"Реалността" by Runnaway

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 25 Окт 2010, 11:18

boris_m написа:Ужасна работа - а аз често се мотая там... Ще следя историята с интерес, за да разбера как реагира българското правораздаване при подобни случаи...Най-вероятно ще го предупредят нещо там според закона за дребното хулиганство. По-добре е ако работите по колата са скъпи и застрахователите се захванат с него да ги плати...


До тук знам, че е подписал някакъв документ, в който удостоверява писмено, че няма да "се занимава с мен повече". Аз го разбирам като писмена гаранция, че няма да има саморазправа.

В момента чакам за служебна бележка от 1-во, за да я занеса на Армеец. След като я предоставя на Армеец - те ще ми дадат възложително писмо за сервиза, който съм избрал. Оттам нататък Армеец ще съдят извършителя за сумата по ремонта.

Така трябва да е в идеалния случай.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от ивчо » 26 Окт 2010, 10:50

Само да попитам всичките "нинджи" както каза Тошето,къде отивате срещу който и да е в тъмното?! С какъв кураж срещу неизвестното?! И после като кажат че е бил пиян/дрогоран,ко?! Героят загина,остави 2 деца ... Примерно!
Ако става нещо такова,нека си буйства,има си застраховка,после си има и приятели "тук и там",след 5-6 месеца ще има посещение! Има си начин ... Ама защо сте толкова готови не ми е ясно?! Разберете че тук,в България няма закон за самозащита ... Има,ама винаги нападателя е пиян или на опиати?! Демек невненеям! И си дотам ....
Може да е газов,ама е Берета,и в винаги с мен! Лекичко само в оченцата ... Ако е много нахален на работа си имам и Клок 17-ка .... Не че нещо,просто ей така ....
Мислете първо,после юмрюците ... :winky:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от xpl0d » 26 Окт 2010, 11:59

Ми ху'у, аре да не се слиза, да няма саморазправа, ОК. А да се седи и гледа как некъв мърльо ти удря колата и чак като спре да си дадеш спокойно назад и да си тръгнеш все едно нищо не е станало, по-добре ли ще е? То не, че от човек с прякор Runaway да очакваш да не рънне ауей. То по дифолт му е зададена опцията да бега :mhihi:
Пак казвам чист късмет е извадил, че онея тъпаци за обърнали, па той ги е визирал. То както го подкрепяте и му казвате да продължава в същия дух, няма да се учудя утре вдругиден да се съберат 5 човека около колата му докато паркира, да му се озъбят малко и да му вземат двигателя, барабар с джанти, спирачки, окачване и да го оставят на трупчета :mhihi:
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от boksioraE39 » 26 Окт 2010, 12:53

ивчо написа:Само да попитам всичките "нинджи" както каза Тошето,къде отивате срещу който и да е в тъмното?! С какъв кураж срещу неизвестното?! И после като кажат че е бил пиян/дрогоран,ко?! Героят загина,остави 2 деца ... Примерно!
Ако става нещо такова,нека си буйства,има си застраховка,после си има и приятели "тук и там",след 5-6 месеца ще има посещение! Има си начин ... Ама защо сте толкова готови не ми е ясно?! Разберете че тук,в България няма закон за самозащита ... Има,ама винаги нападателя е пиян или на опиати?! Демек невненеям! И си дотам ....
Може да е газов,ама е Берета,и в винаги с мен! Лекичко само в оченцата ... Ако е много нахален на работа си имам и Клок 17-ка .... Не че нещо,просто ей така ....
Мислете първо,после юмрюците ... :winky:


Докато си извадил газовия пистолет ще ти го навра да не казвам къде,тук нещата Упират до психика,има много начини да излезнеш победител от ситуацията на колегата но просто той се е паникьосал и следва инстинкта за самосъхранение. И не си мисли че като е пиян и друсан това винаги е в негова полза но какво да ти обяснявам ти имаш глок!
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от ивчо » 26 Окт 2010, 14:12

Неееее,не схванахте :) :mhihi:
Онзи е имал нож,и ако стане белята,нали се сещаш че го изкарват пиян или дрогиран и си дотам!
Условна 3 години!
Нали убиха приятел така! :nono:
Само чакам да се мине присъдата и още малко на изметта,и ще организираме групово посещение!
И да знам как се поваля 130+ говедо ... Даже вчера гледаха една мадама 50-55 кила да речем,как ме прави да си падам сам .... Ей така,без да прилага много усилия! А не е да не знам ко правя!
И Глок-а е за самозащита,все пак се водя и охрана :mhihi: на магазина,освен продавач ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 26 Окт 2010, 14:29

xpl0d написа:Ми ху'у, аре да не се слиза, да няма саморазправа, ОК. А да се седи и гледа как некъв мърльо ти удря колата и чак като спре да си дадеш спокойно назад и да си тръгнеш все едно нищо не е станало, по-добре ли ще е? То не, че от човек с прякор Runaway да очакваш да не рънне ауей. То по дифолт му е зададена опцията да бега :mhihi:
Пак казвам чист късмет е извадил, че онея тъпаци за обърнали, па той ги е визирал. То както го подкрепяте и му казвате да продължава в същия дух, няма да се учудя утре вдругиден да се съберат 5 човека около колата му докато паркира, да му се озъбят малко и да му вземат двигателя, барабар с джанти, спирачки, окачване и да го оставят на трупчета :mhihi:


Повярвай ми - него са го били много повече, отколкото той щеше да набие мен. ;) И ако за теб няколко синини и отоци са "белези от мъжка битка" - то за мен са абсолютно ненужни и нежелани. Той си получи заслуженото.

А това дали аз съм страхливец или рън-ауей си е моя работа.

Пожелавам ти да не се налага да провериш ти какъв си в такава ситуация ;)

:yes:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от xpl0d » 26 Окт 2010, 18:42

Runnaway написа:
xpl0d написа:Ми ху'у, аре да не се слиза, да няма саморазправа, ОК. А да се седи и гледа как некъв мърльо ти удря колата и чак като спре да си дадеш спокойно назад и да си тръгнеш все едно нищо не е станало, по-добре ли ще е? То не, че от човек с прякор Runaway да очакваш да не рънне ауей. То по дифолт му е зададена опцията да бега :mhihi:
Пак казвам чист късмет е извадил, че онея тъпаци за обърнали, па той ги е визирал. То както го подкрепяте и му казвате да продължава в същия дух, няма да се учудя утре вдругиден да се съберат 5 човека около колата му докато паркира, да му се озъбят малко и да му вземат двигателя, барабар с джанти, спирачки, окачване и да го оставят на трупчета :mhihi:


Повярвай ми - него са го били много повече, отколкото той щеше да набие мен. ;) И ако за теб няколко синини и отоци са "белези от мъжка битка" - то за мен са абсолютно ненужни и нежелани. Той си получи заслуженото.

А това дали аз съм страхливец или рън-ауей си е моя работа.

Пожелавам ти да не се налага да провериш ти какъв си в такава ситуация ;)

:yes:


Споко, проверявал съм се, два пъти. И двата пъти не бях виновен за нищо и двата пъти въпросните индивиди първи са слизали и тръгвали към мен. В единия случай се спря фена един такъв невярващ какво слиза от иначе такъв малък хечбек(корса взета от авер за няколко дена), та му се размина с 2 шамара само, па втория път беше един келеш с още трима катила по 150 кила. Имах късмет щото в колата бяха двама авери... също и разни железца подръка :mhihi: Е, изядохме по някой и друг удар, ама аз не съм Джет Лий. Ся ако бяха някви каратисти, баш нинджи дето се каза по-горе...ми щяха да ни направят на 2 стинки, но пак си предпочитам нинджа да ме сгъне отколкото пиянка да ми удря колата, па аз да седя вътре и да чакам, като....сещай се.
Та в този ред на мисли...относно синините мога да ти кажа, че грам не са излишни. Щот съм имал и моменти в който са ни насинявали окото, ма ние пък сме им трошили зъби, ченета, носове и т.н. На теб синината ще ти мине за седмица макс, а след още една може и да си забравил за случилото се. А сети се сега сам счупени неща колко бързо се възстановяват, особено счупен зъб...ако ще и метало-керамика да сложи, той самият ще си го помни цял живот. Цаката не е, като по филмите, ти да набиеш 10 човека, а на теб драскотинка да ти няма.

Аз пак ти казвам - супер голям късмет си извадил. Лягай, ставай и се радвай, че са били достатъчно тъпи да обърнат, че и ти да ги видиш. Щото нали се сещаш, че иначе щеше да си останеш само със "страхотната" история тука, а келешите щяха да са още навън и да правят същите поразии, които са ти правили на тебе.
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 26 Окт 2010, 20:08

xpl0d написа:
Аз пак ти казвам - супер голям късмет си извадил. Лягай, ставай и се радвай, че са били достатъчно тъпи да обърнат, че и ти да ги видиш. Щото нали се сещаш, че иначе щеше да си останеш само със "страхотната" история тука, а келешите щяха да са още навън и да правят същите поразии, които са ти правили на тебе.


Прав си. Можеше и мен да ме задържат за 24 часа, и мен да ми напишат акт за хулиганство, и мен да ме набият. По-умно щеше да е. Три пъти по-умно от това да изчакам да удари няколко пъти колата, да звънна, да го задържат, да си го "почерпят", да си го напишат в книжките и да го осъдят от Армеец за щетата.

:yes:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Сондьора » 27 Окт 2010, 9:31

Runnaway си е постъпил правилно за ситуацията....а вервай ми мотиваторите на армеец, ше си го посетят подобаващо :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от павката » 28 Окт 2010, 8:51

кви се тея мотиватори на армеец :roll:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 28 Окт 2010, 9:47

Аз знам, че Армеец ще си го осъдят ;) Това ме мотивира достатъчно.

:dummy:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 10.08.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 316 м43
Мечтае да кара: нещо което се движи на вода,върви като самолет и спира като...........
Детайли за колата: нещо което се движи на вода,върви като самолет и спира, като форума на бмв след поредния събор

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от BYRZIQ69 » 05 Ное 2010, 15:52

Runnaway си е постъпил правилно за ситуацията....а вервай ми мотиваторите на армеец, ше си го посетят подобаващо
:yes:


:mhihi: и аз съм на това мнение, все пак оня е бил луд с 30 сантима нож :kuku: и още някъв келеш с него ,а пича не е бил 150килограмова "нинджа" :mhihi: , даже колегата да е имал патлак
пак добре, че не е бързал да го използва,ако например тоя извади сабята итръгне, веднага ще поеме един куршум някъде по краиниците си и какво после ще почнат едни съдилища глупости заради това, че гадното копеле се е напил като свиня и е съпер тъп.
Все пак сме в бг. и например доколкото ми е известно, полицай неможе да открие огън срещу някои, ако тои не е стрелял първи, акамоли цивилен.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от driver69 » 05 Ное 2010, 22:02

Добре бе, разбрахме за нинджите. Много бе?! Тука почти никой не казва, че би си тръгнал. Бъдете разумни бе, хора! Нали като се осакати после и да го застреляш с АК-47, същата работа. За мен не си струва, не знам за вас. Отде да знам дали освен ножа под коженото яке нема пищов? Може да се повтарям, просто другите мнения и те се повтарят...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 9.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Детайли за колата: E46 330D

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от kuturak » 11 Ное 2010, 23:14

Ryapoff написа:Тука почти никой не казва, че би си тръгнал.


Аз даже по-бързо бих си тръгнал. Дали ще повредиш някого или той ще те повреди, и в двата случая си губещ. Дано на никого не му се случи да си научи урока като онова нещастното футболистче, което спря няколко куршума с тялото си, а и жалкото човече, което го надупчи от страх.

А в случая колегата не е бил сам. В тия ситуации човек е отговорен не само за себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Варна

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Механджията » 06 Фев 2011, 12:26

kuturak написа:
Аз даже по-бързо бих си тръгнал. Дали ще повредиш някого или той ще те повреди, и в двата случая си губещ. Дано на никого не му се случи да си научи урока като онова нещастното футболистче, което спря няколко куршума с тялото си, а и жалкото човече, което го надупчи от страх.

А в случая колегата не е бил сам. В тия ситуации човек е отговорен не само за себе си.


това е най-правилното мнение в темата.

при конфликт на пътя се слзиа само в краен случай, когато по преценка риска е минимален - макар че и това няма как да се знае, някой дрисльо 50 кила може да изкара 1,5кг пищак - тогава и 300 кила да си - използва ли го, дотам....

слизал съм да се разправям само няколко пъти, и то при положение, че видя откровена наглост.... и винаги съм бил сам в колата, без един път, когато бяхме с дъртия - тогава респекта беше по-голям, щото посерковците с аудито, което ни засече и грубо отне предимството, запалиха гумите и дано поне са чули къде ги пратих да си ебат путката майчина.... важното в такава ситуация е човек да се запази в състояние да може да мисли.... но не всеки го може - аз например стискам зъби, но някой път ми причернява, набивам спирачки и слизам на момента, както в тези няколко въпросни пъти...
boksioraE39 също е много прав - психиката е начин да излезеш победител от такава ситуация - ако се реагира правилно и не покажеш вълнението, адреналина, страха или притеснението - каквото дойде - просто е риск, и винаги е неоправдан и ненужен...ама пък афектиран си казваш - абе тоя ли ще ме псува, сега ще му откача главата.... някои пък са на принципа 'много мъ биха, амъ и аз удрях' :mhihi: сложни са нещата...

със здраве на всички колеги и браво на автора, защото макар и уплахата първоначално, е мислил с главата си и ситуацията се е развила възможно най-безболезнено за него и момичето до него - аз затова като съм с мойта най-много да присветна на някой олигофрен, за да му покажа, че е сгафил нещо, примерно ме е засякъл... и тогава дори и да направя 'забележка' от тоя род, един на 15 се сеща да махне или пусне аварийки, да се извини....
...с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога....има начин, ваш'та мамааа...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook