Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.11.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от dope » 28 Май 2012, 23:54

spower Точно така спрея е най-ефективното решение на проблема в твоя случай. Потърси спрейове на Sabre Red точно те са американски и не са подобни ментета като спрейовете NATO

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 6.12.2009
Пол: Мъж

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от krisu » 07 Юни 2012, 21:39

Баси, секви изроди бродят, особено в тия часове. Аз пък все си имам едно наум и имам навика като излизам с колата, все заключвам вратите. Постоянно си набивам филма, че някъде докато дремя по трафик, некой ще вземе да отвори и не се знае кво може да се случи :|

Макар че съм с купе, то внушението е страшно нещо :mhihi: На мен точно на светофара на сточна гара един баламурник така ми се протегна от джама и завъртя няква история... били закъсали, дали съм можел да сляза да помогна. Да ама аз нито кола виждах на около закъсала нит нищо... ама тогава пак бях с заключени врати и прозореца беше спуснат малко над половината. Иначе и аз съм се запасал, движа с 2 бокса в колата и един нож на Kershaw доста приятен ама кво от т'ва... те ако ми скочат няколко човека, аре единия може да имам късмета да го изкормя, ама другите все ще ме издуманят мен, тъй че да чукна на дърво, дано не се налага да се ползват тия неща :|
Coulthard написа:Ти кон дето бяга да не яде виждал ли си ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от kokala » 07 Юни 2012, 23:38

Значи ако съм с е38-ца която ми е ГОЛЯМА слабост, сигурно щях да направя същото като теб, защото ако направи нещо на тая кола ще умра. Ако съм с някоя по - старичка ще тръгна няколко метра по - напред и ще спра да видя кво ще прави и ще се надявам да тръгне след мен. Ако стане тази работа, звъня на полицията и дано да видя номера, ще е още по - добре а ако тръгне да ме изреварва, да ме засича и да се опита да ме избута от пътя директно ще го ударя :lol: говорим ако съм с някоя барачка както съм сега :mhihi:
Хубаво е човек да носи пистолет, ако не е с цел използване, то поне за респект, защото съм почти сигурен, че ако покажеш патлак на такъв нещастник, ще подвие опашка.
Преди доста години видях нещо подобно посред бял ден, един се опитваше да отвори вратата на едно рено 19 но онзи се беше заключил, даваше с по 5 метра напред и спираше, после пак тръгваше и така доста време разиграваше агресивния тип, накрая отворкото, който гонеше реното си вдигна ризата и показа патлака ама оня сигурно не го видя и така накрая един с едно пежо спря, качи го тоя и почна гоненицата... секви идиоти ги има.
Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 30.04.2012
Пол: Мъж
Кара: Бясно
Мечтае да кара: BMW M5 E60
Детайли за колата: 318ti M44B19

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от house » 08 Юни 2012, 0:55

Аз имам няколко строги правила за движение по пътищата.

1. винаги си слагам колана даже до магазина да ида пак го слагам
2. фаровете целогодишно
3. преди да тръгна си проверявам дали всички врати са затворени
4. винаги се заключвам докато карам
5. под седалката имам пистолет
6. в багажника имам "управител" тип пернишка бухалка
7. И ако некой мн ми се дърви и ми хваща окото слизам и го згъвам, ако е некакъв психопат паля гуми, че после ше ме съдат като за човек.

Иначе колега, ако на мен някой ми направи така и аз бих отпрашил, не знам на колко ракии е, не знам кой е, не знам дали не но си пистолет в него и знам че ако слезна само ще стане по-зле... или ше ме бие или ше го ритам докато пукне после ще съм най-черния в съда, защото нали не съм се опитал тактично да поговоря с човека, да се опитам ... тактично да го изслушам, да му направим малко баница да му говоря мило тва унова... а ми вместо тия неща съм го удрял целенасочено с една единствена цел - да му нанеса тежка телесна повреда.


В тая наща гадна държата оправия нема... ако се защитаваш си виновен, ако не се защитаваш си мека мара...
I think that the only truth that matters is the truth that can be measured.
Good intentions don't count.
What's in your heart doesn't count.
Caring doesn't count...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 31.07.2011
Пол: Мъж

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Flare » 09 Юни 2012, 19:40

Без оръжие бре хора... Няма смисъл
За мен най -ефективното оръжие за защита (атака) е ножа, вади се най бързо и е тих... Но не го нося. Ще утрепа някое говедо, ще ме съдят като за човек. Пистолетите съм голям противник защото докато го извадиш, докато свалиш предпадзителя, докато го насочиш а и трябва да ти стиска. Бухалки, пръчки кабели и прочие... Можеш да ги ползваш само ако имаш време да излезеш и да разгънеш удар.... Ако вече ти се е лепнал на предната врата е късно, както в конкретния случай. За оръжие в багажника да не говорим. За спрейовете съм За. Електрошока ще си замълча там не разбирам.
С риск да прозвуча като форумна нинджа, правя по 8 - 9 тренировки на седмица айкидо и преди това съм имал и доста карате, но бягството е сигурен начин да се отървеш без никакви последствия. В боя никога не се знае... А и дори да го пребиеш, после полиция проблеми... Не си струва.
Слава богу досега не съм имал никакви проблеми, иначе карам си със заключени врати от много оттдавна. На извънградско взимам стопаджии, но и с тях не съм имал проблеми.
Като всеки шофиор в София и аз съм имал проблеми и случки, но ги слагам в графа комични, а не трагични... и толкова. Не е хубаво да се филмирате много. Настроиката е много важна... Хубаво е човек да е спокоен и подготвен, но не параноик.
Много правилно е постъпил човека като е отпрашил. Даже е трябвало малко по рано да го направи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Maxmadness » 10 Юни 2012, 3:46

По хубаво от електрошок няма...няма как да го убиеш и да те съдят,също така няма и как да те съдят за телесна повреда,защото е самозащита..дрънни го един път със електрошока и ше седне на земята да те гледа като филм в кино арена докато дойдат ченгетата да му разкажат няколко вица :winky:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от bmw325tds » 11 Юни 2012, 9:40

Палиш гумите и да те няма. Да - това е правилното решение, но може би не винаги. И аз бих постъпил така.

Ето какво ми се случи наскоро:
По време на баловете в София некви младежи карат, свирят, викат... Аз зареждам на Shell и за пръв път не проверих дали са ми сложили капачката на резервоара. Тръгвам, а то вали дъжд, некви хора ми светят свирят аз си карам и се правя, че не ми пука. По едно време една кола ме настига, сваля се прозореца и ми съобщават, че капачето за резервоара е отворено и няма капачка.
Стана така, че да те е яд да караш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Benord » 12 Юни 2012, 1:19

Да-а! Случки всякакви.Добре е да се мисли в момента,но изненади всякакви.Всеки си носи умственият багаж,ще - не ще,има и друго,дали компа включва бързо и качественно!На моят например му трябва време ,много време за адекватна реакция.В бързите случки съм като в надуваема лодка във бързей.Случвало ми се е колега да вдига туба и да кляка като жаба посред нощите,и аз спрях,пък се оказа,че завалията е строшил полуоска,пък жена му ще ражда в колата,друго лично изживяно е клецам в едни храсталаци,а един се опитва да ми кърти стъклото на шофьорската врата,оказа се,че току що са му задигнали колата барабар с булката наблизо,та ей таквиз щуротии се случват понакога.В такива случай не става с мислене,усетете ситуацията!Усетите ли страх,бегом,ако нещо ви спира...божа работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от lagoon82 » 12 Юни 2012, 6:00

Мн добре казано от повечето колеги. Нормално е най добрият вариант да отпрашиш. Но чух една случка в германия и бях потресен. Значи кара си човека пак късните часове по магистралата и няма никой освен някаква друга кола която е след него. Кара си човека но таз кола плътно зад него и приближава повече и повече и така поне 30тина минути. И в крайна сметка решава да намали и да види ко става дали ще отмине но не даже още по близко става и другия намаля. И в крайна сметка спира и другия спира, даже май го блъска леко по бронята. Та слиза нашия човек да види ко става, и се оказва че на задната кола човека бил диабет и не си бил инжекцията и нямал вече сили за нищо, обажда се на бърза помощ и така му спасява живота на човека. Та не знам с нашите агресии дали бихме отпрашили пак с БМВ-тата с газ до дупка или бихме спрели . Мн е относително всичко колеги.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Idoitbig » 19 Авг 2012, 17:53

Абе какви пистолети какви бухалки :paranoid: Повечето такива са некви наркоманчета дето физически са убити от наркотици/алкохол..На по 1 маваши живот хора са кво им се плашите?Ако искате ме нападайте тва е моето мнение ..немога да се оставя на някъв палячо да ми удря колата :!: Най тъпото нещо е да имаш пистолет и да го извадиш в такава ситуация защото всичко се случва и квото и да стане ти ще си потърпевшия :!:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от u`F`o » 19 Авг 2012, 23:35

Idoitbig написа:Абе какви пистолети какви бухалки :paranoid: Повечето такива са некви наркоманчета дето физически са убити от наркотици/алкохол..На по 1 маваши живот хора са кво им се плашите?Ако искате ме нападайте тва е моето мнение ..немога да се оставя на някъв палячо да ми удря колата :!: Най тъпото нещо е да имаш пистолет и да го извадиш в такава ситуация защото всичко се случва и квото и да стане ти ще си потърпевшия :!:

Абе гледам си сложил някъв аватар, явно тренираш, ама не знаеш оня/онези отвън какво ще направят- сеш са. Гледаш всичко да минава мирно и кротко, защото както каза един колега по-горе "ще те съдят като за човек".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Georgieff » 20 Авг 2012, 17:30

Преди време бях чел, че са пуснали някои по-спокойни луди от 4 км навън. Един от тях често хвърляше камъни по колите от другата страна на ТВ кулата - срещу радиото. Така че има вероятност и да е някой от тях. Мен лично ме изненадва, че някой сам и невъоръжен ще тръгне да краде кола на кръстовище.
Иначе абсолютно правилно си постъпил. Аз бих се обадил и на полицията - поне да знаят че има там такъв, пък може и да решат да си мръднат пръста.
Иначе от жалби има смисъл - не си мислете, че нищо не се случва - мой близък го гони полицай с личната си кола без да е на служба - голям панаир стана. Резултат - полицаят беше освободен от длъжност.
Touring & windsurf club

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2012

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от drizzy » 23 Авг 2012, 10:50

Удряйте ключа и като минавате покрай цигански махали/квартали/катуни. На влизане в София откъм Метро 2, има мангали на светофара и редовно пускат малките мангалета да правят мизерии и да притесняват пътуващи :bang: :bang: :bang: :bang: :bang:
От чудовищния рев съседа се оплака, много силен бил му звука на шестака.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e30 90' 318I
Мечтае да кара: Nissan Patrol GR Y60
Детайли за колата: E30 16.03.90

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от 318 » 27 Авг 2012, 7:25

Здравейте колеги , ще ви споделя една случка от преди 10-тина години . Тъкмо бях докарал за една "мутра" бмв е34 м50б20, със спортна генерация, затъмнени прозорци , кожен салон.. и други шукарии :lalala: което за онова време си беше доста. На следващия ден трябваше да дам колата на новия собственик и реших да се повозя малко и си казах "ще отида на вилата и утре ще му я докарам", тръгнах от нас към 00:30 когато е по-спокойно, и нали тръгвам излизам на магистралата посока Вакарел, и по едно време както си карам виждам в аварииното платно един голф, и до него едно момиче маха с крик в ръка и аз леко със съмнение за намеренията именно зщото нямаше спукана гума , и отворих прозореца малко да видя какво е станало, можеше наистина да има нужда от помощ и тя тръгна нещо да ми обяснява, през това време двама с кожени якета 120-30 кила изкачат от някъде, реакцията ми беше бърза и веднага газ на 20ката и успях да им избягам и като пристигнах веднага колата в гаржа , всички ключалки на къщата заключени и цяла нощ буден :paranoid: :kuku: :D има и още много истории дори отвъд България но не ми се спами. :bchug:


ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook