще напиша.
2) в сряда колите ми пристигат в Русе, в четвъртък се надявам да са в София, ако на някой му се намират части за Е38 да пише.
3) всичко е добре, щом сме живи и здрави

Карайте внимателно!
Поздрави,
Сашо.
Последна промяна turbobanana на 29 Дек 2016, 9:34, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от mmaxx » 09 Дек 2012, 19:31

Кофти история , доста разправия ти е отворил този Слободан. Наистина , важното е че сте живи и здрави , майната им на ламарините. Това което ме изуми е организацията на всичко след инцидента. Кога ли и у нас институции като полиция и бърза помощ ще действат толкова адекватно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 26.12.2007

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от turbobanana » 09 Дек 2012, 19:36

mmaxx написа:Кофти история , доста разправия ти е отворил този Слободан. Наистина , важното е че сте живи и здрави , майната им на ламарините. Това което ме изуми е организацията на всичко след инцидента. Кога ли и у нас институции като полиция и бърза помощ ще действат толкова адекватно


Организацията е добра, ама bezahlen до побъркване!
За 24 часа трябва да извадиш 5000лв. познай в БГ колко души ще го направят това, едва след това застрахователите те реимбурсират...
Друга идея има там, но и ресурс да я обезпечат.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от mmaxx » 09 Дек 2012, 19:48

да , така е , но все пак е въпрос и на стандарт това, за нас 5к си е солидна сума , но за германците... ;)
но веднага са се отзовали , гледали са на вас по-сериозно дори отколкото трябва (това с яката на врата) , а не както наскоро беше станало тук да почине човек в линейката понеже бяха отказали да го приемат в трета градска. Все пак човешкия живот няма цена.
А ако не е тайна колко коли са се навързали в последвалата верижна катастрофа? Дано не е имало сериозно пострадали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 26.12.2007

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от turbobanana » 09 Дек 2012, 19:55

5-6 коли повредени, според мен поне още една се е ударила в платформата, защото е смачкана и отстрани...
На паркинга имаше и други "пресни" коли.
В болницата според мен беше само Слободан :)


Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от randity » 10 Дек 2012, 17:24

Грубо ... Добре, че ти си се отървал без наранявания, заеби ламарината. А понеже съм по-любопитен та ми е интересно джипа на какво прилича
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от mmaxx » 10 Дек 2012, 18:57

Гадничко , доста части по колата са пострадали. Всъщност цялата лява страна. Поне удара не ми се струва че е бил много силен , освен ламарината , брони , фар и стоп би трябвало под тях всичко да е здраво. Един читав тенекеджия и бояджия и трябва и ще е пак като нова :yes:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: как се крави верижна катастрофа в Германия с Е38 най-отп

Мнение от B U L L I » 10 Дек 2012, 22:25

добре запознат съм с немската действителност,но ми се ще да разбера как щеше да се развие разказа ако в джоба ти
бяха останали само евро за бензин до българия.както на мен ми се случи де :)
съдейки по лабилната си психика,аз щях да изпаткам и да скоча в дунав.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook