До Нюрнберг и назад

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

До Нюрнберг и назад

Мнение от CuMo » 29 Окт 2010, 0:02

Обещах си на мене си, обещах и на Вальо, че кат си доа, ше напиша един фотопис за Немция. Нали, Чернокрилия нема да е сам в излагацията от Египет...

Неска не съм си зел нищо за пиене, така че за да ми върви приказката, краднах малко Джи Би от т'ва на съквартиранта, той си го къта в камерата на хладилника ама ше ме оправдае, щото снощи аз му мих чиниите... нали...

Са... фотоапарата не го зех по обясними причини. Отдавна съм я чел темата "Компактен срещу дизелар" и не ми се мъкнеше желязото, при все че се знаеше, че няма да имам време да ходя да снимам за кеф, а ще е само между другото.

За какво ходих ли? Епа да се изложим... и то... верно се изложихмЕ истински, ама за това - малко по-късно....

Та, както писах преди време, целта беше http://www.chillventa.de - изложение за хладилна техника, което се провежда май ежегодно, а таз година се случва да е в Нюрнберг.

Я сум байър и ме пратиха да куп'вам разни неща за фирмата. Бех също така и по организацията на излагането - да извършвам и жестомимичен превод от български на английско-немски с много Ъ-ъ-ъ-кания и заичания. Освен т'ва носех и GPS-a, да го тура у п**** му материна и на него, задето ни обърка в Белград, и то в час пик. По табела да си бехме карали, немаше се объркаме толкова...

Фотописа...

То от България нямам снимки, щот ние си я знаем, плюс т'ва трябваше на наша територия само аз да карам заради пълномощното на колата, ама да бъдем напълно откровенни преебаването започна именно по нашенски...


Колата (VW Sharan TD) беше под наем и струваше 90лв на ден, обаче тая фирма рентакар дето я нацели колегата от логистиката, заслужават да се таковат по всички дупки ежедневно с елементарните си измекярски номера. Първо, че нямаше пожарогасител и аптечка, още като дойде и второ, че като потеглих се разбра, че дърпа в дясно и двигателя тресе мощно на втора. Явно е имала некой тампон не в час и мята от реактивния момент.... A върха на кеф-а беше когато позагря... Спирам аз на едно кръстовище на Сливница, некъв облак син дим ни обгръща отвсякъде. Оглеждам се да видя кой пуши така грозно и к'во да видя... Това сме ние!

Звъня на Сашо, Сашо от рентакара:

- Саше, тая кола мята и пуши, к'во прайме?
- Карай спокойно, то е от кофти нафта, като заредиш в чужбина, сичко че бъде наред.

Имам ли избор? ТръгнАли сме след 5 часово чакане да ми донесат хиляда евро командировъчни, па изложението е след 4 дена, нема връщане назад, щанд трябва да се сглобява, сумати работи да се наредят. Цял тир стока сме пратили вече в Германия... ебало си майката...

Още на калотина ме гледАха странно тия от митницата с тоя пушиляк, но като видяха че имам зелена карта за шаран, ме пуснаха да мина.
Зех там некви динари от менячницата, ако закъсам за нафта у Сърбия и газ...

Карах до Белград с iGo-то, обаче пусти сърби, к'во напраИха, като влезеш у града, GPS-а губи картата и нема ориентация, братче. ВкарА ни под един мост, вика тука завий у десно, завий у лево и бам в час пик някъде напреко на цялата дестинация.

Цял час въртяхме докато се измъкнем и GPS-а повече не го пуснАх чак до Германия. То като влезеш вече в Унгария, табели много, тъп да си, сляп да си, па ше намериш пътя за Германия....

Т'ва с винетките - досадна работа. Супурнайсе пъти спираш да плащаш на будки в Сърбия. Веднъж 3,50 евра, втори път - 7,50 и трети път - 2,50. На връщане пак така, ама в обратен ред.
Като цяло в Сърбия за Унгария има един, два кофти участъка от пътя - около БеОград и къде Суботица. Ремонтират нещо, явно още вадят бомби от войната и пътят е леш - няма маркировка, сливат платната, също като у нас...

В Унгария вече нещата стават цивилизовани, ма още на границата едно младо митничарче забелеза пушека, затуля си носа и подава с отвращение международните паспорти.... Казах ли рентакара да си бъркат по дупките с липсващите пожарогасители?

Тия маджари са ебати извратеняците. На винетката си казват Матрица. А самата Матрица ти я дават на хартийка. Моеш да си купиш винетка директно и за Австрия още на унгарската граница със Сърбия, за 10 евро. Ко му плащаш.
До тука вече бяха ми заминали към 35 евро за винетки.

Обаче! Файда от винетките има, щото... едни членове на екипа, пътуващ с друга кола, пропуснаха да земат за Австрия и изгореха със 150 евро. Мръсните австрийци наблюдават магистралите с Лазар. И Лазар ако види, че немаш лепнат стикер на предния джам, те спира и те глобява на място....нема мърдане.

Австрия....Electronic Arts.....Need 4 Speed.... едни тунели... грозна работа....

Изображение

Изображение

И така - цела нощ, 4 разпръсквача и ГНП, от дизела фащаш тремор на бъбреците и ти се иска да пикаеш, да пикаеш, да пикаеш на тоа дето ти я даде тая кола....
Щот нафта зареждах и в Сърбия и в Германия и в Унгария, ма т'ва пушене не се опрай до последно.... А там на запад за такива работи глобяват и нема кой да ти ги плаща тия нерви дето ги трупах по кръстовищата в Нюрнберг....дали нема да дойде Хер Флик от Гестапо и да почука въпросително с бастуна по генерацията....


Ранна сутрин некъде край магистралата в Югоизточна Германия...

Изображение

Германеца е направил места за пиш-пуш паузи, акане, къпане, бръснене и основни ремонти. Да мое тираджиите да не се мъчат да плюскат на капак зад калника на влекача, а да мое като бели хора с мустаци, да седнат на пейка и да си нарежат свин.... такова овнешкото да кажа...

Изображение

Не можахме да намерим хотела от първия път... кой да знае, че регенсбургер щрасе има номер 39 и в центъра и в краен квартал. Ония от колата викат: GPS-a ти е ебан, нема да го гледаме, виж как ни обърка в српско! Ше караме по карта. На ти карта! Тринайсе лева.... аллах да ги помилва всички натурални шваби...бахти златната карта.

Бахти и мизерния хотел, бахти и мизерните таратайки дето спират отпред...

Изображение

И стаята - неква мизерна и тясна.... като за 110лв/вечер. Тука спиме за половината пари в Бистра и Галина, дето е много по-така като стаи...

Изображение

Турили ми бонбонче на възглавницата, да си подсладя и да си измият ръцете, след като видя, че в банята нема сапун да се изкъпя.... Ма аз си носим сапун, щото оня с Джи Би-то работи за унилевер и внася разни Дове-та за без пари. Само четка за зъби и паста си купих. Цените като в нашенско, че и по-ниски... На германеца му идва почти без пари да пазарува в тамошното ALDI...

А още на втората сутрин отварям широко джама на стаята, дето гледа към вътрешния двор... т'ва в 6:30... и гледам две огромни очи, и после скивам неква дълга черна козина, очите ме гледат от 50 санти, а главата стига до перваза. Ма беше хрисим, сто килограмов пес.... Просто по-лесно се изходих....

Да караш в Нюрнберг е като да разцъкваш комикси. Всичко е илюстровано, дори ме мързи да го описвам. Лента за наляво, лента за надясно. Що няма кой да краде парите за пътна инфраструктура - идея си нямам. Сигурно и пожарогасители си носят в колите...


Изображение

Изображение

И магистралите - магистрали...

Изображение



Обаче пък сутрин рано има задръствания по тех...

Изображение


А, най-вероятно Бойко им е правил метрото преди време, щото нямаше никви забележки...

Изображение

Иначе ако сравним Орландовци и техните квартали, не моат да ни стъпят на малкия пръст....

Изображение


А ние все така си пушим ли пушим...

Изображение

Не можах да намеря немеца дето я кара тая кола, иначе щех да му предложа да си напраим един ластик по мюнхенер щрасе... аз в неговата, той в моята, да види как се реже тяхна техника, поддържана у нашенско...

Изображение

Поне успях да им видя парка за бързо.... Лошото е, че немат скара-бира. Само некви млади семейства с деца и пенсионери джиткат в работен ден и хранят патките. И цигари не пушат...

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Тука успях да дръпна апарата на колегата, за една нощна снимка, ама подпрян на оградата не става работа...

Изображение

В крайна сметка, т'ва за което бехме отишли, стана факт...
Вдигнахме щанда, изложихме се подобаващо и са имам тонове амбалаж каталози и визитки... Някой знае ли къде в София изкупуват хартия?

Изображение

СтанА време да си одиме....
В Австрия успях да лапна едно парче от на леля Гертруда щрудела, съкратено Герщрудел:

Изображение

Помахахме за сбогом на вятърните им мелници:

Изображение

И отново се джаснахме в мъглата на Сърбия:

Изображение

Винетки бол! В Београд като на нашето околовръстно имаше и минетки...... колкото по-близо до София идваш, толкова по-нашеско ти става на душата...
И така....
Съжалявам за тематичния контраст спрямо снимката на Калоян.... :D
:smoke:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 523i

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от __smirnoff__ » 29 Окт 2010, 0:56

два пъти съм го минавал този маршрут, и сега като гледам снимките - все едно пак бях там :) и в парка с езерото, който си снимал, и по центъра, метрото. А нощната снимка на сградата над водата - даже мисля, че съм я снимал по същия начин :) Добре си го разказал, особено за пътищата, че са като комикс :D Даже изкарах късмет и една вечер се повозих доста по тях с една z4 :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от vicho » 29 Окт 2010, 0:57

много ме израдва историята

Евала! Разказвач си! :bowdown:

:yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от BaHka » 29 Окт 2010, 10:45

Евала за разказа, зарадва ме.

P.S. за момент си помислих, че разказвача е SKISA :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от Kroki » 29 Окт 2010, 11:20

Супер си. Явно си е било преживяване :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от XaMaB » 29 Окт 2010, 14:24

CuMo написа:Нали, Чернокрилия нема да е сам в излагацията от Египет...


Да не бъркаш нещо форумите?

CuMo написа:В Австрия успях да лапна едно парче от на леля Гертруда щрудела, съкратено Герщрудел:


Гледам дори и лъжичка не дават за 5ойро :mhihi:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от shengi » 29 Окт 2010, 18:44

3 пъти го минавам тоя път и спираме някаде из Мюнхен.Добре си го разказал върна ме 2 седмици на зад когато се прибирах към България.Радоста да видиш дунав мост след 35-6 часа пътуване с много малки спирания за кафета е неописуема особенно когато не се знае от 3 автомобила кой ще ни изостави по пътя :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 2.05.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 M5

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от Nitrowalk » 29 Окт 2010, 18:51

shengi написа:3 пъти го минавам тоя път и спираме някаде из Мюнхен.Добре си го разказал върна ме 2 седмици на зад когато се прибирах към България.Радоста да видиш дунав мост след 35-6 часа пътуване с много малки спирания за кафета е неописуема особенно когато не се знае от 3 автомобила кой ще ни изостави по пътя :mhihi:


Мдааа...... познато :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от shengi » 29 Окт 2010, 21:04

Познато познато колко да е познато .... вана с който заминахме беше останал без съединител 2-3 карета лопаха пушеше доволно единия бус си вдигаше оборотите колкото си пожелаете до прекъсвач /нещо помпата недобра центровка и шашкане на мозъка /dme-то/ другия пък чист дизел натоварен на предела на възможностите доволно пушещ пак ... а колегата бърза за свадба аз да видя жената шефа жената другия колега жената, че месец без женско не е работа :mhihi: :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от CuMo » 29 Окт 2010, 23:39

XaMaB написа:
CuMo написа:Нали, Чернокрилия нема да е сам в излагацията от Египет...


Да не бъркаш нещо форумите?

CuMo написа:В Австрия успях да лапна едно парче от на леля Гертруда щрудела, съкратено Герщрудел:


Гледам дори и лъжичка не дават за 5ойро :mhihi:



Просто го откопирах :smoke:

И що да им цапам посудата на хората, да ги вкарвам у разход, кат' моа да бъркам и с вилицата... :ok:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от michi69 » 29 Окт 2010, 23:51

тая паста ще да е била доста вкусна :)
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от madpetio » 30 Окт 2010, 17:21

с тия нови Шарани е така.... моя е стария като излезе на Калотина и му пусна волана сам ходи до Виена :mhihi:
:yes:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от NeoPrint » 30 Окт 2010, 19:02

Тази тема е чудесна. Браво на автора, отдава му се :)
Жалко, че не се реализира хубавата идея за подфорум "Туринг" или иначе казано Пътувания :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 15.08.2007
Местоположение: Denmark

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от seven-eight » 30 Окт 2010, 20:30

NeoPrint написа:Тази тема е чудесна. Браво на автора, отдава му се :)
Жалко, че не се реализира хубавата идея за подфорум "Туринг" или иначе казано Пътувания :paranoid:



Жалко наистина..интересни са подобни теми, пък и има полезна информация.

Иначе много хубав разказ за трипа :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 2.04.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Lincoln Navigator 5.4 w210 E320
Мечтае да кара: пак Е38

Re: До Нюрнберг и назад

Мнение от bobeca111 » 30 Окт 2010, 23:45

Ама верно леля Гертруда си усука 5 евра за штруделчето :mhihi: ....брее!Иначе браво за разказа :clap:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook