За какво отидох,а какво стана

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.07.2011
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E39 525???+++
Мечтае да кара: E30

За какво отидох,а какво стана

Мнение от thunder4 » 04 Сеп 2011, 18:13

Днес с едно приятелче се разбрахме да отидем на картинг писта "Плевен",да покараме малко карт,отидохме към 15:40,пеша разбира се,въпреки страстите към високите скорости и любовта към колите и двамата нямахме книжки,камо ли коли,тъй че си поразходихме,то ходенето така и така е полезно!Бяха се събрали доста хора и ми беше ясно какво следва-щеше да има свободно каране!Дадох на бързо 10лв на момчето което седеше до картовете и се метнах в един.След като карта беше запален,завъртях надясно и тръгнах по правата,но изненадващо загуби мощност преди първия завой...ами сега..голям съм карък.Разбрах от момчетата с картовете,че ще има каране на пистата и застанах на последния завой преди правата.В 16:00 вече момчетата въртяха обиколки и димът от гумите се разсеиваше от лекия полъх на вятъра!След извесно време ми мина мисълта да помоля някой да ме повози.Видях едно черно БМВ е36 да излиза от импровизирания пит и да маневрира готвейки се да се качи на пистата,бързо изтичах към него,беще със свалени прозорци,доближих се и попитах шофьора:
-Здрасти,мо'е ли да ме повозиш?
На същата секунда получих отговор:
-Ми добре,ай качвай се!
Само това и чаках,метнах се в Бавареца и всичко започна,подмятах се наляво-надясно из купето,колкото и да се стягах.На втората обиколка се осетих,че може да си извадя телефона и да поснимам малкото което щеше да се види с тази резолюция!Като слязох,благодарих на безименния шофьор още веднъж,и изхвръкнах като тапа от колата и отидох при приятелчетата си с треперещи ръце и в телефон в ръка...поседяхме още половин час и си тръгнахме доволни(поне аз)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това беше моя първи пост за тази прекрасна общност...БМВ общността!Баща ми кара БМВ,но...тази кола страда-никога не се кара с над 110,а за дрифт не ще и дума да става!Предстои ми покупка на кола догодина и изкам да попитам какво БМВ би било подходящо за първа кола на един ентусиаст,нооо.....не виждам правилния форум никъде :help: .Също изкам да попитам,дали пич-а с БМВ-то който ме вози изка да кача клипа някъде,че да може и вие да го видите,съответно озвучен поне...(100% се сеща за момчето с тъмните очила и червена тениска на Шуми от ранните му години)Благодаря предварително! :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от b0bituy » 05 Сеп 2011, 23:03

Първо се научи на някоя дарака да караш и после мисли за БМВ, защото няма смисъл сега да си вземеш някое и да докато се научиш на него... Натрупай малко опит, защото повечето катастрофи с млади шофери се получават от хора които нямат голям опит но се мятат на бързи коли... Ако ще е гарга - рошава да е! :mhihi:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от delas_328 » 07 Сеп 2011, 11:27

Ще се сетите,че БМВ си е истината !

А иначе относно колата си вземи някое Е30 със слаб мотор да се понаучиш на него или пък някоя Е36 316 ,защото ако си вземеш 328-ца примерно ще се аканясаш някъде !
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от Boyadjiev » 07 Сеп 2011, 19:37

:OT: Ааа да бе, от колата било, не от шофьора :mhihi: И на М3 да се качи, ако кара къф е проблема ?
Бре де*ба как нямам катастрофа и да съм помлял някой, па не съм почнал от 16-ска :mhihi:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.04.2011

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от Rufas » 10 Сеп 2011, 3:39

иСка се пише със "С" :idea: :idea: :idea:

И недей се мята на мощно БМВ,защото като ги гледам лапенцата на по 2 месеца стаж,взели на Татии БиеиеМВиеТу какво правят да впечатлят няква кифла..........

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.02.2011
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200sx S13
Мечтае да кара: без чорапи

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от spoonfailure » 10 Сеп 2011, 20:41

Rufas написа:иСка се пише със "С" :idea: :idea: :idea:

И недей се мята на мощно БМВ,защото като ги гледам лапенцата на по 2 месеца стаж,взели на Татии БиеиеМВиеТу какво правят да впечатлят няква кифла..........


Тва с кифлите е доста често срещано :kuku: Тъпото е че на повечето младежи тепърва зели книжка тва им е в главата. Не визирам никой в момента просто мнение :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.07.2011
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E39 525???+++
Мечтае да кара: E30

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от thunder4 » 10 Сеп 2011, 21:15

Естествено,че няма да е най-великата бегачка на света,нито пък имам кинти за М3,но не мисля и да е е30,все пак...старичка и вероятно трудна за подръжка от един млад шофьор,пък и такава кола за първа...не си заслужава,няма да и давам необходимите грижи и...така,докато е36 според мен е по некапризната кола.То е ясно,че ще е някоя барака за 1500лв на незнайни километри,с незнаен брой бивши собственици,и незнаен брой части за смяна,но....събирам от училище и се хващам лятото някой друг ден на почасова в на бащата фирмата,за да събера лев за количка! :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 30.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от Jorjinio » 11 Сеп 2011, 20:26

Колега имам е36 и познавам хора с е30 и да ти кажа е30 си е супер просто е по старичка,но.. е доста по евтина за поддружка от е36.. хората са казали колкото е по просто 1 нещо толкова е по надеждно :) Успех ти желая с книжката и колата дано случиш на добра кола :yes:
;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Сеп 2011, 6:34

Каква кола да си вземеш ние не можем да ти кажем. Първо виж колко парички ще събереш, после прецени пазара и цените, и ще решиш. Но заложи на кола, която ще можеш добре да поддържаш след това. Щото язък, че караш БМВ, като не можеш да отделиш едно 70-80лв. за хубаво масло (за шестак повече :mhihi: ). Пък това колко да е мощна... не писнало, ами ми е втръснало да ги слушам тия работи. Човек и със 100 коня кола може да се очеше жестоко, ако не знае какво точно прави. И обратното ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от Maxmadness » 16 Сеп 2011, 18:00

Това с мощноста на колата си е голяма простотия,всичко зависи от човека..и с VW поло 45 коня пак мога да се засиля със 140 и да се самоубия в някой стълб ако толкова ми е акъла...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.07.2011
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E39 525???+++
Мечтае да кара: E30

Re: За какво отидох,а какво стана

Мнение от thunder4 » 18 Сеп 2011, 17:45

То е ясно,че няма да е нито m-power нито ще е 40 коня,макар че и с двете може човек да се претрепе доволно качествено...Ще се ползва за евридейка основно,но не е изключено да връткам някой-друг завой с нея на картинг пистата.Колебая се между е30 м20б20 и е36 м50б20 предпочитам двулитровките,защото застраховките са зверски за млади шофьори,камо ли за над 2 литра двигател,пък и бмв с 2000 кубика двигател си е самолет....ясно е че ще почна да мисля за инхалатори на 3-тия месец,но...
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook