Вземане на книжка

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Мечтае да кара: М6

Вземане на книжка

Мнение от ...E46... » 26 Ное 2011, 14:06

И аз като някой от вас реших първо да си взема Е46(и съм отвратително щастлив) пленен от красотата на всички БМВ-ета,но нямам книжка и решението да карам на БМВЕ не се оспорва.Започвам да търся инструктор с такова или подобно и ето обява с черна Е36-ца.Веднага звъня и ми дига млад човек, викам си той ще е.Инструктора ме пита карал ли съм въобще аз му казах да и веднага зад волана на така красивата Е36-ца чисто черна с затъмнени задни странични и задно панорамно стъкло много готино и ще карам веднага градско всичко мина повече от добре направо го разбих за първи път градско,не можа да повярва че карам така добре.От баща ми който е изкарал всички категории и от брат ми знам че правилник и листовки се учат здраво.Към края на теоретичните часове от учебния център казват който се чувства подготвен може да направи вътрешен листовки,и аз откачам колата ми в гаража а аз нямам търпение да взема книжка му казвам дай ми листовки готов съм и ги занулих и двете и чакам дата от ДАИ за листовки.Дойде датата с излизането викам на инструктора и тук ги занулих , а той ми се смее и ми вика на тебе още не ти е излезнал резултата гледай в интернет, а аз му казах че знам че нямам грешка и да види първата дата за практика пред ДАИ сигурно ме разбирате че вече нямах търпение да си взема книжката.Бях малко луд онези години в учебния център преподавателя и онези черно бели скици ситуации и беше казал че такива въпроси с ситуации не са му задавани 25г,а инструктора беше голяма партия с две думи с дистанционно(без У-то,стоеше на задната седалка и слуша http://www.youtube.com/watch?v=bSa6t46DwDk и аз го разкарвам из Пловдив,не искам да си мисля ако ни бяха спрели :cop: ) .Датата идва ще карам пръв, изпитващия визуално стабилен човек,отвори вика капака инструктора отваря,казвам му всичко кое какво за какво е и казва на тебе сега ти ги казаха(аз веднага сверявам да внимавам много с тоя),започвам да карам минавам няколко светофара всичко е точно поне за момента, след известно време влез в тази улица спри тука и направи обратен (ахааа почна се) да ама не е познал че с БМВЕ няма да обърна там с едно включване на задна-все пак е много тясно и хубаво,че тези коли са супер маневрени като цяло и обръщам.И за нещастие този обърна внимание че задното стъкло е с фолио и се почна от искане на документите на инструктора искаше право да го спира и да му взема правата-голям панаир стана.А в крайна сметка го изядох аз на червен светофар при спряно положение ми натиска спирачка и ми вика къде отивам (мислех да му кажа при жена му но си замълчах за да не ми се падне пак или да ме запомни с лошо,все пак книжката беше най-важна)нищо не му казах, нито на него нито на инструктора разбирам го и него-има семейство и син.После направо бях бесен и веднага намерих друг инструктор с БМВ естествено и ето я прекрасната светло сива Е39 и книжката на най-близката дата. :driving: не е кой знае каква история но е реална

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от HackeD » 27 Ное 2011, 10:15

Този момент го чакам от 3 години насам :mhihi: :mhihi: :mhihi: !

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от randity » 28 Ное 2011, 16:11

Чакам да дойде проклетия септември и да почвам и аз, че ме сърбят пръстите вече :mhihi:
Кофти те е прецакал даиаджията, но какво да се прави. Пожелавам ти успех на следващият изпит :yes:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Мечтае да кара: М6

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от ...E46... » 28 Ное 2011, 17:16

взех на първата дата след това , и ви пожелавам да вземете от първия път и на двамата :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от Jim Beam » 29 Ное 2011, 2:08

Така си го написал това, че разбрах само, че са те скъсали. :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от choki_pk » 29 Ное 2011, 2:23

А аз нищо не разбрах :mhihi: :mhihi: :mhihi:.Единствено само,че си взел книжка,за което ЧЕСТИТО и много безаварийни!!!
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 10.03.2011

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от fenixs » 30 Ное 2011, 21:07

Честито!! И при мен беше подобна ситуацията. :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от randity » 30 Ное 2011, 22:37

Мале колеги .. тия новите листовки си е е*ало веко ... Преди малко решавах. Много подлъгващи въпроси има.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от Kroki » 01 Дек 2011, 10:02

Ми защото тря да мислиш :!: , не да ги правиш наизуст...
Иначе честито и безавариино каране!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: bmw e36 coupe

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от nbajani » 07 Дек 2011, 20:01

Колеги и аз скоро ще почвам книжката та имате ли някой инструктор с бмв да препоръчате в София става дума.
Вие готвехте ли се за листовките преди да почнете книжката?
Поздрави

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от randity » 07 Дек 2011, 22:02

Ми няма да е лошо да си вземеш един "Закон за движение по пътищата" и да си го четеш и преди и по време на курсовете.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от Kroki » 07 Дек 2011, 23:05

Имах закон около 2 години преди да почна курсовете, както и решавах листовки. Тва защото карах и исках да знам закона. Научи първо закона, после листовките!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.06.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: bmw e36 coupe

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от nbajani » 08 Дек 2011, 19:19

Ок мерси за съветите ще го взема.
Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.03.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E34 520i M20
Мечтае да кара: e28

Re: ВЗЕМАНЕ НА КНИЖКА

Мнение от shadowstrike » 12 Дек 2011, 3:02

Случайно да не става дума за пича с Е36 (черната ) която е в кичука и верно си маха У-то чат пат ? :D .Иначе кой ти беше ДАИ-яджията, Алексиев(Сопрано) или Тютюна ?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Вземане на книжка

Мнение от b00st » 14 Дек 2011, 3:50

може ли си инструктор и на учебната да и затъмниш стъклата :bowdown: хахахха

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook