Без заглавие

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Без заглавие

Мнение от driver69 » 25 Сеп 2010, 9:28

Отново виждаш навсякъде. Тъпи погледи, глави празни откъм съдържание. “Направени” 12-годишни к**ва, готови да духат за водка с кола. По-големите за по-малко, всъщност зависи. Всяка си има цена. Втората група – терминатори. Анаболни гологлави глупаци, с повече коса, отколкото мозък. Трета група – мамини синчета. Отворени, нагли, прости. Т’ва повечето. Има и други, които не се отварят, просто ‘щото не знаят кой може да стой отсреща. По-обезкосмени от някой представители на първа група. Не ги разбирам. Четвърта – хейтъри. Може би най-лошото от четирите. Не могат нищо, затова завиждат на имащите. И си намират оправдания, как без връзки не можело, как шефовете не били обективни, бе на крив кур космите му пречат.
А сега на въздух. Заобикаляйки внимателно повръщащите ‘ора се стремя да изляза от диското. Не е лесно, но все пак се справям доста успешно. Отварям вратата и ме лъхва мирис на нощен градски въздух. Студен, нахлува в дробовете както водата от казанчето мие тоалетната чиния. Идилия. Понякога пускам водата по пет-шест пъти само заради тази красива картина. Търсете красивото в живота бе, хора! Да обърнем внимание на разходката ми по главната. Тук-там някой труднопазещ равновесие алкохолик, малко след спирката, на която чакат семейство пенсионери, има две к**ва. Едната руса, другата тъмна брюнетка. “Естествени”. А дърветата стоят на тротоара, може би единствените останали свидетели на комунизма на тази улица. Освен пенсионерите, де. Но дърветата могат да разкажат по-добре, жалко че не съм заинтересован да разбера какво е било, какво е и сега. То сегашното се вижда много ясно. Някой от лампите светят, това е добре. Едната бяла, другата жълта. Предлагам да се сложат и зелени, понеже цветът е успокояващ. Нещо като подкрепа на думите “Ш’се опрайм бе, как няма да се опрайм!”. Не, това също не е красотата на природата. Много общо понятие е природата. Природа са бездомните кучета, например. И те душа носят, не са виновни, че никой не им обръща внимание и трябва сами да се оправят. Не ги виня, инстинкт. Никой от хейтърите не знае какво би направил на тяхно място, надявам се и да не му се налага. Вървя с едри крачки и гледам стоповете на минаващите коли. Ще потичам до вкъщи. Ноу алко’ол, така че нямам проблем с тич-а. Като минаваш бързо ти е по-трудно да гледаш природата. Хубавото пък, съвсем. Две пресечки ми остават, а въздух имам много. Ама верно много, щом дори не се задъхвам. Ето, сетих се за друго хубаво нещо. Рано сутрин да отидеш на място, където си сам, и да си направиш сутрешните упражнения. Какво по-хубаво от това. Да завършиш с душ и кафе. Супер старт на деня, жалко че можем само уикенда да го правим. Някакви тийн-ове ме гледат лошо през качулките. Ще ги заобиколя, може да не им е добре и затова да ходят по средата на тротоара.
... Не се получи. Не знам защо ме нападнаха, досещам се, всъшност, но ми е по-интересно да обърна внимание на друго. Приятелството сега не е ценност. Няма нищо общо с преди. Казвам го, понеже едното момче избяга много уплашено, въпреки че държеше нож. Ножче, пръст дълго. Довърших си разходката с хубаво темпо до вратата. Влязох, събух кожените патъци, хвърлих дрехите за пране и влязох в банята. Горещ душ, придружен с музика. Предпочитах нещо по-възвишено за банята, така че слушах не слушах чалга. Не че нещо, просто ме стимулира да съкратя времето за киснене в банята. С много.
Повъртях се из вкъщи, пооправих си нещата, но като един истински подреден ергенин, нямах какво да правя и легнах да спа. Да, ама не. Мина ми една грешна мисъл в главата. Мина пак. И пак. Накрая не издържах и взех ключа. Слязох в паркинга и натиснах копчето. Мигачите осветиха в оранжево тъмната като кучи гъз площадка на подземието. Завъртях ключа и цъкнах СиДи-то. Шестте цилиндъра с обем около 3.8 литра замъркаха като котка. Банално, като леопард да кажем. Дадох назад, обаче нямах място. Няколко маневри и вече изкачвах нагорнището към улицата. Съвсем лек бърнаут накара присаденият двигател да изкрещи. Тиха разходка по улиците, придружена от глупа Любе, няколко вида светлини и добро настроение. Главната. Втора, газ. Лютеницааа, 120. Не смених скорост, просто пуснах до 60. Следваше завой. Съединител, газ до лютеницата и пускане. Като в момента на пускането естествено бях леко презавил. Контра и газ. Пуснах газта и стана камшик. Нищо. Има още завои. Втори завой. Педъл то дъ метъл, този път камшик нямаше. Егати кефа. След половин час удоволствие вече имах два проблема. Шестте котки бяха гладни, а гумите прегряти. Нищо, ще се лекуват. Спрях на бензиностанцията и си взех капучино. И дъвки. Тръгнах и реших да направя едно 0-220, да влезе малко чист въздух. На отворен прозорец това. Четвърта свърши малко под желаната скорост, така че пета закърпи положението. На пътя обаче имаше нещо зелено. Деееее*** м***а му, и палка имаше. Показа ми к’во иска да напра’я и аз го послушах. Спрях. Пак загрях гумите предполагам.
- Ти нормален ли си бе, малоумник! – представителят на реда. На органът имам в предвид.
- Може ли по-културно да се обърнете към мен, господин...?
- *******, сержант, пътна полиция. Знаете защо ви спирам, нали?
- Карах бързо.
- К’во бързо бе, момче, ти щеше да ме дръпнеш с въздушната струя бе.
- Отнесох се, колата предразполага.
- Аз такава не съм виждал толкова да върви. Къв е тоя 1.8..
- Това е за заблуда на врага, другарю полицай.
И тонът на разговора се смени. Заговорихме се за БМВ-та, отворих капака да види по-рядък двигатек човека. И едно кръгче му дадох, все пак той не ми подари насилствено возене в Астрата. Не е малко. После ме пусна. Покарах вече по-бавничко, тук-таме в лютеницата, но много рядко. Наблегнах на разходката и си направих кратка равносметка за живота ми. Като не бройм горчивата чаша, която представляваха някой жени до сега, всичко беше 6+. Курви – бол, явно аз много изисквания имам, знам ли. Не е важно. Загледах се в оборотомера. Не показва цифри, а съкровени желания, нали така? Кръгово. Я да видим верен ли е лафа. Втора и много газ, три кръга и широка усмивка на лицето. Петицата пое по пътя към дома. Четирите кръгли очи виждаха всяка дупка на пътя, подпомагани от контактните лещи на бронята. Ламарина, изпъната по конец. Никъде нямаше чукнато, никъде нямаше одрано. Кола-мечта. Вътре не беше толкова добре. Обикновена черна кожа, задължителният климатроник, шибидах, памет на седалките, темпомат, мултиволан и някой други безинтересни екстри като телевизорите на облегалките на седалките. Ако някой се вози, да гледа “Робинята Изаура”. Веднъж един дядо с Ладичка ме попита: “Де му й антен’та на туй, момче?” Не можах да му отговоря смислено. Опитах се да му обясня, но нещо не се получи. Спирачките бяха от седма серия, да кажем, че спираше. Гумите 225/60/15. Мишлин. Добре се държеше на пътя, дали заради тях, дали заради Конито. Като го споменах се сетих, че и тампоните бяха сменени. С изместен център на тежестта. Генерацията не беше пипана много. Вярно, вече всичко беше симетрично – тръба отляво, тръба отдясно. По броните и другите части на купето не бях сменял нищо. Освен надписа, от 520 стана 518i. Горе в ляво на задното стъкло имаше жълта лепенка. Каращите на газ ще се сетят. Джантите бяха лети, доста по-лекички. От колоездачи знам, че от джанти(капли) и гуми като спестиш тегло, се усеща най-много. Има логика в това. С новите амортесьори взех и пружини, по-къси и по-твърди. Вече имаше вид на овехтяла новобоядисана Е34-ка с изпуснало окачване. Пък и невървежен вид имаше. Смешна работа, такъв надпис на такова купе. На всеки светофар се дърпаха с мен. Пък той този двигател муден, нискооборотен, с голям разход, направо не знам защо са го измислили. Трябваше да си присадя ТДС. Чувал съм, че имат много здрави глави, щом толкова двигатели се продават без. Явно са толкова здрави, че собствениците им не искат да се разделят с тях.
Прибрах звярът в клетката под земята и се върнах вкъщи. Вече можех да спа, имах какво да сънувам. Отново и отново.
Последна промяна driver69 на 29 Мар 2011, 17:44, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 2.05.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Без заглавие

Мнение от Nitrowalk » 25 Сеп 2010, 10:47

Зарибено ;)
Евала за усилията :bowdown:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 19.11.2008
Кара: E30

Re: Без заглавие

Мнение от kiborg » 25 Сеп 2010, 19:28

Евала брат. :bowdown: :bowdown: :bowdown:

FX Master
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: нафтата да става на пушек
Мечтае да кара: без да плаща
Детайли за колата: '95 E34 525 TDS Touring

Re: Без заглавие

Мнение от Deakon » 26 Сеп 2010, 14:23

Браво! Не пропусна да сипеш на нафтичката ейййй 8)
If you know about BMW, you either own one or want one.
Изображение


Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Gabrovo , Sofia , Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i
Мечтае да кара: M5 Touring

Re: Без заглавие

Мнение от pep0 » 30 Сеп 2010, 22:23

Браво ! страхотна тема !



И както казваме по нашенски.... "ИЗРУУУУУУДДДДДД" :yes: :yes: :yes: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 969
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Клуб '' 400+ ''
Пол: Мъж
Кара: Едно М60 и някви М-ки
Детайли за колата: ...плаши ме ....винаги ....

Re: Без заглавие

Мнение от Is. » 01 Окт 2010, 8:53

Deakon написа:Браво! Не пропусна да сипеш на нафтичката ейййй 8)

Ама го направи галантно , с финес :mrgreen:
Is написа:. . . чукайте си яйцата, точете си рендетата, викайте си "БРАВООО", но като видите 4-те фара зад вас, учтиво отбийте в дясно, щото иначе за всички става по трудно, а резултата ще е все същия

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 29.07.2006
Местоположение: София-Банкя
Пол: Мъж
Кара: Legacy 2.5 Limited
Мечтае да кара: Eлектромобил :)
Детайли за колата: Japan Power

Re: Без заглавие

Мнение от venom4o » 01 Окт 2010, 17:26

Бих казал само Найс!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Без заглавие

Мнение от saleen » 01 Окт 2010, 18:48

Много добро :clap:
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Без заглавие

Мнение от pe6kata_ » 02 Окт 2010, 14:40

супер колега

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: Без заглавие

Мнение от michi69 » 08 Окт 2010, 13:57

Евалата колега.......,даже го изчетах цялото добре написано, може да го провъзгласиме това за ЕСЕ на годината на тема:Светът през погледа на дивия БМВ ентусиаст :mhihi:

Много добро браво :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Без заглавие

Мнение от achobre » 22 Мар 2011, 16:58

мн добро беше и това вече ти изчетох всички истории дано да напишеш още някоя скоро :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e36M40B18, е36М43В18

Re: Без заглавие

Мнение от stamov79 » 23 Мар 2011, 10:33

Отлично!!! :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: Без заглавие

Мнение от gmihaylov90 » 24 Мар 2011, 14:46

Най-големия си брат ми,добре че ги пишеш тия истории,че без тях незнам кво щах да правя по време на работа :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 14.04.2010
Местоположение: по света и у нас..
Пол: Мъж
Кара: е36 м52б20 купе
Мечтае да кара: e46 m3 csl

Re: Без заглавие

Мнение от Badr Hari » 28 Мар 2011, 19:07

Признавам те, имаш талант. Евалата :yes: Продължавай все така с егати интереса чета историите ти много са увлекателни.
BMW - The Ultimate Driving Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 25.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 316i 1.9 m43TUB19
Мечтае да кара: e36 m3 evo

Re: Без заглавие

Мнение от k1p1 » 03 Апр 2011, 23:44

Много добре разказано. Имаш чувството, че си там. :yes:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook