истории на отказали шоферлъка..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от txe » 01 Ное 2011, 11:00

EBEEMVACIA, на колко си?
И при мен бащата едно време бучеше много. Но с практика, много практика по едно време почнах аз да му буча :lol:
Тия неща, които разказваш са си кофти.. няма да те съдя. Може би има и нещо за таланта вярно, кво беше онова, че шофер и к*рва се раждат, а не стават.. до някъде го вярвам.
Може да сте гледали епизод от Топ Гиър дето караха разни професори да правят бърн аут, та така. Имам един познат над 50 е.. и той така. Адски е умен, работи като някъв ит инженер, но всеки път тръгва с пилене на гуми. Просто не може.. и си е заплес. Но пък и никой от теб не иска да караш като льоб.
Но пък кво ли знам аз.. с тоталка и разни други отклонения в преспите :)

Но все .. ако искаш, ама много искаш.. особено по видинско има доста пусти пътища. Седни приказвай с баща ти, ще те разбере и ще ти помогне. И той не се е родил научен :yes:
А и бученето не го гледай непременно като проява на власт. С времето разбрах, че повечето от нещата, за които баща ми е бучал са вярни. Дори се хващам аз да буча на брат ми или на приятелката ми като сядат зад волана и ми се сърдят малко, но наистина има един правилен начин да се правят нещата и отклоненията не винаги, но понякога болят доста..
what a helluva ride

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от randity » 01 Ное 2011, 11:36

И на мен баща ми ми бучеше на главата като карах, но разбра, че го от*бах и не му обръщам внимание и се спря. То не става с викане принципно, щото както в на колегата случая се е притеснил..
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от An4oOo » 01 Ное 2011, 12:02

При мене пък откакто най-добрия приятел на баща ми му заяви пред мен, че карам по добре от него и той не смее да ми прави забележка. Иначе преди беше същата работа като при колегата от първия пост в тази тема. Всичко се постига с много практика и желание и дори малко смелост.. но не толкова че да те убие ;) При мен ентусиазма да карам кола беше толкова голям, че от учебното пежо 306 скочих на бащинското бусче Опел Виваро дълга база.. Верно за 18 годишен хлапак си бях чок гъзара на квартала хахахаха :) Но и до ден днешен да чукна на дърво не съм имал произшествия ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от А.Марчев » 01 Ное 2011, 12:11

Ако го искаш силно и имаш желание ще се научиш. :angel: Всеки е имал своите издънки,но чак пък да се отказваш ... :dunno: Както каза SPEED_GABROVO бъди по внимателен,спокоен обмисляй нещата спазвай всичко и така. Никой не се научил роден. :yes:

Знам,че с викане не става баща ми е инструктор и докато се учих да карам нямаше такова мяукане на главата..Вече почти 2-ра година карам постоянно с него ( поради липса на години :paranoid: ) почти навсякъде ( било то в града,или извън или друг град ) и все още имам много неща за учене. :driving:


ryan83 написа:та след време ще стана много добър шофер живот и здраве

Хубаво е човек да си вярва,дано станеш желая ти го! ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от SPEED_GABROVO » 01 Ное 2011, 12:43

Ми и аз си карам с бащата,доста пъти и той ми бучи на главата и то не за лошо все пак е професионален шофьор от близо 20 години и единствения човек ,при който мога да се возя без никакви притеснения,ама и аз съм го затапвал ,че на освободена от скорост кола по надолнище гори повече от колкото на скорост без газ :mhihi: ,вече с времето и забележки не ми е правил,изобщо всичко става с времето и аз съм имал гафове,но това не трябва да ме спира,а да ме мотивира,както и автора на темата. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от randity » 01 Ное 2011, 13:14

Бучи има два смисъла принципно. Едно е да ти "бучи" със спокоен тон и да ти обяснява всичко как трябва да е. Другия вариант е да ти крещи и да ти "образува стресове". С викане не става.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 27.03.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: колело в парка
Мечтае да кара: E34 Alpina
Детайли за колата: E46 325ti М-pack Imola rot 2

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Бай Семо » 01 Ное 2011, 15:02

Днес не е Петъчен спам :) Давайте със случките :mhihi:
Ето и една от мен в началните дни на моето разузнаване " Що е туй кола и каква почва има тя у нас :mhihi: "
Та действието се разви на един Велико Търновки булевард или по точно на едно негово кръстовище. За местните ще подскажа на баЙра на Пожарната. Тогава бях с татко с жигулата. Модел 2101, 1974 с Италианския двигател ауууу машина. Та ситуацията беше следната на Байра съм на ръчна и завивам у лево и аха да тръгна и отървах назад и стана едно мазало ахахаха. Помня че повредих едно Гоуфче. Човека беше разумен и ме видя че съм " заек " и не викахме КАТ :dummy: ... ами това е като цяло за друго не се сещам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от EBEEMVACIA » 02 Ное 2011, 18:08

лошрайдър написа:EBEEMVACIA, на колко си?
И при мен бащата едно време бучеше много. Но с практика, много практика по едно време почнах аз да му буча :lol:
Тия неща, които разказваш са си кофти.. няма да те съдя. Може би има и нещо за таланта вярно, кво беше онова, че шофер и к*рва се раждат, а не стават.. до някъде го вярвам.
Може да сте гледали епизод от Топ Гиър дето караха разни професори да правят бърн аут, та така. Имам един познат над 50 е.. и той така. Адски е умен, работи като някъв ит инженер, но всеки път тръгва с пилене на гуми. Просто не може.. и си е заплес. Но пък и никой от теб не иска да караш като льоб.
Но пък кво ли знам аз.. с тоталка и разни други отклонения в преспите :)

Но все .. ако искаш, ама много искаш.. особено по видинско има доста пусти пътища. Седни приказвай с баща ти, ще те разбере и ще ти помогне. И той не се е родил научен :yes:
А и бученето не го гледай непременно като проява на власт. С времето разбрах, че повечето от нещата, за които баща ми е бучал са вярни. Дори се хващам аз да буча на брат ми или на приятелката ми като сядат зад волана и ми се сърдят малко, но наистина има един правилен начин да се правят нещата и отклоненията не винаги, но понякога болят доста..

ако ти кажа на колко съм,ще умре всичко децко в теб :mhihi: (има ино у форума)
А,баща ми е в болница за операция и вече не държи пътя с ладата-майка ми съобщи,че кара или извън пъта или в средата :| не може вече...
НАПРАВИХ ГЛУПОСТ

бяхме с майка в тексим банк и платихме за нови лични карти и....ПОДНОВЯВАНЕ НА КНИЖКАТА МИ..

взеха за НОРМАЛА УСЛУГА 60 ЛВ :shock: :shock: :shock:

рових у сайта на банката и не видях такса за книжка и карта :conf:
http://www.teximbank.bg/bg/Categories/Fees.aspx
някой линк има ли с цени за преиздаването им

отделно имам право на златен талон :lalala: повече от 6г без нарушение :driving: -щото не съм карал де

според вас да ходя ли по доктори за бележка за книжка или въпреки плащането да се откажа
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от acho.rs » 02 Ное 2011, 18:13

Батка , ходи на психолог най-добре . Не се подигравам - ония хора би трябвало да ти кажат дали проблема е психически и ако е така - как да го решиш .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от cod-cdbp » 02 Ное 2011, 18:24

То хубаво опит, и тн и тн ама късмета ако не работи спасение няма...
Не друго ами е пълно с блейки с книжки от къде ли не, изкарани по какъвто искате начин...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.07.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: 330i--> e39 M5/e46 M3 -->e60 M5/e92 M3 --> F10 M5

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Bavarec88 » 05 Ное 2011, 19:58

Добре никой не се е родил научен :) Добре че наистина ми е в кръвта и сигурно и ми се отдава то с практиката ще се разбере тъй като не сам карал скоро..Не напразно искам БМВ :twisted: аз ако бях такъв страхлив и не бях толкова запален по коли от малък едва ли щях да искам да карам бързо БМВ :winky: Мога да кажа че баща ми е много ама много добър шофер та най-вероятно от него да съм го наследил :lalala: Последно не мисля че съм '' "калъф" примерно дето никога няма да се научи да кара..'' та след време ще стана много добър шофер живот и здраве :twisted:[/quote]

И аз така , като тебе имах бензин в кръвта , от малък само за коли мислех . На курсовете само ме хвалеха , че съм бил най добрия ученик , незнам си кво ... Сам си подавах междинна газ , като връщах без да знам , че изобщо се казва така , просто усещах двигателя . .. И кво едва се спасих , извадих голям късмет , завърших в мантинелата на един мнооого остър завой в който влязох с 160км ! Просто не бъди самонадеян , колкото и да си добър !!
ИзображениеИзображениеИзображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от b00st » 06 Ное 2011, 0:48

Абе чичо ми и той беше сдървен много като почна да кара въпреки, че е къде къде по-голям от мене ама изкара книжка мн по късно. Имаше и той няколко изпълнения ама с времето обаче подобри уменията, така че давай по-смело да се понаучиш си трябва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Ное 2011, 11:15

Човек сам трябва да прецени дали си струва да се занимава с опити, или не. То от вътре иде това - първо трябва да имаш желание да се научиш, после като почнеш трябва да имаш и усет към автомобила, и т.н. Аз също съм на мнение, че не от всеки става добър шофьор. На пътя има шофьори, и шофьори. Едните просто управляват МПС-то от точка А до Б. Другите усещат МПС-то, за да могат не просто да го управляват, а да го контролират. Когато човек не може да постигне този усет, той просто няма да е от втория тип водачи. Това е реалността и не смятам, че е полезно да се дават каквито и да е било поощрителни съвети и напътствия към тия, на които отчевидно не им се отдава. Недай си боже да вземат да си повярват, и почти е сигурно, че картинката някой ден ще стане грозна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 27.03.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: колело в парка
Мечтае да кара: E34 Alpina
Детайли за колата: E46 325ti М-pack Imola rot 2

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Бай Семо » 06 Ное 2011, 13:10

EBEEMVACIA написа:
лошрайдър написа:EBEEMVACIA, на колко си?
И при мен бащата едно време бучеше много. Но с практика, много практика по едно време почнах аз да му буча :lol:
Тия неща, които разказваш са си кофти.. няма да те съдя. Може би има и нещо за таланта вярно, кво беше онова, че шофер и к*рва се раждат, а не стават.. до някъде го вярвам.
Може да сте гледали епизод от Топ Гиър дето караха разни професори да правят бърн аут, та така. Имам един познат над 50 е.. и той така. Адски е умен, работи като някъв ит инженер, но всеки път тръгва с пилене на гуми. Просто не може.. и си е заплес. Но пък и никой от теб не иска да караш като льоб.
Но пък кво ли знам аз.. с тоталка и разни други отклонения в преспите :)

Но все .. ако искаш, ама много искаш.. особено по видинско има доста пусти пътища. Седни приказвай с баща ти, ще те разбере и ще ти помогне. И той не се е родил научен :yes:
А и бученето не го гледай непременно като проява на власт. С времето разбрах, че повечето от нещата, за които баща ми е бучал са вярни. Дори се хващам аз да буча на брат ми или на приятелката ми като сядат зад волана и ми се сърдят малко, но наистина има един правилен начин да се правят нещата и отклоненията не винаги, но понякога болят доста..

ако ти кажа на колко съм,ще умре всичко децко в теб :mhihi: (има ино у форума)
А,баща ми е в болница за операция и вече не държи пътя с ладата-майка ми съобщи,че кара или извън пъта или в средата :| не може вече...
НАПРАВИХ ГЛУПОСТ

бяхме с майка в тексим банк и платихме за нови лични карти и....ПОДНОВЯВАНЕ НА КНИЖКАТА МИ..

взеха за НОРМАЛА УСЛУГА 60 ЛВ :shock: :shock: :shock:

рових у сайта на банката и не видях такса за книжка и карта :conf:
http://www.teximbank.bg/bg/Categories/Fees.aspx
някой линк има ли с цени за преиздаването им

отделно имам право на златен талон :lalala: повече от 6г без нарушение :driving: -щото не съм карал де

според вас да ходя ли по доктори за бележка за книжка или въпреки плащането да се откажа

Добре де колега, ти се майтапиш с нас !!! Как ги натрупа тея 600 и кусур мнения като си не-активен шофер ??? Или си от тея които са получили знанията си на хартия. ОК , няма лошо но къде са знанията от опита ти на пътя , с МПС-то след като си такова дърво :dunno: :driving: . Не се обиждай но под написаното в началото и тука друго не мога да си обясня. Аз и това не мога да си обясня което те запитах.

п.с. Малко да се пошегувам: аз предлагам автомобила на колегата да бъде боядисан в ярко червен / зелен/ оранжев светлоотразителен цвят така че да знам че е той :winky: :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Yanko Petrov » 06 Ное 2011, 15:56

:OT:
Бай Семо написа:Добре де колега, ти се майтапиш с нас !!! Как ги натрупа тея 600 и кусур мнения като си не-активен шофер ???


Нищо против колегата, ама като прочетох това и викам чакай да попрегледам някое негово мнение, ми то... 99,9% са в извън темата, а там не се броят :dunno:

Колкото до това дали се майтапи с нас, мисля, че не... А и не виждам смисъл някой да си прави майтап с такова нещо. Единствено мога да кажа да не се отказва и да се опитва да кара (без да застрашава останалите!), ако го иска наистина! Важното е да не си внушава, че не може да кара, че няма да стане шофьор от него и т.н.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook