Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Maxmadness » 31 Яну 2011, 6:14

Слушалките в ушите.Слизам по стълбите,усещам ключовете в десния си джоб до изпепеляване готови за контакт с колата.По пътя към паркинга се замислям,дали не се наръчках вече,и не е ли време да покарам колата малко по леко и да видя реалния разход когато се кара леко.Тази мисъл се въртеше точно до онзи момент в който вече бях в колата.Паля колата,и изчаквам няколко минути да загрее.На излизане от паркинга,засичам Голф 5-тица 2.0 дизел (предполагаеми 140 коня под капака),и 18-ки черни джанти.Вътре момче с бяла риза,очила на Армани,и брадичка толкова тънко пуснатa около бакембардите и катинарчето,че се чудиш колко ли часа е висял пред огледалото,a до него разбира се руса слива.Спира момчето,присветва ми и ме пуска да мина пред него на излизане от паркинга.Голфът ми хареса,но не ми харесаха последващите действия на пернишкия талисман.
Пускам десен мигач,и чакам светофара да светне.С това момче карахме един до друг 3 светофара,последния от който беше преди Кауфланд при кръговото за към Ломско шосе,и булевард Рожен.Спираме на кръстовището,часът точно 14:00,само аз и той.Няма жива душа,4 ленти напред само за нас.Бърз поглед към светофара който светеше червено,и показваше оставащи 59 секунди.Нервен поглед в страни,момчето оглеждаше джантите на бавареца,и ми хвърляше нервни погледи.Разбра се,дръпка ще има.Гледам русата слива до него,нещо ме гледа и се кикоти.Остават 20 секунди до зелен сигнал,момчето подаде гас до 4-5000 оборота.И същите тези 20 секунди,минаха за мен като цял час от размисли.Времето се разтегна толкова много,все едно спря...всичко стана толкова тихо,имах чувството,че колата ми работи на 20 оборота в минута,гробна тишина.Погледнах светофара,9 секунди до зелен светофар.Лека нотка притеснение ме навести,когато осъзнах,че всъщност това е бензинова кола ! В последните 5 секунди,в първата лента до мен,паркира червено Е46 купе,с индекс М3.Черни 19-ки,черни бъбреци.Всичко стана толкова бързо...Светна зелено,и М3-ката потегли съвсем леко,без да подава газ.Момчето с голфа подаде рязко гас,тръгнах подир него.Втора предавка,кола пред него,минаваме 65км...3-та за мен,минавам още малко пред него,след което точно след секунда подочух "ффс...птцссссссссссс" и момчето ме подмина все едно бях спрял.Спряхме на светофара,радостен и щастлив,седи и се радва и се чувства бесмъртен пред русата слива.Това беше голф R32.Беше ми много тъпо.Младия ми разум,и кипящата кръв в мен,започнаха да нахвърлят стотици идеи за смяната на 320cd с 330Д,и ремап.М3-ката отново паркира от лявата ми страна,погледнах момчето,усмихна ми се,и ми махна съвсем леко с ръка,което в последствие означаваше "спокойнo".Секунди до зелен светофар...отново поглеждам към него,намигна ми.Светна зелено,голфът отново подава гас до ламарина и минава пред мен на 3-4 коли.Поглежда,че седя назад и не подавам гас,и продължава да кара с 60.Изведнъж момчето с М3-ката мина покрай мен с поне 120 км,и отне рязко от скороста,изравни се с голфа и му свирна.Последваха 10-тина секунди,непонятни за мен...но след като видях аварийки и от голфа,разбрах.Отново червено,отново напрежение в очакване,на това дали колегата ще накаже пернишкия фен както си му е реда.Светва зелено...голфът подава отново гас до дупка и дръпва bmw-то с 2-3 коли,незнам дали за гавра или за нещо друго,момчето с М3-ката му даде преднина,след което пусна аварийки,(явно на мен,защото голфът беше отпред).След няколко секунди чух звук,непознат и нечуван за мен,това беше бензиновият мотор на М3,Е46.Изравни се с голфа,при цялата тази дадена преднина,след което просто мина покрай него все едно беше спрял за кафе.И вече на кръстовището на Mall of Sofia,отново на червен светофар,готиният сладур от голфа,не смееше да погледне,а русата слива си играеше на завъртулки с косата,и имаше много изкривена физиономия,доста по различна от тази на миналия светофар :mhihi: На зелен сигнал,момчето с червеното М3,мина пред мен,пусна ми отново аварийки и отпраши напред.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от B.Tunchev » 31 Яну 2011, 6:53

Яка история, добре че е бил тоя с М-ката да му обясни как седят нещата относно - обем на мотора 3200куб., хаха.. :lol:
Лятото и аз бях припотил една R32-ка, малко по нечестен начин де, но все пак видя големия зор и сигурно бая време го е мислил после... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от maikooo » 31 Яну 2011, 8:21

Gh0s7 написа:Яка история, добре че е бил тоя с М-ката да му обясни как седят нещата

Единичката радост за колегата :mhihi: Историиката добре се получила, а и има горе долу хепи енд :mhihi:
Изображение

U.S. MARINES
Аватар
Мнения: 1107
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: София,L.A.
Пол: Мъж
Кара: '13 BMW S1000RR, '09 Е71 4.0d
Мечтае да кара: ///M6, E31 k55 Racing Dynamics, '13-'14 BMW S1000RR

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Тоо Cool » 31 Яну 2011, 8:34

Евала баце! Какво да кажа-просто ///М3, просто ИСТИНАТА!!!!
In memory of CPL Jason Dunham,
United States Marine Corps,
who gave his life in order to keep his brothers alive.
You will never be forgotten!
10-10-81 - 07-12-2006

THAT IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN THE UNITED STATES MARINE CORPS,
BECAUSE THERE IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN A UNITED STATES MARINE!
https://www.youtube.com/watch?v=Z-y0aeXwbMc
SEMPER FI!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Мишел » 31 Яну 2011, 10:00

Тази история вече ми хареса :lol: :yes:
Вместо да погледне с усмивка тоя и за тримата да остане страхотната емоция, той си е развалил настроението за целия ден поне! За разлика от вас, разбира се ;)
Другия път ще внимава с кой се закача и кой може да си изскочи от храстите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Kroki » 31 Яну 2011, 12:12

Историятя е супер! :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 1.01.2008
Местоположение: Homeless
Кара: 4 throttle beast
Детайли за колата: Cosmosschwarz

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Who » 31 Яну 2011, 12:58

Страхотна историйка като я четох си припомних как звучи С54-ката много злобно нещо, просто настръхвам като го чуя, блазе му на шаро .... завиждам му ... 343 магаренца са си сила голяма :)
40173
The smaller displacement engine recorded less than 9 mpg-US (26 L/100 km; 11 mpg-imp)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от HackeD » 31 Яну 2011, 13:40

Браво колега историята е много данахваща :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 1.11.2010
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW e46 m3

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от filipbs » 31 Яну 2011, 14:26

Бравоо, страхотна историйка :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от А.Марчев » 31 Яну 2011, 23:56

всеки трябва да прави така с М3 :yes: да НАКАЗВА :twisted:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от vicho » 01 Фев 2011, 18:14

r32 е атмосферка, та не знам какво ти се е чуло :|
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от iamatuning » 01 Фев 2011, 20:36

Колегата е супер,направо за поет,просто самият начин на написаното е супер поетично и грабва от самото начало така че и най-глупавата случка може да стане приятна за четене от неговите ръце.Браво колега.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от Maxmadness » 02 Фев 2011, 0:07

vicho написа:r32 е атмосферка, та не знам какво ти се е чуло :|


Турбо?...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от iamatuning » 02 Фев 2011, 0:11

Не така колега (турбо?), ами ТУРБООООООООООООООООООООООО :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Един ремапнат автомобил по софийските улици.

Мнение от vicho » 02 Фев 2011, 1:42

искаш да кажеш, че голфа е бил турбиниран Р32 и М3-ката се е подиграла с него ...???
слезте на земята :mhihi:

Р32 излиза от завода атмосферка 250 коня, срещу 343 на е46 м3 --> много "интересна" гонка

п.с. не ме разбирай погрешно, случката е готина :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook