10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Turturelo » 20 Фев 2012, 22:41

Здравейте,

казвам се Влади Кулев и преди няколко дни осъзнах, че стават 10 години от регистрацията ми в този форум. Преди да напиша нещата, които искам ще направя няколко уговорки, за да съм политически коректен към потребителите, приятелите си тук, BMW Клуб България и този форум - не искам долу написаното да звучи като личен PR, не бих желал да се възприема под никаква друга форма освен като чистосърдечно споделяне на 10 години от живота ми и го помествам в "Страхотни истории", защото това наистина е една страхотна история. Много от потребителите нямат идея кой съм, не че съм някаква важна структура, но също познавам доста голяма част от ветераните тук. От тук познавам и едни от най-близките си приятели.

Преди повече от 10 години имаше една потребителска група във форумите (тогава изглеждаха много по-неформално) на dir.bg създадена от Андро Барабонков aka LandShark и Росен aka fxmaker, простете ако паметта ми изневерява. Случайно под давление на други увлечени по марката BMW започнах да го посещавам и малко след това бе създаден bmwpower-bg.net, който и до ден днешен пиша по-бързо, от колкото пиша ЕГН-то си. Много от младите и нови потребители може би не познават хората, за които говоря, много потребители предполагам не посещават, не пишат или от много време са променили интересите си, много от основоположниците също са сред вас. Ако трябва да съм честен самия аз по ред причини посещавам изключително рядко форума и въобще автомобилните форуми. Нямам и коректен поглед върху събитията случващи се в Клуба и форума, поради рядките посещения.

В момента освен всичко останало, с което се занимавам работя за BMW AG като BMW/MINI Driver Trainer и BMW/MINI Product Trainer, продължавам да си живея в България и пребивавам в родния си град през относително голяма част от времето. Детайлите свързани с тази работа са дълги и предполагам скучни за обесняване, но когато един човек тръгнал преди повече от 10 години от този форум, пишейки посред нощите, създавайки контакти, намиращ нови приятели и събеседници на една интересна тема - тази работа, престава да се нарича "работа". Това е сбъдната мечта. Благодарение на последните 10 години аз не ползвам думата "работа" в нормалния й смисъл в ежедневието си. Просто правя някакви неща, които ми доставят удоволствие.

Всичко започна от тук. Ентусиазъм -> потребител -> модератор -> администратор -> член на управителния съвет.. Присъствах на два събора мисля, че 2-ри и 3-ти Национален събор. Направих първата сбирка на BMW ентусиастите в Русе - бяхме 3-ма ахмака в един боулинг. Двама с BMW, 3-тия беше с Golf III-ка (аз :oops: ). После се разрастнаха доста. От там също ми останаха много близки приятели. На едно общо събрание през далечната 2003 г. в София се запознахме с "новите" тогава вносители на BMW - Камор Ауто, които посетиха едно общо събрание -> след като посетихме по тяхна покана представянето на BMW E83 имаше възможност да кандидатствам за работа. Трябваше да се явя с други 3-ма кандидати в телевизионно предаване по Нова наречено "Искам работа" и за първи път в живота си да застана пред камера да се боря да работя за любимата марка. СРАМ! Тогава двама приятели и потребители на този форум Ангел aka Utah и тогавашния Fast & Furious (днешния I.Voykov) казаха по някоя добра дума за мен като част от предаването. Utah ме кара до студио Бояна, бе гостоприемен домакин с хотел и дори бра срам в публиката. Неща, които помня като ден днешен. След няколко часово потене и борба спечелих. Публиката ме избра с рекордно гласуване 93/7% в моя полза. И така започна работата ми в Камор Ауто, когато тази компания се състоеше от 7 човека персонал. Преместих се да живея в София и започна най-тежката, трудна и същевременно емоционална година от новата история на моя живот. Всеки ден имах достъп до чисто нови продукти на марката, имах достъп до информация, до каталози - до ден днешен имам всеки един каталог на BMW излизал някога за последните 10 години. Продуктова информация, опции, технологии .. 2004г. раздадох 3.5 тона каталози на авто-изложението в София, защото 2003-та година се редях да си взема такъв и обикновено ме отпращаха с думичките "ами, нямаме". 2004-та година аз бях отговорен за подреждането на щанда и на всеки ентусиаст, който се появи го виках в стаичката да му дам възможно най-голямо количество материали, които ще го зарадват. Нямаше шоурум, нямаше сервиз .. всичко се случваше в един склад в Суходол, където прашни нови BMW-та стояха с ключовете на чистачките. Десетки пъти съм карал без номера и без застраховка от Суходол до ДаруКар чисто нова кола с леко изтъркан една педя прозорец, за да виждам нещо от ваксата, с която на времето идваха покрити BMW-тата, за да не се драскат. Не знам сега дали бих поел такъв риск, но тогава нещата се случваха по този начин. Брилянтни истории имам и някой ден ще ги разкажа. Как правихме представянето на 6Series в София и трябваше да вкараме кола 2 тона, единствената в България през стъклен праг на сграда, часове преди представянето без да знаем ще издържи ли прага и да я паркираме на място, в което не може да се събере, а на всичкото отгоре никой не бе помисли, че има и стълби до там. Или как вкарвахме в Кемпински 1Series за модно ревю през коридор, откъдето физически не може да влезе колата, за да я качим на сцената. Или как на същото събитие манекенките трябваше да слизат от цялата гама автомобили на BMW, но само две от тях бяха налични - останалите бяха във Варна, Бургас и Плевен .. и това 2 часа преди събитието да започне.
Най-интересното от всичко бе, когато имахме продуктови обучения. На времето се правеха по държави, докато сега са централизирани. Тогава идваха "инструкторите" на BMW и аз имах отговорната задача вечер да ги водя да хапнем. Това бяха най-интересните мигове в живота ми. Пиех вода от извора. Разбирах какви модели ще излизат, какви ще са двигателите, какви са новите технологии .. Неща, които към днешна дата имам честа да знам година преди всички медии. Тогава разбрах, че мечтата ми е да правя това. С цената на много труд, финанси, упоритост, нерви и късмет - сбъднах тази мечта. След това живота ми поднесе още много автомобилни емоции, които нямат отношение към темата, а и не мисля, че са толкова вълнуващи за четящите, колкото за мен, затова няма да ги отегчавам. Работата ми с BMW във всичките и форми ми даде толкова опит, възгледи върху живота, научи ме на толкова много неща, за които съм толкова благодарен всеки ден, в който се изправя пред ново предизвикателство. Бил съм на места, които трудно могат да се опишат, имам приятели във всяка точка на света и всичко това благодарение основно на синьо-белия пропелер.

През 2010 присъствах на 10-тия Национален събор на Калояново под давлението на един проект, който не прие метаморфозата, която аз си представях и се отделих от него. Въпросът е, че видях колко много се е развил този клуб и колко силен остава ентусиазма на присъстващите. Тогава поздравих Росен Коларов и останалите стари членове, които видях за постигнатото. Успях да се класирам с прегряващ от немарливост М5-ак на финала в класа си и се изправихме на пистата пред публиката, ден след това заминавах за Казахстан на поредното BMW xDrive Tour и тогава се замислих, че на 10 годишнината от присъствието в този форум - дължа този пост на потребителите му.

Не знам до каква степен успях да пресъздам чувствата си, защото не искам да изпадам в дразнещи детайли и безсмислени словоизлеяния.
Искам да благодаря на марката, потребителите, ентусиазма и посоката. Имал съм различия с членове на общността, имал съм близки, имам много добри приятели, които до ден днешен виждам редовно и други, които не съм виждал с години, но знам че мога да им се обадя по всяко време. Храня най-добри чувства към всички и прекрасни спомени за тези 10 години. И ако мога да помогна на някого с каквото мога - ще го направя с радост. Искам този пост да послужи по-скоро като вдъхновение на младите потребители. По линия на друга медия получавам често мейли, в който млади хора искат съвет, често житейски съвети, което е прекалено отговорно и до голяма доза свързано с късмет и стечение на обстоятелствата. Пътят от този форум като "клавиатурен герой" до BMW Driver Training е факт. И е факт, е че може един обикновен ентусиаст от Русе да обиколи света професионално с любимата си марка, правейки това, за което е мечтал! България е страната на неограничените възможности и от вас млади хора зависи накъде и как ще поемете, с малко доза късмет - света е една педя голям и е пълен с прекрасни моменти!


С ръка на сърцето - Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от acho.rs » 20 Фев 2012, 23:14

България е страната на неограничените възможности и от вас млади хора зависи накъде и как ще поемете, с малко доза късмет - света е една педя голям и е пълен с прекрасни моменти!

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от cod-cdbp » 21 Фев 2012, 0:52

България е страната на неограничените възможности и от вас млади хора зависи накъде и как ще поемете, с малко доза късмет - света е една педя голям и е пълен с прекрасни моменти!


Aз мога да ти кажа едно голямо евала, моя стремеж е подобен, и наистина в България ми се случват супер невероятни неща, подобни на тези, които ти описваш.
Искам искренно да ти пожелая още много професионални успехи с любимата марка и много още мигове щастие.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Kroki » 21 Фев 2012, 8:29

Успех и много ми липсват статийте в списанието Top Gear, дето разказваше за 5-цата.. аз тогава ти писах че искам да стана като теб и да ми обясниш как :lol: , още искам де :oops: , тва беше когато бях малък и зелен.. ( сега съм малко по-голям и по-малко зелен :mhihi: ) Та успех и нека следващите 10 години ти донесат още по-добри емоции!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от DoesNot » 21 Фев 2012, 14:15

Много добре написано :clap: Успех и за напред :yes:

Lulin Boys Cska Sofia
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 22.10.2008
Местоположение: оТ СоФиЯ Бе БаТе
Пол: Мъж
Кара: го на все по силни тройки, е46 330i
Мечтае да кара: ///M4™ /G65 ////AMG

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от HeBePeH » 21 Фев 2012, 14:41

Колега гледал съм предаването по НОВА с теб , дори преди година две мислех да пиша тук във форума за теб , дали те познават и дали си регистриран.
Спомням си с брат ми коментирахме кой за кого е , и двамата бяхме за теб :yes: , стори ни се най-свестен и най-запален. Помня беше споменал , че си голям фен на марката и първатата ти кола е била бмв.

:bchug:
Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП
.

Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от DrivinGGoD » 21 Фев 2012, 15:55

Ето това е страхотна история :bowdown: :ok:

Имам честта да съм близо, до човека написал тези редове и се радвам, че виждам всичко това написано тук. Горд съм, че мога да го нарека мой много добър приятел, че имам възможността да работя с него и че благодарение на него аз също успях да осъществя много свои мечти в автомобилния свят. За това искам искрено и от сърце да му благодаря!

Всички преди 10 години бяхме млади ентусиасти, запленени от автомобилния свят и тази част от него дело на мюнхенската компания BMW. Станахме уж на шега и за забавление част от създаденото тогава общество, без и за миг да подозираме, че това ще промени живота ни. От тогава се случиха много приятелства, много незабравими спомени и моменти с хора, които безвъзвратно белязаха житейския ни път и всичко това около, със и заради BMW. Аз лично, точно като Влади, сбъднах много свои мечти, спечелих много истински приятели и читави хора, и благодарение на тях съм постигнал всичко това и съм се изградил като личността, която съм в момента с всичко това зад гърба си и дай боже още много повече пред мен в бъдеще.

Горд съм с тази част от пътя си, горд съм, че го има форума, клуба и много от хората покрай него. Че мога да им помагам и да разчитам на помощта им. Че имам толкова много и истински приятели тук. Не искам поименно да изброявам всички, с които сме били заедно през тези години, за да не пропусна и обидя някого, вие знаете кои сте.

Благодаря ви приятели и поклон пред всички вас :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Не спирайте да мечтаете и можете да постигнете всичко :yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Ronka » 21 Фев 2012, 17:22

Това наистина е страхотна история :D
Страст, мечти, кариера, любов, добри приятели, хубави емоции ... Бютифъл фъкин' лайф...

Колега, много успехи в личен и професионален план занапред !


пс. Който иска и рискува успява :bchug:
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от daniel_e30 » 22 Фев 2012, 15:02

След като го прочетох... ми стана едно такова драго на душицата.. :cry: и просто не знам какво да кажа... само едно голямо :clap:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от ka4i » 22 Фев 2012, 19:11

Тук думите са излишни. Усмихна ме :)
Изображение

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от B U L L I » 22 Фев 2012, 20:04

Turturelo,гълъбче много се радвам че се появи пак тук и ме върна назад
в спомените
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Challenger » 23 Фев 2012, 18:57

дали само аз като видя стар никнем, дори да не познавам човека, който седи зад него и сякаш нещо в мене трепва?


п.с. липсва ми Ати ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 330xd, 2008 A8 4.2tdi
Мечтае да кара: WBS

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Brat mu » 23 Фев 2012, 20:29

Респект!Имаш възможността да правиш нещо,което е мечта за голяма част от всички във форума!Именно всичко, което си изборил като "проблеми" през годините в Камор те кара сега да се обърнеш назад и да се почувстваш доволен от живота си!Успех за напред! :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от Nickelback » 23 Фев 2012, 21:19

Влади, аз помня преди години ти се появяваше по телевизията (не помня предаването :oops: ) и ти даваха разни коли за тестдрайв... Така определяше хендлинга на съответната кола, че някакси в думите ти неявно изпъкваше философията на БМВ и колко далеч или близо е поведението й до това на едно БМВ. Оттогава те приемам като човек с правилните за мен виждания и съм останал с много добри впечатления :yes:

Пожелавам ти още много много успехи!
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: 10 години ентусиазъм - да кажа благодаря

Мнение от b0bituy » 24 Фев 2012, 0:51

Страхотна история :bowdown:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook