истории на отказали шоферлъка..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Binev_OuT » 06 Ное 2011, 21:11

Аве какви са тия глупости!Какво означава - никой не се е родил научен.Ти като нямаш глас колкото и да грачиш няма да пропееш.
Нямаш ли усета,нямаш ли правилна преценка,нямаш ли рефлекса - НЕ СТАВАШ!!!
Тези неща няма кой да те научи на тях,всяка ситуация на пътя е различна от друга и изисква правилно решение,което трябва да се вземе на мига!Тези неща не се учат,ти просто ги можеш и развиваш в практиката,но не се появяват от нищото.
С първото ми БМВ съм летял на Узана - там имам много мои завои,много случки съм имал там,но сега няколко години по-късно такива ситуации са много намалели :mhihi:
Има хора които карат коли от години и все още се държат като пълни балъци на пътя ама апсолютни балъци.
Научили са правилника - ок
Научили са скоростите - ок
Може би са научили да карат назад на огледала,но до тук,тези знания не те правят шофьор.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Nasko_ » 06 Ное 2011, 22:17

kemakozeE36 написа:
ryan83 написа:
EBEEMVACIA написа:
ryan83 написа:Просто невярвам :mhihi:Лоша работа :cry: Нищо неможе да ме спре да карам! Само да си взема първото БМВ..

абе има едни закачени теми в раздела,та пак помисли :idea: :!:


Какво да мисля колега :mhihi: Въпрос на време е да си взема БМВ и да му се радвам.То шоферлъка се учи с практика. ;)

Бе нещо си в грешка ми се струва.Шофирането ако не си го наследил и не ти е в кръвта и с практика не се учи.То просто трябва да ти се отдава, в противен случай си един "калъф" примерно дето никога няма да се научи да кара....


Колега, тук не мога да се съглася с теб. Какво значи, ако не ти се удава шоферлъка, значи си калъф??? Аз искам да попитам, какво е да ти се удава? Нима това значи, че нямаш нито едно, дори и леко ПТП. Който е такъв, нека хвърли камък. В крайна сметка, човек се учи от грешките си.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Ное 2011, 7:04

Абе то поговорката "човек се учи от грешките си" си има някакви граници все пак. Дай да избием хората по пътищата, докато се научим да караме :mhihi:

ПП: За мен е много добра черта един човек да знае възможностите си, и когато нещо не става, да се откаже навреме. Тук не говорим за нещо, което може да се постигне с упоритост и инат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Yanko Petrov » 07 Ное 2011, 7:30

Аз пак ще го цитирам това:
EBEEMVACIA написа::idea: при мен нещата са тъй-карам си с властния ми баща по околовръстното на видин и ...


Властни родители не пожелавам на никой! Ако баща му за всяко нещо му е гледал в ръцете и му е правил забележки (от малък), ако ще и бензин вместо кръв да има е възможно да му е "насадено", че не става (примерно, не само за шофьор)! Естествено колегата си знае най-добре как са нещата, може пък наистина да не му се отдава, но за мен такъв човек е дезориентиран по принцип, не само зад волана. Лично мнение, не искам да обиждам никой :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 27.03.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: колело в парка
Мечтае да кара: E34 Alpina
Детайли за колата: E46 325ti М-pack Imola rot 2

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Бай Семо » 07 Ное 2011, 11:02

Според мен цялата работа е произлязла от психическо натоварване ...
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от pampo » 07 Ное 2011, 11:35

Binev_OuT написа:Аве какви са тия глупости!Какво означава - никой не се е родил научен.Ти като нямаш глас колкото и да грачиш няма да пропееш.
Нямаш ли усета,нямаш ли правилна преценка,нямаш ли рефлекса - НЕ СТАВАШ!!!
Тези неща няма кой да те научи на тях,всяка ситуация на пътя е различна от друга и изисква правилно решение,което трябва да се вземе на мига!Тези неща не се учат,ти просто ги можеш и развиваш в практиката,но не се появяват от нищото.
С първото ми БМВ съм летял на Узана - там имам много мои завои,много случки съм имал там,но сега няколко години по-късно такива ситуации са много намалели :mhihi:
Има хора които карат коли от години и все още се държат като пълни балъци на пътя ама апсолютни балъци.
Научили са правилника - ок
Научили са скоростите - ок
Може би са научили да карат назад на огледала,но до тук,тези знания не те правят шофьор.

Колега в грешка си. Всеки човек може да се научи да пее стига да го иска и да има подходящ педагог. Много голяма рядкост са тези, които няма да успеят ако имат желание и достатъчно добър педагог да ги подготви. Естествено, че някои ще се научат по-бързо от други, но важен е резултатът все пак. Това, което прави певците уникални е блендата и тя вече е т.н. дарба. Така че, всеки, който иска може да се научи да кара автомобил. И не мисля, че някой, който просто се придвижва от т. А до т. Б без да създава излишни рискове и се държи като ''абсолютен балък" е по-опасен от пишман рейсъра wanna-be с "бензин в кръвта" и невероятните умения и т.н. Все пак не забравяйте, че говорим за шофьор на автомобил, а не за пилот. Сам казваш, че имаш много ситуации и летежи и т.н. Е моите извинения, ама каквито и да са ти уменията, колкото и правилно да изписваш завоите, риташ съединителя и т.н. невероятни шофьорски умения, аз не бих се качил да се возя при теб, а при абсолютния балък, дето просто шофира автомобила безопасно и не се опитва да ми докаже колко добре може да кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Binev_OuT » 07 Ное 2011, 13:45

pampo написа:
Binev_OuT написа:Аве какви са тия глупости!Какво означава - никой не се е родил научен.Ти като нямаш глас колкото и да грачиш няма да пропееш.
Нямаш ли усета,нямаш ли правилна преценка,нямаш ли рефлекса - НЕ СТАВАШ!!!
Тези неща няма кой да те научи на тях,всяка ситуация на пътя е различна от друга и изисква правилно решение,което трябва да се вземе на мига!Тези неща не се учат,ти просто ги можеш и развиваш в практиката,но не се появяват от нищото.
С първото ми БМВ съм летял на Узана - там имам много мои завои,много случки съм имал там,но сега няколко години по-късно такива ситуации са много намалели :mhihi:
Има хора които карат коли от години и все още се държат като пълни балъци на пътя ама апсолютни балъци.
Научили са правилника - ок
Научили са скоростите - ок
Може би са научили да карат назад на огледала,но до тук,тези знания не те правят шофьор.

Колега в грешка си. Всеки човек може да се научи да пее стига да го иска и да има подходящ педагог. Много голяма рядкост са тези, които няма да успеят ако имат желание и достатъчно добър педагог да ги подготви. Естествено, че някои ще се научат по-бързо от други, но важен е резултатът все пак. Това, което прави певците уникални е блендата и тя вече е т.н. дарба. Така че, всеки, който иска може да се научи да кара автомобил. И не мисля, че някой, който просто се придвижва от т. А до т. Б без да създава излишни рискове и се държи като ''абсолютен балък" е по-опасен от пишман рейсъра wanna-be с "бензин в кръвта" и невероятните умения и т.н. Все пак не забравяйте, че говорим за шофьор на автомобил, а не за пилот. Сам казваш, че имаш много ситуации и летежи и т.н. Е моите извинения, ама каквито и да са ти уменията, колкото и правилно да изписваш завоите, риташ съединителя и т.н. невероятни шофьорски умения, аз не бих се качил да се возя при теб, а при абсолютния балък, дето просто шофира автомобила безопасно и не се опитва да ми докаже колко добре може да кара.

Колега,аз съм правил бели когато съм простял,но простеенето ти помага ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО когато караш по правилата,неможеш да го отречеш.
За да простееш също се иска талант,канавките са неизбежни също така.Не си мисли че дрифтирам сутрин когато ходя на работа :mhihi:
И те уверявам,че няма да имаш никакви притеснения ако се качиш да се повозиш при мен.Не съм големия мъж и карам с главата си,не се притеснявай.За простеенето си има време и място,ясно ми е че то не е на пътя!
Говорех за чисто субективните усещания които имаш при шофирането,на които няма кой да те научи.
Иначе подкрепям тезата,че при спазване на правилата и липса на паника няма да има проблем който и да било да управлява автомобил.
Но не всичко на пътя зависи само от него.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от pampo » 07 Ное 2011, 14:17

^ Да, прав си за това, че колкото повече си се упражнявал по паркинги и пусти пътища, толкова по-малко има какво да те изненада, но си хванал идеята на написаното. И също е факт, че не всеки е най-добър. Има много слаби шофьори, но доста голяма част от тях остават такива поради мързел, нежелание да се научат или удовлетворение от нивото, което имат. Та мисълта ми беше, че много от тях биха могли да подобрят уменията си стига да искат, но за това се иска желание и усилия, които повечето не желаят да отделят. Естествено има и хора с проблеми в координацията, преценка на разстояния и т.н., но се предполага, че те не би трябвало да имат книжки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Nasko_ » 07 Ное 2011, 23:18

Dirty M5 driveR написа:Абе то поговорката "човек се учи от грешките си" си има някакви граници все пак. Дай да избием хората по пътищата, докато се научим да караме :mhihi:

ПП: За мен е много добра черта един човек да знае възможностите си, и когато нещо не става, да се откаже навреме. Тук не говорим за нещо, което може да се постигне с упоритост и инат.



Точно самонадеяните, които се мислят за добри шофьори трепат хора по улиците.
Колко от твоите познати, колега, които не са толкова добри шофьори ходят по гонки и се състезават по булевардите???
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Ное 2011, 7:04

Nasko_ написа:Точно самонадеяните, които се мислят за добри шофьори трепат хора по улиците.
Колко от твоите познати, колега, които не са толкова добри шофьори ходят по гонки и се състезават по булевардите???


Чакай сега... не отиваш накъдето трябва. Не си хванал идеята ми. Нищо относно самонадеяните водачи не съм казал. Естествено съгласявам се с теб, че точно те са голяма част от участващите в произшествия. Но не са обект на коментара ми. А колкото до моите познати... не са много тези, които ходят да се състезават по булевардите. Но пък които го правят - отдавна съм ги признал за невероятни шофьори :) и от тях съм научил много. Но са далеч от определението "самонадеяни". По-скоро просто знаят какво правят и се забавляват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Nasko_ » 08 Ное 2011, 18:55

Dirty M5 driveR написа:
Nasko_ написа:Точно самонадеяните, които се мислят за добри шофьори трепат хора по улиците.
Колко от твоите познати, колега, които не са толкова добри шофьори ходят по гонки и се състезават по булевардите???


Чакай сега... не отиваш накъдето трябва. Не си хванал идеята ми. Нищо относно самонадеяните водачи не съм казал. Естествено съгласявам се с теб, че точно те са голяма част от участващите в произшествия. Но не са обект на коментара ми. А колкото до моите познати... не са много тези, които ходят да се състезават по булевардите. Но пък които го правят - отдавна съм ги признал за невероятни шофьори :) и от тях съм научил много. Но са далеч от определението "самонадеяни". По-скоро просто знаят какво правят и се забавляват.


Колега, всеки сяда зад волана, мислейки че знае какво прави :) Тук идва времето да те попитам...какво значи невероятен шофьор? :dunno:
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Binev_OuT » 08 Ное 2011, 19:15

Nasko_ написа:
Dirty M5 driveR написа:
Nasko_ написа:Точно самонадеяните, които се мислят за добри шофьори трепат хора по улиците.
Колко от твоите познати, колега, които не са толкова добри шофьори ходят по гонки и се състезават по булевардите???


Чакай сега... не отиваш накъдето трябва. Не си хванал идеята ми. Нищо относно самонадеяните водачи не съм казал. Естествено съгласявам се с теб, че точно те са голяма част от участващите в произшествия. Но не са обект на коментара ми. А колкото до моите познати... не са много тези, които ходят да се състезават по булевардите. Но пък които го правят - отдавна съм ги признал за невероятни шофьори :) и от тях съм научил много. Но са далеч от определението "самонадеяни". По-скоро просто знаят какво правят и се забавляват.


Колега, всеки сяда зад волана, мислейки че знае какво прави :) Тук идва времето да те попитам...какво значи невероятен шофьор? :dunno:


Невероятни шофьори се появяват по пистите.Това са хора научили се да карат на ръба,научени да поднасят,упражняващи и развиващи рефлекса и преценката си на пътните условия.Та такива хора,много рядко могат да се изненадат от нещо случило се докато отиват на работа примерно или пътуват по заснежен път към хижата за уикенда.Просто хора,които могат да се справят със сложни обстоятелства и лоши пътни условия по най-безопасен начин.
Могат да усетят ненадейно появила се повреда в автомобила и да реагират адекватно.
При нужда да може да си сложи и веригите(сигурен,съм че голяма част от хората не могат)
Когато качиш болната си баба да не я лашкаш по завоите а да сменяш предавките без да се усеща,да умееш да работиш нежно с волана,спирачките и газта.
Това е всеки който може да се адаптира към пътните условия веднага и без паника е невероятен шофьор!
Недей слага всички под един знаменател - има такива които си мислят че знаят какво правят,но има и такива които наистина знаят и го правят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Nasko_ » 08 Ное 2011, 19:23

Сега и ако ми напишеш, че всичките тези неща, които си изредил правят същия този шофьор безгрешен и застрахован от секунда невнимание...? :) Признавам, че има невероятни шофьори ;)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Binev_OuT » 08 Ное 2011, 19:31

Nasko_ написа:Сега и ако ми напишеш, че всичките тези неща, които си изредил правят същия този шофьор безгрешен и застрахован от секунда невнимание...? :) Признавам, че има невероятни шофьори ;)

Е какво означава безгрешен бе човек - кажи един човек който е безгрешен в каквато и да е сфера.
А и не всичко на пътя зависи от теб!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Ное 2011, 19:33

Binev_OuT написа:Та такива хора,много рядко могат да се изненадат от нещо случило се докато отиват на работа примерно или пътуват по заснежен път към хижата за уикенда.Просто хора,които могат да се справят със сложни обстоятелства и лоши пътни условия по най-безопасен начин.
Могат да усетят ненадейно появила се повреда в автомобила и да реагират адекватно.
При нужда да може да си сложи и веригите(сигурен,съм че голяма част от хората не могат)
Когато качиш болната си баба да не я лашкаш по завоите а да сменяш предавките без да се усеща,да умееш да работиш нежно с волана,спирачките и газта.
Това е всеки който може да се адаптира към пътните условия веднага и без паника е невероятен шофьор!
Недей слага всички под един знаменател - има такива които си мислят че знаят какво правят,но има и такива които наистина знаят и го правят.


:yes: Общо взето такива са. С тая разлика, че не се занимават професионално, но пък са повече от ентусиазирани и практикуват много често. Хайде да спрем със спора, няма смисъл.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook