Разходка с любимия автомобил...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Разходка с любимия автомобил...

Мнение от kr1sh0 » 18 Фев 2011, 18:15

Здравейте.. Реших и аз да пробвам да драсна няколко реда за случайната ми разходка през лятото и интересното ми преживяване.
Та така.. беше събота следобяд, поне 30 градуса беше температурата. Стоях си на компютъра и си гледах в любимия ни форум. Станах, отидох до кухнята, налях си чаша вода и погледнах през прозореца, разбира се видях добре познатата улица `Обиколна`, стадото с овце на поляната.. Погледнах надолу към спрелите коли и видях сребърната предница и красивата емблема на колицата ми спяща на сянка пред блока. Позамислих се, имах свободно време, нямаше какво да се прави, та реших да излезна, ей така сам самичък да си се повозя, да послушам музика, просто да порелаксирам.
Върнах се до хола, бавно обух стария анцунг и тениска, взех ключовете, документите и телефона от масата и се запътих към коридора, обух се и излязох. Слезнах, адската жега, отключих колата, влезнах и запалих скромния 4 цилиндров мотор m44b19, който работеше безотказно... хубав звук, като на всяко БМВ. Свалих ръчната, пуснах си CD-то, отворих прозореца да влиза въздух, разбира се не пуснах климатика, няма смисъл- безсмислен разход и само спъва колата излишно, изключих ASC-то и потеглих плавно, тръгнах надолу без определена посока, запътих се към Красна Поляна и Разсадника, имах карти за отстъпка при зареждане в бензиностанций ЕКО и ЛУКОЙЛ, а там ги има и 2те, а 5ст. на литър кой ти ги дава :P Спрях, слезнах, сипах си бензин, отидох платих си на касата, върнах се и потеглих надолу по Стамболийски, за мой лош късмет бях си забравил колана, а на булеварда имаше полицай, който тръгна към мене с палката, аз прецених че няма да стане така, върнах една 2ра, минах отляво на трамвая и не му оставих избор нито да ми види и запише номера, нито да ме спре... Продължих напред молейки се да не се обади по станцията да ме спрат колегите му, и да няма последствия.. е размина ми се.
София беше празна, чат-пат някоя кола се мяркаше, нямаше го седмичното движение и беше супер готино за каране. Стигнах до Мола, свих вдясно отправих се към Медицинска Академия, после по посока център, карах лекичко и бавно, стигнах до `Попа`, след това свих към стадиона, после пак надясно по Евлоги Георгиев и както си карах изведнъж видях познатата форма на Astra GSI, вътре очудващо- красиво русокосо момиче. Хвана ни зелената вълна по Евлоги, мацката разтриваше стабилно Астрата и хвърчеше напред. Хвана я червения светофар, беше най-отпред, а до нея в дясна лента застанах и аз първа кола. Спогледахме се, усмихнахме се, ясно стана че ще се дръпнеме.. И настъпи момента.. Жълто- ГАЗ надолу по бул. България, мацката избоксува прекалено много, докато аз успях да направя много добро тръгване, съвсем леко пребоксуваха гумите и потеглих, първа точно до преди прекъсвач, 2ра пак така... 3та, русата девойка ме следваше неотлъчно в лявата лента. Изцеждахме си колите, стигнахме до скорост 150-160km/h, на пътя нямаше никой и можеше да се вдигне висока скорост, обаче явно нея я хвана страх и намали, вече бяхме на България и Гоце Делчев, тя сви надясно, аз бавничко с доволна усмивка си пуснах любимата песничка и продължих нагоре.. по посока Бояна. Направих внимателно забранения обратен завой на околовръстното и отидох към добре познатото ОМВ. Засякох се с 2ма мои познати, отидохме взехме си по нещо за пиене и поостанах да си поговорим и да се видиме.
Разбира се в събота вечер беше пълно с хора, наточени Хонди, бързи Аудита А3 1.8Т, тук-там някое BMW coupe.. Повисяхме, погледахме, имаше разбира се и гонки, интересно беше. Стана 22,30-23,00 часа и полицаите не пропуснаха да дойдат и за пореден път да развалят приятната на всички вечер... Дойде време да си ходя, потеглих отново бавничко, 1-2-3-4.. до 2000 оборота, 5та и леко по околовръстното, обърнах на новото кръгово и се запътих към Овча Купел 2. Обаче релаксиращото мудно каране не беше достатъчно голямо удоволствие, в сравнение с случката по-рано, с покачването на адреналина... нищо за тази вечер достатъчно зор видя колата. Пусках я баавно по инерция, стигнах си до вкъщи, паркирах я, замислих се какъв голям кеф е да притежаваш автомобил с синьо-бялата перка сложена за емблема на капака, също и за удоволствие от карането му.
Нежно угасих двигателя, помълчах 10-15 секунди, излезнах, заключих и пуснах алармата. Прибрах се доволен и щастлив след поредната вечер с любимия автомобил, за завършек на вечерта хапнах и си пуснах филм да гледам.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от Kroki » 18 Фев 2011, 18:22

:yes: Евалата!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от ryan83 » 19 Фев 2011, 11:31

замислих се какъв голям кеф е да притежаваш автомобил с синьо-бялата перка сложена за емблема на капака, също и за удоволствие от карането му.

Много добре колега :yes: това накрая най-много ми хареса!!
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от HackeD » 20 Фев 2011, 17:46

Супер браво :clap: :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от delas_328 » 20 Фев 2011, 23:00

Ех тоя мерак,радвам се че има и други като мен :lalala:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от michi69 » 23 Фев 2011, 12:02

ЕВАЛА :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от А.Марчев » 05 Мар 2011, 13:25

няма по-голям кеф от това :angel: :bowdown: :mhihi:
почти във всяка историйка има гонка на светофар това е задължително за нас бмв манияците ! :bowdown: :mhihi:

Евала ;) :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Мар 2011, 19:06

Няма нищо по-хубаво от това да поразходиш любимия автомобил. Добро впечатление ми направиха усмивките, които сте си разменили с момичето - все пак си излязъл да си правиш кефа, а не да се гледаш нервно с хората по светофарите ;) И другия път не забравяй колана - не се знае кога ще те спипат, и дали няма да решат да те намерят след като си им избягал. Няма смисъл - после само проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от delas_328 » 05 Мар 2011, 19:13

Омръзна ми от тея полицай ,поне нашите тук почети винаги минаваш метър :yes:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e36M40B18, е36М43В18

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от stamov79 » 09 Мар 2011, 15:07

Супер! Хареса ми, че и двамата с момичето сте подходили с усмивка към "съревнованието", а не както каза колегата по-горе "...да се гледате лошо по сфетофарите..." ! :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от kr1sh0 » 13 Мар 2011, 14:07

За какво да се гледаме лошо ? Няма смисъл.. В България хората използват автомобилите като оръжие един срещу друг, засичат се, псуват се, мразят се.. Супер тъпо е! Трябва да си доставяме удоволствие от карането.
А иначе за колана си прав колега, особено хора, които карат БМВ са потенциални донори.. нас ни спират с предимство :(
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от delas_328 » 14 Мар 2011, 11:49

Колега,прав си BMW е запазена марка за бърз автомобил и ХУЛИГАН на пътищата,и друго нашия манталитет е че са по-скъпи коли и затова се набиват на очи и са често обект на проверка от органите на реда,да не говоря,че мен са ме спирали доста пъти от дъижеща се патрулка :mhihi:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.02.2011
Местоположение: Долна Баня
Пол: Мъж
Кара: E36 320 VANUS

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от dileata2 » 14 Мар 2011, 14:20

супер историйка :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от vgza » 14 Мар 2011, 16:04

delas_328 написа:Колега,прав си BMW е запазена марка за бърз автомобил и ХУЛИГАН на пътищата,и друго нашия манталитет е че са по-скъпи коли и затова се набиват на очи и са често обект на проверка от органите на реда,да не говоря,че мен са ме спирали доста пъти от дъижеща се патрулка :mhihi:

Напълно съм съгласен - аз откакто взех 535д ме късат от проверки. Катаджиите си мислят, че щом имам 40к за кола ще имам и 20лв да им бутна :) Да ама не, да ме хвант за *** хиените :)

Тва лято всяка божа вечер ме спираха на отсечката Варна - Зл. Пясъци :no: Обаче батко е изрядееенннн :) Имам си и аптечка, и пожарогасител и жилетка :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 29.01.2011
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60

Re: Разходка с любимия автомобил...

Мнение от kraiso » 15 Мар 2011, 10:36

:yes: :driving: БРАВО БРАВО! :)

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook