"Реалността" by Runnaway

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

"Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 21 Окт 2010, 13:54

Написаното по-долу е 1 към 1 с реална случка от тази нощ. Моля ви, не пишете глупости като коментари, а просто помислете над думите ми.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 21 Окт 2010, 13:55

Какво ми се случи снощи..

Карам си аз спокойно из нощна Слатина. Преди няколко часа съм си взел Красавицата от сервиза и съм свръх щастлив. Карам бавно. Движение почти няма. Минавам на светофара на Слатинска, след което продължавам към 148-мо. След 148-мо отбивам в дясно в първата пресечка. Паркирам малко по-надолу по улицата. Спирам под ярко светеща лампа на уличното осветление, на сантиметри от бордюра. Т.е. изнесъл съм се достатъчно, за да не затруднявам по никакъв начин движещите се по улицата автомобили. С приятелка съм. Говорим си. Времето лети. Пуснал съм си седалката. Слушаме някакво вокал трансче. Времето минава неусето. Там сме вече поне 30 минути. Изведнъж покрай нас мина тъмен Мерцедес 124 комби и спря по диагонал пред Красавицата. Аз веднага запалих колата, защото си помислих, че преча на някой да паркира в гаражите, намиращи се от другата страна на улицата. От Мерцедеса, обаче излязоха две момчета на възраст по-голяма от моята. Т.е. над 25. Едното е едро, с къса коса или бръснат, кожено яке, а другото е с нормално телосложение и черен анцуг с бели ленти. Не помня кой шофира. Помня, че едрото момче се приближи към колата ми и удари по тавана. Стреснах се. Вратите бяха заключени от известно време. Някъде малко след като паркирах сам ги заключих. Не знам защо. Явно е било подсъзнателно. Та докато момчето говореше нещо отвън, а аз нищо не чувах – не знам дали заради музиката или заради това, че изглеждаше видимо пиян, аз и моята приятелка си седяхме вътре в колата без да създаваме никакви провокации. Въпросното момче, обаче продължаваше да удря и рита автомобила ми. Истински се уплаших, когато удари с всички сила страничното стъкло и започна да дърпа дръжката на вратата. В този момент другото момче се намеси и викна „Айде, карай.” Аз включих на задна и със скорост, която ми позволяваше да се отдалеча от агресора, се придвижих до първата пресечка, след което обърнах и тръгнах пак в посока ул. Слатинска. Обадих се в 166 и обясних какво ми се е случило. Прехвърлиха разговора към диспечера на I РПУ, на който отново обясних какво ми се е случило. Той ме помоли да изчакам на линия. Обясних и описах лицата и автомобила, като не помнех единствено номера, но е нормално, тъй като Мерцедеса беше паркиран диагонално и не можех да видя нито предния, нито задния му номер. Веднага, след като излязох на ул. Слатинска паркирах. След няколко минути, докато още говорех с диспечер от I РПУ, Мерцедесът излезе от пресечката и тръгна по ул. Слатинска, в посока 109-то училище. Видях го как спира и паркира. Не спирах да обяснявам на полицая, с когото разговарях какво се случва. Тъй като бях много уплашен тръгнах към светофара на Слатинска и Гео Милев, но след това обърнах и се върнах да видя дали наистина автомобилът е същия и е паркиран на мястото, което видях в далечината. Минавайки покрай Мерцедеса забелязах регистрационния му номер и това, че зад волана имаше човек. Не можах да го разпозная, тъй като минах сравнително бързо. Патрулката се движеше неколкостотин метра след мен. По телефона чух, че полицаите казват, че са намерили автомобила и лицето е зад волана. Бях помолен да отида при полицаите и да съдействам. Върнах се и паркирах от другата страна на улицата. Лицето се държеше неагресивно и доколкото разбрах в последствие, отричаше каквато и да е връзка с описаното от мен. Единият полицай наблюдаваше лицето, а другият дойде, за да му покажа щетите по моя автомобил. Вдлъбнатина във вратата и върху покрива, малко над шофьорската врата. Отпечатъци от обувки върху същата врата. Два броя. Бях попитан дали искам да напиша жалба. Казах, че искам. Изпратиха ме към Първо, където да напиша обяснения. Докато чаках във фоайето на I РПУ, полицаите вкараха агресивното лице в ареста, закопчан с белезници. Попитаха ме дали е той. Аз потвърдих. Момичето с мен също потвърди. Точно преди да започнем да пишем обясненията си дойде единият от полицаите и каза, че във въпросното лице е открит голям нож. 30-тина сантиметров.

Оттам нататък не е интересно, тъй като полицаите и дознателите бяха крайно учтиви и си свършиха перфектно работата. Ще ви държа в течение. Не е приятно да ви нападнат в собствения ви квартал. Отдавна не съм бил толкова уплашен. Адски. Треперещ. Не съм страхливец. Но това прекрачва всякакви граници на малоумие, простащина и лошо пиянство. Приятелите ми знаят, че и на мравките път правя. С какво бях заслужил това отношение, не се знае.

Моят съвет е да се пазите. Моят съвет е да не излизате да се разправяте. Моят съвет е да мислите за себе си, преди да мислите за колата си, защото следващият път може да сте вие. Може да е някой ваш познат. Заключвайте се. Мислете с един ход напред. Не трябва да отговаряме на агресията с агресия. Възползвайте се от правата си.

Сега не мисля за щетите по колата. Мисля за щетите по нервната ми система. Не искам този човек да ми плаща ремонта. Искам да ми обясни защо го е направил. Бих седнал със същия човек на една маса, за да ми каже какво го накара да го направи. Бих му простил за това, че съсипа колата ми. Бих му позволил да ме опознае. Да прецени дали би го направил, ако ме познаваше. Но защо го направи ? Дано скоро озная отговора.

Обичайте се! Бъдете добри!
Последна промяна Runnaway на 11 Ное 2015, 10:30, променена общо 1 път
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 384
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Търговище
Кара: Е36-325i Тurbo 605 Max Torque

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от kirilov/325i » 21 Окт 2010, 14:36

Голям филм,можеш да се радваш че си заключил вратите инстинктивно....че щеше да си по вестниците :banghead:
Всякви изруди има в тая ска*ана държава,пияни,дрогирани,психично болни и т.н.
Аз ако съм на теб даже няма да искам да говоря с тях.ТЕ ДОРИ И ТОВА НЕ ЗАСЛУЖАВАТ :!:
Изображение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от bmw325tds » 21 Окт 2010, 16:13

Runnaway написа:Какво ми се случи снощи..
... Заключвайте се...
Обичайте се! Бъдете добри!

Да си призная и аз се зключвам когато спра някъде. Просто за секунди някой може да дръпне вратата и да нанесе непоправим удър, както на мен, така и на пасажера ми.
Истината, е че живеем в България.
От всичките ми контакти с полицията само веднъж ми направиха добро впечатление: Бях паркирал на уличка късно вечерта и пак така с едно девойче. Бяхме пред тях и преди да се разделим си поговорихме. Мина патрулка в едната посока. След около 15мин. патрулката се връщаше. Спря до мен и единия полицай слезна и ме попита дали има някакъв проблем. Аз му отговорих, че просто си говорим. Тогава той погледна към момичето и каза: "а не си сам - добре".
Явно все пак има и полицаи, които забелязват кой къде е и дали там му е работата.
Колега, Runnaway, важното е, че не сте пострадали. Не се занимавай с такива хора. Бяхай на далеч от тях. Това са психопати.

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от ryan83 » 21 Окт 2010, 17:40

Колега радвам се, че не сте пострадали. В нашта хубава държавица ги има всякакви и винаги трябва да си имаш едно наум.. :twisted:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от jordanov » 21 Окт 2010, 18:29

Ебаси филма, и аз нямаше да изляза да ти кажа, даже може би много бързо щях да запаля гумите ... Напоследък и аз като спра да чакам се заключвам, дори и да е светло явно има смисъл.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D
Мечтае да кара: Ford Mustang Shelby

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от spiritman_bg » 22 Окт 2010, 15:02

Добре си направил, че не си излязъл. Май в днешно време трябва да си носиш пистолет в колата. Вчера на едно кръстовище в Търново един засече друг без да има удар и оня излезе от колата и тръгна да го гони пеша да го бие..... :)))) Ужассс!!! Това с прощавам му накрая, обаче не ми хареса, как така ще му простиш....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 1.01.2007
Местоположение: Стм РВ BG
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330Cd и понякога RS6 1000hp

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от devil_vas » 23 Окт 2010, 8:21

еба*и ужаса за едната бройка и да станат простотиите и то без видима причина :confused: как си се стърпял да не излезеш и да почнеш да се разправяш, не знам. много хора биха го направили и после може да съжеляват за това цял живот. живеем в побъркан свят :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от vectra » 23 Окт 2010, 10:20

за жалост странни хора колко искаш, идиоти пак колкото искаш. Надявам се все пак да си получи заслуженото...
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '96 BMW E39 520i

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Mapuo » 23 Окт 2010, 20:32

spiritman_bg написа:[...]Май в днешно време трябва да си носиш пистолет в колата. [...]

Аз почти винаги си нося моя с мен, но честно казано в ситуация като тази и аз не бих излезнал...
Правилно си постъпил колега.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Maxmadness » 23 Окт 2010, 21:59

С риск да прозвучи глупаво,и безрасъдно..все пак ще си изкажа мнението по въпроса... ако бях на твое място..(без да преувеличавам,защото на думи във форума и със слон по телефона можеш да си говориш)...та..ако бях на твое място,без приятелката разбира се...и някой ми удари колата по тавана или изрита по вратата...незнам за теб колега,аз колата си я обичам..и направи ли такова нещо,ще опъна палката която ми седи на мястото на подлакътникa..и така хубаво ще го подредя ако излезна от колата,че нема да му се верва просто,но в случая ти си бил с момиче,и си постъпил правилно,но да ти кажа и да не беше с приятелката си..пак щеше да постъпиш правилно..и аз никак не се гордея с факта,че аз бих излезнал да му отворя главата...защото излизайки..може и мене да ме набият..та въпрос на избор е как да постъпиш...и все пак ако някой ми изрита или удари колата ще го закопая жив ;)
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от xpl0d » 24 Окт 2010, 7:55

Ооооо, не. Някой да ми удари колата, да я рита... слизам при всички положения, ако ще цялата кола да е пълна с мадами. В лявата предна врата имам една към 30-на санта "тръбичка" и един рамбовски такъв нож. Е, и аз съм 192, към 115 килца. Та слизам и квото дойде. Ся ако е някой джедай с черен колан нещо, може да ме спука ама иначе...виж, ако беше с изваден патлак нещо, тогава и рамбо е безпомощен. Ари да кажем, че нямаш такива неща в колата, да речем, че си 150, 50кила - що не върна назад и веднага върху "бияча" и що се изнизваш тихомълком? Аз ако съм на твое място в момента в който е ударил колата първия път, паля и назад. После върху него. Даваш телефона на мадамата до тебе да звъни на полицията, а през тва време не ги изпускаш тея пияндурници, следиш ги с колата. Я помисли, ако не бяха обърнали и да минат, че да ги видиш и да се обадиш на куките...щеше да им се размине и утре вдругиден да ти причинят по-сериозни щети, на теб или на някой друг. Аре разбирам паника маника тва онова, ама...удря ти тавана ти седиш, рита ти колата пак седиш, еми бая време си имал да се осъзнаеш. Да караш с 200, някой да ти се изпречи, да не можеш да се осефериш, всичко да стане за по-малко от секунда да, ама тва... :nono:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от t060 » 24 Окт 2010, 10:37

Ей тъкмо си помислих, че преобладават нормалните хора тук и дойдоха нинджите. Runnaway, правилно си постъпил има си полиция за тези неща. Който не го устройва полицията пищова на колана и да стреля на месо, пък като разбере, че си е пропилял живота заради това ще е късно. Лесно се казва, какво ще го направиш някой с металн палка, тръба. бухалка. Понякога лесно се и прави. После с прокурорите и съдиите е сложното.
П.С. Ако някой е идиот, защото е ударил по тенекиите на кола с ръка, този дето поема закона в свои ръце и му цепи главата, защото... и той не знае защо дали не е същия, а? :winky:
Изображение
От тогава русото не е на мода.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от boksioraE39 » 25 Окт 2010, 7:04

bmw-maximilian написа:С риск да прозвучи глупаво,и безрасъдно..все пак ще си изкажа мнението по въпроса... ако бях на твое място..(без да преувеличавам,защото на думи във форума и със слон по телефона можеш да си говориш)...та..ако бях на твое място,без приятелката разбира се...и някой ми удари колата по тавана или изрита по вратата...незнам за теб колега,аз колата си я обичам..и направи ли такова нещо,ще опъна палката която ми седи на мястото на подлакътникa..и така хубаво ще го подредя ако излезна от колата,че нема да му се верва просто,но в случая ти си бил с момиче,и си постъпил правилно,но да ти кажа и да не беше с приятелката си..пак щеше да постъпиш правилно..и аз никак не се гордея с факта,че аз бих излезнал да му отворя главата...защото излизайки..може и мене да ме набият..та въпрос на избор е как да постъпиш...и все пак ако някой ми изрита или удари колата ще го закопая жив ;)


Колега уважавам решението ти и дано найстина направиш така,разтегателната палка много работа върши но всичко това ще го направиш защото много обичаш колата си или защото някакви надрусани сополи с какво право се опитват да ти навредят? Само който не е изпадал в подобна ситуация той не знае какво е и разбирам автора! Просто искам да кажа да престанете и колегата който бил 115кила с т'ва "много си обичам колата и ще го закопая заради нея" Въпроса тук не опира до каква кола е и т.н а за това кое е правилно и кое не.. Прави ми впечатление че такива слчай вече не са рядкост.. ;)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от boris_m » 25 Окт 2010, 10:58

Ужасна работа - а аз често се мотая там... Ще следя историята с интерес, за да разбера как реагира българското правораздаване при подобни случаи...Най-вероятно ще го предупредят нещо там според закона за дребното хулиганство. По-добре е ако работите по колата са скъпи и застрахователите се захванат с него да ги плати...

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook