Не може да се опише с думи...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: X6 G-Power

Не може да се опише с думи...

Мнение от VanKanDal_E36 » 29 Дек 2010, 20:47

Беше студено,пътя беше сух,изпръхнал...какво по - хубаво от това да налееш бензин в любимата кола и да се повозиш? Отидох да взема 1 авер,че му бях обещал да го повозя с красавицата. Преди да ида да го взема си отключих гаражеца,влязох си в колата,настаних се,запалих я....сякаш времето спря за момент и сякаш бяхме само аз и тя,сърце и двигател...седя и усещам как десният ми крак леко натиска най-десния педал...докато се усетя, вече я държах освободена от скорост на 2.5 оборота...Вкарах 1вата предавка,откирх возията с "Beamer,Benz or Bentley" и леко се изнизах от гаража. Докато отида до авера на няколко пъти си позволих да направя старт на светофари...сякаш след като направя "цедилката" на 2рата предавка и вкарам 3тата,сякаш се сърди,че не продължавам...шума на падащите обороти я издаде...Взех авера и отидохме да сипем бензин...докато се връщах от касата се загледах в "очите" й... "Знаеш как обичам..." - прошепнаха ми те... тръгнахме си от бензиностанцията и тръгнахме да се возим и колегата до мене ме попита "Е,добре де...вози хубаво,а дърпа ли?"...само го погледнах,усмихнах му се,но нищо не казах... (За колегите от Плевен ще кажа,че става дума за пътя към Балканстрой за към града и обратно.)

Започнахме да се спускаме по горепосоченият баир...освободих я от скорост..."Но...защооо?" - попита ме тя...направихме няколко "кръгчета" на 1 голям асфалтиран участък и решихме да се връщаме към града,да покараме градско...вече започна изкачването...тръгвнето по баира си беше нормално - 1,2,3,4 - с 60 км/ч,нормален разход...всичко точно... (нищо лично към феновете на Мазда) и по 1 време виждам в огледалото за задно виждане 1 Мазда,движеща се само в лявата лента...пред мен нямаше никой..."Сега трябва!" - изкрещя ми тя...точно преди да се изравним и само казах "Глей ся'! "...системата беше ясна-съединител -> 3та->газ...времето пак спря за миг...десният крак беше настъпил газта до край...120-130 км/ч,4та - 160,165 км/ч...вече нямаше никой зад мен...след като я освободих от скорост, тя ми благодари с доволното падане на обороти...Беше невероятно...не можеше да се опише с думи...

Поздрави! :driving:
Последна промяна VanKanDal_E36 на 12 Яну 2011, 17:54, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от txe » 02 Яну 2011, 16:08

Това карането на неутрална да не е някаква нова техника за майсторско шофиране?
пс. Не е лично, но недей показва страхотната история на някоя госпожа по български :)
what a helluva ride

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: X6 G-Power

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от VanKanDal_E36 » 02 Яну 2011, 20:32

:D хах,вече съм студент,но ще го имам предвид :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.08.2010

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от trance4life » 04 Яну 2011, 0:26

Добра история,нека другия път да е малко по дълга ;)
:)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от HackeD » 05 Яну 2011, 18:04

Историята е супер браво колега :) :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 7.03.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колъо
Мечтае да кара: Е46 М3 CSL
Детайли за колата: lowrider

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от fozio » 09 Яну 2011, 2:15

Това пък да направиш ластик на изпреварваща кола при положоние че не се състезавате е много тъпа постъпка

Пс.Извинявай че съм толкова директен ,но това е мойто мнение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от Boyadjiev » 09 Яну 2011, 14:46

fozio написа:Това пък да направиш ластик на изпреварваща кола при положоние че не се състезавате е много тъпа постъпка

Пс.Извинявай че съм толкова директен ,но това е мойто мнение

+1
Аз съм на същото мнение.
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от Kroki » 09 Яну 2011, 23:21

Супер браво за чуството! Тоя път не е ли с много дупки имам впредвид пътя от бензиностанцията долу? Или ти говориш за главния път дето е към Гривица?
пс: С какъв двигател си? И какъв цвят ти е колата?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.10.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M3 Turbo

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от martino » 11 Яну 2011, 20:52

Много хубава история и добре написана! Хареса ми! :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от CuMo » 11 Яну 2011, 22:43

Има потенциал!
Браво!

Само оправи това:

".десният крак беше настъпил крака на газта до край"
:smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от delas_328 » 17 Яну 2011, 21:58

Колега само така :yes:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2011, 23:20

fozio написа:Това пък да направиш ластик на изпреварваща кола при положоние че не се състезавате е много тъпа постъпка

Пс.Извинявай че съм толкова директен ,но това е мойто мнение


Хм, зависи...
Има изключително нагли "шофьори" (досега само на голфаджии съм попадал), които при положение, че си караш в средната лента и лявата им е свободна, просто ти се лепват на половин метър, карат така 20-ина секунди зад теб и после рязко се изнасят в ляво (или в дясно, взависимост колко са нагли) и правят опит да изпреварят. По принцип съм изключително спокоен шофьор и не правя простотии, но в такива случаи направо откачам, нещо ми прещраква, и рацера остава неприятно изненадан. Не знам защо го правят :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 7.03.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колъо
Мечтае да кара: Е46 М3 CSL
Детайли за колата: lowrider

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от fozio » 18 Яну 2011, 1:25

Nickelback написа:
fozio написа:Това пък да направиш ластик на изпреварваща кола при положоние че не се състезавате е много тъпа постъпка

Пс.Извинявай че съм толкова директен ,но това е мойто мнение


Хм, зависи...
Има изключително нагли "шофьори" (досега само на голфаджии съм попадал), които при положение, че си караш в средната лента и лявата им е свободна, просто ти се лепват на половин метър, карат така 20-ина секунди зад теб и после рязко се изнасят в ляво (или в дясно, взависимост колко са нагли) и правят опит да изпреварят. По принцип съм изключително спокоен шофьор и не правя простотии, но в такива случаи направо откачам, нещо ми прещраква, и рацера остава неприятно изненадан. Не знам защо го правят :dunno:



Разни шофъори , разни идеали дет се вика прав си и ти колега , трябва добре да прецениш ситуацията за да направиш нещо такова особенно ако този който иска да те изпреварва кара в насрещното ,но почваме да се отклоняваме от темата и само а...ме в темата на колегата извинявам се за което :bchug: :bchug: :bchug:

Поздрави от Пловдив
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.02.2011
Местоположение: Долна Баня
Пол: Мъж
Кара: E36 320 VANUS

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от dileata2 » 09 Фев 2011, 16:40

добра история и аз сам го пробвал веднаж двапати но както каза колегата по горе глупаво е да го правиш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Не може да се опише с думи...

Мнение от Dirty M5 driveR » 10 Мар 2011, 16:55

Хубава е историйката. Но ако мога да си позволя да ти дам един-два съвета. Такова нещо като каране на свободна не съществува никъде. Скоростната кутия е за това - колата да е на скорост, когато се движи. Неутрална - на място ;) Едно, че като намаляш не ползваш моторната спирачка, която смея да твърдя е доста ефективна, и друго че когато си на скорост, контрола върху движението на автомобила е по-голям. Този начин на шофиране е възможно най-правилния, и го препоръчвам не само на теб, а и на всички колеги. За изпреварването то даже и в закона го пише (не че някой спазва закона на 100%, но има клаузи, които са измислени като хората, и според мен са правилни) - недей да затрудняваш по какъвто и да е начин маневрата на изпреварващия те. Пусни го напред, после ако решиш издухай го. Нека е в рамките на културното и разумното, а не както каза един колега по-горе - да ти се наврат на 2м зад теб, и после да ти правят ластици. Не се знае в каква ситуация може да попаднеш, и едно такова поведение може да ти изиграе лоша шега (да не дава господ, но всичко се случва). Пак казвам - това са само съвети, не ти държа сметка как шофираш, то си е твоя работа. Ако решиш да ме послушаш ще се радвам (ще се убедиш, че съм прав), ако не - уважавам решението ти :) Поздрави и още много страхотни истории :)

ПП: Сподели каква е машината :driving:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook