"Реалността" by Runnaway

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от uCnaHeTcA » 17 Фев 2011, 5:08

Тука с палки ще излизат на мутряга със сатър :mhihi: Бре нали докато си отвориш вратата и ти види палката ще си без глава бре :mhihi: :kuku:
Задна - първа и 'сичката газ, щом не си бил сам, а с приятелката си :yes: Подкрепям постъпката, само не знам от къде си извадил такова търпение :dunno: Шутове, удъри, дърпания на дръжки :dunno: Още при първия удър и да те няма в картата :roll: Да, адреналина е бил на макс, няма спор... Сега всички разсъждаваме трезво и спокойно, за това така... Не те обвинявам, напротив... Разумно си постъпил :yes: И си извадил късмет, че е имало доказателства, че са били те... :yes:
П.П. Ся' ако бях и аз форумна нинджа, т'ва коет' щях да ти кажа е - "Аве спек, 'шо не паркира в първата уличка, заключваш мацката, връщаш се, навираш му на оня сатъра там, 'дето слънце не огрява, правиш няколко кълбета върху Мерца, да види той, аджеба, кво е крив таван, правиш едновременно клип на телефона, тръгваш си като пич, показваш го на мацката, следва свирчок за поздравление, тръгваш си доволен, качваш клипа у ви-бокса, влизаш в топ-40 и си нЪмбЪр уАн ве" :!: :mhihi:
Аре нЕма нужда :mhihi:
Живи и здрави всички и по-малко такива ситуации :bchug:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 17 Фев 2011, 11:42

Не се изпарих по-рано, защото изобщо не съм очаквал това да се случи.

Като паркира пред мен си мислех, че иска да си вкарва колата в някой от гаражите и за това запалих. След като удари колата първият път реших, че просто иска да се отместя и тръгнах бавно назад. И така.. А и бях спрял достатъчно близо до тротоара, за да внимавам с джантите .. Наистина можеше да съм се изнесъл доста по-бързо, но за добро или за лошо докато давах назад той успя да я начука хубаво с тупаници и шутове..

Ма сега си е оправена .. А ако аз бях пострадал - нямаше как да се оправя толкова бързо и безболезнено.

:angel:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Мар 2011, 20:38

Аз бих постъпил по същия начин. Още повече, че е бил с момиче... ми струва ли си и тя да го отнесе по някакъв начин. Както каза един колега по-горе - носим отговорност не само за себе си, а и за хората около нас. А това, дето го прочетох: "синината минава бързо, счупения зъб не"... не знам дали да го коментирам даже, че после само ще ме охранят :mhihi: ама честно... за мен си е малоумна работа. Това не е Кънтър Страйк - кой кого убил, и с колко точки живот е оцелял. Дали ще действаме хладнокръвно или импусивно - няма значение, важното е да постъпим правилно, и да се измъкнем с най-малко щети и главоболия, както е направил Runnaway. А колега - дали си runnaway или не... някои хора имат навика да пишат ей така, колкото да звучи готино и интересно... Айде няма да продължавам, че ще обидя някой, пък не това е целта ми. Мислете! Истинският мъж не е тоя с патлаците, сатърите, и квото там да е...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 с М43 :)
Мечтае да кара: същото, страхотно е
Детайли за колата: е30-ка 316и по документи, '94 файнъл едишън, с мотор М43 от 97-ма, черно металик...и разни хубавинки

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от bgfreaks » 14 Мар 2011, 11:07

аз също карам мотор..пистов... преди като излизах нощем на "разходка" се пусках с почти всеки специалист, на чиито багажник пише АМГ или Шницер примерно...за да ги върна на място..но престанах отведнъж...от както се замислих че наистина не знаем на какво точно са :kuku: в действителния смисъл... така че аз лично за себе си нощем с непознати НЕ СЕ ПУСКАМ, нито пък ме интересуват като спрат на светофара и се пулят...така че тоя пич с ножа ако е честен, ще ти признае, че е бил на нещо, мн тъжно но факт най-често...

пазете се, не живеем на спокойно място в спокойно време..да не говорим, че пък и улиците извън СФ са мн приятни...там срещаш само хора с брадви, ма ако ги ядосаш :angel:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от achobre » 21 Мар 2011, 9:24

колега поздравления за правилната постъпка не ги слушай щяли да скачат и тем подобни стой си мирно и кротко и бегай пък каското оправя сичко след това първо за себе си мисли 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Sofia, BG
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring/Е46 Coupe/ X3
Мечтае да кара: new BMW

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от BAHKATA_TDI » 16 Юни 2011, 12:18

Има една стара приказка - "Бой и ебане, не се връщат"

Толкова просташко е това да седнеж да се биеш по улуцуте, че нема на къде. А на такива като тез убавци с мерцедеса, където си мислят, че живеят още в 1994 година не трябва въобще да им се обръща внимание. Споко такива "сладури" - живота ще ги оправи.

Много правилно си постъпил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от mangini » 17 Юни 2011, 9:13

"The hero and the coward both feel the same thing, but the hero uses his fear, projects it onto his opponent, while the coward runs"
Треньора на Тайсън го е казал доста добре. Обаче като не си сам в колата си в малко куца ситуация - все пак трябва да опазиш и тоя, който е с тебе. Случи ми се веднъж някакви прасета в S класа да се изравнят с мене една вечер и единия да ми изкара пистолет на 20см от мене. Ми първосигналната реакция е да се вбесиш и едва ли не да свиеш яко към него, обаче бяхме 5 човека в колата, 3 от които жени..Но и да бях сам, пак нямаше нищо да направя, не си струва просто в някои ситуации, не е геройство на всяка цена да излезеш да се биеш. Добре е постъпил Runnaway, все пак гледа да си опази и колата, и приятелката. Повече щеше да загази, ако беше слязъл да се бие.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 17 Юни 2011, 11:10

Аз не мога да отрека, че се уплаших. Все пак кой нормален човек ще спре пред теб, ще излезе и ще започне да удря по колата ти и да иска да те изкара от вътре, при условие, че нито те познава, нито си го провокирал по някакъв начин ? Изобщо нямах никаква идея как трябва да реагирам. Реших просто да преместя колата си оттам и да се обадя в полицията.

Между другото имам насрочено изслушване по жалбата, която заведох срещу въпросния мъж. Все пак явно нашата законодателна система работи. Ще ви държа в течение с изхода на делото.

Няма да предявявам граждански иск срещу този човек. Стига ми да му лепнат "черна точка".
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от daniel_e30 » 20 Юни 2011, 20:10

Миналата година ми се случи почти същото само че в Пловдив....един скин ли беше кво беше не знам.. ама беше пълен мизерник щото като излезнахме 3-мата човека от колата си съдра гъза да бяга ! Минава,рита и подминава и ние докато се усетим беше вече на 200 м. :mhihi:
Последна промяна daniel_e30 на 30 Дек 2012, 2:09, променена общо 1 път
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Runnaway » 19 Мар 2012, 13:19

Тъй като има развитие по темата ще информирам уважаемите колеги за това, което се случи.

Делото срещу момчето, което извърши тези "чудеса от храброст" върху автомобила ми беше отлагано два пъти от Софийски градски съд. На първото дело той изобщо не се яви, може би защото не беше получил призовката, а на второто като се яви помоли за отлагане, защото не е подготвен. По време на второто дело разбрах, че ситуацията му хич не е розова, защото срещу него вече има условна присъда в следствие на друго хулиганство и че ако евентуално бъде осъден пак - то може да се стигне до ефективна присъда, т.е. влизане в затвора.

На третото дело, състояло се на 14/03/2012, той се яви с адвокат, който от името на клиента си заяви, че искат да сключат споразумение с прокуратурата. Съдията по делото ме попита някакви неща, използвайки някакви доста непонятни за мен термини, като дори ми се и скара, че не съм го разбрал какво ме бил питал на първото дело, което се състоя преди около 6-7 месеца, но това го оставям на страна.

Заявих, че нямам против да се сключи споразумение и няма да предявявам никакви искове към лицето, тъй като щетите ми са възстановени от застрахователя. Написаха споразумението и обвиняемият ми даде 90 лева, което ми обясниха, че е задължително за сключване на споразумението. Нещото, което исках да се случи се случи - Момчето каза, че се признава за виновен. Сякаш камък ми падна от сърцето. До последния момент си мислех, че ще се оправдава и няма да признае за деянието си.

Доколкото разбрах лицето ще бъде публично порицано по местоживеене и ще има някаква пробация.

Не знам какво повече да добавя, освен това, че трябва всички да се подкрепяме и да си помагаме, а не да си изкарваме проблемите, стреса или агресията върху чуждата собственост.

Успешна седмица, колеги! :driving:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 D
Мечтае да кара: Ford Mustang Shelby

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от spiritman_bg » 06 Авг 2012, 14:33

Колега, аз съм адвокат и съм запознат с хулиганството и т.н. В цялата тази ситуация, ако не беше се стигнало до сключване на споразумение щяха най-вероятно да го вкарат ефективно да изтърпява лишаване от свобода и то не само по тази присъда, но щяха да присъединят и наказанието по предходната условна таква. Тогава щеше да си го върнеш х 100 и да ти кажа от опита ми, май никой не използва 2, 3, 4, .. и прочие шанс, който му дава системата за да се поправи след такова или друго деяние. Просто благодарение на това се мислят за недосегаеми и че отново ще се спасят. Защото не е безразлично за него, повярвай ми, дали година и половина ще бъде в затвора или навън. Както и да е, важното е че всичко е свършило, ама да знаеш, че доста можеше да му го върнеш- щото без твоето съгласие няма как да стане споразумението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Georgieff » 21 Сеп 2012, 14:21

Случката не беше същата, но казусът в съда стана почти както го описа колегата spiritman.
В смисъл имаше щети, хванаха извършителя и той започна да върти и суче.
Дори в съда не съм ходил - адвоката му ми се обажда не знам колко пъти - последния път му казах в прав текст - няма да одобря никакво споразумение, въпреки че граждански иск няма да подавам. Нека да си го осъди там съдията както прецени.

Вече веднъж му се беше разминавало - даже се опита да натопи друг човек, за да избегне присъда.
Адвоката му се опитваше да ми обясни, че щом като ми били платили щетите от застрахователната компания, значи нямало проблем. За малоумен ли ме има?
Трябва да проверя какво е станало.
Touring & windsurf club

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от boksioraE39 » 21 Окт 2012, 7:48

daniel_e30 написа:Миналата година ми се случи почти същото само че в Пловдив....но бях сам и тогава все още тренирах бокс :box: а на мерки съм 190 100 килца и винаги си нося в колата газовия и една полицейска палка противника беше някво наркоманче 60 килца с кафяво на гащите . Седа си аз пред блока и нещо си ровичкам уж да си чистя салона и хоп по едно време идва тоя келеш и почва да удря с крака предната броня малее като ми падна пердето :nono: :conf: :bang: като излезнах с палката.. до булеварда го гоних ,фанах го насиних го и той самичък си изкара портминето и си ми даде 50 лева за щетите .. :D :D


След година две ще си прочетеш мнението и ще се спукаш от смях... :mhihi: :help:
Искаш да изтъкнеш боксова подготовка,размери или че имаш (газово) плякало :mhihi: и палка?! Аз тва не разбрах?
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Maxmadness » 30 Окт 2012, 21:14

boksioraE39 написа:
daniel_e30 написа:Миналата година ми се случи почти същото само че в Пловдив....но бях сам и тогава все още тренирах бокс :box: а на мерки съм 190 100 килца и винаги си нося в колата газовия и една полицейска палка противника беше някво наркоманче 60 килца с кафяво на гащите . Седа си аз пред блока и нещо си ровичкам уж да си чистя салона и хоп по едно време идва тоя келеш и почва да удря с крака предната броня малее като ми падна пердето :nono: :conf: :bang: като излезнах с палката.. до булеварда го гоних ,фанах го насиних го и той самичък си изкара портминето и си ми даде 50 лева за щетите .. :D :D


След година две ще си прочетеш мнението и ще се спукаш от смях... :mhihi: :help:
Искаш да изтъкнеш боксова подготовка,размери или че имаш (газово) плякало :mhihi: и палка?! Аз тва не разбрах?


:lol: :lol:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: "Реалността" by Runnaway

Мнение от Seraph » 30 Окт 2012, 21:30

Всичко това се случва, защото няма никакви сериозни последствия за извършителите на подобни деяния. Когато за подобно нещо започнат да дават по 1 година затвор, ще видим колко пъти ще се случват подобни неща. :nono:
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook