Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от DanielzZz » 21 Дек 2012, 13:57

Сега очакваме някой да се включи,за да го просветли,че е катастрофирал,щото е с десен волан. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от TouringInternational » 21 Дек 2012, 14:11

2009 октомври месец, мъгливо време, с около 60на км/ч в мъничък глиган, може би 150на кила :)

Последици, счупени щипки на фара, изхвърчал халоген,одраскана броня и понагънат калник, остана даже малко пари от каското

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от acho.rs » 22 Дек 2012, 0:25

DanielzZz написа:Сега очакваме някой да се включи,за да го просветли,че е катастрофирал,щото е с десен волан. :mhihi:

В линка дето съм поставил , достатъчно пъти ми разясниха това :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от dan-dam » 22 Дек 2012, 0:30

TouringInternational написа:2009 октомври месец, мъгливо време, с около 60на км/ч в мъничък глиган, може би 150на кила :)

Последици, счупени щипки на фара, изхвърчал халоген,одраскана броня и понагънат калник, остана даже малко пари от каското

Изображение

Ако е бил 150 кила глигана няма да ти я има половината предница :D :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от TouringInternational » 22 Дек 2012, 1:18

daddy_ написа:
TouringInternational написа:2009 октомври месец, мъгливо време, с около 60на км/ч в мъничък глиган, може би 150на кила :)

Последици, счупени щипки на фара, изхвърчал халоген,одраскана броня и понагънат калник, остана даже малко пари от каското

Изображение

Ако е бил 150 кила глигана няма да ти я има половината предница :D :bchug:


Колега напълно възможно е да е доста по-малко, нямах много време да го огледам, излезе ми изневиделица на няколко метра пред мен, чукнах спирачката и свих в ляво, ударих го точно с левия рог. Падна, стана, изтръска се и дим да го няма :D
Но гарантирам, че 100на кила имаше, просто някак късметлийски го уцелих :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от DiMIcha84 » 22 Дек 2012, 17:30

TouringInternational написа:2009 октомври месец, мъгливо време, с около 60на км/ч в мъничък глиган, може би 150на кила :)

Последици, счупени щипки на фара, изхвърчал халоген,одраскана броня и понагънат калник, остана даже малко пари от каското

Изображение

Аз по нашия край стана 3 години на лов ходя и не съм виждал глиган, Вие с колите ги трепете, браво ве профита :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от acho.rs » 24 Дек 2012, 20:44

На "зетя" брат му оня ден надънил глиган и направил мармалад предницата на пежото . Глиганите са се раздвижили :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от kokala » 24 Дек 2012, 22:36

09.04.2012г
Не е кой знае каква ама ми е първата :mhihi: Тогава нямах книжка, карах си мотора някъде около година и половина и се бях поодпуснал доста. Като се прибирах към нас реших да мина по по-дългия път... наближавам Т-образно кръстовище и трябва да завивам (аз съм с предимство) и и гледам някъф се куми да завива от пресечката, викам си тоя ще ме види :kuku: обаче човека си гледал само на едната страна, до като съм пред него и завивам, тоя даде газ на тва рено и директно в мене само го видях с периферното зрение как ме насмита :mrgreen: Паднах на земята, лежа, гледам небето и си викам "не ми се става, кой знае на кво прилича мотора" а човека излезе от колата и после ми вика, че помислил, че съм умрял или, че ми е станало нещо щото не станах... :mhihi: ставам и гледам мотора надран обаче пластмасите, фара и мигача здрави (и добре, че беше така иначе щях да се изръся на половината от цената на скутера). разминах се само с драскотини, добре че от тая страна имах краш тапа :zzz: . После ми вика дай ако искаш да викаме КАТ, а на мен само тва ми трябваше даже и застраховката беше изтекла, тръгнах си, прибрах се и осъзнах, че трябваше да си поеме щетите тоя.. след 10 минути го намерих, отидох до тях и му казах как стоят нещата, след 3 дена скутера не можеше да се познае, че е бил надран.
Ето и снимки, на мястото където ме удари аз съм с черната черта а той с червената.
http://aggressiverider.snimka.bg/motorc ... ash.721274
Изображение Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 6.10.2010

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от kokoko » 24 Дек 2012, 23:01

карам си със 120 -130 влизам в ляв завои , осетих как ми пропадна предно дясно колело /в последствие разбрах че са се скъсали болтовете на колелото и то е изпаднало/ губя оправление и влизам в нива със слънчоглед стиснах здраво волана и отам 4 пъти се обръща колата , излизам от нея гледам купето пълен тотал гледам се аз кръв само на клепача на окото казах си добре че съм жив.това е историята ми,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от vicho » 24 Дек 2012, 23:48

kokoko написа:карам си със 120 -130 влизам в ляв завои , осетих как ми пропадна предно дясно колело /в последствие разбрах че са се скъсали болтовете на колелото и то е изпаднало/ губя оправление и влизам в нива със слънчоглед стиснах здраво волана и отам 4 пъти се обръща колата , излизам от нея гледам купето пълен тотал гледам се аз кръв само на клепача на окото казах си добре че съм жив.това е историята ми,


добър разказ, все едно бях там :shock: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от JOGI » 25 Дек 2012, 10:16

преди година на жълтите павета в дъжд чаках в задръстването преди раковска и гледам едно зелено е46 комби с пазарджишка регистрация почна да се бута в моята лента, че беше в грешната, аз си викам чужда рег, не знае човека, пусна и мигач и го пуснах. тръгваме, той още преди светофара почна бързо да сменя ленти, пренареди се малко по-напред, минаваме кръстовището, аз бях последна кола, той пак почна да сменя ленти, засече в лявата една кола оттам зад него другите спирачки, аз спирачки и точно преди да ударя този пред мен сменям в дясната, обаче заедно с мен и тоя с е46та също се връща в дясната и засича едно старо волво и докато още държа спирачките и в него.. хубавото беше, че имам навик да посягам бързо към ръчната като се наложи, та успях да завъртя малко колата и го нацелих само с лявата страна на бронята. човека с волвото даже продължи, но като видя, че спирам, спря и той. вика аз си знам, че ми няма нищо и затова. аз гледам при мен буферите са си свършили работата, прибрали бронята, извадили я и единствено страничната лайсна беше излезнала с 2см.. щракнах я и тва беше. та за мене това не е катастрофа, но е единствения ми контакт с друг на пътя. нещо друго, определено не съм съгласен с мнението, че едва ли не тряа да потрошиш една кола, за да ти дойде акъла или да се научиш да караш..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от kulov » 26 Дек 2012, 2:13

трябва да е било някъде в началото на януари 2008. карам по околомръсното. пътят доволно заледен. аз някъде с 60-70. стигам едно място, полегат десен завой и някакъв бастун с бус се включва в движението на 50-100 метра пред мен, като ми отнема предимството. съвсем леко докоснах спирачката. съвсем лекичко! като тръгна тая задница... пускам веднага спирачката, задницата продължава. леко докоснах газта, и тва вече беше the finishing move. много красиво я завъртях на 360 градуса и се нюхнах отстрани в една пряспа (около метър сняг имаше). в такава позиция я бях законтрил в пряспата, че си гледаше напред, накъдето пътувах. слава богу, нито на мен, нито на колата ни нямаше нищо. след това едни пичове спряха и ми помогнаха да я извадим от снега, че сам нямах никакъв шанс :mhihi:
от тогава имам някаква фобия от странично занасяне и влизам много леко в завоите. експлоуд би казал, че карам като пенсионер. ма немам други птп-та :yes:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от xpl0d » 26 Дек 2012, 17:00

kulov написа:експлоуд би казал...


Тва аз ли трябваше да съм, че не помня да съм казвал на който и да е, че кара, като пенсия?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 10.07.2008

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от kulov » 26 Дек 2012, 18:30

xpl0d написа:
vicho написа:интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:


Е не е ли логично :mhihi: Аз като се замисля всичко живо що познавам, дето взехме книжки и купихме таралясници ги тотализирахме първите 3-4 месеца. Изключае един единствен, който си караше, като пенсионер и продължава да си кара същия кенеф все още по същия пенсионерски начин :mhihi:


пошегувах се, недей да се сърдиш сега :yes:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от xpl0d » 26 Дек 2012, 20:06

kulov написа:
xpl0d написа:
vicho написа:интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:


Е не е ли логично :mhihi: Аз като се замисля всичко живо що познавам, дето взехме книжки и купихме таралясници ги тотализирахме първите 3-4 месеца. Изключае един единствен, който си караше, като пенсионер и продължава да си кара същия кенеф все още по същия пенсионерски начин :mhihi:


пошегувах се, недей да се сърдиш сега :yes:


A, тва пенсионерско каране ли било :mhihi: Не се сърдим бре, само не зацепих изначало за какво ставаше въпрос :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook