Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от cod-cdbp » 25 Фев 2011, 3:35

Не, добрия човек може би не съм аз, или не само аз, или поне така си мисля... Ама все пак да започна от начало...
Вечер като всяка друга, работа до късно, скука в нас, Лунна соната на Бетовен дъни здраво от стария IBM, разни мисли ми се въртят в главата, докато комшиите не започват да чукат, при което пускам Сивилския бръснал и излизам с една стара приятелка на по кафе, да си полафим за живота и всичко останало (интелектуална му ралта, разбиршли :mhihi: )
Та пихме струвахме сто часа, блага работа е това да си говориш с умен човек, пък и той да те разбира, дори когато пускаш просташтини... ама то нормално, аз повечето интелигентни хора дет познавам, в свободното си време са простаци :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Та минават някакви часове, стават ексцесии с някакви надрусани типове в заведението, които биват изритани от СОТа - нищо ново като за краен квартал. За пореден път виждаме колко ни е прогнило обществото и размисли на такава тематика.
И накрая се изпращаме с дамата, и аз се заприбирвам, вървя си, все хубави мисли в главата за топли дни, отворен шибидах и как бензина не свършва в резервоара на баварията... Докато по пътя не забелязвам в далечината силует на човек който е с бастун и едвам ходи, леко клатушкайки се и с торбичка в другата ръка. Викам си на акъла - това ще да е възрастен човек, ама чии е излязъл да го търси в 2 през нощта.
Приближавам се още и се оказва някаква баба, и реших се и спрях, казах си - не всички пък са лоши хора, може пък да има проблем и тн.
-Добра вечер, бабо, къде си тръгнала по това време?
-Баби, тръгнала съм да търся сина ми, че излезе навън пък утре има промоция еди къде си...
Тук държа да подчертая, че женицата говореше доста несвързано, но не и неразбираемо. Очите и бяха просълзени, и изпълнени с надежда, пък дали не беше и от студения вятър който направо си режеше. Попитах я защо го търси, и знае ли къде може да го намери, при което тя първоначално ме опъти към "кръглия магазин" (живеещите в Надежда не може да не го знаят). Реших да я хвана под ръка пък да я заведа, при сина й, все пак наистина почти нищо не виждаше, ходеше с една пръчка и опипваше бордюрите като слепец - накратко тъжна картинка.
Направихме няколко метра към въпросния "магазин", и и казвам ама той там ли живее, ти сигурна ли си че там можеш да го намериш, а тя ми казва, ами той работел във Фантастико, той сутринта рано има промоция, което явно според нея, виждайки че не довижда, вероятно не знаеше дори колко е часа. Съответно обърнахме посоката и леко леко стигнахме до Фантастико, където пак потърсихме въпросния син. Само че приближавайки се виждам как едно такси е спряло с фаровете към една Е36-ца и гледам че човека си долива масло и си се суети около колата, която съм забелязвал няколко пъти, и ми е направила добро впечатление откъм визия.
Огледахме за сина и пред фантастико, при което я питам, е добре де, в колко часа ще започне работа сина ти, и тя ми отговаря че не знае, ама щял да има промоция, та вероятно от рано. Попитах човека с Е36-цата
- Извинете кога отваря Фантастико?
- Еми някъде към 7:30, започват работа и тн.
Приближих се и последва неизбежния разговор :mhihi: 18-ка е нали? - Да, ама не е карана, сам си я докарах от Германия и тн. А тая баба къде е тръгнала по това време?
И обясних му на човека всичко и му казах, че вероятно тя не знае нито къде е нито колко е часа, да не говорим че не вижда, но пък живее г/д близо и ще я заведа до тях. Човека пък се излезе човек и направо ме сряза - Ааа няма да я водиш на студа, скачайте в таксито, ще я закараме бабата, няма да я оставяме на студа, пари не искам...
Качихме я бабата, стигнахме до нейния блок, помагам и да слезе, едвам се движи горката, та леко леко за ръка, до входа. И си говорим, как нейния син бил лош и правел само простотии, и нямало вече добри хора и тн. Съответно аз като непоправим оптимист, и обяснявам, че хора има и ще става всичко по-добре и тн. С мъка стигаме до входа, женицата си търси ключовете сигурно една минута, после търси ключа, помогнах и да го намери (бил единствения с две дупки, които пък се оказаха една, но с формата на сърце). Напипа ключалката, докато ми благодареше, отключи, и ми каза - Баби, бог да те поживи, само такива добри хора ако има, ще се оправим за нула време, и тн и тн.
Е точно в този момент нещо все едно ме тресна ама през цялото тяло, и изтръпнах, не знам защо и как но не беше неприятно. Бабата все още просълзена си се качи бавно по стълбите и си замина. Човека с таксито ме върна до нас, наистина не поиска и лев, въпреки че му предложих, запознахме се, все пак сме и комшии и "колеги" както се разбра и тн.

Та малко като за край исках да споделя - има хора на тоя свят още, и те май знаят какви коли да карат :angel:.
Все още не мога да си обясня обаче странното чувство, което ме обзе.
Като че ли след всичките лайна които ми се изсипаха напоследък, май беше време да видя нещо хубаво и добро, че даже и аз да помогна за което.

ПС Ето кратък саундтрак към историята :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПС да грешки има - знам, стил няма, както и доста пропуски, но все пак и аз още не знам какво ми е...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 27.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от lazar2005 » 25 Фев 2011, 12:21

евалата Стойо и на теб и на таксето , ааа оня там на ббордюра ли е този прословут баварец 318 до магазина ??

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от Kroki » 25 Фев 2011, 14:19

Евалата и на двама ви :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от Иво » 25 Фев 2011, 19:19

:yes:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: In the 90's

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от Anfiro » 25 Фев 2011, 22:18

Няма ненаказано добро, колега! Браво за показаното добро, за съчувствието, за грижата ако 'щеш... браво! :yes:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от BULL3T » 25 Фев 2011, 23:51

Евала Стоене и не тебе и на таксиджията!!! Горката баба иначе,ама мъка по тоя свят има много,толкова че не може да си представим дори... За съжаление не може да излекуваме целия свят от проблемите му така че поне с малко на тези които можем нека да помагаме! :bchug:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от dobromir » 26 Фев 2011, 0:15

браво Стояне :bchug:


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от acho.rs » 26 Фев 2011, 7:44

Мен пък от цялата история ми стана жал за бабата , кой знае какъв цървул я тормози с глупостите си :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Семейното комби
Мечтае да кара: M5 touring

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от dinkomg » 26 Фев 2011, 22:39

:yes:
Има много коли и ....BMW
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от cod-cdbp » 26 Фев 2011, 23:43

acho.rs написа:Мен пък от цялата история ми стана жал за бабата , кой знае какъв цървул я тормози с глупостите си :(


Да бе и на мен ми е много жал за женица, щото само като и види очите, само тогава човек може да разбере за каква мъка иде реч.
Ама реалната ми цел на темата беше да ви питам аджеба, що така изтръпнах така накрая, а не да ми викате "браво" и тн???
Вече N-ти ден не мога да разбера. Ама като цяло си беше някакво много странно преживяване.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 14.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от fox1981 » 27 Фев 2011, 0:40

:yes: Браво!! Много добре написано.Ех тази "Надежда" самоо добри хора има :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от ((:BuKcu:)) » 27 Фев 2011, 4:04

Изтръпването сигурно се дължи на това, че си взел всичко при сърце. Обикновенно в такива момента, човек се променя. Поздравлления за постъпката ти!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от SKISA » 27 Фев 2011, 7:52

неа да омекваш! бъди мъж! дръж се сериозно...!! :lol:
иначе добра случка..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Светът е голям, и БМВ ентусиастите са добри хора...

Мнение от cod-cdbp » 27 Фев 2011, 20:58

SKISA написа:неа да омекваш! бъди мъж! дръж се сериозно...!! :lol:
иначе добра случка..


Хич и не съм омеквал даже, ама по-горе казах защо съм пуснал темата :paranoid:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook