Audi A6 vs KIA Magentis ... със щастлив финал

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Audi A6 vs KIA Magentis ... със щастлив финал

Мнение от acho.rs » 09 Яну 2011, 21:03

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Няма нищо страхотно в тази история или поне , не е в добрия смисъл . Понеже е свързано с автомобила ми , реших да ви споделя , какво стана преди няколко дни ...
След изключително тежък понеделник , във вторник с приятели , решаваме да идем в Симеоново в Джоревата къща (не знам дали е реклама) и тихо и спокойно да хапнем в уютна атмосфера . Шофьора в мое лице , не пи даже и една бира и както в последствие се разбра - слава богу . Та приятно изморени от предната вечер , хубаво си хапнахме (другите и пиинаха) . Към 23:00 тръгнахме обратно към града ... Едната приятелка беше с мъжа си и 5 години не се бяха прибирали от САЩ . Рекох си - сега ще ви покажа най-хубавата пътна отсечка в БГ - околовръстното между Бояна и Симеоново , като имаше вариант и през "Царско село" да се "мине" . Та слизам аз по Симеоновско и на кръстовището с околовръстното първо ми свети зелено - минавам и 2ри светофар , който е за направо и за наляво и той - зелено и аз с около 15-20 (с колко съм карал после ми казаха,аз не помня) леко се изнасям наляво и гледам колите , които идват от София , как минават покрай островчето и се качват за околомръсното . Намалявам , защото с тях ще делим една лента и са ми дясно стоящи и този момент - ЛЕКООО !!! чувам глас , гледам фарове вече във мен , бързо спирачка и ДЖАЗЗЗЗ :banghead: ....
Нищо не усетих , все едно някой ми ритна стола ... излизам и не вярвам на очите си - таксито тотал ... поглеждам моята - доста по-добре е , но все пак стабилно ударена . След това се сещам да питам , дали всички са добре - няма пострадали , само аз съм си бил натъртил ходилото , което на другия ден чак разбрах . . .
Таксиджията излиза - младок 22 годишен , направо препариран , пребледнял целия , не може да си каже името . Викам му споко бе - нали няма пострадали , имаш застраховка , какво сега - станалото станало .
В този момент дохвърча патрулка ... по-точно 4 патрулки :kuku: Явно първия им е казал , че има английска регистрация и са усетили , че ще има хранене .
Първо - документите и на двамата - давам аз моите , талон сух не пипан , книжка , лична карта , документи на автомобила , гражданска , че даже и полица за каско и винетка им дадох . Проверяват , първоначално - всичко ОК . Поисках да ми направят тест за алкохол - 0.00 и таксиджията и той 0.00 ... Добре сега важния въпрос - кой виновен ?!?
Казвам аз каквото и на вас и другия казва и аз бях на зелено - аз съм виновен - не съм изчакала минаващия направо - не съм осигурил предимство . Реших да проверя аз светофарите и заставам под светофара и чакам да видя дали се засичат - гледам - А , на мен ми свети зелено , на него ЧЕРВЕНО . Викам полицаите , да видят и те - и те гледат...гледат и по едно време стана зелено - има момент в който се засичат наистина :kuku: След това зададох много тъп въпрос на пича - ти зелено ли мина ? Даже не знам защо го питах . Ами излиза , че аз съм глупака , така и написаха в акта .
Но акта беше по-късно . Оня ми рече да викаме 3С СОТ , да опишат и после застрахователи и патрулката да си ходи . Аз казвам на единия полицай - няма пострадали , имаме взаимно споразумение , коли са движение (малеей , дали) викахме 3С СОТ , вие .... Полицая каза - рискувате да не получите обезщетение - ОК , поемаме риска и мъжа вика - ами добре , прибара се в патрулката , но ооопс идва другия и казва - не става , трябва да се пише АКТ и започна филма с моята гражднаска и това до колко е валидна ... ще избегна подробности и прескачам момента с "обяснението" и утивам на момента в който подписвам акта . След като го подписвам ми се сервира от полицаите , че и шофьора на таксито , който возеше и клиент ... който беше странно уплашен ... нямал книжка :idea: Питам го аз - той казва - взеха я за алкохол !!!
Честито ... аз се чудя защо чака час и половина "приятелката" да му донесе книжката и накрая идва някакъв селски терикат и за малко да го и бие . . . Идва вече и пътна помощ , аз съм стоял 2 часа на кучи студ и го питам - абе , ми ти като нямаш книжка , защо аз ще плащам акт ? - амииии , имам 10 лева , нямам никакви , то сега на полицайте ... видях го че за да ми даде пари , трябва да тъси заем , щот няма лайно в гъза и си тръгнах , щот ми бе писнало от всичко . Да спомена само , че званях 23 пъти на хора които са много навътре със застраховането , да питам за тази гражданска на 100% дали е така както казват , но никой не вдигна и така гузен , че аз имам вина и че съм нередовен се качих на камиона натоварих колата и се прибрах . Пихме по едно после (беше вече към 02:00) и легнах да спя . Викам си майната му , сега важното е да се оценят добре щетите ...
Сутринта се и замислих - аз съм карал с 15-20 , помня че натиснах спирачката в последния момент , значи в момент на удара съм бил спрял - оня каза , че е карал с 50 ! Това се равнява на по 25км/ч ако се бяхме ударили челно - възможно ли е на Магентис да му се счупи гредата от удар с такава скорост (все пак има 4 зведзи за сигурност а А6 Ц5 само 3 (точките са почти като за 4 , но все пак е 3 звезди)... или е било жълто и нашия човек е подал за да не опусне светофара ... няма значение , гледам да не мисля , важното е че няма пострадали ... Колата утре ще бъде разглобена за 2ри оглед и тогава ще се прецени колко ще се плаща ... Аз сериозно обмислям и да я разглобявам за части . Викам си таксито си е добре - тотална щета 70% от оценачната стойност и колата за части (по-скоро за скраб , де) ...

И да вкарам малко мистика . Едното момиче по-предния ден тръгва със влак - влак се поврежда , чакат 3 часа ... след това я вземат от автогара - колата с която се вози пука гума ... на другия ден - случката с мене . Е това ако не е карък .

Това е извода за мене е - не пий и една бира , като караш , защото прага за изплащане на каско е 0,25 промила (някъде 0,75 ама рядко) ... винаги искай да видиш документите на другия ... КАСКО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО , ако ще 20 годишна да е колата ... внимавай МНОГО на светофари , никога на жълто или засилване да се хване в последната секунда ...и добре признавам си - в БГ само с БГ регистрация .
Не искам да се съдя сега с никой , миналото минало . Не търся пари от студента , на снимката се вижда фирмата която работи с шофьори без книжка , това за мен е достатъчно . . .
Последна промяна acho.rs на 02 Мар 2011, 19:23, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 09 Яну 2011, 21:08

Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Ето я и преди удара ... вероятно това ще и е последната снимка , преди да се разпарчетоса :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от ///ivanE30 » 09 Яну 2011, 21:19

колко е малка софия ако знаеш :shock: :banghead:
bedrock city racing

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 09 Яну 2011, 21:29

В смисъл ? На това място за последните 2 месеца виждах 3 катастрофи ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Nickelback » 09 Яну 2011, 21:33

Acho, моите съболезнования за колата, макар и някои да казват, че били купчина желязо колите, по принцип. Знам какво е да видиш собствената си кола, която малко или много си обичал на парчета :cry:
Най-важното е, че няма ранени и това, че имаш полезни изводи от случката. Такива "дребни" случки карат човек да преосмисли някой неща :yes:
Моята ис-ка беше ударена от един човек по подобен начин, но в стена. За съжаление не я писаха тоталка и така се наложи да я бракувам, защото ремонта щеше да ми излезе златен :!:

Малко да те раведря :bchug: Може пък да е било преломен момент или знак от съдбата, че "тия коли" не са за теб :dunno: :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от BadAngel » 09 Яну 2011, 21:36

неприятна история, мръзнене, разправий, за съжаление реални неща от живота :(

колкото до удара и щетите - колкото повече звезди и пишат на колата, толкова повече се разпарчадосва при удар, нали идеята е самата кола да поеме енергията от удара, а не ти да изхвърчиш през предното стъкло

според мен щетите ти не са толкова големи, защо не си оправиш колата и да си я караш, това разпродаване на части ще се проточи с години

малко е хлъзгав момента с чуждите номера, ако трябва да съм честен

според мен бакшиша трудно ще си вземе парите по гражданска отговорност, дано има каско

бтв доста хора си карат без книжки, не знам защо се очудваш

но предполагам, че нямаше да си по-спокоен, ако те беше ударил бакшиш с книжка :)
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 09 Яну 2011, 21:46

Acho, моите съболезнования за колата, макар и някои да казват, че били купчина желязо колите, по принцип. Знам какво е да видиш собствената си кола, която малко или много си обичал на парчета :cry:

Много си обичах колата , наистина ми мъка , че ще и вадя карантиите , но по-добре така , отколкото да дам последните си стотинки за да я вкарам в пътя и да ми се наложат 1000 лишения ... Като кажат колко дават , ще реша окончателно.
Малко да те раведря :bchug: Може пък да е било преломен момент или знак от съдбата, че "тия коли" не са за теб :dunno: :bchug:

доволен съм , че колата се оказа здрава - не съм доволен , че възглавниците не се отвориха - това обаче , не е по вина на колата , де .
И да ти кажа - тайно и не до там тайно , гледам едно черно Е46 323и :driving:
колкото до удара и щетите - колкото повече звезди и пишат на колата, толкова повече се разпарчадосва при удар, нали идеята е самата кола да поеме енергията от удара, а не ти да изхвърчиш през предното стъкло

само , че гредата на Магентиса се беше откъснала , а това не е нормално ...
според мен щетите ти не са толкова големи, защо не си оправиш колата и да си я караш, това разпродаване на части ще се проточи с години

след втория оглед ще се разбере . Иначе имам оферти вече за продаване в сегашното и състояние .
но предполагам, че нямаше да си по-спокоен, ако те беше ударил бакшиш с книжка :)

не , за това не съм го притискал да ми дава пари . Но да речеме , че вече като се кача в такси , ще си имам едно на ум. И да - вече не съм толкова спокоен , като трябва да викам такси .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от BadAngel » 09 Яну 2011, 21:52

acho.rs написа:
колкото до удара и щетите - колкото повече звезди и пишат на колата, толкова повече се разпарчадосва при удар, нали идеята е самата кола да поеме енергията от удара, а не ти да изхвърчиш през предното стъкло

само , че гредата на Магентиса се беше откъснала , а това не е нормално ...

еми, колата е била удряна преди, правена е некадърно и съвсем нормално няма нормалната якост на купето :) бакшишка работа :)
No bling at the Ring

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от driver69 » 09 Яну 2011, 21:54

Първоначално се очудих откога си станал гонкаджия, а то какво било...
Жалко за колата, още по-жалко е, че има хора, които си позволяват да карат и да застрашават чуждите животи с това, че нямат документ, удостоверяващ правоспособност(само някой да не ме контрира с това, че и аз карам).
Колега, ламарини се оправят, радвай се, че не си бил в деу или нещо от сорта. И дано платят добра сума.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от HackeD » 09 Яну 2011, 21:55

Тцттц лоша работа... :dunno: :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 09 Яну 2011, 22:14

Ryapoff написа:Първоначално се очудих откога си станал гонкаджия, а то какво било...
Жалко за колата, още по-жалко е, че има хора, които си позволяват да карат и да застрашават чуждите животи с това, че нямат документ, удостоверяващ правоспособност(само някой да не ме контрира с това, че и аз карам).
Колега, ламарини се оправят, радвай се, че не си бил в деу или нещо от сорта. И дано платят добра сума.

:yes: Пак казвам може и повечето вина да е у мене , не знае , но най-важното което се промени е желанието ми да си купувам малка градска кола - НИКОГА . Съжалявам , но ако кола , като Магентис (с 2,5 метра муцуна и 1600кг тегло) удари някоя малолитражка отстрани , не ми се мисли . . . Дори загледах едно Волво S60 (заради славата на Волво) , но едва ли ще взема нещо толкова пенсионерско :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Pisobella » 10 Яну 2011, 11:54

Волво са си готини коли :) Имаме една s40.. Не е звяр като БМВ-то, но все пак е хубава и сигурна кола.

Важното е, че в случая всички сте добре.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Делян » 10 Яну 2011, 19:12

Е жалко...
Преди години имах подобна ситуация, минавам на жълто, а отстрани ми връхлетя един, дето като видял 3..2..1..а булеварда празен(07:00 сутринта)..., е бях малък и наивен, та аз отнесох акта, само дето нямах и каско, та и едни арни пари за ремонт...
Има доста по-големи преебавки, тей че мисли позитивно, тъкмо според мен е повод най-после да подкараш БМВ :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 10 Яну 2011, 20:36

Продължава чакането за 2рия оглед от Армеец . За сега всичко е описано добре , има и интерес за колата да се продаде така ударена , та ако всичко се нареди - Е46 323и или Е39 523и (може и 28ци ако се намерят) :driving: Но 100% ще е БМВ , стига да се платят добре каското и да се намери търговия за колата :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Club BMW » 10 Яну 2011, 21:08

Доколкото схващам ситуацията ти си отнел предимство и си създал предпоставка за ПТП-то, но в последствие щом си разбрал, че другия управлява МПС-то без книжка на твое място бих си потърсил правата по съответния ред.
Мисля, че има някакъв проблем с регулиране на светофарната система там!

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook