Данъчна история....с БМВ в нея.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от SKISA » 02 Мар 2011, 19:39

-Идвам да си регна колата!
-Вие за кво сте!?
-Ми да си декларирам колата.Тоя път си нося договора за покупка ,че миналия път ме върнахте....!
-Я да вида...! ..... не стаа!
-Що да не става-ето нося си всичко: копие на големия талон,договор за покупка ,декларация!
...-Ми не става ,щото договора не е преведен!

-Е сега ше ви напиша превода отзад-то има пет цифри.
-Не може! Трябва да сте "заклет преводач"!!
-Добре де аз тука се подписвам и декларирам, че тва което пиша е истина...!!
-Не може.
-До колко работите да изтичам да го преведат и да се върна!?
-Нема нужда да тичате. Тука ,като гледам , сте написали ,че е с катализатор ,а тя е 89та година и тоя катализатор явно не работи!
-Как да не работи ,бе!? Нов ми е мотора ,катализатора е сложен преди 1г ,имам фактура за това!
-Не може с фактура!
-Ще ви я преведа и нея при "заклет преводач".
-Тцъ ! Не става. В закона пише "работещ катализатор" ,а не сложен катализатор, така че ще идете да си извадите бележка от сервиз ,че ви работи катализатора!
-Ма имам талонче за преглед-там я мериха за газове и пише ,че е годна и може да се кара и не замърсява!
-Не може с преглед-там нищо не мерят!
-Е как да не мерят като ръгаха некви тръби отзад в ауспуха и си засичаха там некви газове.
-Не става! Ше идете да си извадите бележка от сервиз, че ви работи катализатора...!
-МА ДЖОФРО СКАПАНА! Дошъл съм тука в скапаната ви община да си регистрирам автомобила ,който си троша по скапаните ви пътища и ти ме правиш на маймуна....!!! Пращате ми писмо да дойда,идвам, губя си времето два пъти и хабя безценен бензин ,що не ми го казахте всичко тва предния път или не ми го написахте в писмото ,ми са ме връщаш трети път!?!?
-Идьете и направетье тва ,което ви казах и елате пак! Е там в кюшето има написано какво трябва.
-Ма кво кюше те гони ,кви глупости ми говориш!?!? Ето ти декларацията ,дай си ми номерчето и ако нещо не е верно в декларацията-аз си отговарям.
-Не може! Аз няма да ме глобяват мене тука ,че съм ти приела декларацията без нужните документи...!!
-Ега те глобат за пресичане на река Стикс....! :ranting:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от UBAH5 » 02 Мар 2011, 19:43

И мене се опита по същия начин да ме рекетира - треало заклет преводач, а аз го предедох от италиански с гугъл транслейт :mhihi: , направих тъжния поглед и мина номера 8)
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от Zagy » 02 Мар 2011, 19:43

Ти веееерно ли??? :shock: Баси майката... при положение, че имаш документи за всичко, и че си минал през техническия и са ти замерили газовете....
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от SKISA » 02 Мар 2011, 19:50

посмъртно не можех на тая свиня да и направя мил поглед! то е некво чудовище - мелез между Джаба -Хатинянина и Ялова вещица....! бахти, близо 20мин се сдържах и пазех добрият тон, но то просто не се трае....
катализатора е сложен 10мес. преди да взема колата ,кутията даже му седи в багажника, фактура имам ,ТЮФ е минала в Германия и пише ,че отговаря на Евро3 емисии, написано е и в Брифа ,и в договора и в ТЮФ-документа...! и таа джофра не ще да ми вземе декларацията и да ми регистрира колата....! после ще иска да ме глоби ,щото не съм я регистрирал или че съм закъснял, или че не съм си платил данъка. ше ми натура лихви и ше ми вие като линейка да ги плащам с разни писма...! не стига ,че няма за кво да платя тия данъци ,ми и ме спъват като искам да ги платя.
аз ,че ще си направя всички тия простотти със заклетите клетви на шопа и всичко останало то е ясно! ма ми утрепа два следобеда тая ....тая..., тая филикощерица!
"-Колата ви е стара- 89та година и няма как да ви работи още катализатора!"
ти ли ше каеш кое е старо, ма!?!? мотора ми е по-нов от последния ти мензис, свиня блатска!!!
Последна промяна SKISA на 02 Мар 2011, 19:56, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 4,4 е39
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от joreto007 » 02 Мар 2011, 19:56

аз си минах само с големия толон и копие от договора нищо не са ми искали
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от TPAKTOP » 02 Мар 2011, 20:10

Миналата година за последно съм ходил в данъчното да регистрирам Х5-цата! До колкото помня искаха г. талон + копия декларация договор+копие и до колкото помня и таксата от 2,5% но ако не се носеше бележката можеше да се провери в счетоводството! Нещата явно са се променили доста че да искат и документ за катализатор?! :shock: Тия какво искат технотест ли да минаваме заради техните глупости?! Не ми дреме колата като е технически изправна и имам 3 годишен стикер за преглед те какво сикат? Колега трябвало е да поканиш "любезно" женицата да погледне под колата дали има катализатор или просто да лапне ауспуха и да каже дали има вредни емисии или е "планински въздух". Не знам ама май месец трябва да ходя да декларирам един автомобил и щом са се извратили до там трябва да си резервирам поне две ходения до общината! :cry:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от txe » 02 Мар 2011, 20:16

не че нещо ма тя е длъжна да взима сичко де що е Декларация, па ако ще и на независимостта да е .. просто не може да откаже
друг е въпроса с "нужните" хартии..
what a helluva ride

ентусиаст
Аватар
Мнения: 920
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: варна на морето
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: бмв М3,M5,X6
Детайли за колата: E60 530D 218коня

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от spens_82 » 02 Мар 2011, 20:27

в каква скапана държава живеем,колко мъка има по този свят :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от ((:BuKcu:)) » 02 Мар 2011, 21:24

Скис, за превода е права.
За въпросния катализатор - тези на гишетата нямат мисловна, камо ли аналитична мисъл. Всичко е примитивно при тях..и понеже си знаят своето, се държат.....по този начин. Нали то е логично като ти е нов катализатора, че работи :shock: Ама ходи се обяснявай...


ПС Но пък разказът ти е убиец :mhihi: :mhihi: Още във фейса като го четох :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от SKISA » 02 Мар 2011, 23:09

аз не претендирам дали трябва или не трябва превод! сигурно трябва! но като бях преди няколко дни никой не го каза! трътлата просто каза-"донесете соговор за покупка"! и казах, че съм я купил от германия, щото ми викаше : " донесете нотариален договор" и обясних ,че нямам ,а имам само договор с чужденец! ако беше казала тогава - щях да намеря да го преведа! но пак щеше да ме върне за проверка на катализатора! утре като ида пак за трети път ще иска и сервиза да е "заклет" ,за да ми провери катализатора....! и пак ше ме върне! тва е дивотия....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от ((:BuKcu:)) » 02 Мар 2011, 23:12

Хахаха абе те не знаят какво е план за преобразуване, ти пък договор на немски искаш да ти четат, камо ли разбират :mhihi: :mhihi: То щом се стигна аз да им се обяснявам, представи си за какво иде реч.... :shock:

Мога да ти препоръчам агенция за преводи, ако те интересува. :winky:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от SKISA » 02 Мар 2011, 23:26

((:BuKcu:)) написа:.....

Мога да ти препоръчам агенция за преводи, ако те интересува. :winky:

чичо гугъл и фотошоп могат всичко... :wave: ! няма да дам 7лв на страница ,щото прасето не е могло да научи пет думички...! ще си го преведа сам и ще си го заверя ,закълна и ще и го връча да се радва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от Делян » 02 Мар 2011, 23:39

Хаха, много ме кефиш как ги нареждаш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от uCnaHeTcA » 03 Мар 2011, 11:00

SKISA написа:"-Колата ви е стара- 89та година и няма как да ви работи още катализатора!"
ти ли ше каеш кое е старо, ма!?!? мотора ми е по-нов от последния ти мензис, свиня блатска!!!

:ahah: :ahah: :ahah: Е т'ва просто ме разби от всякъде :mhihi: Евалата :ok: Направо отива в бисерите :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Данъчна история....с БМВ в нея.

Мнение от ///ivanE30 » 03 Мар 2011, 23:29

в коя община е това ? много мъка има, аз затва не съм си регистрирвал колите по общините и предпочитам да си ги дам на вторични пак нелегално отколкото да се разправям с тая мъка ;) какво ли в тая скапана държава става легално без да буташ бакшиши на разни идиоти и идиотки :banghead: аз наскоро зех една кола и някава в нотариуса ми вика няма даначна оценка на колата , няма как да я прехвърлим отиди отсреща ...отивам аз там затворено , намигнах и на засуканата девоика и викам "тва е стара кола пиши я евтино пук ще се черпим" и за 15 лева прескочи тая оценка и сичко точно....трагедията е пълна :banghead:
bedrock city racing

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook