Случват ли ви се често случки като тази

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от justboy » 20 Яну 2013, 4:03

Айде и аз да споделя една история от преди 2-3 месеца.
Тръгвам от Добрич за Шумен, трябва спешно да занеса едни документи, а времето хич не беше на моя страна.
от Добрич до Варна карах що годе разумно с идеята като се кача на магистралата след Варна да наваксам. Така и правя.
Карам 170-180 (с 20ката :mhihi: ) и по едно време едно черно Е60 520д (незнам коя версия, най-вероятно от първите) от дясна лента изскача пред мен без мигач, изпреварва някаква друга кола, съответно се наложи доста екстремно да намаля до 100-110, ама не му свирнах на човека, нито фарове му дадох(случва се да не догледа човек...) И тоя изпревари колата, която искаше, ама продължава в лява лента със 100-110 да си кара, а аз си бързам, чукнах му едни дълги няколко пъти, ама през деня викам си, може и да не ме вижда, чуквам 2-3 пъти клаксона леко, като през цялото време съм с ляв мигач и сравнително близо до него, тоя пак си кара в ляво с тая скорост, коли в дясно няма, задържам клаксона за 2-3 секунди, тоя пак не ебава. Викам си, окей, пускам десен мигач и на 5та със 110 тръгвам да го изпреварвам, изравнявам го, гледам един чичко (в сравнение с мен) 55+ годишен, 1.60 висок :mhihi: с жена си, и вече стигам 120-130 чичето и той дава газ, в далечината се вижда микробус в моята лента (дясна), връщам 4та... педала до долу, и той дава газ обаче... 4та свършва (170) включвам 5та и съм на 180 някъде, пред него съм с 2-3 коли, микробуса го наближавам доста бързо, пускам ляв мигач и на наистина безопасно разстояние(можех поне още 10 секунди да карам и тогава да излезна в ляво и пак нямаше да е проблем) минавам между двамата, да, но аз се изнасям наляво, а веднага след това следва десен завой, който е плавен, но все пак с тази скорост и смяна на посоките си беше неприятно(а и аз не развивам такива скорости). Окачването(червено боге аморт, и червени кони пружини, всеки един елемент по предницата чисто нов) си каза думата обаче, без драми се случиха нещата, за миг не се почувствах несигурно.



Ама кому беше нужно да ми се прави на интересен тоя, заслужаваше за ситуацията, в която ме постави да го изчакам да ме настигне да карам след него и където спре да се разправяме. И ако не бързах толкова най-вероятно щеше да се случи така... Ама здраве да е : )
Изображение
E34, E38

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от Nickelback » 20 Яну 2013, 10:52

Мдаа, има бесни чичаци с неизживяна младост качили се на по-нови колички и летят ли, летят... Много се забавлявам с такива.
Добре, че не имало лоши последствия заради тоя малоумник...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.01.2013
Пол: Жена
Кара: BMW E34 2.0, 150hp
Мечтае да кара: BMW X6 - 5.0
Детайли за колата: Моята първа любов с метално сърце

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от bmwlady » 21 Яну 2013, 11:13

Така, карам си аз с Е34 по околовръстното на Пловдив, прибирам се в посока Скобелева майка и още преди града, на тоя съвсем обикновен двулентов пък с ограничение 90, някакъв Голф 3 кара с не повече от 60, окей, не бързам за никъде, но не е нужна чак така ниска скорост, при все, че пътя е може да се каже добър. Оглеждам се, в насрещното - никой, зад мен - никой залетял се наляво, пускам си мигача и съвсем културно тръгвам да изпреварвам. В момента на ускоряването виждам, че зад волана на пернишкото возило стои някаква друга кака, на видима възраст около моята - 21-22 и хем не поглежда към мен да се ориентира, хем дава газ до ламарината, само и само да не мога да се прибера. То хубаво, ама сещайте се, карам в насрещното като при повечето изпреварвание и идва един много плавен, мек и приятен завой, зад който обаче не се вижда нищо. Реших да не се правя на състезател, прецених и се върнах обратно вдясно, зад мадамата. После като ми се отдаде възможност, пак ляв мигач, но този път в доста повече газ, на прав участък и я изпреварих успешно. За секунда не погледна към мен, все едно съм част от пейзажа, разсъждаваше ли или не - никаква идея, но постъпката беше меко казано глупава. Реших да не се заяждам, да натискам спирачки и да я карам да ги мачка и тя отзад, защото е гадно и ненужно. Повече толеранс на пътя и спокойствие могат да спасят не един живот.
Пази себе си, пази и другите на пътя. Никой не е застрахован от глупост, чужди грешки или прекалено голямо его. Подмини ги.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Случват ли ви се често случки като тази

Мнение от b0bituy » 22 Яну 2013, 11:56

bmwlady написа:, да натискам спирачки и да я карам да ги мачка и тя отзад, защото е гадно и ненужно.
На такива които не знаят какво правят по добре да не натискаш спирачки да не вземе да намачка багажника а не нейните спирачки. :mhihi: И да не съм офф, няколко пъти са ми го правили този номер, но най-гадния път беше по завоите към Варна :banghead: :ranting:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook