За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страсти

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Сеп 2012, 8:55

AngelG написа:
BMWPOWERRR_ACM написа:То хубаво, ама аз в темата не видях нито един хейтър. :shock: Кой какво мрази, не стана ясно, но нищо.
А иначе за майтапите, ами нормално - теб те кефи едно в темата, "нас" друго и всички си правим шоуто. Дай сега да няма майтапчийски мнения, подигравки и такива неща. Ти като искаш си приемай нещата и за истина, ако щеш си сложи надпис "енигма" пред огледалото и се мотивирай от него всяка сутрин. :mhihi: Хора всякакви.



Мисля , че всички разбраха , че за теб историята на човека не е реална . Всъщност няма никакво значение дали е истина или не , важното е , че е интересно четиво . Защо не вземеш да спреш да пишеш в тази тема , няма смисал да убеждаваш хората кое е истина и кое не .

Е как иначе ще се дразните "другия лагер"? :mhihi: А и така се подклажда огъня, иначе темата ще умре. Кой знае, може Йовков да ми плаща да я поддържам в кондиция. :conf: Но честно казано и на мен ми омръзна и ви оставям с Нио и Лорънс Фишбърн. :bang: :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Face » 02 Сеп 2012, 13:18

Енигма=Българският Стийв Джобс,стил-идея-перфекционизъм :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 21.02.2005
Пол: Мъж
Кара: Е46, Е91
Детайли за колата: БМВ 320д '02
БМВ 320д '07
БМВ 318и '09

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от cgm » 02 Сеп 2012, 17:03

Хубава тема :)
Браво на човека!
Не е лошо човек да надникне в живота извън общоприетата въртележка (работи за да си плащаш сметките).

Поздрави за постигнатият успех :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от гумата » 05 Сеп 2012, 22:02

Темата е "страхотни истории" нали?
Е, това е страхотна история!
Бихме казали, че авторът ни продава самолети?! Толкова плоско и то тук? Не искам да вярвам в това! А кой го е грижа и дали би си купил, въпреки старателното описание на продукта? Авторът сам прескача материалното и ни предава вярата си, че една мечта може да те направи свободен,колкото и да говориш за интересите си. Все пак това е един приятен материал, който ни предава мислите и чувствата на автора. Той ни създава въображение- това, което постоянно се убива от нашето ежедневие- най- големият грях, който може да извършим, за да не бъдем свободни, за да не полетим! Но авторът полетява и ни дава криле, които носят знака на любимата марка. И ние , увлечени от неговите мисли, неусетно сме на края на разказа и после попадаме на собствената си действителност в темата "страхотни истории". Но те са страхотни, за да бъдат нещо измислено, създадено, забавно, а не скучни и обезличително сиви. Темата е жива и иска творци. Авторът казва, че трябва да вярваш в мечтите си- лудо нали? Но е прекрасно, защото хората, които променят света вярват в мечтите, живеят в тях и ни ги поднасят, за да станем съпричастни към един по- добър свят. Те са по детски чисти и наивни и тяхната чистота прави мисълта им бистра и необременена от предразсъдъците на потискащата действителност, която забранява всяка промяна в името на свещената простота на бездарниците, които не могат да мечтаят и погазват с ботушите си всеки порив към свобода. Бездарниците,които живеят в страх от всичко ново и искат веднага да убият всеки порив на прогреса, на израстването на детето и превръщането му в самостоятелна можеща личност, независима от тяхното одобрение. Какво общо имат самолетите с БМВ и страхотни истории? Нима е срамно някой от вас да конструира кола и тя да бъде добра, а някой вярва ли , че може, защото аз вярвам, че ще дойде този ден, когато ще се появи някой от вас и ще поиска да покаже своята мечта- грамотно конструиран български лек автомобил, който да доставя радостта от шофирането, така, както много българи преди нас са мечтали, но не са успели да направят важните крачки напред. Разказът на Енигма ни дава сили да вярваме. Дали е лъжа? А кому е нужна истината от тази история, ако наистина поне един от вас претвори мечтите си в реалност и всички се гордеем с труда и постиженията му? Тя е чудесна сама по себе си.

Аз аплодирам и поощрявам всеки порив към свобода и прогрес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от GKuzmanov » 06 Сеп 2012, 9:20

В тоя си формат тая тема стана като дързост и красота ... както и да е, само че сега има смисъл колкото е тая Изображение картинка.

За да стане нещо повече започни да разказваш от къде си тръгнал, а не къде си стигнал ... в противен случай си остава четиво тип "ШОК (или ШОУ беше не съм сигурен)"
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Хаос » 18 Сеп 2012, 19:25

GKuzmanov написа:В тоя си формат тая тема стана като дързост и красота ... както и да е, само че сега има смисъл колкото е тая %%%% картинка.

За да стане нещо повече започни да разказваш от къде си тръгнал, а не къде си стигнал ... в противен случай си остава четиво тип "ШОК (или ШОУ беше не съм сигурен)"

точно обратното...
като не те кефи що пишеш тук?
:OT: ще добавя подписа ти в адблок+ защото е грозен и голям
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от GKuzmanov » 19 Сеп 2012, 9:17

кое е обратното бре БРО, просто явно свършиха снимките със чашите :mhihi:

:OT: относно подписа Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от ND1 » 05 Дек 2012, 0:46

enigma написа:steeN, аз мислех, че съм ти отговорил между редовете, извинявай, че не е по-ясно.
Да съвсем, умишлено се насочих към САЩ, но не по някакви пропагадно/материални причини, ами защото имах реалистична представа, че само тук мога да си преследвам интересите.

Да се върнем малко на МДП и роботчетата.
МДП са нещо изключително просто и ефективно, ето тук са описани подробно http://en.wikipedia.org/wiki/Markov_decision_process, но ще обясня някои от основните неща.

В модела на Марков имаме състояние, действия, които агентът (така наричаме програмата, която взима решенията) може да изпълни. В реалния свят имаме и преходна вероятност за действие от състояние в състояние

- т.е. примерно ако извърши действие А от състояние С1 има 80% вероятност да се окаже в състояние С2, но може да има и по 10% вероятност да се окаже в състояния С3 и С4. Освен това имаме и наградна функция

за действията (при преминаване от едно състояние в друго), с помощта на която агентът може да определи оптималните си действия. "Наградна" има двойно значение в случая - стойността може да е и отрицателна.

Крайната цел на агента е да открие стратегия, с която да максимизира стойността на наградната функция за цялата последователност от действия.

Когато работим по проблеми в непозната среда (реалния свят), не знаем вероятностите и наградните функции, но агентът може сам да ги научи от средата.
Това става като записва т.нар. Q-values за всяка комбинация от действие и състояние и ги обновява според определени параметри. Стойностите са някаква функция на данните от камерите и датчиците -
зависи от задачата и от робота.

Изображение
Гама - коефициента на намаление - определя дали агентът цени повече краткосрочни или дългосрочни награди. При стойност близка до 0 агентът ще дава голяма тежест само на краткосрочните награди.

Алфа - темпото на изучаване - указва колко често агентът ще обновява Q-стойностите с новооткрити такива.

И при двата параметъра трябва да се открие оптимален вариант (според конкретния проблем). Най-често се намира балансен вариант по метода на пробите и грешките :).

И това е в общи линии... Всичко останало е 5% подробности, където се изливат огромното време и ресурси :).

този модел е приложим за всякакви задачи за изкуствен интелект.

Ето 2 клипчета от архива:
Хирургическо роботче


Бръмбазък, който се е научил да преодолява непознат пресечен терен




Мислех уикенда да изкарам и хеликоптера от хангара за някое ново клипче, ама няма да имам
време май, а и няма голям смисъл като се замисля. Преди време го демонстрирах на живо на един далечен роднина (българин) и той ми казва "Да бе да, не на мене тия, имаш някъде човек да го управлява" :)

Колега,само ще ти кажа едно -> ГОЛЯМО БРАВО ! Наистина си личи,че си човек който е отдаден и си върши работата с желание и не го мързи ! Ако всички които четат темата (и не само те) се замислят върху нещата от живота,вместо да обвиняват държавата или някой друг,намерят грешката в себе си и се борят за постигане на целите си,в България ще е различно :!:
Винаги ми е било и ми е интересно да общувам с хора от които може да се научи нещо,хора които са над нещата и ценостите им не стигат до това да си купят лъскави неща или да стигнат положение в което могат да подръжават/влият от различни ''модерни'' мании..
Колкото за всички неверници на историята на автора -> СПРЕТЕ :!: Идеята на човека е съвсем различна от това да парадира с нещо и е безсмислено да се хейтва( да използвам и аз модерен лаф :D ).
Имам въпрос към автора:И аз съм ценител на чая можеш ли да ни споделиш малко от тайната за която спомена :)) :yes:
Поздрави :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 320i
Мечтае да кара: E36 M3

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от JuStDieSeL » 14 Сеп 2014, 21:00

Темата била насочена да надъха младите хора хмм... Като млад човек мога единствено да кажа че тази история нито ме надъхва нито ме кара да се чувствам по-добре. Защо ли? Защото е жалко в нашата мила родина да има толкова много хора които гладуват и не им стигат парите да си покрият елементарни ежедневни потребности, а в същото време хора като Енигма да се возят в коли за милиони и да се изтъкват дори леко за високия стандарт на живот които имат..

Като е толкова умен преуспял и т.н защо Енигма не даде част от парите си за хора в беда и нуждаещи се или да помага за развитието на нашата меко казано неразвита държава? Лесно е да избягаш на 10,000 км да станеш някой и после да надъхваш младите ама истинската мотивация е да си такъв в собствената си държава а не да идваш само на екскурзии в България и да се оплакваш от хейтарите...

Даже въобще не е мотивация за мен да си човек които не си знае парите и може да си позволи почти всичко възможно това за мен е невъзможно защото искам да направя толкова много неща преди да изкарам милиарди.. Разни хора разни идеали

Добре че поне BMW успява да ни обедини всички за нещо :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 15.10.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318is, м42

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Slobmonster » 03 Ное 2014, 0:09

JuStDieSeL написа:Темата била насочена да надъха младите хора хмм... Като млад човек мога единствено да кажа че тази история нито ме надъхва нито ме кара да се чувствам по-добре. Защо ли? Защото е жалко в нашата мила родина да има толкова много хора които гладуват и не им стигат парите да си покрият елементарни ежедневни потребности, а в същото време хора като Енигма да се возят в коли за милиони и да се изтъкват дори леко за високия стандарт на живот които имат..

Като е толкова умен преуспял и т.н защо Енигма не даде част от парите си за хора в беда и нуждаещи се или да помага за развитието на нашата меко казано неразвита държава? Лесно е да избягаш на 10,000 км да станеш някой и после да надъхваш младите ама истинската мотивация е да си такъв в собствената си държава а не да идваш само на екскурзии в България и да се оплакваш от хейтарите...

Даже въобще не е мотивация за мен да си човек които не си знае парите и може да си позволи почти всичко възможно това за мен е невъзможно защото искам да направя толкова много неща преди да изкарам милиарди.. Разни хора разни идеали

Добре че поне BMW успява да ни обедини всички за нещо :driving:


Много е важна парадигмата с която разглеждаш историята на Енигма и историята за "нашата мила родина". Мен като млад човек ме надъха историята не заради материалните придобивки, които Енигма е описал или за парите, които е изкарал. Надъхва ме липсата на надменност и величаене у неговите думи. Това показва, че въпреки богатствата е запазил своите морални устои и не парадира с постигнатото, а го споделя все едно аз ти разказвам за това как си боядисах бъбреците черни. Още повече ме надъхва факта, че като четох темата се зарадвах, защото споделям визията за живота на един успял човек, което означава, че може би някой ден ще успея и аз.

Другото което искам да опиша е отношението ти към личното богатство на този човек. Искаш да го раздаде на бедните хора в 'нашата мила родина'. А те заслужават ли това? Като се огледаш у тези бедни хорица ще забележиш как всички носят персонална и/или колективна вина за своята лична неуспялост. Персонална - някакъв порок на който са се поддали, липса на професия и хиляди други; колективна - трудолюбиви, но участвали в поддържането на една безсмислена тоталитарна система (поддържали със своето бездействие и безразличие към държавните дела). Няма човек, който да има желание да се реализира и да работи към това и да не е успял, просто няма. Справедливостта е странно нещо - тя си работи независимо дали искаш или не. Справедливо е да нямаш поминък ако не си работил за него (бедните хорица; приказката за мравката и скакалеца), справедливо е да получаваш големи суми за своя свръхинтелигентен труд. И ако Енигма реши да сподели своето богатство с "хилядите бедни хорица" той им прави краткоктрайно добро - защото те ще излапат сумата, ще искат още и пак ще са недоволни. Американците даже си имат поговорка за това - дай на някого 1 риба и той ще се нахрани, но научи го да лови риба и той ще е сит цял живот. Тоест ето ти още едно допълнително надъхване - да ти сподели как е стигнал до успеха, та да стигнеш и ти до него, но не като вървиш по неговата пътека, а си проправиш своя.

Щях да спра с писането до тук, но видях, че си отворил дума и за неразвитата ни държава, та ще споделя какво мисля по въпроса. Да, неразвита е, но това е така заради принципа описан в горния абзац - справедливостта. Държавата ни е правен субект равна и еднаква на всяка друга държава. Има си Конституция и там ясно е записано в самото й начало (чл. 1, ал. 2), че
Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
Хората правят държавата на прост език. Тоест от нас зависи как ще си я направим. И ако тя е гадна, мръсна, корумпирана, неефективна и отвращаваща то тя е такава благодарение на нас. Горе писах за колективната отговорност на хората крепели комунизма със своя непукизъм, та сега е абсолютно същото. Десетки хиляди млади хора им е през оная работа кой управлява и е съвсем логично и справедливо някой изпечен мошеник да се възползва от това, управлявайки пак с оная си работа, защото му е през сещаш се къде. Така че приканвам те да се отърсиш от този български навик да искаш друг да ти нагласи нещата ("да помага за развитието на нашата меко казано неразвита държава"). Приканвам те да се надъхаш от споделеното от Енигма, защото той го пише с цел да подпомогне ленивите ни мозъци да заработят с цел успех и ако твоята цел е общественото благоденствие, то пожелавам ти да се увенчаеш с успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.11.2014
Пол: Мъж

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Kristofor » 04 Ное 2014, 15:49

Аз очаквах някакви размисли и страсти, то тука цяла математика има :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от doomy525 » 17 Дек 2014, 0:17

новости няма ли, колега? остана в загадка за професорите тук кой си и с какво се занимаваш и дали само ни дразниш :lol: :lol:

Последно посещение:24 Окт 2013, 21:40


тцтцтцт :mhihi: прогонихте човека
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Хаос » 17 Дек 2014, 10:32

той човека си е казал с какво се занимава, просто трябва да се чете по-внимателно...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook