СТРЕС

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Мечтае да кара: М6

СТРЕС

Мнение от ...E46... » 03 Апр 2011, 0:06

здравейте на всички,извинявам се ако историята ми не е точно за този раздел,и знам че почти всеки от нас е имал подобни случки на пътя,питам тези който знаят как се отърсваш от стреса и страха,по точно ги моля за съвет. Започвам от прет последната ми ситуация.Взимам майка ми от автогара юг Пловдив и с е46-та,която не е кой знае каква красавица,но много си я харесвам,та по темата.За пребирането излизам от пловдив посока съединение през бенковски,на втория надлез изскача тир който е напуснал магистралата и след това без да се огледа ме засича,след като аз тъкмо се спускам и имам много малко време да предвидя този идиот.Скачам на спирачките с риск за птп и спирам на около половин метър от предницата на тира,тираджията и той спря и тези коли зад мен също без да има инцидент.Колегата с камиона започна да се държи за главата и слезна от тира,а колегите зад мен излезнаха и почна як скандал с тираджията.Майка ми се уплаши стабилно,че като извика уплаши и мен,нямах никаква реакция в онзи момент,се едно бях на кино и гледах филм.Пак късмет,всички се разминахме само със стрес.От тогава 10-12 дни не се качвах на колата,купих си още една икона от тея малките,карах колата да я напръска попа,на баячка ходих за страх,уроки и подобни но няма резултат.Някой ми казват че грешката ми е била ,че след случката съм спрял да карам,а трябвало много километри поне 2-3 резервоара,може би са били прави не знам.За капак на всичко вчера пред едно ново магазинче спирам татко да си вземел нещо или просто да го разгледа,и пак като чели късмет,по принцип бих слезнал и аз да си взема нещо,и сякаш знаех че нещо ще стане,без да гася колата останах да го изчакам ,като слушах тихо музика и разглеждам насам натам.И гледам един пенсионер с очукан,блъскан транспортер от тия старите с двата кръгли фара.А тоя старец с едни големи очила правеше някакви странни маневри,с няколко думи само не обърна буса по таван,сигурно искаше да хване нагоре към небето,не можах да разбера какво точно искаше да направи.А имаше място колкото дете да обърне влакова композиция,и следващата маневра давайки 3-4 метра назат идва от към лявата ми врата,стигна на метър и малко,аз му исвирих здраво,а той си продължава към мен.Мойта кукла беше по притеснена от мен,както беше в покой и мъркаше тихо,си пробва новите гуми,мисля че тръгна преди да и влюча първа.Отдалечих се 5-6 метра на пред и си изтарвах нервите,слезнах да го питам какви ги върши,той си заключи вратата и ме гледа интересно,полудях ви казвам,щеще да влизам при него без да пипам вратата(през прозореца).Баща ми и собственика на магазина,едвам ме спряха,а собственика ми вика ,спокойно тоя всеки ден ми блъска клиенти,веднага си помислих тоя нарочно се целеше в мен,и в тоя момент вече ми мина товарен влак през главата,викам край ся на тоя пенсионер вече ще му сипвам с големия черпак.След няколко минути размисли как да го вадя от буса безда му чупа прозорец се оказа,че няма да стане и горе-долу се овладях и си тръгнахме без инциденти. Всеки който ме познава знае че на мравката път правя,уважавам стари хора,и съм супер разбран и спокоен.Ако някой от вас знае начин,метод или нещо друго което помага за стрес(страх)моля нека сподели,мисля да карам малко джони(пеш)докато се отърся малко,май-май много ми се насъбра последно време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 2.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 328i
Мечтае да кара: BMW М3/M5

Re: СТРЕС

Мнение от Razor90 » 03 Апр 2011, 14:15

Ако си го слагаш, ще има стрес. Като гледам много я мислиш тая кола, все пак са само ламарини. То идиоти винаги ще има и да ги биеш и да им викаш не пречи утре да се срещнеш с друг. Никога не знаеш кой е насреща и какво ти мисли, за това очите на четири. Приеми го, че това е диагноза обхавнала голяма част от БГ населението и колкото и да се ядосваш няма да промениш нищо. Важното е ти да си добре и другите около теб. Колкото повече караш, толкова повече увереност и опит ще добиеш за такива ситуации. Ако се завреш в миша дупка идиотите по пътя няма да изчезнат. И стига си ги мислил тея работи еми се качвай в любимата и :driving: както ти е кеф ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: СТРЕС

Мнение от achobre » 03 Апр 2011, 14:30

отиди да ти леят коршум помага при толкова стресови ситуации
а иначе и да се откажеш от шофирането не е голяма гаранция така поне си видял че имаш добри реакции
и пак добре че е бил малкия дявол

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: СТРЕС

Мнение от Kroki » 03 Апр 2011, 14:49

Леенето на куршум ми е помагало като малък, че едно куче ме беше стресирало и сънувах кошмари и т.н. Според мен, психически си уморен. Ако имаш възможност отиди някъде, на някое място да си починеш. Сам или с прител/приятелка/приятели/приятелки :winky: , да ти се освободи мозъка от напрежението. Мисля, че ще помогне ;)
Последна промяна Kroki на 03 Апр 2011, 20:00, променена общо 1 път
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: РВ
Пол: Мъж
Мечтае да кара: М6

Re: СТРЕС

Мнение от ...E46... » 03 Апр 2011, 15:55

БЛАГОДАРЯ на всички :bowdown: ,утре ще взема под наем няква машина(тип совалка)че ми е жал да я ръчкам мойта толкова жестоко,намирам безопасно място за кеф и никакво слизане докато не земат да ми треперят краката,а след това ще направя нещата който казахте :bchug: :bchug: :ok:
Последна промяна ...E46... на 03 Апр 2011, 23:31, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: СТРЕС

Мнение от ylaine » 03 Апр 2011, 15:56

...E46..., колега какво да ти кажа. И аз напоследък съм така май. Ако искаш виж ми мнението в "Случки на пътя" - последното мнение. Не трябва според мен да спираш да караш.. но ти си знаеш. Подкрепям напълно това, което каза Kroki. Зависи разбира се какви са твоите отдушници ;) Но каквито и да са се насочи към тях.

А за мен.. не знам как да го опиша, не че ме е страх, но ми е едно такова.. като се сетя за случките.. понякога ме хваща яд на идиотите, после се радвам, че нищо не е станало, след това пък си мисля - ами ако беше станало нещо и накрая някак си се чувствам безпомощен :bang: Не знам при теб така ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 25.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 316i 1.9 m43TUB19
Мечтае да кара: e36 m3 evo

Re: СТРЕС

Мнение от k1p1 » 03 Апр 2011, 23:34

Kroki написа:Леенето на куршум ми е помагало като малък, че едно куче ме беше стресирало и сънувах кошмари и т.н. Според мен, психически си уморен. Ако имаш възможност отиди някъде, на някое място да си починеш. Сам или с прител/приятелка/приятели/приятелки :winky: , да ти се освободи мозъка от напрежението. Мисля, че ще помогне ;)

:yes:
Според мен най-добре си почини с приятели, извън града(планината например) за някой уикенд. Малко спокойствие, смях и разходки. Всичко най-хубаво!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 1.01.2007
Местоположение: Стм РВ BG
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330Cd и понякога RS6 1000hp

Re: СТРЕС

Мнение от devil_vas » 04 Апр 2011, 10:17

братле, толкова много идиоти по пътищата, толкова много стресови ситуации. не трябва да го приемаш толкова навътре, че ще се наплашиш и ще намразиш да шофираш. карай си смело и нали знаеш... ако ти е писано да се удавш, няма да се обесиш ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: СТРЕС

Мнение от Alexch » 04 Апр 2011, 12:15

Е то ние в Софията ако така се стресираме, до сега всички да сме се отказали от шофирането и да няма движение по улиците :mhihi: Карай смело :yes:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: MINI

Re: СТРЕС

Мнение от stoichoandreev » 02 Май 2011, 12:36

Спокойно, дай си малко почивка и като размислиш нещата ще се оправят. Поговори с приятели, излез на вън, започни да мислиш за нещата които много обичаш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: СТРЕС

Мнение от Диан » 05 Май 2011, 10:58

Прочетох ти ситуациите колега и виждам, че много навътре ги приемаш нещата (както казаха и други колеги). Преди и аз имах подобни проблеми, последният който се сещам е карам си в лява лента на булевард, ускорявам до 50-60км/ч за да изпреваря един пушещ камион и изведнъж един голф пред мен, който караше уж още по-бързо, спира и решава да прави ляв завой на непрекъснатата линия по-средата на булеварда. Скачам на спирачките и клаксона и спирам на достатъчно разстояние, зад мене и други коли неочаквано набиват спирачки, размина се ПТП-то. Аз ядосан му свиркам отзаде с непрекъснат тон, кипнах качвам си адреналина и какво ? Нищо не постигнах. Пича си остана, направи си завоя теглих му една ... и после следващите 10 минути от шофирането бях :ranting: :censored: . След тази последна случка осъзнах, че няма смисъл да се ядосвам толкова, в крайна сметка и да беше састанало нещо щетите щяха да само по колата (колкото и да си я обичам, все пак е ламарина). По късно съм имал пак подобни ситуации и вече изобщо не си ги слагам на сърце и се чувствам доста по-добре, шофирането ми стана по-малко нервно, по спокойно изчаквам светофарите и т.н. До тук усещам само полза. Личен мой съвет е да се замислиш над това, което съм написал и да пробваш да не се впрягаш, така смятам че ще ти се намали и стреса от шофиране, защото колкото по-вече си мислиш неща от сорта"този как ме сви, добре че набих спирачки :ranting: " и да си го слагаш на сърце, толкова е по-лошо.
Надявам се да се пребориш със стреса колега, успех!
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook