Дарукар или кварталния сервиз?

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Maxmadness » 02 Май 2012, 18:55

И така колеги,сигурно от заглавието на темата ще си помислите,че темата е направена с цел да се обсъди в една кратка история кое е по доброто като избор,да спестим пари и да отидем в квартален сервиз или в оторизиран дилър на BMW,какъвто е Дарукар,но темата е по съвсем друга причина.По скоро тук искам да разкажа
какво трябва да ти се случи,за да паркираш колата си пред оторизиран сервиз на BMW,и вътре да се почустваш като в квартален сервиз заради адски арогантното поведение на един от приемчиците.Историята накратко.Вчера установих,че ми липсва секретния болт от джантите,когато исках да сваля предните 2 и да ги дам на изправяне в Диана,когато разбрах,че секрета го няма...прибрах се вкъщи,и порових във форума да видя какви са опциите ми.За моя радост,в форума вече е имало човек който се сблъсквал с подобен проблем и това е Zagy,и от неговата случка си направих извод,че най-добре ще е да отида в Дарукар където ще могат да ми свалят 4-те болта от джантите,и да си поръчам нов комплект,до тук прекрасно ! Сутринта имах работа,и докато я вършех изчаках баща ми да ми се обади,и да ми каже дали ще могат да ми помогнат днес,защото баща ми имаше път към дружба и реши да мине да пита дали ще стане тази работа днес,да не се разкарвам излишно.Обади ми се,каза че е говорил и няма проблем да ме приемат днес,до тук отново всичко е прекрасно ! Запалих колата,изчаках минута две да поработи,бях в добро настроение,даже леко приповдигнато,обичах да ходя в Дарукар,да гледам по новите 3-ки от мойта,и като цяло винаги отношението към мен като клиент е било повече от прекрасно.Паркирах колата си пред входа,влезнах вътре...въртях се 20 минути докато някой ми обърне внимание,докато най-накрая въпросният господин ми изтърси "Вие за какво сте" все едно сме на пазара Кирков,и му обясних,че днес баща ми е идвал и е говорил с тях,така и така такъв е проблема.И въпросният започна да разпитва всички дали някой си спомня за моя случай,и странно но всички му отговориха не,и започна едно мрънкане...господина взе едно малко черно куфарче,инструмент и излезнахме пред входа,клекна до колата и започна да развива болтовете....с думите "това ми е за последен път"...незнам си какво,един вид си изкара тежкия ден на мен...и за капак на всичко когато го попитах дали е проблем да се прибера с по 1 липсващ болт на всяка джанта и въпросният господин ме погледна,помълча секунда две и най-нагло ми заяви "Това си е ваш проблем :winky: " Обърна ми гръб и си замина..и докато си тръгваше едно момче с 6-та серия купе което чакаше сумати време с мен на опашката докато някой ни обърне внимание,му зададе няколко въпроса,и въпросният изобщо не му обърна внимание и си влезе вътре,а въпросната кола харчеше масло и беше премиум селекшън 2007 година 6-та серия,и момчето от 6-тицата ми каза,че когато е купувал колата от тях е получих далеч по различно внимание като към клиент,когато е трябвало да даде 50-те бона :yes: просто бях шокиран от отношението което получих,почуствах се като неинтересен на някой квартален майстор който го боли фара за мене и си пие бирата,и бизнеса си му върви и без "такива" като мене :kuku:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Kroki » 02 Май 2012, 19:58

Пусни едно оплакване до BMW
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Alexch » 02 Май 2012, 20:13

Аве до там сме го докарали, че аз вече се радвам въобще като ми свършат работа, независимо от отношението :dummy: (нямам предвид Дару, а по принцип)
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Nickelback » 02 Май 2012, 20:25

Колега, такива са в Дару - тежки :mhihi: Не всички, но има "перлички" в "прахта" :mhihi:
Другия път като се направи на велик, го питай учтиво как се казва и поискай да те свържат с управителя да го пита какъв му е проблема :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Maxmadness » 02 Май 2012, 21:36

Аз още утре ще отида в дарукар и ще поискам да говоря с управителя :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от vladye » 02 Май 2012, 21:43

И да кажеш какъв е резултата после, защото ми се струва, че не си първия и няма да си последния :)
virtue and tranquillity

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Huku » 02 Май 2012, 21:54

bmw-maximilian написа:........,влезнах вътре...въртях се 20 минути докато някой ми обърне внимание......

аве ти за пръв път ли влизаш там, има си Информация, казваш за какво си и те препращат на приемчик,
тва да не ти е магазин за обувки да чакаш някой да те хване за ръкава и да те пита,
а и не казваш ти кви си им ги плямпал, че тате е идвал и ги е питал нещо си... :kuku:

ПП: и тва страхотна история ли е или е тема за сервизно обслужване
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Maxmadness » 02 Май 2012, 22:42

Huku написа:
bmw-maximilian написа:........,влезнах вътре...въртях се 20 минути докато някой ми обърне внимание......

аве ти за пръв път ли влизаш там, има си Информация, казваш за какво си и те препращат на приемчик,
тва да не ти е магазин за обувки да чакаш някой да те хване за ръкава и да те пита,
а и не казваш ти кви си им ги плямпал, че тате е идвал и ги е питал нещо си... :kuku:

ПП: и тва страхотна история ли е или е тема за сервизно обслужване


Приятелче..малко по сериозно.Ако си прочел внимателно не за първи път ходя там,и като казвам,че 20 минути никой не ми обърна внимание,значи е така...недей тука да ми говориш глупости тати говорил,и тем подобни коментари си ги запази за себе си. :yes: Какви съм им ги плямпал бе сладур? Уговорен час,който е уговорил баща ми вместо мен,за да не се разкарвам аз 2 пъти.Влизам казвам така и така,уговорен час за тази и тази манипулация,уговорил го е баща ми,ти явно нещо си представяш погрешно ситуацията и си вадиш погрешни изводи.А това което казваш относно,хващането за ръка и магазина за обувки ще ти кажа следното нещо,не е магазин нито за обувки,нито е магазин където някой да те хваща за ръка,обаче когато имаш интерес да закупиш нова кола от тях и да налапат големите пари,изведнъж става магазин за обувки и набързо питат с какво могат да ти помогнат..ходил съм доста пъти в Дарукар,така че не ми говори глупости.И ако предположим,че е така както казваш,че съм се въртял 20 минути докато разбера къде трябва да отида,това какво общо има с арогантното поведението на самия приемчик и със самата история,ако си нямаш работа спами някъде другаде.А иначе момчето с 6-тицата и той сигурно е бил неориентиран като мене,тц тц ние сме си виновни бе,приемчика е в правото си да говори с клиентите както си иска ! :yes:

п.п ако имаш по добро предложение в кой раздел да пусна темата,моля те сподели ми го.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от cHaunepucTa » 04 Май 2012, 9:41

Колко ти взеха за тази "операция"?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Maxmadness » 04 Май 2012, 12:51

Не ми взеха пари.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от cHaunepucTa » 04 Май 2012, 14:14

Явно човека за това се ядосва, че са го накарали да прави нещо, от което всъщност не печели нищо.
Що не пробва да му дадеш 5лв. да се почерпи за добре свършената работа и да видиш чудо :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от Maxmadness » 04 Май 2012, 18:36

Човек..какви пари да се опитвам да му дам при положение,че той дума не ми даде да кажа,направо ми отговори "Тва си е ваш проблем" обърна се и си тръгна..не е като да е бил любезен през цялото време и накрая съм се изциганил да му дам пари затова така ми е отговорил :kuku:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от doncheff » 06 Май 2012, 10:26

Трябваше още докато си на място да го хванеш тоя за ръката и да го накараш да те заведе при управителя. Търсиш му сметка и в краен случай има два сценария: или ще го изгонят/порицаят или управителя ще излезе още по-голям кретен и ще се наложи да смениш сервиза. Мен ме устройват и двата варианта. Никога не позволявай да ти се качват на главата такива служители, защото за една фирма "клиента винаги е прав". За жалост тази политика я изповядват само хората, които зависят от клиента, а този приемчик е на твърда заплата и това дали ще идеш пак му е през к*ра. Дори ще му е по-добре, ако не идеш, защото ще има по-малко работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от XaMaB » 07 Май 2012, 10:06

Явно имат нов приемчик, или някой е бил изпушил към края на работният ден, защото при всичките ми ходения приемчиците винаги са подхождали с разбиране. Иначе редовно ми се е налагало да чакам по 10-20 мин докато се появи някой, защото всичките са заети или с клиенти или са вътре в сервиза. По-кофти е когато чакаш да си вземеш колата, защото тогава чакаш и определен човек. Но в тези случаи като се обадиш на информацията или на някой свободен приемчик, обикновено се свързват с колегата си и поне ти казват след колко време ще дойде.
Впечатленията ми от камор са много по-зле. Въпреки, че и там има разбрани хора в сервиза и особено в тенекеджийното.
Но като цяло и от двете места има доста какво да се желае
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 30.06.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: M52B28

Дарукар или кварталния сервиз?

Мнение от sappa » 07 Май 2012, 14:03

Гаранция, че става въпрос за Гигин, кисело старче което се държи сякаш ти прави лична услуга за без пари. Препоръчвам да се обръщате към г-н Йото Радев ако искате перфектно отношение към вас и автомобила ви.
"Две неща са безгранични на този свят - вселената и човешката глупост, като за вселената не съм много сигурен..."

'94 E36 M42B18
'95 E34 M50B20
'98 E39 M52B28
'02 Е53 М54B30

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook