'88 М5 vs '88 Pontiac firebird

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

'88 М5 vs '88 Pontiac firebird

Мнение от Един » 09 Апр 2003, 13:23

Ето ви превод на интересна историйка:
--------------
Тази история може и да е истинска, но авторът няма да си признае поне още няколко години.

ЗАЩО 3.5 Е ПОВЕЧЕ ОТ 5.0
ИЛИ КАК 15-МИНУТНО ПЪТУВАНЕ СТАНА 9-МИНУТНО

От Джеф Краузе

Кълна се че не исках да се заяждам. Просто си седях на един светофар. Но тези двамата младежи спряха до мен с един '88 Firebird, стъклата му трепереха, и шапките им бяха обърнати наопаки. Аз все още не се мисля за старец, но по мое време хората които носеха шапките наоаки просто нямаха досатъчно висок коефициент на интелигентност за да се усетят. По мое време се подражаваше на по-добри от теб! Хвърлих им един поглед и се подсмихнах под мустак. Шофьорът ме видя и се провикна "Да не мислиш че тоя хипарски боклук е много бърз?" Да не беше използвал думата с "х". Окей, карам '88 M5, така че грешката на непосветените е разбираема. Но на ранката на задния ми номер си пише 'BMW-ТА Е ИМАЛО И МНОГО ПРЕДИ ХИПИТАТА". Освен това стикерите "Friends Don't Let Friends Early Apex" и "M AZING" говорят нещо за колата. И горко на всеки който ме предизвиква за състезание, без да забележи че използвам червен четириточков колан. На улицата.

Firebird-ът стоеше някакси на една страна, стъклата му се тресяха страховито. Младежът изфорсира два пъти директно в отворения ми прозорец. Задните му гуми бяха от сорта на L50 15-ки, и стърчаха около 10 сантиметре изпод калниците. От вида им личеше че водят непрекъсната война за място с калника, но от обгорената боя на калника заключих че за момента резултата е равен. Подвикнах на младежа: "You got a 350 in that thang?" (това не го разбрах съвсем затова оставям оригинала- б.пр.), провлачвайки последната сричка колкото можах без той да се усети че го правя нарочно. "Петлитров е." отговори ми той. "АХА, значи си загазил" казах аз и си вдигнах прозореца преди да успее да ми отговори. Изведнъж и моите стъкла се разтресоха. Нещо неясно, сякаш музика нападаше колата ми. Не можех да различа текста но "BOOM shagga lagga BOOM" се чуваше ясно. Аз си бях пуснал Бах, така че избрах "Токата и фуга в ре-минор". Има нещо в "an isobaric sub woofer" което просто обича провлачения басов звук на органа. "Малко" поусилих. Дамите в колата зад Понтиака се захилиха. младежът зад волана на Понтиака беше целия почервенял и ми крещеше нещо, но аз в този момент вече галех съединителя...

Когато светна зелено, потеглих здраво, просто за в случай че съм пропуснал нещо около Понтиака. На втора съвсем върнах газта за да му дам да ме понастигне, след което пак настъпих, като го оставих "mit authority". Някъде по средата на трета моя Valentine One каза BEEEEEEP, и замлъкна. Погледнах напред и видях ченгето, движещо се срещу мен, като имаше около три коли между нас. върхан газта и включих на четвърта. Малдежът с Понтиака прелетя покрай мен с пълна газ с около 110 mph. Веднага след като ме подмина, натиснах леко спирачките колкото да успокоя предницата и след това изправих на средния педал. Бях си спокойно с 60 mph, когато малдежът с Понтиака получи солидна доза Ka Stalker радар в лицето. Ченгето толкова бързаше да обърне, че едва не се заби в задния ми калник, трябваше да бягам вдясно. Когато ме подминаваше му показах юмрука си, а той ми махна за извинение!

Не след дълго Понтиака беше спрян. Подминах спокойно без да поглеждам, но в огледалото видях че младежът разпалено обясняваше нещо и сочеше мойта кола. Ченгето слушаше и говореше нещо в радиото си. Надявах се да не ми е видял номера и да се обажда за подкрепление.Реших че е време да отвам на работа. Карах си нормално с разрешените 50mph, когато един Мустанг се изравни с мен отляво...
--------------
Взето от:
www.driversedge.com
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

:))

Мнение от LandShark » 09 Апр 2003, 18:14

Страхотно Един! Благодарим за прекрасната история!

:yes:

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 09 Апр 2003, 18:47

Мноо яко братче. :roll: :roll: :roll:

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

yes

Мнение от LuBo1 » 09 Апр 2003, 20:19

:bowdown: ///М power
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 10 Апр 2003, 6:56

интересна история :yes:

ps: ..... kakvo stana nakraя kогаto Mustangut se izravnil s nego v лявo ..... da ne би да se e okazal Highway Patrol Cop, ta i toзи с БМВто да е получил някои тикет ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 28.12.2002
Местоположение: Chicago, IL

Мнение от del_sol_fen » 21 Апр 2003, 7:46

Исках, само да поясня че това "You got a 350 in that thang?" значи че двигателят е 350 кубични ИНЧА, не сантиметра, ако го превърнеш в сантиметри ще получиш позната "фигура" :D :lol: :lol: :shock:
Супер историика де! :)
Si Power - Wona Go ???

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 21 Апр 2003, 12:02

Поредната наказателна акция на БМВ //М пауър :wink:
Наскоро гледах едно клипче от форума как някъкво БМВ (неразбрах какво беше точно но определено беше ТУРБО или поне звучеше като такова поради специфичното виене на турбината :wink: ) прави ЯК ластик на Ауди С4 :lol: :lol: а по километража на Аудито май май караха със 100 или 110мили :shock: от 0-100мили му направи 2-3 коли разстояние а май и 3та остана не включена :wink:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Мнение от Babuna » 22 Апр 2003, 21:45

Ехаааа !
Доста приятни асоциации ми навява тази историйка.
:D
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook