Мечтата на един 17 годишен младеж...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от Ivo_stz » 16 Ное 2010, 21:57

От сега искам да Ви кажа - на 17 съм и разказа , който написах за повечето от Вас ще е тъпня, но реших да го споделя тук.Действието се развива след няколко годинки...


Нощта тъкмо започваше , часът беше точно 21:00.Стоях на компа , четях БМВ форума и поредната тема за присадени мотори.По телевизията вървеше тъпо предаване, нормално за събота вечер.Изведнъж ми дойде идеята за найт райд или малко дрифт по улиците на квартала.Взех телефона и набрах Mariqn 200sx... Почаках доста , сигурно отново е с Таня или е в тоалетната.
-Ало , бате можеш ли да говориш?
-Да! Кажи кво има ?
-Ми нищо звъня да те питам имаш ли работа да изкараме колите малко да подгреем гумите ?
-Ммм батка след 20 минути ела пред нас.
С това разговора ни приключи.Вечерях набързо , взех ключовете за е36 цата и ето ме вече бях в гаража.И ето ме пред черното E36 coupe , с енджъл айс , м-ково окачване и style 24 джанти.Запалих го и чух умрелия звук от m42 то , дъртия 318is беше преживял доста за своите 130 000 км ( толкова са по километраж ) . Оставих двигателя да поработи за 5 минути , все пак щеше да има доста заварки.Изкарах колата от гаража и потеглих по слабо осветените квартални улички.Пътя до 28 ми блок ми беше до болка познат – ляв ,десен , ляв ,десен и ето ме там.Когато паркирах баварията пред блока инстинктивно я оставих да работи на място , стар навик останал ми от бащиното рено.
Белия 200СХ вече работеше , разбира се имаше и малко детонации , нормално за кола работеща на 2 бара.
-Е кво става ще тръгваме ли ?
-Да , само да минем през петрола за малко 96.
-Ок , ис-а е пълен до горе , аз няма да зареждам.
Ето че след 2 минути бяхме на петрола.Жената ни гледаше лошо , мислеше си какви ли са тези тъпанари...Мариян наля 20 литра и бяхме готови да потегляме.
Вече бяхме до Кауфланд , тръгнахме на пауър слайд или по-скоро той тръгна аз бях все още насран да натискам в завой.Гумите бяха студени , само пищяха без да пушат.Ето, че дойде и кръговото на кауфланд е изкарахме по едно кръгово на дрифт и след това продължихме към нас.Изравнихме колите и му казах батка полигона на тракииския.След 10 минути бяхме там от нисана дънеше low familia и от време на време do ya thang на Айс Кюб , а от бавареца се чуваше само рева на мотора.Просто защото бях продал радиото , за да купя нови задни гуми.На полигона се почувствах свободен , започнах да въртя и не след дълго задните галоши корморан си заминаха.Бях толкова улисан от въртенето , че дори се стреснах от пукането на гумите.
-Тъпо ! – казах си аз...
В този момент чух как мръсния гаррет гт48 започваше да надува, да надува 2-та бара , който му бяха зададени от ейпекс контролера.Ниссана се изгуби в облак от пушек примесен с миризмата на изгорели гуми.Не след дълго и 200SX-а унищожи гумите си.След като сменихме галошите , решихме да ядем.Часът беше около 10.Запътихме се към долно ОМВ.От ниссана отново се чуваше тежък рап , а от моя баварец просто звука на 4 цилиндровия двигател. Помислих си :
-Добро двигателче е било...Колко ли собственици е сменила колата? Колко ли различни хора са се возили в нея? Всеки с различни интереси, различни проблеми , различни виждания за живота и накрая да попадне в ръцете ми... В ръцете на един форумен рацер, на един 20 годишен младеж , за който живота се изразяваше в коли , в коли и пак в коли.Вече бяхме на ОМВ , вътре имаше 3 помпи – гъзарчета си викам аз , явно пурата отвън е тяхна.Седнахме на масата до прозореца , не защото нямаше други маси , а защото искахме да държим колите под око.Поръчахме сандвичите на ОМВ, дълги и вкусни , но един Бог знае от колко време са там. Не след дълго на паркинга спряха няколко хонди и опели.
- Хм! Калбира C20XE 150 коня с чип и генерация – 160. Ще ме насере.. – помислих си аз.
Хондичката беше 1.6 125 коня , позната и любима на хонаджиите.
-Тя е за мен , казах си отново на ум , без да зная за дръпката , която следва.
Изчаках японеца да се нахрани и излязохме отвън. А рацерите обсъждаха кой каква кола карал...
-Как сте момчета ? – започнах аз.
-Ъъъъ , добре!-отвърнаха ми с нисък и равномерен глас
Тъпанари , помислих си отново на ум...
-Вървят ли ви колите ?- попитах аз , гледайки към хондаджията.
-ХА ХА ! Ми вървят , ей ся насрах едно БМВ!- ми отвърна той.
-Аре да видим ги видим на новия път до кауфланд ъ ? – казах аз.
- Ми добре , аре !
След минута вече се движихме в кордон – хонда , опел , бмв и нисан.Когато пристигнахме на правата се зарадвах , че няма коли.Спрях бмвто до хондата като му казах , че искам роллинг старт , защото знаех , че тоя сивик тежи 2 пъти по-малко от германеца. Съгласи се японеца. Тръгнахме от кауфланд в посока три чучура юг...
Скоростта беше точно 60 км/ч , той натиска клаксона 3 поредни пъти и ето че дръпката започна.Бях на 2 ра , разбира се последва заварка , като за части от секундата успях да погледа оборотомера – 5800,5900,6000,6100,6200 тататататаат и дойде ред на 3 та. В този момент чух как тайното оръжие на хондата се събуди. Шибан витек , помислих си отново аз.В този момент се молех само yacco –то да си вършеше работата както трябва – а именно да смазва добре дъртия мотор , който всъщност ми беше набор.Ето че гонката приключи , хондата падна , но с малко.Рацерите , които дойдоха от нищото , си тръгнаха от нищото.Мариян ме настигна и каза, че се прибира.Реших да последвам примера му – часът беше около 23 , а аз вече бях уморен. Прибрах бавареца в гаража , ала моторът работеше на празен ход.Ударих прекъсвач 2 пъти в знак за благодарност към работата му към мен.Изгасих двигателя , заключих вратата на гаража и се прибрах вкъщи.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 5.04.2010
Местоположение: Софиата
Пол: Мъж
Кара: Смело и безотговорно

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от Lil@vi@ S@ncho » 16 Ное 2010, 23:07

малко рано ти бие татата-то, чипни го ше го бие след 7, в моментния разход :mhihi:
ИзображениеИзображение
BMW E36 EVO M3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от djkita » 16 Ное 2010, 23:48

Ударих прекъсвач 2 пъти в знак за благодарност към работата му към мен

М42-то едва ли си е помислило, че му благодариш :ok: :ok: :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от cucko » 16 Ное 2010, 23:54

тататататаат :mhihi:
Ма как ги предвиждаш тези истории...те писателите пишат за миналото,ти за бъдещето... :D

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от Zagy » 17 Ное 2010, 9:06

Споко бе, човека се подготвя за сефтето ;)

Не е лошо разказчето, колега :yes:
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 1.07.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от ///Jonny » 17 Ное 2010, 11:14

Интересна е :)
Mariyan Tashev Aerial Productions

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от kiko » 17 Ное 2010, 11:22

djkita написа:
Ударих прекъсвач 2 пъти в знак за благодарност към работата му към мен

М42-то едва ли си е помислило, че му благодариш :ok: :ok: :ok:

:mhihi: тва ме разби

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: 0ut there
Пол: Мъж

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от desert_eagle. » 18 Ное 2010, 17:53

хьехе.. басси цирка :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 6.11.2002
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от ФЕРАРИСТ » 19 Ное 2010, 17:25

Баси, ако си на 17 предполагам с нетърпение чакаш да вземеш книжка, нали??????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от kdl » 21 Ное 2010, 2:14

Просто защото бях продал радиото , за да купя нови задни гуми.
Това е виц :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: M20-ката да откача
Мечтае да кара: Е34-М20Б25
Детайли за колата: Бяло,спретнато е34.

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от BmWpOwEr83 » 21 Ное 2010, 14:42

Колега,евала разказа много ми хареса.И аз точно като теб съм на 17,с нетърпение чакам да взема книжка и всяка вечер си мечтая и с нетърпение чакам да дойде времето когато и аз ще правя това което ти си описал в твоя разказ. :bchug:
I LOVE BMW

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 16.06.2009
Местоположение: sofia
Кара: е30 335

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от gopeto » 25 Ное 2010, 0:40

Супер разказ браво :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от raduslaf » 25 Ное 2010, 10:13

Не е лошо разкачето.Не че съм някъв криворазбран моралист, ма не ме кефи много, че на 17 момчетата нямат търпение да вземат книжки, за да правят гонки по улиците :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от kdl » 25 Ное 2010, 12:41

Нищо... първата мантинела или тротоар странично със задните гуми действат доста опресняващо. После по-умните виждат, че не е евтино да го оправиш и почват ред сълзи, ред сополи и много рейсънг на маса.

Това е като:
Националният отбор по футбол победи Бразилия след оспорван двубой. Веднага след брифинга, националите оставиха Плейстейшъните и отидоха да пият по едно ;)


Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 6.10.2010
Пол: Мъж

Re: Мечтата на един 17 годишен младеж...

Мнение от Racer Mani@k » 25 Ное 2010, 22:17

За 17те си прав, но всички сме минали оттам да нямаме търпение Браво :yes:
Кацнал на едно Дърво

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook