Time warp

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Time warp

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Авг 2011, 11:02

Неделя сутрин. 10:15. Буден от половин час, вече му писва да се излежава. Свежите слънчеви лъчи нежно галят лицето му... но в точно този момент не беше особено приятно усещане. Става. Облича се набързо и по навик включва компютъра. Старателно си приготвя първото кафе за деня, без него рано или късно всичко му става криво. Чиста лъжичка в чашата, и кафето на бюрото. Бегъл поглед в хладилника, но уви - няма нищо подходящо за леко сутрешно хапване. Явно ще се ходи до кварталния магазин... но не сега. Отваря пощата си. Нищо ново. Клик на www.bmwpower-bg.net. С любопитство проверява старите интересни теми и дали случайно няма някоя нова, в която да се опита да помогне на колега, защото знае, че СИСТЕМНИЯТ СПАМ Е НЕЖЕЛАТЕЛЕН!...

....................

Деветнадесет годишния агрегат бързичко стига 4500 оборота на пета предавка. Следваха два завоя, но това отдавна не му правеше такова впечатление, както преди. Няколко стотин оборота надолу на същата предавка и те вече са в спомените му. Ще си спомни за тях по-късно. Сега не мисли за нищо. Оставил се е на усета върху автомобила да го води. Секунди до завоя на върха. Място, където по принцип се кротва. Усещал е и преди как коварно олеква колата. Тази мисъл сякаш нарочно го поблазни да не маха крака си от газта. Лека дясна чупка с волана. Странно колко голям интерес пробуждат в него физичните закони. Дотолкова, че непоколебимо да предприеме известен риск, само и само да се запознае с тях отблизо. Метри го делят от любимата му част. Влизане на 3700, излизане на 4500rpm. Явно някъде тук беше лимита на гумите, до сега не ги беше чувал да присвирват при подобна скорост. Поне не с такова спокойствие. Следващите 2км. като по учебник послужиха за охлаждане на полусинтетичния Motul, безгрешно вършещ дълга си. Цопна колата на първото свободно място на паркинга. Headlights off. Загаси двигателя. Въпреки, че толкова му се искаше да послуша още малко хармоничната му работа. Има време за всичко. Заключи люБИМАТА, и се насочи към чешмичката. "Потопи" се в леденостудената изворна вода, която сякаш охлади все още пресните емоции, и го върна на земята.

.....................

... Неделя сутрин. 10:27. Няколко нови летни хита стояха на десктопа. С ключовете за колата в десния си джоб, той се запъти към нея, за да вземе флашката от джабката, и да прехвърли малко приятна музика...



ПП: Темата е по действителен случай.
ПП2: Заглавието съм взаимствал от едно предаване по Discovery Channel, мисля че много точно отговаря на идеята на темата. Дали сте я разбрали - ще съдя от коментарите ви ;)
ПП3: Скорости не съм цитирал, щото знам какво става. Пък и при подобно каране последното нещо, на което трябва да се обръща внимание е скоростомера :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ-та

Re: Time warp

Мнение от dichodichev3 » 29 Авг 2011, 0:43

Колега на ниво е! :yes: .Добре описа преживяването с бимата! :yes:

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Time warp

Мнение от ryan83 » 29 Авг 2011, 9:46

Хареса ми :yes: Браво :yes:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Time warp

Мнение от HackeD » 29 Авг 2011, 15:37

Добре! :yes: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Time warp

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Авг 2011, 17:09

Радвам се, че ви харесва. Исках да е нещо кратко, но въздействащо. Знам като те налегне летния мързел как бързо-бързо се затварят темите-романи. В такива случаи чета коментарите на колегите, за да преценя по тях дали си заслужава да чета всичко :mhihi:

Снощи карах на същото място, но този път сам. Е няма такъв кеф... Да усетиш първичността. Да знаеш, че ти контролираш всичко, а не системите за безопасност. Да прецениш прага на възможностите на колата, и твоите собствени, и да се опиташ да се доближиш максимално до тях. Часове след това в главата ми още беше отразяващата се в асфалта светлина от фаровете :) Пожелавам на всеки да изпита това сливане с автомобила. Аз лично с нищо друго не мога да го сравня.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook