Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 2.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 328i
Мечтае да кара: BMW М3/M5

Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Razor90 » 26 Май 2012, 17:41

Случката е от преди една година, но чак сега се наканих да я кача тук. Не очаквайте велико състезание :D

Вечер, точно по смрачаване, по натоварените улици на столицата. Черно BMW е36 coupe без инициали(минимум 100кс), спокойно чакащо на червен светофар. Тишината бива нарушена от доста силен тътен - бррм,баф, баф, бррм - звуците идващи от изгнило гърне, прикриващи изцяло "чудовището" под капака на 20 годишен Opel Vectra. Четирите цилиндъра изпълнени с пропан-бутан забавиха движението си, докато не спряха успоредно до черната перла. Удобно настанен в синята Vectra се усмихвам леко.

От край време си мечтая за една красавица, носеща синьо-бялата емблема. За миг през главата ми прехвърчаха различни мисли и емоции. Веднага се сетих за разказите от bmwpower-bg.net форумите, където имаше безброй теми в които се описва детайлно, как мощните баварски машини наказват всеки дръзнел да оспори тяхното превъзходство на пътя. Аз се ентусиазирах още повече, въпреки че знаех, че нямам никакъв шанс за успех, но BMW ентусиаста си остава такъв независимо в каква кола се намира.

И ето светна жълто и последва зелено. Първа предавка с максимално газ и бързо отпускане на съединителя накараха 75-те кончета да превъртят съвсем леко предните гуми и да изстрелят напред икономичната семейна кола. Момчето, което караше черното BMW веднага се усети и също натисна педала на газта. Докато включа на втора и вече бях изпреварен :D. Въпреки това се почувствах много добре, защото знаех, че това е само началото ...

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от boksioraE39 » 02 Юни 2012, 2:58

:mhihi:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Jordana » 02 Юни 2012, 8:40

Някак ми убягна идеята заложена в преразказа.Пуснал си гювеч на черната перла щото си БМВ фен под прикритие ?Тъй както го чета едвали не някаква епична гонка е щяла да се разрази ама той човека с БМВ то може просто да си е потеглил нормално и въобще да не те е забелязал.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Seraph » 15 Юни 2012, 17:54

До модел 320и можеш да си спокоен, но от 2.5 нагоре вече очаквай да си много назад :)
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от ylaine » 15 Юни 2012, 20:01

Seraph написа:До модел 320и можеш да си спокоен, но от 2.5 нагоре вече очаквай да си много назад :)


:mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Vanqu1sh » 17 Юни 2012, 15:50

Е вие изкарахте 320-ката че върви колкото 75 коньова вектра на газ :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: България, София
Пол: Мъж
Кара: BMW 316i
Мечтае да кара: BMW M6 Convertible, Aston Martin Vanquish

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от L_E_X » 18 Юни 2012, 23:57

Винаги съм смятал BMW за най-готините коли особено ако говорим за модели до 2005 година (и следващите са страхотни, но вече срещат по-ожесточена конкуренция, а и са много над нивото ми (само засега, надявам се :lol: )), но не мисля, че моделите под 325i (за Е36 говоря предимно, но това май се отнася и за Е46) са подходящи за светофарни гонки. Ще излезе някой зъл CIVIC или PRELUDE и ще боли :D За мен превъзходството на 316, 318 и 320 (отново предимно Е36 имам предвид) е в качеството на изработка на самия автомобил, стойката, визията, имиджа и естествено дрифта, отколкото в пуберски гонки по кръстовищата. Иначе готина история :)
Целта оправдава средствата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от t060 » 19 Юни 2012, 11:33

Тя 320-ката по-малко върви, но нали е bmw форум, ще пишем, че върви толко. Трябва да си рекламираме колите все пак.
Изображение
От тогава русото не е на мода.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от ylaine » 19 Юни 2012, 11:46

няма ли кой да я заключи тая тема, че много глупости се изписаха :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Seraph » 19 Юни 2012, 13:12

М50Б20 ще изпържи 75 коня Опел, отнася дори Вектра 115 коня 2000 кубика без проблем, но това не значи, че е бърз. Аз карам такава и що се отнася до драг, този двигател е муден. Споменах, че от 2.5 нагоре работата е сериозна, защото въртящият момент е сравнително по-голям. А и нека отбележим, че тези 150 коня на двигателя не значат толкова на колелата, защото има загуби по кардана назад. :)
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 2.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 328i
Мечтае да кара: BMW М3/M5

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от Razor90 » 24 Юни 2012, 22:53

Jordana написа:Някак ми убягна идеята заложена в преразказа.Пуснал си гювеч на черната перла щото си БМВ фен под прикритие ?Тъй както го чета едвали не някаква епична гонка е щяла да се разрази ама той човека с БМВ то може просто да си е потеглил нормално и въобще да не те е забелязал.

Гледай на историята, както ти харесва. Не претендирам за нищо ;)

Seraph написа:М50Б20 ще изпържи 75 коня Опел, отнася дори Вектра 115 коня 2000 кубика без проблем, но това не значи, че е бърз. Аз карам такава и що се отнася до драг, този двигател е муден. Споменах, че от 2.5 нагоре работата е сериозна, защото въртящият момент е сравнително по-голям. А и нека отбележим, че тези 150 коня на двигателя не значат толкова на колелата, защото има загуби по кардана назад. :)

А при колите с предно загубите са по-малко, така ли?
Винаги съм си мислил, че колите със задно предаване имат по-добро сцепление с пътя, при потегляне. Центъра на тежестта отива назад и задните гуми по-трудно се приплъзват.
Обратното е при спиране. За това, предните спирачки се правят по-добри. Пр. E36 316-318 предни дискови, а задни с барабани...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Първото ми "дърпане" срещу BMW :D

Мнение от cHaunepucTa » 10 Авг 2012, 21:47

Под 325 били мудни... :kuku:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook