Карък

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: Е30 М3

Карък

Мнение от longboy » 17 Ное 2010, 12:09

Такаааа.... Лято, време горещо с един приятел се разхождаме в неговото Е46 330d. Звук - много як, особено като надуе охлювчето. Визия - перфектна. Решавам, че и аз искам, ама нали съм максималист, трябва да е по-голямо, по-хубаво и всичко по. Финансови възможности - 8000 лв. Чудя се дали да е Е38 или Е39. Накрая след много ровене и преценки на + и - решавам да е 530d, комби, до 99г., с кожен салон, двузонов климатроник, ел.пакет, м-ков мултиволан, темпомат. Гледам в автомобилните сайтове - ТДСи колкото искаш, ама 530д много рядко и скъпи. Както и да е, решихме и тръгнахме към София. Аз от нетърпение нито ял, нито пил, нито спал. Набелязал съм няколко автокъщи от интернет и първо по тях ще обикаляме. Първа автокъща - много го хвалиха, ама се оказа, че всички стъкла са му от различна година. Втора автокъща - двигателя тресе, пука, пращи. Трета автокъща - светят му всички крушки - АБС, аирбегове, АСЦ. Четвърта автокъща - блока за управление на АБС отварян, залепен с червен силикон. И след обикаляне до обяд решихме да свършим неговата работа и да си ходим, обаче случайно мяркам по пътя, в малка автокъща, сребристата муцуна със синьо-бялата перка. Спираме, влизаме, малко разочарование - не е комби. Нищо, ще преживея загубата на малко място. Отварям вратата, кожен салон, с ел. управление на седалките. Обикаляме, въртим се, външни забележки няма. Ама няма и никъде табела, какъв е двигателя. Питаме момчето - 528i. Година? 1995г. Обаче, като влязох вътре, усетих привличане, не е като при другите в които сядах, Баварецът просто ми залепна. Та оттук нататък се започна, акомулаторът е изтощен, но със стартерен акомулатор запали от първия път. Гладък, мазен, шестцилиндров звук. Гали ухото. Човека каза, че акомулатора ще зареди, като поработи малко. Всички лампи изгаснаха, добре. Караме я малко, ама без номера, по тесните улички, държи се чудесно. Оправяме документите, колата е от първи собственик, 75 годишен, внос от Италия, със сервизна книжка, обслужвана допреди 3 години само в сервиз на БМВ. Сложен газов инжекцион BRC. Малко тропа отпред, като за биалетка, но за тези пари - толкова. И такааааа.... Пазарихме я, екотакса - плащам, ГО - плащам и тръгвам да заредя, че няма нито бензин, нито газ. Зареждам на запалена кола 50лв. бензин, пълня газ догоре и потеглям, ама на 50 м. от автокъщата - караулка. И педе..сът чака с готова палка (нали съм с транзитни номера). Маха, спирам, "Полицай еди кой си, документите за проверка". Аз , доволен, всичко ми е наред, подавам целия куп. "Бихте ли ме придружили до караулката?". Отварям вратата и се сещам че ако угася, няма да мога да запаля след това. Откачам единия ключ от връзката и я заключвам запалена. Влизам вътре, а оня вика:
- Сега ще ви напиша един акт, за това, че шофирате без ГО.
Аз, гладен, жаден, недоспал, му викам:
- Ами това синьото листче пред Вас не е ли ГО.
- Ти грамотен ли се ве момче?
- Да, защо?
- Ами щом ти казвам, значи нямаш ГО. Ела и чети. Тука пише че застраховката е сключена на 15.07.2010, а отдолу пише, че започва да важи от 00:00ч. на 16.07.2010. Това май не си го прочел?
Почвам да мисля. Акта ще е над 400лв. доколкото си спомням и май спират колата от движение, и му казвам:
- Добре де, не може ли да направим нещо по въпроса?
- Ами като не си чел, какво да направим? Освен ако не ми направиш едно неустоимо предложение. Да почвам ли да пиша?
- Ами 50лв.?
- Ооооо, братле, много си далеч от истината.
- 100?
- Абе знаеш ли че глобата ти ще е от 400 до 600 и ще ти спрем колата тука? На 200 лв. ще си стиснем ръцете.
Вадя аз и броя, давам му и той брои, и казва:
- Накъде си се запътил? Да се обадя на изхода да те пуснат, че като те видят с тези номера и ще те спрат.
- За Перник - му казвам.
- ОК, ще се обадя да не те спрат. Айде заминавай.
Излизам аз, обадих се на момчето дето беше с мен, и да отпрашваме към Сливен. Тръгваме, ама на Вакарел някакъв камион се обърнал на магистралата и задръстване и в трите ленти. И груба грешка - угасих колата. Ми сега? Има друга кола ама няма кабели. Спираме 1, 2, 3 никой няма кабели. Накрая той излезе през една отбивка, отиде, купи кабели, върна се, запалихме и през обиколния път тръгнахме. Както и да е, прибрах се, обслужих си я, както си трябва, маслото не беше сменяно от поне 30-40000 км. и сега си я карам щастлив. Ама на онзи синия 200 цирея на гъза му да излязат и по един на година да минава. Сигурно имат договорка с автокъщата. Много ме е яд като дам пари за нищо...
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Re: Карък

Мнение от Kregec » 17 Ное 2010, 16:00

Колега може да е пендел, гей, свиркаджия пишколапец ама ако не беше дал 200 щяха да са 400-600 и сега нямаше да си толкова щаслив и караш палавницата. Помисли над това един вид си минал тънко с много малки главоболия!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: Е30 М3

Re: Карък

Мнение от longboy » 17 Ное 2010, 18:27

Така е, колега. Абсолютно си прав. Аз по принцип така си говоря за тях. А иначе грешката си е изцяло моя, за това, че не съм погледнал от кога започва да важи застраховката. Аз за това съм си кръстил историята "Карък" :) .
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 3.01.2007
Пол: Мъж
Кара: шлеп

Re: Карък

Мнение от rottweiler » 17 Ное 2010, 20:08

колега, честит да ти е бавареца.
Но ми се струва странно за толкова обикаляне въобще да не е позаредила поне малко акумулатора + това че е бензинова.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: Е30 М3

Re: Карък

Мнение от longboy » 18 Ное 2010, 8:23

Мерси :bchug:
Акумулатора беше тотално умрял. Плюс това беше някаква измислена марка и беше 44Аh. Само можеше да се даде на контакт с него и да светнат слабо лампичките по таблото. Дори след като се прибрахме в Сливен не зареждаше, а като сложих новия, 88Ah, досега не съм имал проблеми, въпреки че съм забравял 1-2 пъти светлините включени по цял ден, докато съм на работа.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Re: Карък

Мнение от cucko » 18 Ное 2010, 9:01

Те 200-то левчета и акумулатора са ти най-малкия проблем!
Важното е че си улучил на читаво БМВ,останалото ти е дребен консуматив :yes:
И аз съм като теб,само че преди да я зема я пробвах даже без номерата,от там един връзкар я измъкна до КАТ, питаш ли за това какво щяха да ни правят :mrgreen:Накрая смених същия акумулатор с оригинален на БМВ 95 Ah :wave:
С две думи еднакво си намерихме любимата кола.....нека ни е карък :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Карък

Мнение от driver69 » 18 Ное 2010, 21:29

Колега, първо, честито ти БМВ!
Второ, на мен го направиха същия номер, взех кола от Плевен(бе Корса всъшност) и тръгваме към насам... Оп - малко след изхода от автокъщата(няк'во село беше, забравих) - полицаи. Бавареца е на метър и малко отпред, 'ма не - излезе и изчака да се приближим и ни спря. Със сигурност знаеше, че ше минем. 'Ма се мина той! :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Карък

Мнение от Мордехай » 19 Ное 2010, 13:15

Честито! От автокъщата са забравили да ти кажат само, че са отрязали едно дърво като са я изкарвали колата от двора на стареца, който даже е бил доктор.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: Е30 М3

Re: Карък

Мнение от longboy » 19 Ное 2010, 14:44

Ами не споря, може да си имат начини да преправят тези неща, ама видях копие документа му за самоличност, а също така и в сервизната книжка пише същото име като собственик, който е закупил колата 12.1995г.
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 8.05.2008
Местоположение: Русе

Re: Карък

Мнение от n.kostadinov » 19 Ное 2010, 21:16

колега честито за бавареца,сега като чета твоята история и се сещам за мой познат също като теб отиде в София за кола.Купил си човека една корсичка и на излизане малко след автокъщата патрулка,спират го го и сценария абсолютно същия и полицая му викал акта 500лв избирай да пиша ли или да си го разделим 250 за мен 250 за теб си ги спестяваш :bang:
хубаво е повечко хора да ги знаят тези работи за да се предпазят от такива евентуални набутвации.

п.п. до колкото знам аз акт за липса на ГО е от 100 до 500лв и при първо нарушение винаги глобата е някъде около минималното т.е. когато ни спрат ченгето които си искат винаги ни засилват
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Карък

Мнение от stefangt » 20 Ное 2010, 19:30

Е той акта си е около 100 150 лева,обаче след това спират колата от движение и следващата 3-цифрена сума е околко 500 500 лева :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: santa cruz de tenerife
Кара: Турбо малолитражки
Мечтае да кара: AC COBRA

Re: Карък

Мнение от vin_diesel » 20 Ное 2010, 22:07

Мордехай написа:Честито! От автокъщата са забравили да ти кажат само, че са отрязали едно дърво като са я изкарвали колата от двора на стареца, който даже е бил доктор.

Нищо лично но съм копувал и от доктори и от старци и от една бабичка дори на 82г и кола не палена от 2 години просто всичко е на късмет главата в торбата и квото му доиде ;)
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса. http://www.youtube.com/watch?v=V8mCgjbBPMk

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.08.2010

Re: Карък

Мнение от trance4life » 11 Яну 2011, 2:15

За това да си имаш едни белязани пари в джоба като ти поиска даваш после звъниш и диктуваш номерата на левчетата ;) и като ги намерят у чичко полицай става лошо за него,може би и за теб нз :paranoid:
:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Карък

Мнение от The Stig » 19 Яну 2011, 11:46

не си карък, а си жертва на законови недоразумения и липса на всякаква човечност. Дори и да искаш не можеш да си сключиш ГО от деня в който купуваш колата.. което си е нормално защото ще можеш да сключваш ГО след ПТП, например.
Но това би трябвало да е пшредвидено от закона и да е описано..
Полицая го е знае много добре и въпреки това е нагъл и доста алчен - 200лв :wtf: Иска толкова щото знае, че щом си зел кола имаш пари..

пп. на твое място не бих му дал толкова пари каквото ще да става, но все пак тъкмо си си купил колата и е разбираемо
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Карък

Мнение от acho.rs » 19 Яну 2011, 19:46

528i. Година? 1995г

КОлега , как Е39 '95та година ? И как го е карал 73 годишен старец и му е сложил газ ? Пожелавам ти много безаварийни километри , но мен ме съмнява газова 5ца да е на по-малко от 0.5 млн. км.
А това бегло подобие на полицай , което е искало 200 лева за гражданска :censored:

И кога ще спре шибаната практика "автотърговците" да продават акумулаторите на колите , отделно и колата без 2 кила бензин :ranting:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook