Капризния скъперник.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Капризния скъперник.

Мнение от Maxmadness » 16 Юни 2012, 3:21

Всичко започна в едно кафе в центъра на София.Седях си с приятели,пиех си колата и хвърлям поглед към телефона си който светнa.Звънеше ми 1 съученик.Запитах се,какво ли се е присетил.
-Макси кво става бе братле?
-Епа нищо,в центъра съм на кафенце,ти какви ги вършиш?
-Събрал съм пари,искам да си купя BMW,и ти нали там по тия "форуми" ги разбираш нещата,ако може да ми помогнеш да си намеря читава.
-Нямаш проблем,с какво точно мога да ти помогна?
-Ами искам да си взема такова BMW като твойто,къде може да я закараме на диагностика,и евентуално да я види майстор преди да я купим като си харесам някоя?
-Нямаш проблем,и майстор имам читав,и диагностик който си разбира от работата.
-Ще ти звънна утре да се видим и да разгледаме mobile-to.
-Окей няма проблем.
Сценария ми беше до болка познат.Момчето явно не разбира нищо от коли,и ми се обажда да му помогна с избора,до тук добре,но пълният цирк тепърва предстои !
На следващия ден,се чухме със него и той дойде във нас,и седнахме да гледаме коли в mobile-to.Преди да седнем изобщо пред компютъра го попитах с какъв бюджет разполагаме,и останах като с чук ударен от последвания отговор :shock:

-Ами имам 7000,и евентуално +- някой лев няма да е проблем.

Отговорих му,че такова BMW като мойто няма да може да си вземе,защото е доста над 7000,а той ми отговори,че е видял такова като мойто за 6500.Интересно.Разбирам го,когато си нямах и на идея какво е Е46,фаровете преди фейса,след фейса,и тези на фейслифтовото купе ми изглеждаха еднакви.
Доста трудно е да се обясни на 1 човек,как седят нещата реално,когато той не прави разлика между Е46 98-99 година,с единствени екстри подлакътник и дотам,и между Е46-тица фейслифт 2003-2004 година,натъпкана с екстри. На теория е лесно да му кажа,така и така,едното има тези и тези екстри и е 2004 година,другото има само подлакътник,318i e,и е 99 година,е да ама не човека си знае неговото. :kuku: И така на мен ми беше ясно,че за тези пари ще търсим запазено Е46 преди фейса,седан 320d.Започнахме да разглеждаме,показвах му възможно най-добрите оферти,но греда постоянно.Гледаме една Е46-тица,2001 година,320д преди фейса,17-ки джанти,предна М броня,подлакътник,черен кожен салон(не рекаро),запазен,рингове на таблото,рингове на фаровете,с черни бъбреци,без забележки по боята,и мулти волан,но обикновен,цената 6800.И се започва...ее 6800 е много,тази няма подгряване,седалките не са ел,няма щора,няма ги ония копчета 1/2/3 (паметта),няма bose музика,поправих го,че не е bose,а HK,та както и да е.Нямала парктроник,салона не бил рекаро и трябвало да даде 150-200 лева да му претапицират тавана в черно,нямала навигация,вика за какво ми е тази. :kuku: Гледам го..и незнам какво да му кажа...момчето си търси по възможност Е46 2002-2003 година със всички екстри,ако може и навигация да има,и да е за 5000 лева.Обясних му,че това няма как да стане..разгледахме още няколко десетки коли,все заслужаващи да отидат да се видят...все нещо не му харесваше,ту цената..ту екстрите и общо взето не си хареса нищо.Изпратих го и му казах,че ми е трудно със него и да си избере нещо което му харесва като цена и екстри и просто да ми се обади и да ходим да я видим.Ето тук започна истинския цирк,аз такова нещо,не че не съм виждал през живота си,не съм си и представял,че може да има човек който пък тоооолкова да не разбира от коли,и хич да не ги отбира нещата или просто да е пълен дебил. :kuku: Звъни ми след няколко дни момчето,и ми казва Макс,намерих си кола..прибирам се вкъщи и ми праща момчето обява на Е46 купе фейслифт 2005 година,330Cd със всички екстри,черно кожено рекаро подгреви м пакет,18-ки джанти style 135.навигации черни тавани,ел салон,и какво ли още не.Цена : 17 500.И му казвам :

-Човек това е със 10 000 над бюджета ти.
-Споко,аз знам как да се пазаря,пък и в момента имам повече пари
-Добре,да отидем да я видим. (незнам как се съгласих,но нямаше как да предположа че ще се случи такава простотия).
Обадихме се на момчето,уговорихме си среща в квартал Надежда,и момчето дойде..колата от пръв поглед,измита пастирана,без 1 драскотинка,без забележки,салона запазен,никъде протрито,изглеждаше като чисто новa,току що излезнала от завода,поздравихме се с момчето и,направихме бърз оглед интериор/екстериор/под капака и се разбрахме да отидем към 1 момче да и направим диагностика,момчето каза че няма никакъв проблем.Отидохме на диагностика,колата перфектна,дюзи,турбо,единствено на таблото светеше DSC + (!),и заден десен датчик ABS за смяна,нищо страшно до тук.След което отидохме там където си правя колата,майстора да огледа колата по ходова част,безупречна,колата от долу беше като нова ! От последващите минути след това,ми идеше да потъна в дън земя..цял ден обикаляхме с момчето и го разкарвахме по диагностики,по майстори за да чуя накрая най-грозния разговор,и да опазя моя съученик от много лош побой.

Съученика : Колата е страхотна колега,само където няма задна М броня. :kuku:
Собственика : Така е колега,няма.
Съученика : Ами колега на мен много ми харесва колата,но имайки впредвид тези грешки на таблото,и липсата на задна М броня,и одраната предна емблема,съм склонен да ти предложа 8500. :shock:
Собственика го гледа е така :shock: :shock: гледа него..гледа мен..от мен получи :dunno: :dunno: :dunno: x 1000.
Собственика : Пич,ебаваш ли се?
Съученика : Ами колега аз съм гледал такива по 7-8 хиляди,а твойта има забележки...
Собственика : Къде си гледал такава за 7-8 хиляди бе да ти е** майката..(тръгва към него)
Застанах пред момчето,което беше висок почти 2 метра,слаб слаб..на вид слаб,но с този ръст имаше едни 90-100 кг.И му казах по човешки,колега много се извинявам,че така се е получило и сме го разкарвали цял ден насам натам за едното нищо.
Собственика : Кво ми се извиняваш бе,вие ебавате ли се,ше ви e** майката нещастна.
Качи се и си замина момчето... а на моя съученик му казах,че има още много да учи.Доста неприятна история,така че имайте си по едно наум за приятели които си търсят кола без да отбират нищо...И моя е грешката,че се съгласих да отидем да я видим без да го питам за пари..но кажете ми кой нормален,ще отиде да гледа кола за 17 500,със 8500?Дебил,дебил ама такова нещо не можах да предположа ! :dunno:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Капризния скъперник.

Мнение от ryan83 » 16 Юни 2012, 7:24

Мале то тоя приятел знае ли въобще какво значи BMW :mhihi: :kuku: Немога да повярвам че може да има такива хора..
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 11.11.2003

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Slavi_m » 16 Юни 2012, 14:57

Кажи му на твоя приятел ДА НЕ СЕ ПРИБЛИЖАВА ДО БМВ ИЗОБЩО !!!!!!!!!! аман от бивши голфаджии,тръгнали бмвта да карат ! :censored: и да стават 'големи ентусиасти'
Не пиша вече,ама направо не мога да се сдържа ! :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Капризния скъперник.

Мнение от kikko » 16 Юни 2012, 16:15

БМВ не е колата за твоя съученик.За 8500 да си вземе някоя италианска или френска бангия 3000-та година с 1.1 ХДЦДТИ(върви много-харчи малко или по-скоро обратното) със много екстри(половината неработещи).БМВ не му трябва. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Капризния скъперник.

Мнение от UBAH5 » 16 Юни 2012, 16:25

Ебаси пича :mrgreen:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Капризния скъперник.

Мнение от b00st » 16 Юни 2012, 23:19

:wtf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Nickelback » 16 Юни 2012, 23:35

Определено твоя човек може да се пазари... да си изкара лесно един бой :drinking: Какви индивиди има на тоя свят просто... :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Kregec » 19 Юни 2012, 9:37

:banghead: :banghead: :banghead: Ааааа не това вече не мога да го повярвам, че се е случило. Колега твоя съоченик е като моя братовчет едно към едно само дето братчеда си изяде боя. Историята е същата като твоята но аз не се намесих защото моите нерви бяха доста по опънати от на момчето.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Maxmadness » 19 Юни 2012, 10:12

Kregec написа::banghead: :banghead: :banghead: Ааааа не това вече не мога да го повярвам, че се е случило. Колега твоя съоченик е като моя братовчет едно към едно само дето братчеда си изяде боя. Историята е същата като твоята но аз не се намесих защото моите нерви бяха доста по опънати от на момчето.


Колега честно да ти кажа незнам дали като се чете темата всеки може реално да си представи ситуацията за кво иде реч... няма такъв EPIC FAIL
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Seraph » 19 Юни 2012, 13:23

Истински ужас...още, докато го четях изпитах неудобство, представям си какво ти е било на теб...
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Bavarcho » 19 Юни 2012, 13:42

Адски дразнещо е :censored: :censored:
Чесно казано и аз съм от другата страна (на продавача) и често идват такива индивиди, такива случки мога да разкажа доста, и се чудя как ги издържам такива.
Последно онзи ден идват някакви пишлегарчета за ситроен ц5 3.0кубика автомат и докато единия ми говори нещо другия се качи в колата запали я и почна два три пъти да й дава газ до прекъсвач, отварям вратата и му казвам с дружелюбен тон "човек колата първо, че е студена и не е хубаво да й се дава толкова газ, второ че на автоматик газ се дава на N, а не на Р" и този ми вика "и от кой ги чу тея глупости" :kuku: Незнам как не ги изгоних с ритници, като ми беше ясно че не са дошли да купуват.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Капризния скъперник.

Мнение от b00st » 19 Юни 2012, 13:51

бахти наглите семкаджии :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Капризния скъперник.

Мнение от Rainbow » 20 Юни 2012, 11:29

Напоследък е пълно с такива индивиди... И аз се мъчих да обясня на един приятел, че Е46 има от 6к до 16к+, но... Накрая му показах един гробник за 4000 и да си го взема като иска :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Капризния скъперник.

Мнение от frizzante » 20 Юни 2012, 13:13

Дам, гледачи от село Зяпачево много. И аз съм ходил с такива с по 5000 лв в джоба на оглед на коли по 10-12 к...после си тръгваш като пребита мастия от там и гледаш скоро да не се върнеш. Иначе са убедени в правотата си и как тия ги карали колите от чужбината за 1000 евро и реплики от типа "Един познат за 5000 ква 3 ка си взе..." А изведнъж намираме някой уникален кошник в отвратително състояние за 5 к и "аз казах ли ти е тва е колата". Няма забележки а тия по 10-12 к са всичките за скрап.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Капризния скъперник.

Мнение от randity » 20 Юни 2012, 14:39

Представям си какъв срам и резил е било за теб, а твоя човек явно е бил голям непукис. Иначе добра сделка е щяло да стане, за една броня, олюпена емблема и две грешки на таблото да свали 10 бона :mhihi:
Наистина не е за BMW
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook