Неуспешно пътуване до сбирката

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от achobre » 29 Мар 2011, 9:52

Здр на всички.Значи случката е следната.Тръгвам аз за сбирката в Априлци на е46 от Несебър и ми се налага да взема още двама приятели от Пловдив с които ще ходим заедно.И ето значи с моите хора тръгваме от Пловдив натоварени с барбекюта меса бири салати и още какво ли не с МНОГО голямо настроение .Карам си аз минавам Троян и стигам някакво село Орешака в което на някакъв мост за изчакване такъв с предимство пред мен тръгва някакъв citroen 5 и аз стоя и чакам зад него но вижте какво последва съвсем неочаквано отпред изникна някаква кола и шофьора на citroena (който в последствие се оказа жена) внезапно спира и веднага дава назад (на мостчето) аз го виждам и опитвам да реагирам давам задна (на автоматик) която нямаше време да зацепи и свиря а шофьора отпред се стряска и натиска още повече газ и естествено ме удари. Последва удар ,викане, псуване,ядове,разочарование и започване на попълване на двулицев протокол.Попълнихме го и отидохме в кат да го заверат.Колата ми все още беше в движение .И така завериха го то вече беше късно и решихме да дойдем в априлци то беше на 15 км от нас .Но в последствие гледам аз колата почва да загрява спирам и гледам че една шайба е счупена и ремъка не се върти и викам пътна помощ няма начин.В същото време при нас спира една бяла X3 и още няколко бмв-та момчетата бяха толкова добри да окажат помощ (съжалявам че не ви знам имената и никовете да ви благодаря лично) И така и те гледат и започва мислене ,в момента в който гледаме ми звъни тел. От пътна помощ са и ми казват че могат да ме закарат безплатно до Ловеч а до Пловдив ще ми искат 600 и колко лева още, викам о не оставаме в Ловеч какво да правиш.Тогава момчето от X3 ми казва чакай малко там знаем мн добър майстор чуха се разменихме координати и всички (на които съм МНОГО благодарен) се качиха по колите и тръгнаха.Ние останахме да чакаме пътна помощ а още незнам колко хора спряха и ме питаха дали могат да помогнат с нещо (благодарен съм на всички за което).Дойде пътна помощ закарахме колата в сервиза в Ловеч момчето дойде и ни отвори в може би беше 20:15 събота.И започна веднага да работи.В последствие се оказа шайбата за хидравликата която върти ремъка на водната помпа на хидравликата и още какво ли не.Момчето започна веднага едни телефони ,питания и накрая намери една такава във велико търново и вика искаш ли да ходим да я зимаме или утре да търсим тук др .Аз шах гледам чеса вече е към 21 и нещо немога да повярвам че му се занимава още с мен.И почнахме да смятаме значи 90км натам 90км обратно време за ремонта и решихме че няма смисъл.Останахме да спим там на следващия ден момчето дойде взе ме с мн зор намерихме една част защото всичко затворено неделя (добре че познава мн хора)отидохме взехме я смени я за около 40 мин разплатихме се и тръгнах.Прибрахме се и тук сега следва каско сервизи и така.И ето че неможах да отида на първата си сбирка но нищо както знаете всяко зло за добро.

Значи искам да благодаря на абсолютно всички които се стекоха на помощ а колкото до момчето със сервиза което влезе мн в положение нарочно не споменавам името да не стане като реклама знам че тук е забранено ако някой иска координатите му нека пише на лс ще му ги дам.
Благодаря ви и лек ден аз отивам да видя какво ще правя с колата сега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Wolfen » 29 Мар 2011, 10:02

наистина много неприятно ... евала на хората, които са помогнали ... :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 16.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Е36 323i / 97'

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Drum » 29 Мар 2011, 10:10

Съжалявам колега :!:
Много неприятен инцидент от една страна, от друга е безкрайно радостен факта, че все още са останали Хора, някъде там и поради едни или други стечения на обстоятелствата се оказват на правилното място и време - :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 11.07.2010
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: F25 20d, 2012
Мечтае да кара: X6 M
Детайли за колата: Мноооооого хубава :) :) :)

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Zvero Junior » 29 Мар 2011, 10:45

Колега, може да съм жена шофьор, но слава богу за моите близо 100000 изминати км, няма произшествия!

Имам само един въпрос, тази девойка жива ли си тръгна от мястото на събитието, защото аз ако бях на твое място.... щях да стигна до физическа саморазправа.

Надявам се поне всичко със застрахователите всичко да е минало и като цяло това да остане един неприятен спомен.

А що се отнася до самата сбирка, като гледам отзивите, а и купона, който избухна, със сигурност ще има и други.

:)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: софия
Кара: най-убавата....

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от PRADO » 29 Мар 2011, 10:49

това е положението колега.....не мога да си го обясня,как го правят.може ли да включиш задна,да караш на зад и да гледаш на пред,миналата седмица на мен ми се случи на паркинг.жена прави маневра на заден ход , гледа напред и спряла в предната ми броня,после духнала,едва ли е разбрала какво се е и случило.....
нямам думи :dunno: :banghead: :banghead: :banghead:
everything you say,can and will be used against to you....so shut up and drive ........

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от I.Voykov » 29 Мар 2011, 10:54

Важното е че всичко си идва на мястото колега, ламарини се правят :yes:

Иначе момчето с бялата Х3-ка е Виктор с ник Gazzzar, с кабриото бях аз а момчето в Ловеч се казва Румен Тонков и е доста известен в БМВ средите :)
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Zagy » 29 Мар 2011, 11:20

achobre - ще има и други сбирки :yes: Важното е, че сте живи и здрави :yes:
Si non confectus, non reficiat.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Kroki » 29 Мар 2011, 12:11

Ето като чета такива истории, се радвам че съм запленен от тази марка. Евала на всички който са ти помогнали. Вече знаеш, че има истински хора на пътя :). А ти се радвай, че е било само това и ще отидеш на първата си сбирка на 10-ти НАЦИОНАЛЕН БМВ СЪБОР :). Погледни го от добрата му страна :lalala:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от © » 29 Мар 2011, 12:18

Много съжалявам за случката, но поне си попаднал на хора и майстор :yes:
ей сега ми идват няколко мили думи за жените шофьорки, но ще ги спестя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 439
Регистриран на: 3.11.2010
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: Е38 TDS + е30 318i и некви други!!!
Мечтае да кара: BMW F06 — 6 Series Gran Coupe ///M Sport Package
Детайли за колата: е38-725 TDS, автомат,
Audi A4 1.8T

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от ELZAGG » 29 Мар 2011, 14:08

© написа:Много съжалявам за случката, но поне си попаднал на хора и майстор :yes:
ей сега ми идват няколко мили думи за жените шофьорки, но ще ги спестя :mhihi:

Колега, вярно че има много калпави шофьори, но дали са само жени? Огледай се да видиш колко такива има по пътя и мъже :banghead: !
БРАВО на колегите за отзивчивостта и дано има повече като тях в бъдеще!!! :clap: :clap: :clap:
От цървул, бална пантофка НЕ става!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от © » 29 Мар 2011, 16:01

не си ме разбрал, щях да я поздравя за бързата реакция по средата на мостчето да включи задна и да избяга назад... е, че не е погледнала преди това, не е толкова важно :D
Между другото и аз пътувах доста време след Габрово може би повече от 30км. по подобни пътища, където ако не се намали или дори спре при разминаване може да има инциденти и ми минаха през главата, че може да има такива случки. За късмет беше спокойно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Wolfen » 29 Мар 2011, 16:38

целият път от Горна Росица .. през Стоките и надолу към Априлци беше така .... тесен път, стеснения, мостчета ... а за жените шофьори всички знаем :mhihi:

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от Apassionata » 29 Мар 2011, 16:57

Wolfen написа:целият път от Горна Росица .. през Стоките и надолу към Априлци беше така .... тесен път, стеснения, мостчета ... а за жените шофьори всички знаем :mhihi:


Ся жените ли чакате да скочим :roll: :lol: Верно е, нещо не ни у ред, как можа тва куче от цялата колона точно под мойта /предпоследна/ кола да скочи :mhihi: Па и нещо му хареса там отдолу и не ще да си ходи, бая го повозих :lol: След което си тръгна по живо по здраво :shock: :D

Колега, споко, всякакви неща се случват на пътя, важното е че са ти помогнали колеги и няма пострадали или по-сериозни щети / доколкото Пистата ми описа/... Ще я оправиш колата ;) ... и на събора ще се видим ;) :yes: :D
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от rve » 30 Мар 2011, 0:04

ИмАло да става :| Гледай философски на нещата - пропусна сбирката, но тя не те пропусна ;) Какво щеше да стане, ако колегите не бяха минали от там? Със сигурност ще има Втора национална сбирка на Е46 и всичко е на лице да е по-силна от Първата, така че горе главата - ще има нов тираж ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Неуспешно пътуване до сбирката

Мнение от achobre » 30 Мар 2011, 19:29

искрено се надявам да мога да дойда следващия път а иначе наисти съм съгласен с всички за всяко казано от вас нещо поздрави на всички пък ако мога аз да помогна с нещо винаги съм на среща :yes:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook