Случват ли ви се често случки като тази

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Nickelback » 30 Апр 2012, 21:47

Пълно е, както казвате, с тъпи *****, но е пълно и със старци неизживели се навремето в ролята на Шумахер...
Карам си аз по здрав прав път, с по една лента във всяка посока. Малко тесничък, но с добра видимост. И както си карам виждам в далечината отсреща идва някакъв комбайн, бая широк, каращ леко в банкета, за да може да се разминава с автомобилите в насрещното. Ускорявах си кротко с Паджо (той и толкоз си може :mhihi: ), стигайки към 60км/ч скорост, на около 80метра от разминаване с комбайна виждам как зад него се подава една Нивичка (Лада Нива :mhihi: :!: ). Съвсем смело и безотговорно "пилота" подава сигнал (мигач), че видиш ли, той е в състояние да изпревари тая къща комбайна :shock: Викам си, тоя нещо не ме вижда :mhihi: Святкам мигам - НЕ, оня си продължава :shock: Свиркам му - все тая :shock: Викам си с тоя няма да се рабереме. Зверски спирачки, намалявам до към 20 и тъпанара се прибира между мен и комбайна, на няма и 2-3 коли място, като същевременно и той бие спирачки. Е побеснях :ranting: Ляв точно срещу него, за да спре напълно и да го питам какви са му идеите :dummy: Спряхме. Гледам вътре типичен труженик от нивата на около 65-70 години, покарал жената, и най-вероятно, внучето :!: към Софията :shock: Някакси гнева ми помина, викам си възрастен, малко с уважение трябва и тоя диоптър, който имаше, сигурно беше +4, може нещо да не довижда човека...
Но вместо да каже, извинявай, нещо ала бала, няма братче, директно - "кво правиш бе младеж, виж колко място има" :shock: Викам, ти луд ли си бе, въобще преценяваш ли си маневрите... Видях че няма смисъл да споря с закоравял комуняга, мислех да го храня с големия черепак, но ми беше неудобно да го правя в присъствието на майка ми, която беше до мен, жена му на тоя индивид и най-вече невинното дете :!: Изсмях му се и си тръгнах по пътя. А после се замислих - с какво трябва да вози човек семейството си, за да има някаква сигурност - Краз, Урал или какво... Напълнило се е с пишман-шофьори тарикати, некадърници, заухавци, слепи, глухи и какво ли още не, просто нямам думи... Човек трябва да си отваря очите, ама яко!
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i
Мечтае да кара: Ролс Ройс
Детайли за колата: BMW 318i 2000 куб. 2007г.

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от iliyapavlov » 30 Апр 2012, 22:07

Забелязах, че карам ли нормално по правилата, то ме издухва даже и мухата/малък таралясник/. Всички са доволни, даже тези от по 1000 кубика, а за изпреварването често срещано явление е да го изпреварваш, а той с педала на газта ти вика, че кара истинска кола и това, което правиш не е шега, мечта. Затова реагирам бързо и на сигурно,особено ако карам и друг в БМВ-то ми 318 и.
С БМВ всичко е добре!
Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Делян » 01 Май 2012, 1:00

ylaine написа:Е, кажи как си го излекувал де :lol:


FuRoRR написа:Да беше ударил едни аварийни да спре да каже какъв му беше проблема.:dunno

Nickelback написа:Спряхме. Гледам вътре типичен труженик от нивата на около 65-70 години, покарал жената, и най-вероятно, внучето :!: към Софията :shock: Някакси гнева ми помина

Да речем, че при мен се случи първото, но не стана второто :mhihi: ..., понеже беше няккъв наперен тлъстак на 30-35г. само дето много се надцени и ся един месец ще ходи още по-грозен :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от mitkod1 » 01 Май 2012, 16:40

На това аз му викам комплекси

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Делян » 01 Май 2012, 20:21

Ами сигурно, след като се завря пред мен и скочи на спирачките с цел да се блъсна в него, а след това като отбихме колите, тръгна да ми посяга, може би в место да му надуя главата, трябваше да го попитам учтиво докато избягвам ударите, дали не желае нещо кафенце, цигарка, тва онова :dunno: :mhihi:
Хората са казали "Когато търсиш - рано или късно намираш"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от kronos » 14 Юни 2012, 20:28

Днес пак ми се случи нещо подобно, в едно курортно градче тръгнах да изпреварвам един мерцедес ц клас комби, който караше с десет км. в час и тоя скочи на газта. Шофьора беше крайно комплексиран и смешен тип, облечен със селски потник и шарена кърпа на главата, а до него стоеше някакъв рус миндил и двамата нещо ми се звериха. Добре че премислих на време, защото ако го бях пребил пред толкова свидетели щях да се занимавам цяло лято с полиции и адвокати, реших че е по добре да го засека някъде на по скътано и да си поговорим както си му е реда. Ама сега ме е яд, трябваше да го спра и да го искарам през прозореца, но нищо аз такива ги помня, така или иначе ще се видим пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от b0bituy » 15 Юни 2012, 2:08

Веднъж един такъв комплексар който тръгна да ускорява доста бързо отби за да си търси запалените фасове в купето. Съвет: Като тръгвате да се ежите и да застрашавате живота на другите си дръжте прозорците дигнати :mhihi:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: България, София
Пол: Мъж
Кара: BMW 316i
Мечтае да кара: BMW M6 Convertible, Aston Martin Vanquish

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от L_E_X » 19 Юни 2012, 0:05

B.Tunchev написа:Аз често срещам малоумници по пътя, но когато си пътувам избягвам да съм конфликтна личност и дори и не се напъвам да продължавам да изпреварвам някой малоумник, който ми е дал газ докато го изпреварвам нормално, просто си се прибирам зад него.
Но си спомням съвсем ясно един случай от лятото с един Мерцедес C200 kompressor от последните по пътя Варна-Сл. Бряг.
Бях с М5-цата и си карах съвсем нормално, да речем 90-100 и по едно време, малко преди Старо Оряхово, бавно застигам въпросния Мерцедес, който също си се движи с 90, но като го доближих, сякаш нарочно отне от скоростта. В първия момент не го отразих, тъй като си лафех нещо в колата и мислих, че има нещо бавно пред него и съответно и аз намалих след него. По едно време гледам скоростомера отива надолу от 70 и викам, баси ко стаа тука(пък пътя прав и никой освен нас няма), гледам пред тоя няма никой и както съм си на 6-та, давам си най културно ляв мигач и със съвсем малко газ започвам да го изпреварвам, мислейки си, че сигурно човека ще спира някъде или просто е решил да се влачи.. сякви ги има. Та както го изпреварвам бавничко, изравнявайки се с предния му калник чух един грозен недъгав звук от рода на... "ХХъъъъЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ!!!!"... и мерцедеса тръгна да заминава напред... В първия момент се зачудих :shock: , викам тоя наред ли е... кой знае кво си е казал, "е ся ше видиш ти с туй умрялото, дърто bmw, аз къв съм бърз с моя чисто нов мерцедес, почти 200кс., компресор-момпресор, мааале милааа :mhihi: " Та докато си го помислих тва, вече бях напомпил газта 1-2 пъти, бях забол от 6та - 2ра и в следващите 3-4 секунди вече му бях причинил супер тежък разстрел с 4-те картечници и терминалната ми скорост да е била 50-60км/ч повече от на тоя кош, та едвам го виждах в огледалото :mhihi: съответно умряхме от хилеж в колата :lol: Тогава за първи и последен път някой ми го е правил тоя номер докато го изпреварвам най-човешки с М-ката.


Ахахахах, "...грозен недъгав звук...ХХъъъъЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ!!!!" вика :D :D :D :D :D :D :D :D Брат, разби ме :clap: :clap:
Целта оправдава средствата.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.09.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: vw passat 5
Мечтае да кара: vw passat cc

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от djoko14 » 26 Юни 2012, 16:01

само резачка и бой за такива без спирка
LIVE LIKE YOURE DYING

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Юни 2012, 18:42

Аз не мога да ги разбера такива хора. Ти си караш и ги настигаш с 10 километра разлика и когато вече си се изравнил почти с него, без да подаваш газ, а просто си изпреварваш нормално, онзи дава газ. :shock: Дори да идва кола, пак така правят понякога. Тъпотич до безкрайност. Лично аз когато карам бавно или просто да кажем поддържам скорост, а някой ме настигне и тръгне да ме изпреварва, никога няма да дам газ, каму ли ако отсреща идва кола. :shock: Ако искам да се закача за да се дръпнем, тогава ще подам газ след като е зад мен или след като ме изпревари вече. Даже в много случай им подавам десен мигач ако карам бавно и ги пускам като дори съм намалял скоростта леко ако го видя, че се пъне да ме изпревари.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Emooo » 12 Юли 2012, 16:18

Интересно че и аз имах случка с Калибра на връщане от морето със цялото семейството в колата. Давам мигач и тъкмо тръгвам и виждам тая калибра как подскача вътре мазен мангал гледа лошо и натиска газта тъкмо като го изпреварвам. Естествено състезание нямаше и всичко приключи с бързо изпреварване но явно това е редовния номер на притежателите на калибри.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от cHaunepucTa » 13 Юли 2012, 22:02

На мен преди години ми се случи на магистралата случка с колеги от форума/имаше май стикер на форума, както и да е/. Карах едно фиат-че браво 1.6 бензин 103 к.с., голяма уса беше :)
Та карам си по магистрала Хемус най-спокойно със 110км/ч и по едно време ме задминава е36 седан 318и и набива спирачки пред мен... :kuku: Гледам, никакви коли нямаше по магистралата точно тогава, само ние си бяхме на отсечката. Ония заби на 90км/ч някъде и аз тръгнах да го изпревервам.
Стана ми супер тъпо, като видях лошите погледи на 18 годишните момченца возещи се вътре докато ги изпреварвах и подадоха газ колкото може, та да не мога да ги изпреваря. Минах си най-културно в дясно и продължих да си карам нормално, но...сещате се ,че "лошите" гъзарчета намалиха и ме накараха пак да ги изпреваря....както и да е, историята свърши като се спънахме и ония ме гледаха така :shock: като отпрашвах с малкото фиатче със 180км/ч., а черната е36ца остана наказана.

Имал съм много такива случки с колеги от форума, дори и сега когато карам бмв и то със стикери на клуба.
Не ви разбирам момци...на какви се правите? :nono:
Има супер много опасни индивиди от форума с бмв-та по пътищата, които рушат репутацията на клуба и после шофьор на БМВ става нарицателно за хулиган и рейсър :kuku: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от maxpower » 22 Ное 2012, 20:58

До колегата с регистрация м1990 Е46 купе , да вземе да се научи да кара преди да идва в София :banghead: . На две ленти път кара Нарочно между двете ленти по бул. Пейо Яворов без да има кола пред него в час пик :no:
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от mmaxx » 09 Дек 2012, 16:01

чиста комплексарщина е това и грубо нарушение на закона. Там е записано че когато се изпреварва другия шофор трябва да пропусне изпреварващия автомобил , а не да дава газ и да застрашава животи. Такива са за пребиване :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от cod-cdbp » 10 Дек 2012, 6:13

maxpower написа:До колегата с регистрация м1990 Е46 купе , да вземе да се научи да кара преди да идва в София :banghead: . На две ленти път кара Нарочно между двете ленти по бул. Пейо Яворов без да има кола пред него в час пик :no:


По Ломско шосе денонощно блуждаят такива, да не говорим за спрелите на платното за дюнери... селска история...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook