Най-ужасната катастрофа на която сме били свидетели

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Най-ужасната катастрофа на която сме били свидетели

Мнение от LuBo1 » 01 Апр 2003, 9:55

или участници


П.С всеки да разкаже за своя инцидент с кола :!:
ИзображениеИзображение

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Мнение от Един » 01 Апр 2003, 11:28

Като свидетел:
Магистрала "Хемус" на един от мостовете между тунелите. ТИР заорал в мантинелата, плътно до него още един ТИР. Реших че единия се е забил в другия и го е натресъл в мантинелата. Впоследствие от новините по ТВ разбрах че между тях е имало и лек автомобил...

Като участник:
Не мога да се опхваля с кой-знае какво - Между Бяла (русенско) и Попово при опит за изпреварване на ГАЗ-ка без да погледна в огледалото се натресох в Мерцедес 1844, който в същото време изпреварваше мен. Това ми е единствения удар.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 01 Апр 2003, 11:47

Беше 03.09.2001 24:00 часа без 2-3 минути,на околовръстния път,
м/у отбивката за Горна баня и светофара на
точно срещу автокъща "ЛЮБО КАР".
Та значи,карам си аз с Голфа,пълен с мин. вода от Горна баня,леко
вали и няма никакво движение и в двете посоки.Само аз и далече отпред идва една кола срещу мен.За никаде не бързаме с жената,слу-
шаме си музика абе идилия. Поглеждам към "джаза"/сд-то/да сменя
песента и ......
когато поглеждам пак напред :shock: :shock: :shock: ФАРОВЕ В
МОЕТО ПЛАТНО НА 6-7 МЕТРА и БУУУУУМ
Добре че бяхме с колани /точно имаше кампания/! От голфа едвам из-
лезнахме беше смазан и шибедаха даже,не е за описване,просто як
касмет имаме че сме живи и здрави :bchug:
Какво се случи? Някво е***о ченге, пияно като казак ,с волвото си
изкача от една пряка и си върти обратен на околовръстния път ,
удря колата която идваше отсреща и я вкарва в насрсщното в нас :bang: Той беше с Мазда 626 97г с еарбек Ченгето го отърваха :maad:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

ludo mlado

Мнение от bip » 01 Апр 2003, 12:25

3 месеца след като взех книжка се качих на един бус не много правомерно в едно не особено трезво състояние - да не кажа - състояние без задръжки -
пуснах си Therapy и тръгнах да се возя. 5 годишен WV Transporter <-[filma :lol: ]
беше м/у троян и 4ифлика -
там има много завои и други - но на завоите внимавах :lol:
много стабилна кола ми се видя WV-то...
оба4е на един прав у4астък ми се е вклю4ил screensaver-a -
когато се осъзнах бях излязъл от пътя и преди да успея да натисна спира4ката се ударих 4елно в един стълб.
няма спира4ен път. успях само да си вдигна ръката да се предпазя. стълба беше от средно големите бетонни стълбове с арматура вътре.
не изхвър4ах заради големия геврек. скоростта ми е била към 80.
буса откъсна стълба и го повле4е още 4 метра на покрив под 45%.
касетофона беше изхвръкнал. запалих и опитах да дам на заден щото мотора му е отзад ама не стана :wink:
спря тока на 3 села (слепени са там)
кофти - взеха ми книжката за година и половина.

:roll:
~karmapa chenno~

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

Мнение от Alpina » 01 Апр 2003, 13:21

Айде, като ша са хвалим...

Моя: Досега все съм успявал да избегна удар, освен веднъж: 2 месеца, след като си купих баварката реших да си направя пълно Автокаско. Доде брокера - казва - ОК , хайде сега да я снимат и маркират и си готов. - Къде отиваме? - На бул.България в КепитълМарк.
Аз бях в Младост и реших да мина по околовръстното. Забравих да кажа, че беше началото на февруари и същия ден заваля сняг. Та карам си бавничко с 20-30 км/ч в колоната по околовръстното (кво да се прави - трафик) и изведнъж пред мен един джип спря. Ами това беше. Аз колкото и да се старах да спря отидох направо в него. От там изкочи Бичето - мисля си - "Айде, сега пък ще ме бият." А онзи погледна, че на джипа му няма нищо и си продължи. А аз останах с намачкан преден капак и счупени решетки. И така ме снимаха за застраховката. Тъпо.

А иначе други катастрофи и то ужасни много съм виждал, не мога да кажа коя е била най-страшната. Често журналистите преувеличават. В Пловдив един приятел , неговата невеста и баща й бяха в нов Форд Мондео и една лада ги удари челно със 80-90 км/ч. На форда му изкочиха всички възглавници, и хората що годе добре се разминаха , но шофьорът на ладата почина на место. На следващия ден какво ли не четохме - "3 трупа в кървава катастрофа!" или "... недалече от автомобила се виждат разпилени късове месо от шофьора на ладата..."

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Мнение от LuBo1 » 01 Апр 2003, 20:54

момчета даваите плашете ме 4е от неска имам книжка и вече ме блуснаха ,една лада ми се качи на задната броня :roll: мн кофти на оня му се вдлъбна калника а на Астрата само и се ожули леко бронята :D даваите плашете ме
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 24.02.2003
Местоположение: Sofia, BG

Мнение от Pepsun » 02 Апр 2003, 20:50

Dosega samo dva puti sum uspiaval da se tresna:

1. Na bul. Dondukov v Sofia - zadrustvane, az krotko si 4akam da trugne kolonata. V tov avreme ot diasnata sedalka, maika mi trie sol na glavata - ne6to za studentstvaneto be6e.
Ta trugva kolata pred men, trugvam i az(bez neobhodimata distanzia), kolata pred men spira, az ne. BUM, Okaza se, 4e sum uzelil tegli4a na prednoto MPS - samo si ogunah nomera.
2. Pred edin restorant - parkiram na zaden mejdu edna 4isto nova S-klasa i edna 5-iza. Suotvetno gledam v liavoto ogleadalo, za da ne prasna 5-izata, gledam v diasnoto zaradi MB-to, liavo-diasno, liavo-diasno i TRIAS!!!

EDINSTVENIA STULB NA ZELIA PARKING!!!!!!
RESTORANTUT SE KAZVA KU6TATA S 4ASOVNIKA,AKO IMATE PUT, HVURLETE EDNO OKO. Edin edinstven...

No o6te si sedi :)

Predlagam za nova tema ne6to kato nai-sme6na katastrofa (ako moje da ima takova ne6to).

Otpraviam spezialen apel kum Landshark da razkaje, kak si e gonil ladata edna zima. Ili kak Ati razdrusal niakakvi polizai

Burzai bavno, no ne zabraviai nakude si trugnal, za6toto, ako ne znae6 kude otiva6, moje da stigne6 niakude drugade.
Pepsun
"По-добре богат и красив, отколкото грозен и беден!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 02 Апр 2003, 22:20

на мене най-тежката ми катастрофа беше с една Хонда Прелюд, която имах и беше пред разпадане. Та карам си аз по един булевард в Торонто, 3 платна на долу и 2 на горе. аз съм на долу. Преближавам сфетофар, светва жълто и аз леко минавам в краина лява лента да видя дали отсреща някои терикат няма да реши да прави ляв завои пред мене. Минах в ляво че имаше един ван спрял на сфетофара....Та от този ван не аз го видях оня ни тои мене.....

Тамън се връщам в средната лента и минавам по крау спрялиа ван и виздам на 3 метра друг ван да прави ляв завои......естесвено челен удар....в краина даясна имаше спрял камион...прецених че по добре във вана и без това тои е виновен.
Размазахме се зверски...аз добре че бях с едно голямо зимно яке освен с колана които ми се отпечата като синина, иначе сигурно нямаше да пиша я момента..скоростта на удара беше около 80км/ч.

Естествено от Хондата нищо не ставаше вече и понеже аз не бях виновен ми изплатиха цялата....с парите от Хонда-та си взех БМВ-то :D

Това се случи точно на 3-март....полицая които доиде беше турцин и имаше БГ-ско гадже....та си затвори очите че аз съм бил с превишена скорост и даже ме закара до нас. Най-странното от цялата история беше че предешния ден така и се бях заканил на тая хонда че си викам че утре наи добре да я размаза и да си взема парите....то така си и стана :shock:

Иначе за най-тъпа катострофа: :oops: Карам си аз посока София на връщане от морето с моята Фиеста която карам в БГ. Тамън на влизане в Аитос точно до табелката имаше куки, иначе яко задрастване и ограмна колона...карам си аз с около 20км/ч точно подминаваме куките и ехидно им се усмихваме тамън 5 човека от моята кола......Чувам вик....."името си", гледам на пред и пред мен една бяла с-класа набила спирачките..... :shock: естествено аз си счупих фаровете и наи вече хологените за които ме е много яд :evil: а на оня му вкарах брояната навътре.
Слезат двама....около 45-50годишни по онези долни гащи от времето на дядо ми иначе голи...КАКВИ бяха тиа бедна ви е фантазията...Аз си викам е сега ще се мре....тоя които слезна от страната на пътника слиза с един сатър и вика: Ша те колям :shock: Аз му викам добре :( и се подготвям за бягане.....въобще забравих че до нас са полицаите. Добре че бяха куките че оная сугурно верно щеше да ме заколя :cry:
Местиме се нея до бензиностанцията на петрол която беше 60метра по надолу, там се пишат акт-товете а оня не спира да ми говори с бавен и спокоен тон....Аз знам че от застраховката няма да ми платът всичко за тая стара С-класа (87година, маи беше) и ще идвам до София да си взема парите...искаше да му дам пари на място....Разправя ми ако доида до София и ми се криеш ша те откриа и ша ти зема нещо Крак Ръка :shock: Аз само спокоино се съгласявах с него, и си виках на акъла ебре ти ела в София и ще те водя на разходка из Витоша, дали и селянина прост....та това беше....имам даже и снимки ама маи не са при мене да ги постна да ги видите и да се посмеете....въпреки че тогава с тия селяни въобще не ми беше до смях.
Изображение

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 02 Апр 2003, 23:34

Най-гадната ми катастрофа беше с един приятел (той караше). Преди 4 години зимата бяхме на рожден ден в Младост1 и след добро почерпване решихме да се повъртиме с неговата Опел Корса по малките улички. След 20-на минути въртене девойката която беше с нас в колата реши да се пошегува с моя приятел, че много бавно карал а на него толкова му трябваше.От там излизаме на пътя които е успореден на Цариградско (пада се от спирката на Окръжна болница като се продължи и се стига до Шел посока другите Младости) и там газ на снега, стигнахме някъде до към 100км/ч и бяхме почти стигнали Шел-а когато моя приятел изгуби контрол тотално и скочи на спирачката (сещате се колко е намалила колата на сняг), от там се нацепихме челно в началото на мантинелата която разделя пътя на две. Събрахме я към 3 метра поне, аз изкарах предния прозорец със глава (бях без колан) моя приятел изкърти цялото табло от натиска, а "умната" девойка незнайно как се озова в моите крака от задната седалка как е прелетяла незнам. Слава богу разминахме се само с уплах и малко кръв по главите. Е колко е била малко кръвта незнам, защото като влязъх в Шел да помоля да се обадя по телефона на касиерката и прилоша и за малко да припадне.

Най-смешната катастрофа която съм правил е на бул. Опълченка посока Ц.Гара веднага след бул. Сливница на нанагорнището бях с около 50км/ч и не видях, че пред мен колите спират :D Нацепих един Форд Орион и той от своя страна едно Тико.Комичното в цялата ситуация е, че аз се бях загледал в касетофона си а всичките ми приятели до ден днешен ме бъзикат, че съм гледал в краката на момичето което возих. :wink:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Мнение от Osmicata » 03 Апр 2003, 2:04

мойта най страшна катастрофа е слажа богу доста смешна но смешната ми :-) .. Значи това беше някаде средата на 80тте бащта ми тогава имаше Трабант! йака машина, караме цялото семейство по посока горна баня и сме на края на магистралката при блв. България. Та, колата такмо се вливаше във двупосочния пат когато спукахме гума скорост около 80. Трабантелата полудя ви казвам завартя се като луда но не успя да се обарне и спря странично в насрещното платно. В тоя момент видяхме как един камион наби спирачки отсреща! направо не разбрахме какво стана, толкова бързо беше всичко. ако беше пет метра напред сигурно немаше да си пишем сега. а смешната е направо безумно тъпа - бяхме на купон в дипломатическия блок на плиска и аз бях паркирал Реното (Шамад) тогава до блока на около метар-два разстояние. Та след купона аз бях пиинал малко и влизам, изключвам от скорост и таман да запаля и нещо яко ме удари по главата! отначало помислих че някой се е натресал в мен, погледнах - никой не се е натресал а просто имало наклон и колата се блъснала в блока! ебати колко майтапи отнесох след това ... :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 396
Регистриран на: 23.10.2002
Местоположение: Samokov
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от BMW323i » 10 Апр 2003, 9:33

Мен ме удариха вчера и то БМВ като моито сега съм със счупен мигач :( и стана доста тъпо оня даде назад и право в мен а ме видя че съм зад него :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 23.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Godsmack » 10 Апр 2003, 13:25

Аз за щастие не съм ставал свидетел на страшни катастрофи, иначе аз преживях нещо, но не толкова страшно. 6 ноември миналата година връщам се аз от Буги бара по Шипченски проход и тръгвам от светофара на крастовището със ул. Слатинска та значи на 50-100м от светофара има островче, което рзделя шосето от трамвайните линий, а островчето необозначено със знаци, а и един стълб с ел.табло също необозначен. Ами ще кажа, че сега и двете са обозначени с гоооолеми знаци, а стълбчето е чисто ново, след като падна в неравен бой с моята кола. Абе то и колата не беше никак добре стълба се беше обелязал в предницата като в пластелин. Толкова я беше вдлъбнал, че двата предни фара се гледаха един друг. Обаче на мен ми нямаше нищо носех колан и не бях пил нищо. Ама тя колата и застраховка нямаше, та и да си бях пил май нищо нямаше да се промени.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 10 Апр 2003, 14:01

Godsmack написа:Аз за щастие не съм ставал свидетел на страшни катастрофи, иначе аз преживях нещо, но не толкова страшно. 6 ноември миналата година връщам се аз от Буги бара по Шипченски проход и тръгвам от светофара на крастовището със ул. Слатинска та значи на 50-100м от светофара има островче, което рзделя шосето от трамвайните линий, а островчето необозначено със знаци, а и един стълб с ел.табло също необозначен. Ами ще кажа, че сега и двете са обозначени с гоооолеми знаци, а стълбчето е чисто ново, след като падна в неравен бой с моята кола. Абе то и колата не беше никак добре стълба се беше обелязал в предницата като в пластелин. Толкова я беше вдлъбнал, че двата предни фара се гледаха един друг. Обаче на мен ми нямаше нищо носех колан и не бях пил нищо. Ама тя колата и застраховка нямаше, та и да си бях пил май нищо нямаше да се промени.


Района го познавам добре. ДО СЕГА се чудех кой се нацепи там - сега вече знам :wink:
Преди време един Форд ХР3И се беше нацели доста кофти там като се заиграл да до надлеза на влака преди бензиностанцията на Лукойл кадето я направиха там.
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.04.2003
Местоположение: София

Мнение от Resurrector » 11 Апр 2003, 9:28

Godsmack написа:Аз за щастие не съм ставал свидетел на страшни катастрофи, иначе аз преживях нещо, но не толкова страшно. 6 ноември миналата година връщам се аз от Буги бара по Шипченски проход и тръгвам от светофара на крастовището със ул. Слатинска та значи на 50-100м от светофара има островче, което рзделя шосето от трамвайните линий, а островчето необозначено със знаци, а и един стълб с ел.табло също необозначен. Ами ще кажа, че сега и двете са обозначени с гоооолеми знаци, а стълбчето е чисто ново, след като падна в неравен бой с моята кола. Абе то и колата не беше никак добре стълба се беше обелязал в предницата като в пластелин. Толкова я беше вдлъбнал, че двата предни фара се гледаха един друг. Обаче на мен ми нямаше нищо носех колан и не бях пил нищо. Ама тя колата и застраховка нямаше, та и да си бях пил май нищо нямаше да се промени.


Като цяло съм забелязал, че на подтискащо много места, подобни на въпросното островче, няма никакви обозначителни знаци. Ужасно е, особено вечер. :( Аз няколко пъти се качвах в/у такива острови, за щастие без последствия.
Между другото, мисля, че си в правото си да съдиш общината за щетите. Тия нещастници трябва да си научат урока.
Я вышел им наперерез!

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook