Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от randity » 16 Авг 2014, 18:11

Двамата колеги отгоре:

Палете свещи и благодарете на тоя горе, че е бил с вас.. Извадили сте огромен късмет, че можете да разкажете за случилото се...
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от chris_barnes » 01 Сеп 2014, 9:25

Първата ми катастрофа стана преди 3 години. Поради липса на видимост, един човек с Опел кадет D излезе от паркинг на блок, отне ми предимството и спря пред мен. Аз се движех с 40 км/ч но за съжаление разстоянието беше малко, а и Хондите не спират кой знае как, та се тупнах челно :D На вид изглежда страшно, но повредите не бяха кой знае какви. Смених очиларка, предна броня, преден капак и пооправих калниците и всичко беше 6.

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: 330d

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от sevisevi16 » 04 Ное 2014, 11:58

Аз все още нямам преживяни катастрофи :wave: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 3.11.2014

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от dani_ » 06 Ное 2014, 12:13

sevisevi16 написа:Аз все още нямам преживяни катастрофи :wave: :bchug:

и аз съм така :bchug: имам само някой леки одрасквания при паркиране :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 21.01.2015
Пол: Мъж

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от nezanen_voin » 23 Яну 2015, 16:45

6.12.2013-та баш Никулден имам един приятел Николай и аре ще ходим в плейграунда да празнуваме - той с трабанта аз с астрата. :mhihi: Беше около 9 вечерта и яко дъжд, тръгваме с 2-те коли, той кара като луд аз спокоен задмина ме и изчезна от погледа. Засякохме се на светофара чак за галерия мол Бургас, правим левия той пред мен аз зад него, после десния за влизане в паркинга, завива тръгва с пълна газ отзад пуши аз какво се загледах по него завивам и гледам него и имаше един трясък - гледам предницата ми забита в един роувър новичък хич не ги знам по модели... бронята ми счупена, мигача леща, калника вдлъбнат, капака беше леко сгънат, роувъра одран само и леко вдлъбнат заден ляв калник. :dunno: 300 лева на водача, 120 лева за материали и 2 седмици на студено цял ден вънка да правя астрата :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от SH3M37A » 26 Яну 2015, 23:05

Иииии ся виждам защо не харесвате хондаджиите ,кой в ц-рв ,кой в свик ,кой със сивик :mhihi:

Айде и аз се изпразня по темата :twisted:

Млад буен и див (14 годишен може би я има я не) ,кой не е ходил на село той не знае тръпката на балканчето :mhihi: :mhihi: Аз и брадчеда двамата красавци караме балканчето на село.Но все пак стара машина кара се от лято на лято от нас дечурлигата :)
Стигнахме на центъра на селото направихме две кръгчета и тръгнахме да се прибираме ,но жилото на съединителя се скъса :mrgreen:
И аз като по голям ще дърпам жилото с ръка и ще се приберем ,че мотора тежи . Тръгнахме 1-ва 2-ра 3-та спирачка за 2-ра понеже идваше завой изтървам жилото брадчеда в този момент подава газ и в шипките LIKE A BOSS :D :mhihi: :mhihi:
Последствия надрани и смях от страна на приятелите ни.

Друга "катастрофа" година две по късно едно миксерче с ротационен съединител ,но скъсан ремък. И ние майсторите тествахме всякакви конусни ремъци ,но все нещо не достигаше :)
Намерихме уж подходящ и тръгнахме на проба в дъждовен ден ,но при теста се скъса ремъка и при спиране с не повече от 15-20 км/ч се лъзна мотора с 2-ма тюфлека на него и паднахме в една локва :mhihi: :mhihi: :mhihi: миксерчето ни беше затиснало краката и двамата един на друг си пречехме ,но това не ни попречи да се смеем с глас от локвата ,но когато каските започнаха да се пълня с вода трябваше да станем :mhihi: :mhihi:
Последствия : Спомен и малко натъртване :smoke:

До тук с малолетните катастрофи :
Взех книжка през 2008 март-април някъде . До зимата ,а и до ден днешен нямам мой катастрофи ,но съм бил участник и то не един път .Баща ми имаше Форд Транзит Американско изпълнение 78 г . железен бус ! Брадчед ми нямаше книжка ,а техните бяха заминали в чужбина .Колата им Голф 2-ка в гаража зазимен без акумулатор .Аз като един добър брадчед му дадох акумулатора да припали голфа уж без да го вади . Запали лашка на едно място 5 мин вкара на 1-ва излезе аз докато се обърна беше обрал една ограда с едни бетонни колчета :banghead:

Последствията : Една много студена зима в гаража да разглобим и сглобим колата за да я оправим да няма сръдни :ok: :ok: :ok:


2012 март месец на околовръстното във Варна малко преди да замина за Ирландия с хондьо .От вятърна мелница се спуска кола да се включи в движението към ОМВ-то .Аз пътувам от военна болница посока ОМВ.Пред мен имаше колона и място за една кола и спрях да пуска колежката :mhihi:
Зад мен Мерцедес 124-ка реши ,че не ми вижда червената хечбек количка и ме подпря със страшна сила.Изхвърли ме на 8 метра пред него :kuku: :kuku: а уж бях на спирачки..... Последствията болки във врата , хлътнала с 10 см задна греда спукана броня. Мерцедеса леща 2 фара ,решетка , капак на пирамидка и роди изтекоха му водите :lol: Спаси ме резервната гума която обра целия сблъсък .

2013 август фият мареа комби пред блока на приятелката ми ,бях я пусна по инерция същата тази хонда .Не знам с колко да съм се движил ,но не отчиташе на километража . На вън жега отивахме на плаж . Приятелката ми хвърляше боклука докато аз се свличах по наклона докато не ме връхлетя фията да ме гази - челно .... И се запознахме с шофьора :D
Последствията : огънат капак и счупени уши на фара - фиата на поднос го изкараха :lalala:
И от тогава приятелката ми е с мен в колата понеже заради нея ме блъснаха .... пича са загледал по голите кълки и не ме видял :wave: :wave:


И сега се радвам на е36-ка :driving:

Чи това са ми премеждията в моя кратък живот :ok: :ok: :ok:
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от jorko7120 » 05 Фев 2015, 14:24

Дойде и моя ред :( . Случката е прясна от сутринта .
Изображение
Изображение

Щети за мен: добавка на задната броня за боклука, бронята за боя също и лайсната между бронята и задния капак е за боя. Надявам се от лев инс да са щедри :lol:







.
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от FuRoRR » 16 Фев 2015, 19:40

За 3 години стаж и близо 200к километра 3 катастрофи.
Първата -Излизам на заден от паркомясто в града леко,внимателно... и в един момент усещам удар отзад.Коли нямаше поне 100-150м в лентата в която ще навляза...Излизам от колата и виждам C-класа 2008-9 година с липсваща задна дясна част спряла може би 50-60 метра след като съм я ударил...Естествено аз виновен щот не съм се огледал...ония си каза че е карал с 130.Мерца беше с една джанта по малко и заден десен калник липсваше...Форд Орион 93г който карах имаше счупен стоп и откачена броня.
Втората-Форд Ескорт РС2000 На излизане от кръгово (бях във външната лента) ме засича А-класа от средна лента -влиза в моята.Върнах 2ра изпреварих го и завих надясно веднага след това, разминавайки се с него на 2 бои растояние.Супер гуми произведени преди 18 дни ,окачване,сухо и топло време ,ама пясък по пътя...Недозавиване бордюр и в градинката на една педя от едно дърво.Оня си продължи 50 метра на долу до една патрулка която за мое съжаление беше на неточното място в неточното време.Слезе едвам от колата си треперещ и ме посочи на полицаите.Те пък лежерно си запалиха и дойдоха да ми пишат акт за навлизане в тревни площи...Докато дойдат вече бях свалил джантата и носача.Пожалвах им се колко ще ми струва цялата глупост и си тръгнаха...След половин час вече бях в движение....
Третата-На същото кръгово Ориона поднесе и след 3-4 камшика в бордюра на разделителната тревна площ между двете платна от другата страна на предишната катастрофа.Джанта и заден мост брак.
Изображение
БМВ-то не смятам да го блъскам още
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Gari » 27 Фев 2015, 15:49

Моята, сериозна катастрофа, беше с мотор. Хонда вфр 800. Въобразих си, че вече съм моторист и мога да карам. :banghead:
На десен завой, извънградско, аз навлизам в насрещното и се удрям в една кола. Скорост - 65км/ч. Резултата е тоталка за мотора, аз 3 месеца в болница и вече 6 месеца в болничен.
DSC_0003.jpg

moqta katastrofa.jpg

DSC_0073.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Не искам много, искам всичко!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от steeN » 07 Мар 2015, 20:18

как си личи от снимките, че не е от България тая случка :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от v3n0m » 16 Юни 2016, 17:38

Преди 4-5 години ако не се лъжа.Колата е е39 530Д. На 1-ви януари към 13:00 правя изпреварване на Опел Астра (мисля че беше 93-та г), човека тръгва да завива на ляво(без мигач) докато го изпреварвам, в опит да избегна удара се опитах да подам газ за да се измъкна (защото на лед и да скоча на спирачките е ясно какво ще стане), човека продължи да си завива и...
Изображение
Изображение
Това бяха последиците. След избутването на водача на астрата се забих челно в едно Пежо 406 (най-интересното беше че собственика беше на терасата и гледаше цялата драма), астрата се размина с охлузена броня и счупен мигач, Пежото предни два фара, броня, капак,радиатор(на снимката се вижда как съм го изместил с някой др метър на зад :mhihi: ), а аз бях най зле, целият ремонт ми стъпа на 5к+ пълен М пакет, 18 М паралел и цялостно пребояднисване с Мonreal blue, след което минаха няколко месеца и я продадох и взех е60 :mhihi:
Последна промяна v3n0m на 17 Юни 2016, 17:04, променена общо 1 път
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от B.Stoimenov » 17 Юни 2016, 6:56

този случай го помня :) след това ако не се лъжа качи и снимки на "пълната промяна" след която колата стана дори още по-привлекателна :) :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от v3n0m » 17 Юни 2016, 16:50

B.Stoimenov написа:този случай го помня :) след това ако не се лъжа качи и снимки на "пълната промяна" след която колата стана дори още по-привлекателна :) :yes:


Добра памет колега, и ти ли скочи от раздел е39 в е60 :D
това е след ремонта, в рамките на една година купувах 2 пъти фарове и предна броня :banghead:
Изображение
Изображение
:OT: А ето каква беше като я купих
Изображение
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от b00st » 20 Юни 2016, 11:07

v3n0m написа:Преди 4-5 години ако не се лъжа.Колата е е39 530Д. На 1-ви януари към 13:00 правя изпреварване на Опел Астра (мисля че беше 93-та г), човека тръгва да завива на ляво(без мигач) докато го изпреварвам, в опит да избегна удара се опитах да подам газ за да се измъкна (защото на лед и да скоча на спирачките е ясно какво ще стане), човека продължи да си завива и...
Изображение
Изображение
Това бяха последиците. След избутването на водача на астрата се забих челно в едно Пежо 406 (най-интересното беше че собственика беше на терасата и гледаше цялата драма), астрата се размина с охлузена броня и счупен мигач, Пежото предни два фара, броня, капак,радиатор(на снимката се вижда как съм го изместил с някой др метър на зад :mhihi: ), а аз бях най зле, целият ремонт ми стъпа на 5к+ пълен М пакет, 18 М паралел и цялостно пребояднисване с Мonreal blue, след което минаха няколко месеца и я продадох и взех е60 :mhihi:

А що за тъпотия е тая "ограда" на снимките?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от v3n0m » 20 Юни 2016, 17:10

Това е се намира в Свищов пред С.Д. А Ценов, и това по принцип трябва да е ограда, която е сложена да предпазва пешеходците от подобни инциденти :mhihi:
Не ми се мисли какво щеше да стане ако имаше някой пешеходец там защото нагънах 17 метра от тази ограда :mhihi: На снимките не се вижда ходовата част и от долу колко е зле... дясното колело почти се беше откачило, а тези тръби от ограда(ако може да се нарече така) направиха големи поразии под колата
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook