Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Alex 320i Cabrio » 24 Фев 2011, 12:07

Понеже всички мноу ги разбирате нещата да взема да споделя малко лични впичатления...

996 Карера 3.4 300кс (преди фейслифт) няма никаква интрига с Е46 М3, особено ако последното е СМГ и се използва лаунч контрол

996 Карера 3.6 320кс (след фейслифт) има някаква интрига, но от 160км/ч нагоре М3-то е по-бързо

996 Карера 4С 320кс - много добре тръгва, но от 160км/ч нагоре М3-то е доста по-бързо

335и/135и стандартни има интрига до към 160км/ч и от там нататък става скучно

335и/135и с ремап няма никаква интрига - М3-то яде много, ама много бой (не питайте как знам)

335д стандартно - интересно е като цяло, но никога не са ме притеснявали

335д с ремап - М3-то яде много бой

Кайен Торбалан - още от 2004 насам - няма никаква интрига - просто М3-то яде бой

Във връзка с оригиналната история - СА9944РН е много възпитателна кола. За непосветените изглежда като всяко друго черно Е46 купе в София. Без емблеми, дори няма и ///М спойлер на задния багажник. Да, ако се вгуедаш, има 4-ауспуха, издут преден капак и калници, капковидни огледала, и 19" полирани джанти, но като цяло минава за 318и с уеко Пернишки задявки за 99.9% от останалите шофьори :mhihi:
Power is Nothing Without Insanity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Делян » 24 Фев 2011, 23:17

Кажи им, кажи им :yes: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от B.Tunchev » 25 Фев 2011, 0:38

Аз виждам единствено как 996-цата граби все повече и повече от 160 нагоре -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-457.htm

От преди фейса на Поршето, виждам единствено силен старт, заради LC-то на М-ката, после пак яде бой -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-305.htm

Като гледам Карера 4 с 200 (което е повече от 160 все пак) пак е отпред -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-307.htm

Надявам се, сега да няма изказване от рода на "беги с тоо сайт, там лъжат, аз на живо.. бла-бла", защото...
* Measures (at real speed) from car magazines : Echappement, Auto Journal, Sport Auto, Auto Hebdo, Auto Plus, Autopista, Automovil, Le Moniteur Automobile, Action Auto Moto, Auto Motor & Sport, Automobile Magazine, Flat 6, Auto Zeitung, Auto Bild, Estimated data ZePerfs & performances claimed

... източниците на инфо са бая стабилни :yes:
Пък и аз с каквото стоково съм се пускал с моята или с друга кола, дръпките 99% съвпадат с показанията от сайта. :)

Не казвам, че това за което говори колегата по-горе е измислица, но тези резултати за които той говори биха могли да се дължат на купища фактори.. настилка/температура на гумите/на въздуха/гуми/съединители и тн. и тн. и тн., не ме разбирайте погрешно ;)

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Alex 320i Cabrio » 25 Фев 2011, 11:30

Gh0s7 написа:Аз виждам единствено как 996-цата граби все повече и повече от 160 нагоре -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-457.htm

От преди фейса на Поршето, виждам единствено силен старт, заради LC-то на М-ката, после пак яде бой -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-305.htm

Като гледам Карера 4 с 200 (което е повече от 160 все пак) пак е отпред -> http://www.zeperfs.com/en/duel109-307.htm

Надявам се, сега да няма изказване от рода на "беги с тоо сайт, там лъжат, аз на живо.. бла-бла", защото...
* Measures (at real speed) from car magazines : Echappement, Auto Journal, Sport Auto, Auto Hebdo, Auto Plus, Autopista, Automovil, Le Moniteur Automobile, Action Auto Moto, Auto Motor & Sport, Automobile Magazine, Flat 6, Auto Zeitung, Auto Bild, Estimated data ZePerfs & performances claimed

... източниците на инфо са бая стабилни :yes:
Пък и аз с каквото стоково съм се пускал с моята или с друга кола, дръпките 99% съвпадат с показанията от сайта. :)

Не казвам, че това за което говори колегата по-горе е измислица, но тези резултати за които той говори биха могли да се дължат на купища фактори.. настилка/температура на гумите/на въздуха/гуми/съединители и тн. и тн. и тн., не ме разбирайте погрешно ;)


Дувре ве батка,

'Ся ще има точно такова изказване...

Само ша та питам един въпрос - аз като го пиша това нещо сигурно го базирам на реални случки. Ти карал ли си М3 срещу 996? Аз съм, и доста други коли съм карал, че и 996-ци съм карал. Та горе долу имам идея как вървят...

Средната максимална скорост на М3-то била 254км/ч. Аве, че то 540и-ката семеен автобус дето карам прави повече по ГПС с 3 души вътре и бебешка количка, а е сток и 293кс... Вервай ми, 996-цата в стандартен вариант е мноу куц кон за "спортна кола". Те и затова са толкова евтини... Ако говорим за ГТ3/2/ТТ - там е сааавсем друга бира... 997 също е доста по-бързо, особено 2-ото поколение...

Между другото, това че карам М3 не означава, че си мисля че е самолет... Напълно съм наясно, че е Е46 330и с ъеки подобрения :smoke: Повечето ново поколение обикновени коли с големи мотори на БМВ/Мерцедес/Ауди са по-бързи от него, да не говорим за "спортисти".. Та така... Повече истински опит, по-малко четене на сайтове...
Power is Nothing Without Insanity

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от B.Tunchev » 25 Фев 2011, 16:08

Alex 320i Cabrio написа:...

Само ша та питам един въпрос - аз като го пиша това нещо сигурно го базирам на реални случки. Ти карал ли си М3 срещу 996? Аз съм, и доста други коли съм карал, че и 996-ци съм карал. Та горе долу имам идея как вървят...

Ама аз изобщо не твърдя, че това което говориш не е истина или нещо подобно, просто има много фактори които играят роля, когато колите са горе-долу с еднаква мощност, един клас и тн... Примерно аз като се пусна с А-95 бензин с/у е46 328ci със 100 октанов, едвам му правя кола разлика до 160, което не означава че 328мицата върви почти колкот 330-ка нали?
Замерванията на сайта са с 90% гориво в резервоара и 75кг шофьор.
Специално М3 с/у 996, не съм карал наистина, но съм карал други коли, че дори и от бая по-висок клас и имам идея горе-долу как вървят спрямо данните от точно тоя сайт :yes:

Alex 320i Cabrio написа:Средната максимална скорост на М3-то била 254км/ч. Аве, че то 540и-ката семеен автобус дето карам прави повече по ГПС с 3 души вътре и бебешка количка, а е сток и 293кс... Вервай ми, 996-цата в стандартен вариант е мноу куц кон за "спортна кола". Те и затова са толкова евтини... Ако говорим за ГТ3/2/ТТ - там е сааавсем друга бира... 997 също е доста по-бързо, особено 2-ото поколение...


Дават максималната скорост на М3-то такава, като имат предвид ограничителя, ако пуснеш М3-то на match, вместо на duel ще ти изкара 254-290 максимална ли кво беше, не помня, като имат предвид че е без ограничител, а просто пълни диф-а на 6-та. А пък и колкото и да е "куц кон" фейса на 996-ца, разликата в секунди е такава, че ми е мн трудно да повярвам М3-ка, дори да седи до Порша, че камоли да го разцепва :)

п.п. Като говорим за еднакви условия, еднакви бензини, сток джанти с гуми, еднакви умения на шофьорите и тн. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от delas_328 » 25 Фев 2011, 16:56

А пък и колкото и да е "куц кон" фейса на 996-ца, разликата в секунди е такава, че ми е мн трудно да повярвам М3-ка, дори да седи до Порша, че камоли да го разцепва :)

:ahah: Много се изхвърли с това изречение, все едно че М3 е няква пумярска кола
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от B.Tunchev » 25 Фев 2011, 17:08

Ти четеш ли изобщо?! :kuku:

Alex 320i Cabrio написа:.... Вервай ми, 996-цата в стандартен вариант е мноу куц кон за "спортна кола". ...


Я виж какво е написал колегата!
И как реши, че М3-то излиза помиярска кола според моето изречение? :evil:
Със сигурност не бих обидил колата, която имам така присърце и дори се глася да имам такава за следваща, просто съм реалист! Достатъчно бърза е М3-ката, дори е много бърза, но тва не значи, че няма и по-бързи коли!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от acho.rs » 25 Фев 2011, 22:48

Като се заговорили за Е46 М3 , някой може ли да каже с колко точно е по-бърза от Е36 М3 3.2 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Nickelback » 25 Фев 2011, 23:07

acho.rs написа:Като се заговорили за Е46 М3 , някой може ли да каже с колко точно е по-бърза от Е36 М3 3.2 ?


Мислех, че разликата ще е по-малка в полза на 46-цата, но явно не е така :dunno:
http://www.zeperfs.com/en/duel449-108.htm

Някой да сподели лични впечатления :mrgreen: :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от acho.rs » 26 Фев 2011, 0:19

Абе сайта и аз го знам , но пък виж и какво друго пише :
Km DA claimed : 24.7 s. 24.2 s.
400m : 13.8 s. 13.6 s.
Nürburgring nordschleife 8'22"00 8'22"00

ПС:първо се посочват данните на Е36 М3 3.2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Фев 2011, 14:58

Е тва е българския форум... човека писал история, отдолу се почва със споровете... кой прав, кой крив... ма ако имало Порше, ако имало 335i... аз една единствена тема съм пускал тук и се убедих, че някой хора пишат само да си чешат езиците... Не че нещо, ама форума е "Страхотни истории", и като влезе човек и се зачете - кво... страхотни спорове, че и хранилка от време на време. Аз тва го възприемам най-малко като неуважение към автора на темата.

Към автора: историйката си я бива, интересно е било, и вярвам - голям адреналин за теб. Един съвет - не бъди от феновете, който си избират кола спрямо другите коли ( голфа прави 100 за 6 секунди примерно, аз значи да си купя кола, дето ги прави за 5). Карай си колицата, ако ти умалее купи си нещо по-сериозно, нещо което ще те радва, без оглед на това кого ще скъсаш на светофара. Разликата между удоволствие от светофарни гонки, и комплексарщина е много тънка. И аз искам като застана срещу VR6 да му дръпна (щот като коне и моята е някъде там), ма дали ще стане е друг въпрос. Кефя си се на колицата, и както писах в моята тема (там пък беше пълна смешка - не можело колата ми да е 190 коня и тва е... абе както и да е) - пет пари не давам кой и с какво ме превъзхожда на пътя, за мен по-важни са уменията на шофьора. В тоя ред на мисли се сетих как един път, возейки се при един приятел (пича кара Алфа 166 JTD), на един светофар леко се дръпна с друга Алфа. На следващия светофар си смъкнаха джамовете, усмихнаха се един на друг. Показателно е поведението на такива хора. Така че по-сериозно, големи хора сме, а правим смешни неща. Айде със здраве!

ПП: Междудругото ако има колега от Русе с e36 325i нека драсне едно лично. Бих искал да си пробвам 20-ката срещу него :) естествено ако няма нищо против. Пък и да се запозная с някой колега от тук, че никого не познавам все още. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Делян » 27 Фев 2011, 16:31

Ти пък спри да пишеш във всяка тема за великата ти двайска 190 коня( :kuku: ) и никой няма те храни :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Фев 2011, 17:23

Аз това го написах като пример, иначе поведението на хора като теб е сходно в различните теми. Просто не мога да разбера какъв кеф ви прави да спорите и храните в темите на хората. Човек като напише подобно нещо, очаква да се правят коментари, свързани с него, било то някой да го похвали, друг да каже, че според него не е правилна постъпката му, и така. Щото ако проследиш темата от начало до край... е в края все едно не е тая тема. И рано или късно на колегите (и на мен също) им се отщява да пускат такива истории, понеже те стават обект на конфликти, а не на това, за което са предназначени. И мисля, че всеки разумен колега би се съгласил с мен. Към автора - извинявай, пич, повече няма да драскам тука, че аз не виждам за кое да кажа нещо добро.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Maxmadness » 27 Фев 2011, 17:53

Dpy,колегата си пусна мнението и за историята и мнение за споровете..и най-приятелски предлага да се запознае с някои фенове от Русе,незнам защо говориш глупости :dummy:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от B.Tunchev » 28 Фев 2011, 2:52

Dirty M5 driveR написа:...

Пак ли ти уе батка.. :weed:

@bmw-maximilian:
Колега, явно не си прочел тая глупост -> 4та страница на ЦЪК :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook